20 найкращих пошукових систем: Повний список альтернатив Google

by Bailey Abbott
20 найкращих пошукових систем: Повний список альтернатив Google thumbnail

Часи змінюються.

У ранні роки AOL, Lycos та Ask Jeeves були найвідомішими пошуковими системами в інтернеті (і більшість з нас спілкувалася на старомодних форумах). Але зараз Google володіє приблизно 85% світового пошукового ринку.

Для більшості з нас це стандартна пошукова система і на наших настільних комп’ютерах, і на мобільних браузерах.

Але правда в тому, що існує безліч альтернативних пошукових систем, які чекають на вас. Тож якщо ви останнім часом відчуваєте втому від Google (можливо, вам здається, що він не повертає релевантні результати так добре, як раніше), знайте, що ви не одинокі.

Хоча пошук Google залишається домінуючим варіантом веб-пошуку, нові (та старі) конкуренти викликають його лідерську позицію. Для вас, як користувача, це хороші новини. Більше варіантів пошуку означає більший тиск на Google (та конкурентів) для підвищення їхньої ефективності та надання кращих результатів, кращого досвіду та більш орієнтованого на людину підходу до бізнесу.

На щастя, існує багато варіантів, які ви можете розглянути. Ми розділимо їх на групи – виокремлюючи помітні приклади альтернатив Google, які вам може знадобитися мати під рукою для майбутніх пошукових потреб.

 

Основні загальні пошукові системи

1. Microsoft Bing

Пошукова система Microsoft забезпечує пошук вебу, зображень та відео, має спеціальні функції, такі як Microsoft Rewards та Bing for Good, що дозволяють користувачам заробляти бали та підтримувати благодійні ініціативи. Крім того, функція візуального пошуку Bing дозволяє користувачам шукати за допомогою зображень, а не тексту.

Але Bing нещодавно зробив великий резонанс своїми функціями пошуку на кшталт ChatGPT.

Знімок результату пошуку Microsoft Bing. Нещодавно Bing викликав великий інтерес завдяки своїм функціям пошуку, схожим на ChatGPT.

«Новий» Bing пропонує розмовний інтерфейс, де користувачі можуть задавати питання, отримувати результати та уточнювати їх. ШІ автоматично генерує відповідь, посилаючись на відповідні джерела та вебсайти в тексті.

Хоча це біль для SEO-фахівців у кімнаті, це може стати великою перевагою Microsoft після років спроб завоювати частку ринку у Google, чий власний досвід пошуку через чат, Bard, вважається трохи невдалим.

2. Yahoo Search + AOL

Я згрупую ці два варіанти разом, оскільки, хоча вони й є технічно незалежними пошуковими системами, обидва використовують Microsoft Bing.

Це означає, що при їх використанні для пошуку в інтернеті, ви повинні очікувати побачити ті ж результати та дуже схожу сторінку результатів.

Yahoo, ймовірно, найбільш відомий як сайт головної сторінки новин, що пропонує інформацію, таку як прогнози погоди для місцевості та актуальні пошукові запити.

Інтернет-гігант старої школи AOL досі доступний як веб-портал та пошукова система, що пропонує новини, електронну пошту та різноманітні онлайн-послуги.

(Вибачте, зараз у нас немає вільних CD з безкоштовним пробним періодом AOL!)

3. Lycos

Ще один ностальгічний момент ранніх днів інтернету — Lycos це класичний пошуковик, який розвинувся, щоб пропонувати різноманітні онлайн-послуги, перетворюючись на універсальний інструмент для користувачів, які бажають шукати в інтернеті, спілкуватися та розміщувати веб-сайти.

Ви помітите, що Lycos навіть об’єднав деякі з наших улюблених сайтів та послуг минулих років, таких як Tripod і Angelfire.

Якщо ви шукаєте ретро-досвід, використовуючи те, що було однією з найпопулярніших пошукових систем у кінці 90-х, то тут ви точно не помилитеся — Можливо, Lycos стане наступною пошуковою системою, яка запустить інноваційний продукт, зазнає повного оновлення і стрімко повернеться у центр уваги?

Інноваційні та засновані на ШІ пошукові системи

Спадщина має значення, але станом на 2023 рік розгорнулася справжня гонка озброєнь. Десятки компаній, старих і нових, змагаються за домінування на ринку пошукових систем, пропонуючи не лише передовий пошук, а й нові, інноваційні та засновані на штучному інтелекті пошукові можливості.

Від опцій чату до персоналізованих результатів пошуку, давайте розглянемо деякі нові проекти в цій області.

4. You.com

Якщо ви шукаєте щось, що не є Google, але схоже на нього, то You.com є досить гарним варіантом для старту.

Скріншот результату пошуку You.com

Цей пошуковий двигун на базі штучного інтелекту пропонує інтерфейс чату та традиційну сторінку результатів пошукової системи (SERP), яка дуже схожа на Google. Таким чином, вам буде комфортно зі знайомими функціями та інтерфейсами.

You.com також рекламує свої особисті та приватні режими, які дозволяють анонімний пошук.

Оскільки You.com — це компанія зі штучним інтелектом, вона пропонує додаткові інструменти, які виходять за межі її пошукової системи. YouCode та YouWrite — це інструменти штучного інтелекту, що допомагають вам писати текст та код. Вони також пропонують розширення для Google Chrome, яке дозволяє додати до вашого браузера пошукову панель на базі штучного інтелекту.

Глосарій DreamHost

Пошуковий рядок

Пошукові рядки — це елементи, які ми використовуємо для введення пошукових запитів. Зазвичай ви вводите питання та натискаєте кнопку пошуку. Потім ви отримуєте сторінки з результатами пошуку на основі введеного запиту.

Читати далі

5. ChatGPT

Усі, хто користувався інтернетом за останній рік, напевне чули про ChatGPT.

Цей інноваційний продукт, створений OpenAI, пропонує інтерфейс схожий на чатбот, де ви можете ставити питання та отримувати відповіді на основі Великої Моделі Мови (LLM), яка живить цей інструмент. Однак я сумніваюся в тому, щоб вважати це “пошуковою системою”, тому що, в основному, вона не шукає інформацію в живому вебі.

Тим не менш, він може замінити пошукову систему для конкретних випадків використання, таких як збір інформації або дослідження теми.

І, поки я пишу цю статтю, вони нещодавно оголосили про Plugins для ChatGPT, включаючи плагін для браузера, який дозволяє ШІ шукати у реальному часі в інтернеті та отримувати актуальні результати. Так що він стає ближчим до повноцінної заміни пошукової системи з кожним днем.

Хоча ви не будете вводити пошукові запити, як це робиться в Google, ви можете задати питання і отримати досить хорошу відповідь. Просто будьте обережні, не довіряйте відповіді без перевірки її спочатку.

6. Perplexity AI

Perplexity AI є анти-пошуковою системою. Замість того, щоб виводити великий список результатів пошуку, Perplexity використовує передові алгоритми штучного інтелекту та розуміння природної мови, щоб проаналізувати ці результати та повернути відповідь – подібно до того, як працює ChatGPT.

Скріншот результату пошуку Perplexity AI

Здається, Perplexity краще підходить для користувачів, які шукають інструкції або конкретну інформацію і хочуть бачити джерела даних, які повертаються.

Це чудово для синтезу кроків із довгих і заплутаних статей, як от рецепти, які завжди здаються балакучими про астрофізику, перш ніж навчити вас кип’ятити воду. (Чи це основна причина, чому вони винайшли ШІ? Щоб пропустити ці всі непотрібні речі на початку статей?)

7. Waldo

Вам доведеться вирішити, що ви думаєте про Waldo, але це, безумовно, один з кращих пошукових систем для проведення досліджень та пошуку статистики.

Представлений як частково пошукова система і частково дослідницький помічник, Waldo використовує штучний інтелект для видачі результатів пошуку, а потім надає готові фільтри, які спрощують швидке знаходження інформації.

Найбільш помітно, що воно може просіювати результати на сторінці та повертати специфічні типи інформації – як наприклад, дані, цитати або посилання.

Він також може швидко фільтрувати конкретні джерела, такі як наукові журнали, новинні сайти та інші.

Це дійсно робить процес зручним, якщо ви шукаєте певні типи інформації або досліджуєте тему, яка вимагає від вас аналізу даних або пошуку первинних джерел.

Пошукові системи на основі розподілу доходів та соціальних причин

Багато пошукових систем прагнуть не лише надавати хороші результати, а й змінювати світ – або, принаймні, світ інтернет-пошуку – по ходу.

Ось список пошукових систем та варіантів з метою, яка виходить за межі заробітку.

8. Ecosia

Ecosia, “прагне мати позитивний вплив на довкілля, одночасно надаючи користувачам потужний та ефективний пошуковий досвід.” Їхня місія боротьби з вирубкою лісів та зміною клімату робить їх популярним вибором серед екологічно свідомих користувачів.

Кожен пошук допомагає висаджувати дерева, і це дійсно чудово.

Компанія жертвує щонайменше 80% своїх доходів від реклами неприбутковим організаціям, які зосереджені на висадці дерев та рефорестації по всьому світі. Використовуючи Ecosia як свій пошуковик, користувачі сприяють цим екологічним ініціативам, перетворюючи свої повсякденні онлайн-пошуки на більш зелену та стійку діяльність.

9. Yep.com

Yep — це унікальна пошукова система, створена командою, яка стоїть за інструментом SEO, Ahrefs.

Знімок результату пошуку на Yep.com

Їхня мета – змінити базові економічні принципи інтернет-пошуку, роблячи його більш вигідним для творців контенту шляхом прямого розподілу рекламних доходів з людьми та компаніями, які з’являються у результатах пошуку.

Вони мають модель розподілу доходів 90/10, де 90% усіх коштів повертаються тим творцям контенту, які заповнюють органічні результати пошуку.

Варто зазначити, що деякі ранні користувачі Yep вказали на те, що в результатах може бути деяка упередженість, яка вигідна батьківській компанії пошукової системи.

Пошукові системи, орієнтовані на конфіденційність

Ще одна значна причина, через яку люди відмовляються від використання Google, – це занепокоєння щодо відстеження та конфіденційності. Як ви, мабуть, знаєте, бізнес-модель Google заснована на продажу реклами, що означає продаж даних користувачів, зібраних з файлів cookie, поведінки під час перегляду та історії пошуку.

Не всім це подобається.

На щастя, багато нових компаній створили рішення, щоб конкурувати з найбільшим у світі пошуковим двигуном, зосереджуючись на конфіденційності користувачів в інтернеті. Ці пошукові системи зазвичай шифрують дані користувачів та браузера, блокують трекери та файли cookie, або іншим чином захищають користувачів від широко використовуваних функцій слідкування та ідентифікації.

10. DuckDuckGo

Мабуть, найвідоміший пошуковик, зосереджений на конфіденційності, це DuckDuckGo.

Глосарій DreamHost

DuckDuckGo

DuckDuckGo — це онлайн-пошукова система, подібна до Google або Bing. DuckDuckGo відрізняється тим, що забезпечує додаткову безпеку для користувачів і стверджує, що запобігає створенню гіпер-персоналізованих результатів пошуку.

Читати більше

Пошукова система створена на основі збереження конфіденційності користувачів, гарантуючи, що жодна особиста інформація не збирається, не зберігається та не передається. В результаті користувачі DuckDuckGo можуть насолоджуватися більш приватним та анонімним досвідом перегляду. Вони також пропонують розширення для Google Chrome, яке допомагає додатково анонімізувати вашу поведінку під час перегляду, блокуючи трекери та файли cookie.

Згідно з цим вебсайтом, DuckDuckGo в середньому обробляв майже 100,000,000 пошукових запитів на день у 2022 році, і стверджує, що має близько 2.5% загального ринку пошукових систем у США.

DuckDuckGo частково використовує Bing API у своїх результатах пошуку. Але воно не персоналізує SERP.

Також варто зазначити, що DuckDuckGo явно виключає результати з “фабрик контенту” та вебсайтів з “надмірною рекламою”.

11. Brave (Браузер з інтегрованим пошуком)

Brave (браузер з інтегрованим пошуком)

Brave — це браузер із вбудованою пошуковою системою, орієнтованою на конфіденційність користувачів. Він пропонує швидкий та безпечний перегляд, який ви отримуєте від Google Chrome. Насправді, він побудований на відкритій основі Chrome під назвою Chromium із функціями, такими як блокування реклами та блокування трекерів, що робить його чудовим вибором для користувачів, які бажають приватного та безперебійного перегляду в Інтернеті.

Brave заробляє гроші, продаючи рекламу, яка з’являється в певних частинах браузера – наприклад, у вікні нової вкладки. Вони також пропонують Brave Rewards за перегляд або взаємодію з рекламою.

12. Gibiru

Gibiru надає «невідцензуровані результати пошуку» без збору особистих даних, таких як реєстрація IP-адрес користувачів або їхніх пошукових запитів.

Результати такого «розцензурування» можуть бути дещо суперечливими. Оскільки Gibiru дозволяє вам бачити результати, які були б заборонені іншими пошуковими системами, ви можете порівняти сайти та джерела, які могли б бути утримані основними пошуковими системами. Це зазвичай не сайти з секретною інформацією, а сторінки низької якості в Інтернеті, які фільтруються більшістю пошукових алгоритмів.

Gibiru надає результати та заробляє головним чином за допомогою партнерського маркетингу на продуктах, орієнтованих на конфіденційність, таких як VPN.

13. Presearch

Presearch — це децентралізований пошуковий двигун, побудований на технології блокчейн.

Вони мотивують користувачів токенами PRE та поєднують конфіденційність з криптовалютними винагородами.

Presearch надає результати пошуку з декількох джерел і дозволяє користувачам вибирати своїх улюблених пошукових провайдерів з метою створення більш децентралізованого інтернет-екосистеми, яка менше залежить від домінуючих пошукових систем.

Якщо вам цікаво, вартість токена PRE становить приблизно $0.06 на момент написання.

14. StartPage

StartPage ніби захисна куртка для Google. Позиціонуючи себе як “найбільш приватний пошуковик у світі”, їхній сервіс насправді повертає результати пошуку Google, але без кодів відстеження, кукі та фрагментів.

Глосарій DreamHost

Cookies

Cookies — це дані, які відправляються на комп’ютер або мобільний пристрій користувача веб-сервером. Потім вони зберігаються на пристрої користувача. Cookies можуть використовуватися для аутентифікації, ідентифікації сесії користувача, персоналізації веб-контенту або збору інформації про використання веб-сайту.

Читати більше

Це чудовий інструмент для отримання звичних результатів, які ви звикли бачити від Google, з додаванням захисного шару конфіденційності. Звичайно, недоліком тут є те, що ви не побачите персоналізованих або локалізованих результатів пошуку на основі вашої особистої інформації — це працює приблизно як підключення до VPN.

StartPage — це вільно доступний пошуковик. Ви також можете додати їхнє розширення для Chrome, яке додає додаткові функції конфіденційності, такі як блокування трекерів та кукі. Розширення також надає метрику під назвою Privacy Score для кожного веб-сайту, повідомляючи вас, наскільки ймовірно, що ваша інформація буде відстежена або продана.

15. Swisscows

Swisscows схожий на StartPage тим, що вони покладаються на одну з головних пошукових систем для роботи своєї служби. У цьому випадку це Bing. Таким чином, пошук Swisscows (принаймні частково) забезпечується Bing.

Але вони не збирають інформацію, тому передають ваш запит на пошук анонімно лише до пошукової системи Bing.

Swisscows пишається тим, що є дружнім до сім’ї, орієнтованим на конфіденційність пошуковим двигуном, розташованим у Швейцарії. Вона використовує технологію семантичного пошуку для надання відповідних результатів, одночасно фільтруючи дорослий контент. Swisscows не відстежує пошукові запити користувачів або не зберігає особисті дані, що дозволяє їм показувати “анонімізовані оголошення”, які працюють на основі Bing, лише за вашим пошуковим запитом і без будь-якої іншої ідентифікаційної інформації.

16. searX

Якщо ви дійсно хочете відключитися від Матриці, чому б вам не створити власну пошукову систему?

searX — це саморозміщений, відкритий метапошуковик, який надає результати пошуку з декількох джерел без відстеження діяльності користувачів. Користувачі можуть вибирати, з яких джерел вони хочуть, щоб searX здійснював пошук, що дозволяє налаштувати досвід пошуку.

Оскільки це також доступно як самостійний сервіс, особи можуть запускати власні інстанції для ще більш приватного та безпечного досвіду. searX популярний серед захисників конфіденційності та технічно підкованих користувачів, які шукають незалежний та налаштовуваний пошуковий движок (або створюють власний!)

17. Neeva

Скріншот результату пошуку Neeva

Пошуковий двигун без реклами, зосереджений на конфіденційності користувачів та захисті даних. Neeva пропонує безкоштовний пошуковий двигун, заснований колишніми виконавчими директорами Google. Основний акцент Neeva – зміщення пошуку на безкоштовні результати, вільні від впливу рекламодавців.

Це означає, що вони заробляють гроші, продаючи підписки безпосередньо користувачам, а не продавши дані користувача та інформацію про пошукову поведінку рекламодавцям.

Користувачі також можуть зареєструватися для безкоштовного облікового запису, щоб отримати доступ до інших інструментів пошуку, які працюють на базі Neeva (включаючи їхні нові результати з ШІ).

Вони пропонують платну передплату, яка відкриває доступ до додаткових продуктів без реклами, таких як інтегрований менеджер паролів. Завдяки стягненню абонплати, Neeva може зосередитися на наданні найбільш релевантних результатів пошуку без необхідності монетизувати через рекламу.

18. Qwant

Qwant — це французька компанія, яка, по суті, намагається створити версію Google без використання файлів cookie.

Вони пропонують пошук, який монетизується лише за допомогою контекстної реклами (без додаткового відстеження) і надають «непередвзяті» результати пошуку без фільтрації або персоналізації контенту на основі історії переглядів користувача.

Вони також пропонують Qwant Maps, Qwant Junior (пошукову систему, спеціально розроблену для дітей, що забезпечує безпечний досвід перегляду для молодших користувачів,) та інші альтернативи сервісам Google, орієнтовані на конфіденційність.

Якщо ви шукаєте повноцінну альтернативу всьому бізнесу Meta, це хороший початок.

19. Mojeek

Mojeek пропонує результати пошуку з власного незалежного індексу, що означає, що він самостійно індексує та зберігає веб-сторінки. Це забезпечує унікальні результати, які не впливаються іншими пошуковими системами.

Це робить його одним з небагатьох варіантів у цьому списку, який не використовує базу даних іншого пошуковика при поверненні результатів.

Mojeek заявляє, що є першим у світі пошуковим двигуном, який включив невідстежування як частину своєї офіційної політики конфіденційності.

20. Search Encrypt

Пошукова система, яка використовує локальне шифрування для захисту даних пошуку користувачів.

Це означає, що ваша історія пошуку захищена від відстеження або моніторингу третіми сторонами. Вони пропонують як власну пошукову систему, так і розширення для браузера, яке захоплює та перенаправляє ваші пошуки, щоб зберегти ваші пошукові запити приватними та анонімними.

Вони монетизують трафік за допомогою рекламних оголошень у пошуку, які з’являються на сторінці результатів, подібно до Google та інших пошукових систем.

Ви також можете порівняти результати, спробувавши свій пошук в одній з інших пошукових систем (Google, Yahoo, Bing) одним кліком.

Почесні згадки: 5 інших пошукових систем для розгляду

Пошук в інтернеті це чудово. Але що робити, коли ви шукаєте щось більш конкретне?

Іноді ви хочете знайти більше, ніж просто сторінки на Wikipedia та Amazon.

Ось деякі інші способи, як ви можете шукати в Інтернеті інформацію з різних джерел, у різних форматах і більше.

1. Пошук у Facebook

Скріншот результату пошуку у Facebook

Ви можливо не вважаєте Facebook пошуковою системою, але функція пошуку надзвичайно потужна для пошуку людей, сторінок та контенту.

2. Twitter

Можливо, найкращий «реальний» пошуковий двигун в Інтернеті — це Twitter. Ви можете швидко знайти інформацію до секунди про публічні розмови, впливових особистостей, поточні події, останні новини та багато іншого.

Але це також потужний історичний архів – корисний для глибокого дослідження теми, розуміння настроїв навколо неї та відкриття нових джерел.

Використовуючи розширені функції пошуку, ви також можете використовувати їх для пошуку конкретних типів контенту, таких як відео або посилання.

3. Flickr (Пошук зображень)

Flickr колись був провідним сайтом для всього, що стосується фотографії.

Знімок екрану пошуку зображень на Flickr

Його популярність зменшилася протягом років, але він все ще має вражаюче великий каталог фотографій, які були завантажені та поділені (іноді з ліцензією Creative Commons) з усього світу.

4. Pinterest (Пошук зображень та ідей)

Pinterest — це процвітаючий (хоча іноді забутий) куточок соціальних мереж. Мільйони користувачів продовжують покладатися на Pinterest для обміну та відкриття різноманітного контенту, акцентуючи увагу на зображеннях та інших візуальних медіа.

Це особливо цікаво, якщо ви шукаєте ідеї або натхнення, які можуть бути важко знайти за допомогою традиційного пошуку.

Наприклад, ви можете шукати “ідеї для зеленої вітальні” і відразу побачити сотні візуальних результатів, які допоможуть вам визначити, що вам подобається, та створити колекцію зображень для подальшого посилання, коли ви будете удосконалювати свій ідеальний житловий простір.

5. Інтернет-архів (Цифрова бібліотека)

Частково машина часу. Частково інтернет-пошук.

Інтернет-архів пропонує цифрову бібліотеку історичного та архівованого цифрового контенту. Вона включає в себе багатство ресурсів, включаючи книги, аудіо та веб-сторінки.

Звичайно, особливим це робить те, що воно каталогізує знімки веб-сторінок у часі. Так ви можете бачити, візуально, як веб-сторінки виглядали в різні моменти історії. Це може бути особливо корисним для досліджень, де потрібно побачити, як інформація змінювалася з часом.

Давайте разом створювати Інтернет

Сподіваємося, ви знайшли цей список альтернатив Google корисним.

У DreamHost ми віддані ідеї Хостингу з метою. Ми віримо в світ, де кожен може реалізувати свої мрії та де існує пошукова система, яка ідеально підходить кожному.

Не забудьте підписатися, щоб отримувати наші останні статті, підручники, відгуки та багато іншого.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.