Оптимізація пошукових систем (SEO) — це набір технік, які використовуються у веб-дизайні та створенні контенту для збільшення охоплення вашого сайту. При правильному застосуванні ваші позиції в пошукових системах повинні покращитися, і трафік вашого сайту може збільшитися. Тому важливо знати, наскільки ваcтра стратегія SEO робить різницю.
На щастя, відстеження метрик вашого сайту та аналіз тенденцій, які ви знаходите, допомагають зрозуміти, як користувачі взаємодіють з вашим контентом. Знання найважливіших SEO метрик для відстеження — таких як перегляди сторінок, рівні відмов та конверсії — допомагає оцінювати, які стратегії можуть потребувати коригування, а які виявляються дуже успішними.
У цій статті ми поділимося 11 найважливішими SEO-метриками для відстеження. Ви дізнаєтесь, що вони означають та як застосувати їх до вашого бізнесу. Ми також надамо кілька корисних порад та інструментів для розуміння даних, які ви збираєте. Почати зараз!
Оптимізація для пошукових систем стала простою
Ми знімаємо необхідність здогадок (і реальної роботи) з процесу збільшення трафіку на ваш сайт завдяки SEO.
Дізнатися більшеЧому вам потрібно відстежувати правильні SEO KPI
Відстеження даних SEO та аналіз чисел, щоб вони надавали вам змістовну інформацію, безумовно вимагає інвестицій часу та часто грошей. Однак, 63% маркетологів активно інвестують у SEO, а також відстежують результуючі дані.
Без визначення правильного ключового показника ефективності (KPI) для вашого вебсайту, ваша стратегія SEO є «сліпою». Це тому, що метрики SEO точно показують, як виступають ваші кампанії, які ключові слова отримують відгук, і на які тактики ви можете перестати витрачати час.
Коли ви відстежуєте та аналізуєте свої SEO метрики належним чином, у вас буде доступ до конкретних даних, які можуть вплинути на ваші рішення та збільшити ваші ліди, конверсії та більше. Все, що вам потрібно для початку, – знати, які цифри мають найбільше значення.
11 найважливіших SEO-метрик для відстеження
Вебсайти та їхні користувачі створюють багато даних. Щоб допомогти вам розібратися в цьому хаосі, ми розглянемо 11 найважливіших метрик для відстеження під час оцінки вашої роботи по SEO.
1. Ранжування за ключовими словами
Позиції за ключовими словами вказують, де ваш сайт з’являється у результатах пошукових систем за певними словами та фразами. Наприклад, якщо у вас будівельна компанія, пошук за словом будівництво може призвести до того, що ваш сайт з’явиться лише на третій сторінці результатів. Проте, якщо ви використали більше SEO стратегій, які зосереджені на ключовому слові підрядник, ваш сайт має з’являтися у кращій позиції для пошукових запитів, що включають цей термін.
Чим вище ваш сайт ранжирується за відповідними ключовими словами, тим більше видимості він матиме для вашої аудиторії. Це означає, що для покращення цього показника вам слід провести деякі дослідження щоб визначити, які терміни та фрази шукає ваша цільова аудиторія.
Для початку відстеження позицій ключових слів та інших пов’язаних даних існує кілька інструментів SEO, якими ви можете скористатися (ознайомтеся з цими 15 чудовими варіантами). Консоль пошуку Google є найкращим місцем для початку, якщо у вас малий (або відсутній) бюджет, тоді як інші продукти пропонують масштабоване ціноутворення залежно від ваших потреб.
Якщо ви шукаєте більш потужний інструмент, ми рекомендуємо Semrush, комплексний SEO-набір, якому довіряють 5 мільйонів маркетологів по всьому світу. Його інструмент для відстеження позицій дозволяє легко бачити, як ваш сайт ранжується за цільовими ключовими словами та платними результатами щодня. Крім того, ви отримаєте глибокі знання про найважливіші терміни ваших конкурентів.
Хороші новини? Ми організували спеціальний двотижневий пробний період із Semrush, щоб ви могли перевірити, чи підходить цей інструмент для вашого сайту!
2. Зворотні посилання
Зворотні посилання – це посилання на ваш вебсайт з іншого сайту. Багато зворотних посилань працюють як цитування, зазначаючи, звідки взята інформація, і направляючи читачів до первісного джерела. Пошукові системи схильні віддавати перевагу сайтам з великою кількістю зворотних посилань, особливо якщо вони походять з джерел високої якості.
Побудова зворотних посилань може бути складною, оскільки ви не маєте прямого контролю над тим, хто посилається на ваш сайт. Більшість інструментів, пов’язаних із зворотними посиланнями, зосереджені на відстеженні існуючих зворотних посилань та використанні цієї інформації для допомоги вам у створенні кращих стратегій контенту.
Наприклад, Linkody це інструмент, спеціалізований на зворотних посиланнях, який пропонує багато корисних функцій.
Цей інструмент для зворотних посилань дозволяє вам не тільки відстежувати, хто посилається на вас, але також ідентифікувати та виправляти будь-які помилки посилань. Він також може бути підключений до Google Analytics.
Просто пам’ятайте, що коли мова йде про отримання зворотного посилання, якість має таке ж значення, як і кількість. Таким чином, хоча добре бачити, що загальна кількість зворотних посилань зростає, ви захочете переконатися, що якомога більше з них надходить з релевантних і високо оцінених веб-сайтів.
3. Органічний пошуковий трафік
Органічний трафік з пошукових систем включає відвідувачів, які потрапляють на ваш сайт через результати пошукових систем, а не через інші канали, такі як соціальні мережі, платна реклама або зворотні посилання. Один із найпростіших способів відстеження цього типу трафіку – за допомогою Google Analytics.
Органічний пошук є важливим, оскільки користувачі, які знаходять ваш сайт таким чином, як правило, шукають з конкретною метою. Насправді, 51% всього веб-трафіку надходить з органічного пошуку, і понад 40% доходу генерується з нього.
Іншими словами, збільшення цього показника є одним із найкращих варіантів для покращення конверсій.
Генерація органічного трафіку вимагає гострих SEO-тактик та ефективного цільового орієнтування на аудиторію. Це означає, що відстеження цього показника з часом є життєво важливим, щоб ви могли відразу побачити, які стратегії працюють та які потрібно змінити.
4. Основні сторінки виходу для органічного трафіку
Ще одним поширеним аналітичним показником, який ви можете відстежувати, є остання сторінка, на якій перебував користувач перед тим, як залишити ваш сайт. Це називається «сторінка виходу». Наявність цієї інформації може бути не менш важливою, ніж моніторинг вашого загального органічного трафіку.
Це тому, що чим більше ви розумієте, чому користувачі вирішують залишити ваш сайт, тим легше їх переконати залишитися довше. Якщо основні сторінки виходу мають певні спільні елементи, такі як певний тип або стиль контенту, це може бути підказкою, що ваша цільова аудиторія шукає щось інше.
Google Analytics є одним з найкращих інструментів для відстеження найпопулярніших сторінок виходу на вашому сайті. Ви легко можете отримати доступ до звіту Сторінка виходу та переглянути розбивку всіх пов’язаних даних.
5. Розбивка органічного трафіку з пошукових систем
Є багато чого ще відкрити про ваші дані органічного трафіку, ніж просто скільки користувачів знайшли вас через пошук за ключовими словами. Насправді, Google Analytics пропонує детальний розбір цього трафіку.
У меню Придбання > Весь трафік > Канали ви знайдете ключові слова, що відображаються в контексті з багатьма іншими ключовими даними.
Це включає інформацію про те, скільки нових користувачів використовували певні ключові слова, скільки часу вони переглядали сторінки, і чи приносили вони дохід для вашого сайту. Дізнавшись, звідки приходить ваш органічний трафік і що вони роблять, ви зможете виявити проблеми, які потрібно виправити (наприклад, висока органічна відвідуваність з невеликою кількістю конверсій).
6. Перегляди сторінок на користувача
Далі: перегляди сторінок. Перегляди сторінок вимірюють, скільки разів сторінки на вашому сайті були переглянуті за певний період часу. Це не те саме, що і ваша кількість відвідувачів, оскільки багато користувачів можуть відвідати більше однієї сторінки.
Це означає, що показник переглядів сторінки найкраще розглядати у контексті з іншими числами. Наприклад, середня кількість переглядів на сесію або користувача може сказати вам, наскільки зацікавлені більшість відвідувачів вашого сайту.
Ви також можете розглядати цей показник у поєднанні з часом, який користувачі проводять на ваших сторінках. Це надає цінне уявлення про те, як ваш контент працює. Чи переходять люди зі сторінки на сторінку занадто швидко, чи проводять час з кожним новим шматком контенту?
Якщо будь-які з цих чисел викликають занепокоєння, перегляд вашого контенту та повторне проведення маркетингового дослідження є два кроки, які ви можете зробити для створення більш захоплюючого досвіду для ваших користувачів.
7. Середній час на сторінці
Відстеження середнього часу перебування на сторінці користувачів вашого сайту може бути складним. Це пов’язано з багатьма факторами, які впливають на поведінку користувачів. Наприклад, вкладка, яка залишена відкритою, але неактивною в браузері на кілька годин, насправді не повинна враховуватися як частина “часу на сторінці” користувача.
За даними CrazyEgg, середній час, який користувачі проводять на веб-сторінці становить 15 секунд. Якщо ви виявите, що ваші показники нижчі за цей орієнтир, може бути корисним провести дослідження ринку для того, щоб переконатися, що ви націлюєтесь на правильну аудиторію.
Технічні проблеми також можуть призводити до труднощів із утриманням користувачів на вашому сайті. Якщо ви підозрюєте, що це проблема, ви можете спробувати перевірити швидкість завантаження вашої сторінки за допомогою інструменту, такого як Pingdom.
Ви також можете використовувати одну з декількох тактик оптимізації для підвищення продуктивності вашого веб-сайту.
8. Нові користувачі проти повернулися
Спостереження за кількістю нових та повернулися користувачів може бути хорошим показником того, як ваша аудиторія реагує на ваші маркетингові та SEO зусилля. Наприклад, якщо у вас більше повернулися клієнтів, ніж нових користувачів, це, ймовірно, означає, що ви успішно побудували довіру та лояльність серед ваших відвідувачів.
Однак, це також може означати, що хоч ваша існуюча база клієнтів стабільна та надійна, вам може знадобитися більше часу та ресурсів для приваблення нових клієнтів. Один із способів це зробити – переглянути ваше дослідження цільового ринку та визначити, чи щось змінилося, або чи з’явилися нові ринки, на яких ви можете зосередити ваші зусилля з SEO.
Натомість, велика кількість нових користувачів є хорошим знаком того, що ваші промоційні стратегії працюють. Однак, якщо кількість повертаючихся відвідувачів низька, вам може знадобитися попрацювати над вашим сайтом щоб краще зацікавити тих нових користувачів.
9. Показник відмов
Рівень відмов – це показник, який відображає, скільки відвідувачів залишають ваш сайт, не взаємодіючи з будь-яким контентом взагалі. Користувач може зайти на вашу домашню сторінку, оглянути її, але не натиснути ні на що і піти. Якщо не відбувається інших дій або переглядів сторінок, це вважається “відмовою”.
Цей показник знаходиться шляхом ділення кількості користувачів «без активності» на кількість загальних відвідувачів сайту за той же період часу. Альтернативно, ви можете використати звіт Поведінка > Огляд в Google Analytics для швидкого перегляду показника відмов на вашому сайті.
Нормальні показники відмов варіюються залежно від галузі та типу вебсайту. Однак, як загальне правило, показник відмов вище 50 до 60% може вказувати на проблему з контентом вашого сайту. Ви можете ознайомитися з деякими іншими метриками, про які ми говорили, такими як найпопулярніші сторінки виходу та середній час на сторінці, щоб побачити, що змушує користувачів покидати сайт. Потім ви можете внести корективи в свій контент та стратегії, щоб утримати їх.
10. Швидкість сторінки
Повільний час завантаження сторінки може мати негативні наслідки для вашого загального успіху в Інтернеті. Незалежно від того, чи ведете ви блог чи сторінку електронної комерції, ніхто не хоче чекати, поки ваш контент повністю завантажиться.
Насправді одне дослідження Google виявило, що час очікування всього від однієї до трьох секунд збільшує ймовірність того, що користувачі покинуть ваш сайт на 32%. Золоте правило полягає в тому, щоб тримати час завантаження сторінки менше двох секунд, але чим він нижчий, тим краще.
На щастя, ви можете легко оптимізувати ваш сайт для швидкості. Гарним початком буде тестування продуктивності вашого сайту за допомогою інструментів, таких як Pingdom або GTmetrix. Ці рішення також допоможуть вам визначити аспекти вашого сайту, які можуть негативно впливати на його продуктивність.
11. Коефіцієнт конверсії
У багатьох випадках, коефіцієнти конверсії є найважливішим показником SEO для відстеження.
Конверсія відбувається, коли відвідувач вашого сайту виконує дію, до якої ви його спонукали. Наприклад, якщо у вас є блог, конверсія може відбутися, коли підписник підписується на вашу розсилку. Для бізнесу, конверсія часто вимірюється як завершений продаж.
Незалежно від вашої мети, конверсії є чудовим способом безпосередньо дослідити, чи працює ваша стратегія SEO. Якщо ви не задоволені своїми показниками, ви можете використовувати свої інструменти аналітики, щоб уважно подивитися на дані про конверсії та визначити, де можуть бути необхідні покращення.
У Google Analytics, наприклад, ви можете налаштувати “цілі” у вашій панелі керування. Це специфічні дії, які будуть вважатися конверсіями та відстежуватися. Це дозволяє вам зосередитися на ваших унікальних цілях та зібрати повний та всебічний набір даних про конверсії.
Як підтримувати динаміку SEO за допомогою перевірок якості
Необхідно пам’ятати, що ваші показники є відображенням роботи, яку ви вкладаєте у вдосконалення вашого сайту та збільшення вашої аудиторії. Це означає, що існує кілька інших елементів, які не пов’язані безпосередньо з SEO, за якими вам все ще потрібно стежити.
Ось кілька інших елементів, які можуть вплинути на те, наскільки добре ваш сайт показує себе у пошукових системах:
- Помилки індексації можуть означати, що дані вашого сайту не індексуються правильно пошуковими системами.
- Кількість сторінок, що індексуються в день є інформацією, що доступна в Google Search Console, і може використовуватися для моніторингу здоров’я вашого сайту з точки зору SEO.
- Дублікати заголовків та описів можуть погіршити ваші позиції у результатах пошуку, але ви можете використовувати інструмент на кшталт Yoast SEO для їх виправлення.
- Локальна видимість означає зосередження вашої SEO стратегії на вашій місцевості, наприклад, шляхом реєстрації у Google My Business.
- Коефіцієнти клікабельності (CTR) зазвичай стосуються рекламних оголошень або email-маркетингу та є важливим показником ефективності ваших кампаній.
Усі ці елементи є ключовими частинами пазлу SEO. Звичайно, якість вашого контенту також має значний вплив на те, наскільки добре ваш сайт виступає в рейтингах, тому цей фактор також варто враховувати.
SEO Експерт у Вашій Поштовій Скриньці
Незалежно від того, чи потрібна вам допомога в виборі відповідного показника залучення, розумінні цифрового маркетингу, або створенні SEO кампанії, ми можемо допомогти! Підпишіться на наш щомісячний дайджест, щоб ніколи не пропустити статтю.
ЗареєструватисьПокращення SEO продуктивності
Тепер, коли ви маєте уявлення про те, які показники найважливіші для SEO, вам має бути легше розробити надійний план веб-аналітики. Ваші унікальні цілі також вплинуть на те, які цифри будуть найважливішими для вас та вашого сайту.
Google Analytics є відмінним місцем для початку роботи з ключовими даними, такими як конверсії, швидкість сторінки, поведінка користувача та більше. Якщо ви використовуєте WordPress, інтеграція інструментів аналітики в адміністративну панель ще простіше за допомогою плагінів, таких як Google Site Kit та MonsterInsights.
Тут, у DreamHost, ми пропонуємо багато надійних планів хостингу для WordPress. Незалежно від того, великий ваш сайт чи маленький, ми візьмемо на себе хостинг, щоб ви могли зосередитися на вашому улюбленому SEO показнику для відстеження даних, необхідних для успіху!