Блогери, будьте обережні: щось більш зловісне, ніж привиди та відьми, витає в мережі. Інтернет-тролі повсюди — і рано чи пізно вони завітають на ваш блог.
Є щось особливе в тому, щоб ховатися за клавіатурою та анонімністю інтернет-псевдоніму, що призупиняє Золоте правило та викликає в людях внутрішніх гремлінів.
“Мене називали від повії до поганої матері, моїх дітей називали потворними та розпещеними, мого чоловіка називали слабким і йому радили покинути мене,” пише британська блогерка-мама Емма Конвей. “Я очевидно дурна, нестабільна, і мені ніколи не мали дозволити мати дітей. Деякі з жахливих злочинів, які я вчинила, щоб отримати такі коментарі, включали: я зробила орфографічну помилку в одному пості (зла жінка), я трохи поскаржилася на те, що мій чоловік купує наліпки до чемпіонату світу (мене слід ув’язнити!), і я зізналася, що мої діти влаштовують істерики.”
Конвей каже, що їй страшно бачити, як її публікації підхоплюють такі видання, як Huffington Post та CNN — зазвичай це радісний день для блогера — оскільки це відкриває їй та її сім’ї шлях до ще більшої критики.
Мати справу з тролями може бути хитрим, і емоційний тягар низької критики, як у випадку з Конвеєм, може бути виснажливим. Але не бійтеся, блогери! Ми підтримуємо вас. Зробіть свій блог (та ваше життя) стійким до тролів з порадами від кращих творців контенту в мережі.
Перш за все, що ж таке троль?
Перш ніж перейти до тактичних вправ, давайте переконаємося, що ми всі знаємо, що таке троль — і чим він не є.
У міфології, тролі – це сердиті маленькі монстри, які оселяються в печерах або під мостами, чекаючи на можливість зіпсувати комусь день — зазвичай, з’їдаючи нічого не підозрюючих жертв.
Інтернет-версія цього не набагато відрізняється.
Тролі ховаються за своїми комп’ютерними екранами, готові випустити саркастичні, роздільні та різкі зауваження на блогах, у соціальних мережах та іншому.
“Коли вони приховані за екраном, люди часто кажуть те, чого ніколи б не сказали в очі,” — Лорен Конрад
Їхні насмішки варіюються від дитячих (подумайте про відповіді на рівні восьмого класу “твоя мама“) до дріб’язкових — авторка та консультантка з соціальних медіа Крістен Ламб була атакована за “кілька друкарських помилок”, які вона допустила на тижні після смерті своєї тітки — до глибоко особистих та болісних: блогерка з сімейного та стилю життя Кей з Hello Archie отримала зауваження що вона купує дешевий одяг для своїх дітей і проводить недостатньо часу зі своїм сином.
Основним пріоритетом троля є порушення звичного порядку речей та викликання якоїсь емоційної реакції. Вони отримують своєрідне дике задоволення від розпалювання суперечок і кидають образи, щоб подивитися, скільки почуттів вони можуть зачепити. Вони існують з ранніх днів інтернету та переховуються на кожному куті.
Але не кожен, хто пише коментар, який не згоден, обговорює або критикує на вашому блозі, є тролем.
“Ви ніколи не зможете догодити всім,” каже Кетлін Гарвін, яка веде блог про способи економії грошей на The Penny Hoarder. “Але намагайтеся не зводити всі негативні коментарі до одного — можливо, у вашому матеріалі була сліпа пляма або помилка в пості. Іноді, це може бути уроком для вас.”
Як блогер, ви повинні вітати та реагувати на обговорення ваших постів і (якщо це актуально) відгуки на ваш продукт або послугу. І, як радить Гарвін, подивіться, що ви можете винести з коментарів читачів на вашому блозі.
Не все, що ви публікуєте, зустріне універсальне схвалення та повну згоду; такий ризик ви приймаєте, коли висловлюєте свої думки і ідеї. Не бійтеся невеликої дискусії у розділі коментарів і не соромтеся (з повагою) захищати свою позицію. Дискусія є здоровим, енергійним елементом справжньої онлайн-спільноти — сприймайте це як знак того, що ваші ідеї викликають взаємодію та зацікавленість.
Справжнє тролінг, з іншого боку, є нелогічним, нерозумним і злонаміреним; ви можете відчути троля за коментарями, які використовують дріб’язкові особисті напади, провокують гнів та розпочинають сварки.
На жаль, тролінг та його темніший родич, кібербулінг, зустрічаються надто часто: кількість людей, які кажуть, що стикалися з цим, майже подвоїлася за останнє десятиліття, і майже половина користувачів інтернету кажуть, що стали жертвами якоїсь форми онлайн-переслідування.
Здається, не існує лікування від тролінгу, але блогери можуть використовувати стратегії для запобігання та реагування на тролів — а також для прибирання безладу, який вони залишають.
Як зменшити тролінг на вашому блозі
Чесно кажучи, насправді немає багато того, що ви можете зробити, щоб створити повністю вільний від тролів блог. Ну, окрім вимкнення коментарів повністю, але це останнє, чого ви хочете як блогер; ви повинні сприяти залученню та створенню спільноти, а не припиняти це. Хоча ви не можете тримати подалі всіх тролів, ви можете зменшити та мінімізувати шкоду.
1. Встановіть політику коментування та спільноти
Як перший крок до захисту вашого блогу від тролів, Гарвін рекомендує розробити правила спільноти з вашою командою, якщо вона у вас є. “Потім поділіться вашою політикою зі своєю спільнотою.” The Penny Hoarder вітає обговорення переважно в соціальних мережах, і “на цій платформі, наші менеджери спільноти уважно реагують на більшість коментарів і приховують інші, які є образливими, загрозливими та агресивними, як це вказано в наших правилах спільноти.”
Спільнота повинна чітко визначити, які коментарі дозволені на вашому блозі, та що станеться з будь-якими негативними чи нецензурними коментарями. Ознайомтеся з правилами Huffington Post як прикладом.
Тверда політика повністю не зупинить тролінг, але встановить тон взаємодії у вашій онлайн-спільноті. Переконайтеся, що ви та ваш персонал дотримуєтесь цієї політики, як описано, у відповідь на можливих тролів та інші негативні коментарі.
Блогуйте більше з DreamHost
Наші автоматичні оновлення та надійні заходи безпеки знімають з вас турботи про управління сервером, щоб ви могли зосередитися на розвитку вашої блог-спільноти.
Ознайомитись з планами2. Модерація коментарів
Якщо коментарі є неповажними та агресивними, вам не обов’язково дозволяти їх на вашому сайті спочатку. Якщо ви модеруєте коментарі перед тим, як вони будуть опубліковані, це може зняти вітрило з троля: навіщо публікувати щось для того, щоб підігріти ситуацію, якщо воно навіть не буде побачене?
Звичайно, ви все одно побачите негативний пост — і цього може бути достатньо для троля — але такий вид модерації може сповільнити трольський потяг.
Це може бути шлях, яким варто піти, якщо у вас серйозна інфекція; в іншому випадку, це може бути більшим зусиллям, ніж це варто, і, ймовірно, це зупинить читачів від коментування, якщо вони не можуть миттєво додати свій голос до розмови.
Якщо у вас є ресурси для найму або рекрутингу модератора коментарів для вашого блогу та відповідних соціальних акаунтів, легітимні коментарі можуть бути опубліковані швидше. Просто переконайтеся, що модератори дотримуються правил спільноти, і що модерація коментарів згадується в цих правилах. Розгляньте можливість повідомити образливих авторів коментарів, що ви не схвалили їхній коментар, та запросіть їх надіслати більш ввічливу відповідь для розгляду.
3. Видалити та заблокувати
Девіз Лорен Конрад — «Якщо у вас немає нічого хорошого сказати, не слідкуйте за мною в інтернеті.» Вона негайно видаляє негативні коментарі на своєму блозі та в соціальних мережах та блокує ненависників. «Я завжди стараюсь зберігати позитивний настрій і очікую того ж від своїх підписників.»
Емма Конвей також блокує своїх тролів — а потім у свої «більш незрілі» моменти також відправляє кпинливу відповідь, наприклад: “«Дякую за ваші ЧУДОВІ коментарі 😉 x.» Я уявляю, що це справді злить їх. І вони не можуть відповісти! Я геній.”
Як відповідати на тролінг у коментарях на вашому блозі
Навіть коли ви зробили все можливе, щоб убезпечити свій блог від тролів, злі люди все одно можуть завітати. Коли на ваші блог-пости з’являються неприємні коментарі, як вам реагувати? Чи варто взагалі реагувати? Використовуйте ці стратегії, щоб скласти відповіді вашим ненависникам — і визначити, коли мовчання говорить краще за все.
1. Ігноруйте троля
Ви, мабуть, чули старе інтернетне правило: “Не годуйте тролів.” Ця порада актуальна: тролі живуть увагою; вони хочуть бачити, як люди збуджуються через їхні коментарі.
Насправді, дослідження показують, що ігнорування часто є найефективнішим. “Найгірше, що ви можете зробити, це підгодовувати тролів,” каже Гарвін. “Якщо хтось має певні наміри або просто поводиться як негідник, найкраще, що можна зробити, це ігнорувати цю особу.”
“Вони ВМИРАЮТЬ за вашу відповідь,” говорить письменниця Кіт Стейнкелльнер. “Те, що ви відповідаєте, це саме те, чого вони хочуть. Чи справді ви хочете дати своєму тролю, який щойно сказав такі огидні та неприпустимі речі про вас та ваші переконання, саме те, чого він хоче?”
Реагування гнівом під впливом моменту грає на руку їм. Іноді краще ігнорувати, розглянути можливість видалення і продовжувати свій день. Чим більше ви реагуєте, і чим пристрасніше ви реагуєте, тим більше троль заохочується продовжувати тролити.
Крім того, гнівна (та публічна) відповідь не сприяє гарному вигляду вас або вашого бренду.
Але бувають моменти, коли ви можете захотіти відповісти. Можливо, ви зможете ігнорувати “твоя мама” і несуттєві особисті нападки без уваги (або подивіться пропозицію №5 нижче), але що робити з грубими коментарями, що стосуються контенту або вашої професійної поради, продуктів чи послуг?
Гарвін каже, що на соціальних акаунтах The Penny Hoarder, «Коли ми вирішуємо, чи відповідати на коментар у сірій зоні, ми враховуємо дві речі: Чи це дійсно заслуговує на увагу? І чи зашкодить це бренду, якщо ми не відповімо? Якщо відповідь так, ми визнаємо проблему, описуємо наші наміри без захисної позиції і тримаємося стисло та ввічливо.»
2. Дозвольте вашій спільноті піклуватися про це
Швидше за все, якщо у вашого блогу достатньо велика аудиторія, щоб привернути тролів, у вас є віддані прихильники, які значно перевищують кількість ненависників. І коли троль з’являється у цій спільноті, вам просто потрібно сидіти та дивитися, як ваші люди з ним впораються.
Історія успіху: Цього літа блогерка з інтер’єрного дизайну Емілі Гендерсон опублікувала про деякі помилки, які вона допустила під час дизайну кімнати. І, звичайно, перший коментар залишив троль, критикуючи її вибір та зазначаючи, що справжній професіонал не допустив би цих помилок.
Хоча Гендерсон відповіла зрештою (та оновила свою політику коментування), її віддані фанати одразу вступили у захист її вибору бути відкритою щодо творчого процесу. Це вигідно культивувати спільноту, яка може саморегулюватися та захищати вас, коли йдеться про невиправдану критику.
3. Використовуйте гумор та легкість
Тролі приходять у гру заради великих літер та НЕГАТИВНОЇ відповіді. Переломіть ситуацію і переможіть їх добротою — або принаймні гумором та легкістю. Відповідайте тролям швидкою та дотепною заувагою, а потім продовжуйте свій день (що також може включати блокування ображальника — після невеликої перепалки).
Гумор може бути чудовим способом надати вашому бренду голос, залучити вашу спільноту до обговорення, привернути позитивну увагу до вас як блогера — і таким чином, перемогти тролів у їхній грі. Залишайтеся стислими та простими, і будьте обережними, аби не здаватися тим, хто підбурює троля.
4. Дотримуйтеся фактів та вносьте корективи
Зберігайте будь-які відповіді, особливо якщо ви турбуєтеся про ваш бренд, неособистісними та професійними. Якщо ваш троль ставить під сумнів ваші ідеї на основі неправильних фактів, виправте ситуацію, якщо вважаєте це необхідним; наприклад, щоб уникнути плутанини або не дозволити тролю вводити ваших читачів в оману. Але не сперечайтесь і не вступайте в діалог з коментатором, адже це призведе до «годування» троля. Використовуйте факти, а не емоції.
Займіть вищу позицію та прийміть критику (якщо вона обґрунтована, звичайно — наприклад, якщо ваш троль критикує просту помилку або насміхається з вас за просту помилку, подякуйте їм за вказівку на помилку, виправте її у своєму дописі та припиніть спілкування з цим коментатором).
“Більшість людей не запам’ятають, якщо ми помилилися,” каже Ламб. “Вони запам’ятають, однак, якщо ми помилилися, а потім три тижні сперечалися та намагалися приховати свою помилку.” Помилки можуть бути незручними, але вони не кінець світу — не дозволяйте тролям змусити вас відчувати, що вони такі є.
Іноді критика вашого бренду вимагає трохи елегантного захисту. Наприклад, чи пам’ятаєте ви #bendgate?
Після випуску iPhone 6 Plus інтернет заполонили меми, які насміхалися над повідомленнями про те, що новий телефон згинається у кишенях. Ця ситуація могла б катастрофічно вплинути на продажі та похитнути репутацію Apple — але компанія відповіла швидкою заявою, яка визнала проблему, визнала клієнтів і захистила себе: “За звичайного використання згинання iPhone є надзвичайно рідкісним, і протягом перших шести днів продажу всього дев’ять клієнтів звернулися до Apple з проблемою зігнутого iPhone 6 Plus. Як і з будь-яким продуктом Apple, якщо у вас є питання, будь ласка, зверніться до Apple.”
5. Якщо все інше не вдається… Спечіть торт
Змусьте свого троля з’їсти свої слова (буквально) з тортом від цього нахабного кондитера. Або просто відповідайте, повторюючи слово в слово те, що сказав троль, щоб показати, наскільки смішним (і не загрозливим) ви вважаєте його, що може трохи зіпсувати їм веселощі від тролінгу.
Як підняти себе після атаки троля
Незалежно від того, наскільки ірраціональними чи абсурдними є напади тролів, вони можуть спричинити емоційні втрати. Нікому не подобається бути об’єктом критики або злих нападів. Використовуйте ці поради, щоб наслідувати Тейлор Свіфт та відкинути це.
1. Знайдіть час для розслаблення
Як блогер, який прагне створити онлайн-присутність, насправді неможливо ігнорувати коментарі, як позитивні, так і негативні. “Є таке прислів’я серед письменників: не читайте коментарі!” – каже Гарвін. “Але, звісно, це не реалістичний варіант для блогерів, які хочуть взаємодіяти зі своєю спільнотою.”
Ліндсі Острем, творець кулінарного блогу Pinch of Yum, каже, що вона зберігає читання коментарів до свого блогу на післяобідній час, щоб вони не визначали її день. “На жаль, навіть за наявності великої кількості позитивних, дружніх коментарів, один коментар від “грінча” може почати мене спускати вниз по спіралі Блогерських Пригнічень,” Острем писала. “Тому я більше не дозволяю собі читати їх вранці, оскільки знаходжу, що вони впливають на мої почуття протягом усього дня. Я читаю їх лише наприкінці дня, коли я готова завершити роботу і менше схильна бути враженою недружніми коментарями.”
Гарвін радить швидко відволіктися після зіткнення з негативними коментарями: «Ніколи не приємно читати щось погане про свою роботу. Дайте собі кілька хвилин на відпочинок — подивіться веселе відео на YouTube та перегляньте милі зображення цуценят, а потім переходьте до наступного контенту!»
2. Знайдіть час, щоб працювати з емоціями
Тролі можуть виголошувати деякі ненависні та тривожні образи, а іноді навіть погрози. Емоції, які спалахують, коли ви читаєте їхню жовч, можуть бути інтенсивними.
“Робіть те, що вам потрібно зробити для обробки, а потім намагайтеся перейти далі,” каже Стейнкеллнер. “Тролі хочуть, щоб ви злилися, вони навіть можуть хотіти, щоб ви боялися. Ви можете відчувати ці речі. І це нормально. Але спробуйте перейти за ці почуття, коли будете готові.”
Іноді це означає, що вам потрібно добряче поплакати. “Я повністю за плач. Поскаржтеся своїй другій половинці. Трохи покричіть про це. І випустіть це зі своєї системи,” каже Конвей.
3. Не сприймайте це на свій рахунок
“‘Не можна догодити всім’ — це не просто афоризм, це секрет видатності,” говорить блогер Сет Годін.
Інтернет повний негідників, які шукають можливості розпалювати сварки та завдавати болю. Якщо тролі атакують ваш блог, намагайтеся не сприймати це особисто — зазвичай вони не занадто вибагливі до кого завдати шкоди та як. Насправді, увага з боку тролів є знаком того, що ваш блог зростає досить великою аудиторією, щоб бути цікавим.
«На краще чи гірше, мої емоції сильно залежать від того, як люди сприймають або реагують на мій блог», говорить Остром. «Хотілося б мати ту витривалість, але в мене скоріше Чутливість з великої літери С. Тому я встановлюю правила для себе, коли справа доходить до читання та обробки моїх соціальних медіа та коментарів на блозі. Головне: будьте вибірковими щодо того, чиї голоси ви дозволяєте впливати на ваше життя.»
4. Оберіть позитивний шлях
Навчіться сміятися зі своїх тролів. Справді, вони кажуть деякі абсурдні речі — можливо, почніть збирати колекцію їхніх найсмішніших висловів (з іншого боку, може бути краще для вашого психічного здоров’я просто натиснути видалення). Крім того, ваші позитивні відгуки та коментарі, ймовірно, значно перевершують негативні; зосередьтеся на них і пишайтеся спільнотою, яку ви виростили навколо вашого блогу.
“Небезпека інтернет-тролів полягає в тому, що це може змусити нас стати звичайними через страх показати своє справжнє «я».” — Емілі Гендерсон
Після атаки тролів на початку цього літа, Гендерсон зайняла тверду позицію. “Я не дозволю негативу диктувати контент, змінювати мою особистість або моє кредо тут, писати блог, який я хочу читати.”
Дозволяти негативу проникати під шкіру може вплинути на ваш контент. Але не дозволяйте йому знищити вашу оригінальність; замість цього спробуйте перетворити негатив у мотивацію для покращення вашого блогу.
«Ненависники є скрізь,» говорить блогерка Енн Фрідман. «Їх неможливо ігнорувати. Замість того щоб їх голодувати, обізнані люди тепер хваляться своїми тролями та навіть використовують ненависть на свою користь. Хоча термін ненависник існує стільки, скільки і хіп-хоп, настільки поширеною стала практика реперів засуджувати своїх ненависників (або дякувати їм, якщо ти Каньє), що минулого року Complex назвав це одним з найбільших кліше в жанрі. Ненависники — не те, чого слід боятися. Вони — підтвердження того, що ти велика справа. І вони — пальне для того, щоб стати кращим. Тепер ти надихнутий довести, що їхня заздрість виправдана. Ніщо не мотивує мене, як ненависники.»
Як зупинити інтернет-тролів?
Почніть із створення підтримуючої онлайн-спільноти! Чи потрібна вам допомога у пошуку цільової аудиторії, розробці стратегії соціальних медіа, або налаштуванні розсилки, ми можемо допомогти. Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб ніколи не пропустити статтю.
Запишіть менеБлогери Будуть Блогувати
Тролі, ймовірно, найгірша частина інтернету, особливо для творців контенту, як ви. Але вони не повинні зіпсувати ваш день або заглушити ваш голос — пам’ятайте, вони просто намагаються скористатися вашим успіхом і аудиторією; вони самі нічого не створили.
Ми поділилися кількома порадами від колег-блогерів, які допоможуть пом’якшити атаки тролів — чи є у вас щось, що хотіли б додати? Що допомогло вам впоратися з тролями на вашому сайті? І ми хотіли б почути кпини, які ви надсилали, щоб підколоти своїх тролів. Поділіться у коментарях (звісно, тролям вхід заборонено)!