Оптимізація для пошукових систем (SEO) — це складна та постійно розвиваюча сфера, яка може бути досить заплутаною для початківців — і це зрозуміло. З понад 200 чинниками ранжування та новими «правилами», що постійно додаються пошуковими системами, буває важко зрозуміти, з чого почати.
Ну, ми тут, щоб роз’яснити ситуацію для вас. Бачите, існує дві основні “категорії” SEO — внутрішня та зовнішня. Одна стосується речей, якими ви можете безпосередньо керувати, таких як оптимізація тегів заголовків та заголовків вашого сайту, тоді як інша стосується зовнішніх сигналів, таких як посилання інших на ваш сайт та поширення контенту з вашого сайту.
Коли ви зрозумієте основи цих різних типів оптимізації, ви зможете розробити всебічну та збалансовану SEO стратегію. Знання того, як охопити всі аспекти, від оптимізації зображень до побудови посилань, може допомогти забезпечити органічний пошуковий успіх вашого сайту.
У цьому повному посібнику ми ознайомимо вас із основами SEO та пояснимо різницю між внутрішньою та зовнішньою SEO. Потім ми поділимося різними способами, як ви можете покращити обидва аспекти, щоб підвищити рейтинг вашого сайту. Розпочнімо!
Чому SEO важливо для всіх веб-сайтів
Перш ніж ми перейдемо до конкретики SEO на сторінці та поза нею, давайте обговоримо важливість оптимізації для пошукових систем більш широко.
Щодня середній користувач Інтернету проводить широкий спектр пошукових запитів в мережі. Від пошуку маршруту до найближчого магазину взуття до вивчення точної кількості сходинок у Ейфелевій вежі, більшість з нас звертається до пошукової строки як рефлекс. Насправді, понад 50% онлайн-трафіку надходить з органічного пошуку.
Коли мова заходить про це, SEO таке важливе, оскільки всі веб-сайти мають одну й ту ж ціль – бути знайденими та поміченими. Позиції пошукової видачі веб-сторінки мають можливість залучати трафік, генерувати потенційних клієнтів та підвищувати конверсії. Тому, SEO є актуальним майже для кожного аспекту вашої стратегії онлайн-маркетингу.
Різниця між SEO на сторінці та поза сторінкою
Тепер, коли ми розглянули основи SEO, давайте зануримось у відмінності між SEO на сторінці та SEO поза сторінкою.
Що таке On-Page SEO?
Відомий також як ‘SEO на сайті’, on-page SEO є досить очевидним. Це стосується всіх факторів ранжирування сторінок, які ви можете маніпулювати або оптимізувати на вашому веб-сайті. Ці елементи можуть включати контент на сторінках ваших продуктів та послуг, блогах, цільових сторінках та мікросайтах.
On-page SEO включає теги заголовків, мета-описи, структуру заголовків, контент, оптимізацію зображень, доступність та загальну продуктивність веб-сайту.
Що таке поза сторінкова SEO?
Як ви могли очікувати, SEO за межами сторінки або ‘off-site SEO’ включає всі фактори ранжування сторінок поза вашим веб-сайтом.
Наприклад, ‘backlinks’ (або ‘вхідні’ посилання) це посилання на інших веб-сторінках, які ведуть назад на ваш сайт. Коли ваш сайт має багато таких посилань з авторитетних сайтів, вони можуть підвищити ваші позиції у пошукових системах, оскільки ці сторінки можуть передати деяку частину своєї авторитетності вам.
Це класичний приклад зовнішньої SEO, але в цьому є більше. Зовнішня SEO не така прямолінійна, як внутрішня SEO. Однак, вона включає конкретні стратегії SEO для соціальних мереж, авторитету домену та більше.
10 способів покращити On-Page SEO
Настала пора детальніше розглянути внутрішню оптимізацію SEO. Ось 10 факторів, які слід враховувати при оптимізації ваших веб-сторінок для SEO!
1. Створюйте високоякісний контент
Створення високоякісного контенту – одна з найефективніших стратегій для підвищення шансів зайняти вищі позиції на сторінках результатів пошукових систем (SERPs). Адже алгоритми Google розроблені так, щоб забезпечити користувачам лише найкращий та найбільш релевантний контент.
Пам’ятайте, що якість охоплює все, від зовнішнього вигляду до практичності. Вашою остаточною метою має бути створення візуально привабливого, точного контенту, який виконуватиме корисну функцію.
Наприклад, якщо ви починаєте блог, вам може знадобитися визначити чітку нішу і дотримуватись її. Таким чином, ви зможете працювати над розширенням своїх знань та становленням авторитету в обраній тематиці:
Аналогічно, вам слід регулярно створювати нові блог-пости, оскільки як читачі, так і Googlebots віддають перевагу свіжому контенту. Вам також може знадобитися розробити посібник стилю бренду та використовувати його при створенні нового контенту. Таким чином, ваша аудиторія може відчувати впевненість у послідовності.
Заклики до дії (CTAs) також важливі, якщо ви хочете, щоб ваш контент надихав читачів до дій. Інші показники високоякісного матеріалу включають зображення та текст, зручний для читання, але ми зануримося в це глибше пізніше.
2. Використовуйте цільові ключові слова
Використання цільових ключових слів на вашій сторінці є однією з найпростіших тактик SEO, яку ви можете впровадити. Однак, вам потрібно врахувати вашу цільову аудиторію, перш ніж ви зможете знайти цільові ключові слова.
Наприклад, якщо ви ведете блог про рукоділля, вашими ідеальними читачами можуть бути батьки дітей до 12 років. Ви можете ще конкретніше зосередитися на батьках із Північно-Західного регіону. Коли ви знаєте свою аудиторію, ви можете знайти цільові ключові слова, використовуючи такі інструменти, як Планувальник ключових слів Google.
Ви можете почати з введення ключових слів, які, на вашу думку, можуть використовувати ваші цільові аудиторії. Потім подивіться, які схожі слова та фрази будуть вироблені. Зазвичай найкраще вибирати ключові слова з високим місячним обсягом пошуку, але з низькою до середньою конкуренцією.
Також розумно вибирати різноманітний спектр типів ключових слів та їх довжини. Наприклад, ви можете вирішити використовувати декілька коротших слів із середньою конкуренцією. Крім того, ви могли б вибрати деякі довші ключові слова, які є дуже специфічними. Вони називаються ‘довгохвостими ключовими словами’.
Наприклад, якщо ви ведете магазин цукерок у Вісконсині, ви можете вибрати ‘candy shop’ та ‘candy store’. Потім, для довгих ключових слів, ви можете використати ‘best candy shop in Milwaukee’:
Як тільки ви визначите свої ключові слова, ви можете розміщувати їх де завгодно на своєму сайті. Ви можете додавати ці фрази до блог-постів, опису сторінки «Про нас», деталей продукту та будь-де інде, де вам заманеться. Однак, вам слід уникати надмірного вживання ключових слів.
По суті, ви можете використовувати ключові слова де завгодно, де бачите текст на frontend вашого сайту. Пізніше ми розглянемо менш помітні місця для ключових слів.
3. Оптимізація зображень
Користувачі віддають перевагу зображенням високої якості, а пошукові боти – легковажним, оптимізованим для SEO. Розглянемо кілька способів, якими ви можете забезпечити, щоб ваші фотографії допомагали вашим позиціям у пошуковій системі.
Для початку краще, щоб зображення були чіткими та високої роздільної здатності. Крім того, ви можете стиснути файли зображень, щоб вони не були великими та важкими. За можливості ви можете використовувати інструменти стиснення, такі як TinyPNG:
Цей безкоштовний інструмент дозволяє вам зменшити розмір файлів PNG, JPG та WebP, щоб вони не сповільнювали час завантаження вашого сайту (більше про це пізніше).
Ще один простий спосіб оптимізувати зображення — додавання ‘alt text’ (альтернативний текст). Простіше кажучи, alt text — це опис зображення, який користувачі на frontend не бачать. Він виконує дві основні функції.
По-перше, текст alt збільшує доступність вашого сайту, дозволяючи користувачам зі зниженим зором або повною втратою зору взаємодіяти з зображеннями. Технології допомоги (такі як інструменти диктування) можуть допомогти деяким відвідувачам слухати описи ваших візуальних медіафайлів. Крім того, боти не можуть бачити зображення, але вони можуть читати текст alt.
Як додати альтернативний текст, залежить від Системи управління контентом (CMS), яку ви використовуєте. У WordPress процес простий. Під час редагування вашого сайту в Блочному редакторі, просто виберіть блок для зображення та знайдіть Alt текст в його налаштуваннях. Тут ви легко можете ввести короткий опис зображення та вказати декілька відповідних ключових слів.
4. Створення внутрішніх посилань
Незалежно від того, керуєте ви блогом чи багатосторінковим сайтом, ви, ймовірно, матимете справу з багатьма унікальними посиланнями. Внутрішнє посилання — це URL-адреса, яка веде на іншу сторінку вашого вебсайту. Наприклад, у вас може бути нижній колонтитул з посиланнями на ваш блог, сторінку контактів та іншу важливу інформацію.
При створенні ваших веб-сторінок, завжди гарна ідея включати внутрішні посилання, де це можливо. Звичайно, цей процес завжди має проводитися природно. Ці внутрішні посилання мають важливе значення, оскільки індексатори використовують їх для переходу зі сторінки на сторінку під час сканування інформації.
Фактично, якщо одна з ваших веб-сторінок не має жодних внутрішніх посилань, що ведуть до неї, вона вважається ‘сиротською сторінкою’. Пошукові боти не можуть її знайти. Тому вона не може бути індексована, і вже точно не може мати високий рейтинг.
Крім того, внутрішні посилання можуть утримувати користувачів на вашому сайті довше. Це збільшення часу на сторінці може призвести до конверсій, генерації лідів та більшого. Нарешті, і найважливіше, внутрішні посилання допомагають забезпечити позитивний досвід користувача.
Наприклад, у блозі, який пояснює складну тему, може бути корисно посилатися на іншу вашу статтю, що розширює пов’язану концепцію. Крім того, внутрішні посилання можуть допомогти користувачам орієнтуватися на вашому сайті, коли вони шукають певні деталі, такі як контактна інформація.
5. Оптимізація постійних посилань
Оскільки ми говоримо про URL-адреси, давайте обговоримо постійні посилання. Це постійні URL-адреси, які представляють ваші сторінки, і вони також важливі для сильного SEO.
При створенні нових сторінок вам слід переконатися, що ваші URL-адреси зрозумілі та інтуїтивно зрозумілі. Наприклад, якщо ваш домен це mywebsite.com, то ваші інші сторінки можуть мати URL-адреси на кшталт mywebsite.com/about та mywebsite.com/contact.
Якщо ви ведете блог, ваші URL можуть потребувати пояснення більш складної інформації, але пам’ятайте про необхідність зберігати простоту.
Наприклад, для статті під назвою «Як прибрати у ванній кімнаті за 10 простих кроків», використання повної назви було б занадто довгим. Натомість ви могли б використати mywebsite.com/declutter-bathroom-guide.
Використання лаконічних постійних посилань є найкращим. Насправді, певні ‘stop words’ (передпозиції, артиклі, зв’язки), які можна знайти тут, ігноруються пошуковими ботами. Тому їх слід виключити. Також розумно включати всі відповідні ключові слова у ваші постійні посилання.
6. Зверніть увагу на читабельність
Незалежно від того, чи є ваш контент коротким чи довгим, читабельність є важливим фактором ранжування. Ваші статті та сторінки мають бути добре написані. Найкраще писати безпосередньо та стисло, використовуючи короткі речення та словник, який підходить вашій аудиторії.
Крім того, ви можете використовувати заголовки та підзаголовки для організації вашого контенту. Ці елементи є важливими, якщо ви створюєте довгі інструкції або списки:
Заголовки також створюють більше можливостей для вставки релевантних ключових слів. Крім того, вам потрібно переконатися, що розділи не є надто короткими або надмірно довгими. Якісний контент, як правило, можна легко сканувати без великих блоків тексту. Ви також можете використовувати ті високоякісні зображення, про які ми згадували раніше, щоб розбити текст.
7. Використовуйте теги заголовків та мета-описи
Мета-теги — це частинки HTML-коду, які сигналізують пошуковим системам, як вони повинні читати ваш контент.
Теги заголовків та мета описи є прикладами цього і ключовими для допомоги пошуковим системам розуміти, як ранжувати контент вашого вебсайту. Ці мета теги генерують інформацію, яка з’являтиметься користувачам у результатах пошуку та може заохотити їх натиснути на вашу сторінку.
Ось приклад тегу заголовка:
Тепер давайте подивимося нижче на сторінці, щоб побачити метаопис:
Ці елементи є критично важливими, якщо ви хочете підвищити свої рейтинги в пошукових системах. Без них, контент вашої сторінки буде рекламуватися з фрагментом першого абзацу на сторінці. Більше того, користувачам інтернету буде важко повернутися на вашу сторінку при використанні кількох вкладок у своєму браузері.
Щоб легко додавати теги заголовків та метаописи до ваших публікацій, ви можете спробувати безкоштовний плагін SEO для WordPress. Yoast SEO та All In One SEO (AIOSEO) є популярними варіантами.
8. Моніторинг продуктивності сайту
Працездатність сайту також відіграє важливу роль у рейтингах пошукових систем. Тут ми головним чином говоримо про швидкість.
Як ви можете уявити, користувачі, які переглядають результати пошуку, не хочуть потрапляти на сторінки, які працюють повільно або некоректно. Насправді, Google створив те, що називається Core Web Vitals. Він оцінює час завантаження сторінок, взаємодію та стабільність сторінки, щоб надати вам оцінку Core Web Vitals.
Якщо ви хочете перевірити, як працює ваш сайт, ви можете протестувати його за допомогою інструментів, таких як Google PageSpeed Insights:
Просто введіть URL вашого сайту та перевірте його роботу. Якщо вашому сайту потрібні покращення продуктивності, ви можете спробувати впровадити кешування або lazy loading. Краще всього, якщо ваш хостинг використовує мережу доставки контенту (CDN), хоча це може вимагати зміни хостів.
9. Надавайте пріоритет досвіду користувача (UX)
Як ми наближаємося до завершення наших стратегій SEO оптимізації на сторінці, настав час обговорити UX. Ця концепція стоїть за більшістю інших тактик оптимізації, оскільки кінцева мета полягає в тому, щоб зробити вебсайт більш зручним для користувача.
Крім якості, продуктивності, читабельності та міцних внутрішніх посилань, існує ще кілька конкретних способів створення позитивного UX для відвідувачів вашого сайту.
Велика частина UX пов’язана зі зручністю використання. Тому плавна навігація є особливо важливою.
Для полегшення перегляду багатосторінкового вебсайту краще використовувати помітне меню навігації вгорі або зліва на вашій сторінці:
Крім того, ви можете створити функцію пошукової панелі та додати корисні посилання у вашому нижньому колонтитулі. Всі ці елементи допомагають користувачам орієнтуватися на вашому сайті без необхідності прокручування.
10. Оптимізуйте сторінки для мобільних пристроїв
Останнє, але не менш важливе, якщо ви хочете, щоб ваші сторінки посідали верхні позиції у результатах пошукових систем, вони мають бути оптимізовані для мобільних пристроїв. Це тому, що більшість користувачів Інтернету віддають перевагу використанню своїх смартфонів чи інших портативних пристроїв.
Наразі у світі налічується понад 4.9 мільярда користувачів мобільного інтернету, і їхня кількість зростає. Тому не дивно, що Google оголошує мобільну адаптацію обов’язковою для SEO. Крім того, з ростом м-комерції, будь-які онлайн-бізнеси, які нехтують своїми мобільними відвідувачами, ймовірно, втрачають значні продажі.
Є кілька дуже простих способів забезпечити оптимізацію вашого сайту для мобільних пристроїв. Для початку, ви можете вибрати мобільно-дружню тему WordPress. Таким чином, ви можете налаштувати її і забути про це.
Якщо ви плануєте значно налаштувати свій сайт, вам може знадобитися конструктор сторінок WordPress, який має налаштування перегляду та модифікації для мобільних пристроїв:
Beaver Builder — популярний вибір, який пропонує адаптивні дизайни та функції редагування. Він також легкий у використанні завдяки інтерфейсу drag-and-drop.
Як покращити Off-Page SEO (3 основні техніки)
Тепер, коли ви знаєте все про SEO на сайті, давайте дізнаємося, як ви можете покращити свої позиції іншими способами. Майте на увазі, що наступний розділ є коротшим, просто тому, що у вас більше контролю над SEO на сторінці, ніж поза нею.
1. Побудова зворотних посилань (Авторитет домену)
Зворотні посилання на ваш сайт показують Google, що ваш контент є надійним. Саме тому побудова зворотних посилань може підвищити ‘авторитет домену’ вашого сайту. Ваш сайт накопичує позитивну репутацію через кількість зворотних посилань, які він має.
Отримання зворотних посилань вимагає часу та якісного контенту, але ви можете використовувати деякі заходи для активної участі в процесі. Наприклад, ви можете писати гостьові пости для інших авторитетних блогів у вашій ніші та ставити посилання на ваш контент
Ви також можете стежити за згадками вашого сайту в інтернеті та просити, щоб будь-які непідписані випадки були визнані. Більше того, деякі поширені формати, до яких зазвичай здійснюють посилання, включають посібники, списки «найкращих» та навіть інфографіку.
Вам слід бути обережними, щоб не брати участь у чомусь сумнівному під час створення ваших вхідних посилань, оскільки вас можуть покарати Google. Оскільки створення зворотних посилань вимагає часу та зусиль, ми рекомендуємо використовувати такі інструменти, як Ahrefs, який має перевіряч зворотних посилань.
2. Підтримка соціальних доказів
Ще один спосіб заробити довіру – надати прості докази. ‘Соціальний доказ’ зазвичай відноситься до таких речей, як відгуки та рекомендації.
Ви можете створити Профіль Google Business для вашої компанії або вебсайту, щоб отримати соціальне визнання. Ця платформа має вбудовану функцію відгуків:
Інші типи маркетингу контенту також можуть служити соціальним доказом. Наприклад, проведення опитування та публікація ваших результатів є відмінним доказом вашої законності та професіоналізму.
Додаткові форми соціального підтвердження включають відгуки та партнерства з іншими надійними брендами або особами. Наприклад, деякі компанії співпрацюють з інфлюенсерами у своїй ніші, щоб побудувати більше соціального підтвердження.
3. Розвивайте свою онлайн-присутність у соціальних мережах
Що стосується впливових осіб, соціальні мережі, мабуть, є одним із найважливіших каналів, де електронні комерційні підприємства можуть додатково розвивати своє зовнішнє SEO.
Це тому, що ви можете ділитися якісним контентом на будь-яких платформах соціальних медіа, які ви використовуєте. Цей матеріал може включати чудові зображення, цільові ключові слова та посилання:
В остаточному підсумку, соціальні мережі — це місце для розбудови бренду, тому ми рекомендуємо розробити абсолютно окрему (та доповнюючу) стратегію соціальних мереж. Усі ці зусилля сприятимуть вашому позасторінковому SEO, оскільки дописи та сторінки у соціальних мережах можуть з’являтися у результатах пошуку.
Однак вам слід врахувати, які платформи використовує ваша цільова аудиторія. Наприклад, якщо ви звертаєтеся до міленіалів, вам може бути цікаво зосередитися на Instagram. У той час як для молодшої аудиторії ви можете надавати пріоритет створенню контенту для TikTok.
Підвищте видимість вашого сайту за допомогою внутрішньої та зовнішньої SEO
Оптимізація для пошукових систем (SEO) — це складна та динамічна сфера. Це може ускладнити початок роботи з методами SEO на сторінці та поза сторінкою. Проте, важливо надавати пріоритет цим методам оптимізації, щоб підвищити видимість вашого вебсайту.
Коли справа доходить до оптимізації на сторінці, ви можете почати з малого, використовуючи ключові слова, внутрішні посилання та високоякісний контент. Пізніше ви можете перейти до таких елементів, як теги заголовків та мета-описи. Для зовнішньої оптимізації важливі зворотні посилання, відгуки та сильна присутність у соціальних мережах.
Якщо ви новачок у SEO, вам може захотітись забути про аудити сайтів та залишити це професіоналам. Ознайомтеся з нашими професійними послугами DreamHost та звільніть свій час для зосередження на креативній стороні вашого бізнесу. Ми пропонуємо спеціалізовані плани для маркетингу SEO, які допоможуть вам піднятися вище в SERPs. Крім того, у нас є набір інструментів SEO, щоб вивести ваш сайт на новий рівень!
Оптимізація для пошукових систем стала простою
Ми забираємо всі здогадки (та реальну роботу) з процесу зростання трафіку вашого сайту за допомогою SEO.
Дізнатись більше