Посібник для початківців з реєстрації доменних імен

by Jason Cosper
Посібник для початківців з реєстрації доменних імен thumbnail

Усім нам потрібне місце, яке ми можемо назвати своїм. І Інтернет — дім для мемів про котів, фейкових новин та дебатів про нейтралітет мережі — не був би таким же без доменів.

З моменту реєстрації першого домену 30 років тому, інтернет розширювався вражаючими темпами. Насправді, до кінця 2015 року було більше ніж 314 мільйонів активних доменних імен в інтернеті з річним зростанням на 9%. Це означає, що кожного дня люди по всьому світу реєструють доменні імена та займають шматок інтернет-нерухомості.

Отже, що насправді таке домени, і чому вони такі важливі?

Домени — також відомі як доменні імена — це спосіб організації всіх вебсайтів та сторінок, які відвідують усі користувачі в мережі. Система доменних імен, або DNS, є універсальною системою найменування для призначення адрес веб-сторінкам та веб-серверам. Можна уявити DNS як один великий телефонний довідник. По суті, доменні імена — це те, що ми вводимо у наш веб-браузер для відвідування певного сайту. Без доменних імен інтернет був би практично непотрібним. Ось, ми це сказали.

У цій статті ми розглянемо, що таке домени, як вони працюють, та як зареєструвати власний онлайн-дім. Але спочатку давайте детальніше розглянемо ієрархію та форматування доменів.

Зображення фону реклами

Що таке реєстрація домену?

Це початок вашої великої ідеї! Пошукайте серед 400+ TLD від DreamHost, щоб знайти ідеальний URL для вашого веб-сайту.

Станьте майстром свого домену

Як форматуються домени

Перше правило клубу боротьби з доменами? Відкладіть це правило зліва направо, яке ви вивчили на уроках англійської. Ієрархія доменних імен організована справа наліво.

Давайте розглянемо деякі доменні імена:

  • DreamHost.com
  • Wikipedia.org
  • UCLA.edu
  • Gamesindustry.biz
  • Sourceforge.net

Загальні описи називаються доменами верхнього рівня (TLDs). Домени верхнього рівня знаходяться в кінці доменного імені — подумайте про “.com,” “.org,” “.net”.

Специфічні описи ліворуч від TLD є доменами другого рівня (SLD) — як “google,” “wikipedia,” “twitter” тощо.

Зліва від SLD знаходиться назва машини (наприклад, “www.”).

Кожен рівень домену відокремлюється крапкою — знаменитою «точкою». Так, у прикладі «google.com», «google» є SLD, а «.com» є TLD. Більшість американських веб-серверів використовують трилітерні TLD, як «.com» або «.net», тоді як багато інших країн використовують дволітерні або комбіновані дволітерні країнні коди TLD (ccTLDs), такі як «.ca» для Канади або «.co.uk».

У останні роки були введені нові універсальні домени верхнього рівня (ngTLDs), що відкрило інтернет для нових можливостей щодо TLDs. Ці домени можуть бути спеціально адаптовані для вашого бізнесу, тому ви можете мати доменне ім’я, що закінчується на “.marketing” або “.store.” Про це поговоримо пізніше.

Одна річ, яку важливо відзначити, це те, що URL – це не те саме, що ім’я домену. Правда в тому, що ім’я домену є лише частиною URL, який є більшою, більш специфічною інтернет-адресою, яка може містити адресу конкретної сторінки, назву папки, назву машини, а також мову протоколу.

Ось деякі приклади URL-адрес, щоб ви могли побачити різницю (назви доменів виділені жирним шрифтом):

  • https://www.dreamhost.com/hosting/wordpress/
  • https://uk.wikipedia.org/wiki/Domain_name
  • http://www.ucla.edu/about/
  • http://www.gamesindustry.biz/media-and-marketing
  • https://sourceforge.net/directory/business-enterprise/os:mac/

Правила дому

Домени мають певний набір правил форматування, які визначають, чи є назва домену дійсною. Ось швидкий огляд.

  1. Домени не чутливі до регістру. Введення “Google.com” замість “google.com” у ваш веб-браузер дасте той самий результат.
  2. У назвах доменів не дозволено використовувати пробіли. Часто тире може використовуватися для розділення певних слів у SLD з метою зрозумілості. Наприклад, скажімо ви ведете бізнес, який допомагає людям знаходити реселерів товарів. Домен “who-resells.com” набагато зрозуміліший (та доречніший) ніж, еге ж, “whoresells.com”, чи не так? Там немає достатніх доказів, що пошукові системи, як Google, штрафують сайти в рейтингах сторінок через тире в назві домену. Однак, може бути важче для користувачів знайти ваш сайт, якщо в назві домену є тире, тому переконайтеся, що ви використовуєте тире тільки якщо це сприяє зрозумілості.
  3. У назві домену дозволяються літери, цифри та тире, але спеціальні символи (?, &, ! тощо) зазвичай не дозволені.
  4. SLD повинні бути не менше ніж два символи в довжину та мають ліміт у 63 символи. TLD не враховуються до цього ліміту.

Хоча домени спочатку можуть здатися складними, це досить просто, коли ви розбираєтеся у мові інтернету. Тепер давайте глибше зрозуміємо, як саме домени функціонують.

Звідки беруться домени?

Час для розмови про пташок і бджілок вже настав?! Вони так швидко дорослішають.

Давайте на хвилинку заглибимося в технічні деталі. Як обговорювалося вище, доменне ім’я використовує легку для запам’ятовування людьми послідовність літер або чисел (як dreamhost.com), щоб вказати на щось конкретне в інтернеті, зазвичай веб-сторінку або веб-сервер.

Отже, що відбувається, коли ви вводите домен у адресний рядок вашого веб-браузера?

Як користувач, ви направляєтесь до певної IP адреси веб сервера, яка у вашому браузері перекладається за допомогою DNS у формат доменного імені, який ми впізнаємо. IP адреси складаються з чотирьох наборів чисел (значення від нуля до 255), розділених крапками (наприклад, 111.111.111.111). DNS перекладає IP адресу на мову, яка легше сприймається; адже ми, люди, набагато краще пам’ятаємо “Facebook.com”, аніж “69.63.191.255”.

Отже, звідки насправді беруться домени? Основним органом управління системою доменних імен є Інтернет-корпорація з призначення імен та номерів (ICANN). ICANN була створена в 1998 році для координації та організації обслуговування та управління DNS.

Ця організація відіграє дуже важливу роль у внутрішніх процесах інтернету, оскільки без неї у нас не було б стрімкого, універсального способу комунікації між комп’ютерами по всьому світу. Ось просте пояснення того, що вони роблять, за словами самої ICANN:

  1. Вони відповідають за координацію назв і номерів, які стосуються інтернет-адрес. Вони насправді не реєструють доменні імена за винятком “.int”, яке використовується для міжурядових агенцій з міжнародними договорами.
  2. Вони працюють над забезпеченням безпеки, стабільності та взаємодії в інтернеті шляхом створення справедливих політик та через керування DNS.
  3. Вони розподіляють IP-адреси п’ятьом регіональним інтернет-реєстрам, або RIR, відповідно до рішень IETF. RIR, у свою чергу, розподіляють адреси інтернет-провайдерам (ISP), які подальше розподіляють їх мережам та окремим користувачам.

Іншими словами, ICANN наглядає за DNS і забезпечує можливості, необхідні для розширення інтернету з мільйонами і мільйонами доменів. ICANN делегує відповідальність за підтримку певних TLD тим, кого називають операторами реєстрів.

Оператори реєстрів відповідають за підтримку реєстру активних доменів у своєму TLD.

Отже, наприклад, Verisign є оператором реєстру, який підтримує домени верхнього рівня .com та .net. Звідти, реєстратор, акредитований ICANN або оператором реєстру, продає та розподіляє доменні імена інтернет-користувачам. Нині дуже поширено знаходити хостингові компанії — як-от DreamHost — які також виступають реєстраторами, тож ви можете зареєструвати домен та оплатити веб-хостинг одним махом.

Зображення фону реклами

Хочете дізнатися більше про правила імен доменів?

У нас є контент для цього! Підпишіться на наш щомісячний бюлетень, щоб ніколи не пропустити статтю!

Зареєструватися

Вам потрібне доменне ім’я?

Існує три важливі причини, чому ви обов’язково повинні мати власний домен:

  1. Володіння вашим доменом — Наприклад, якщо ви хочете домен “jingleheimer.com,” вам потрібно зареєструвати це ім’я домену через реєстратора. Деякі компанії, як-от WordPress.com, пропонують безкоштовні веб-послуги, які не включають реєстрацію домену. Отже, у такому випадку ваш сайт буде виглядати як jingleheimer.wordpress.com (читайте більше про конвенції іменування WordPress.com тут). Ми точно розуміємо, що для деяких людей безкоштовний варіант є найкращим вибором за бюджетом. Але якщо ви хочете побудувати бренд або піднятися на вершину результатів пошукових систем, вам знадобиться власний домен.
  2. Постійна веб-адресаЯк тільки ви купуєте своє ім’я домену, цей домен зарезервовано. Ви володієте цим іменем домену, поки не вирішите його не продовжувати. Таким чином, поки ви тримаєте домен зареєстрованим (легко налаштувати автоподовження), він може бути вашим домом в Інтернеті назавжди.
  3. Реєстрація домену є дешевою — Реєстрація нового доменного імені в середньому коштує між $10 і $15 на рік. Це невелика ціна за володіння вашою власною адресою в Інтернеті. DreamHost пропонує безкоштовну реєстрацію домену на перший рік при підписці на щорічний план спільного хостингу. Це вирішує ваші потреби у веб-хостингу та реєстрації домену одним (цифровим) каменем.

Реєстрація вашого власного доменного імені є найкращим способом володіти своїм контентом в інтернеті. Це виглядає більш професійно, і реєстрація вашого власного домену проста, доступна і надає вашому контенту постійний онлайн-дім.

Схожа стаття
Приховані (і численні) витрати дешевих доменів
Читати далі

Вибір правильного доменного імені

Як тільки ви приймете рішення закласти цифровий фундамент в інтернеті, важливо, щоб ви обрали правильне доменне ім’я для вашого сайту. Ось кілька речей, які варто враховувати, коли ви вибираєте свій домен.

Пам’ятайте про силу .Com

Є сотні TLD на вибір, але, можливо, найкращим і найефективнішим є .com. Причина проста: видимість. Згідно з дослідженням, проведеним маркетинговою компанією Searchmetrics, 75% із 100 мільйонів проаналізованих веб-посилань спрямовані на TLD .com. Любите це чи ненавидите, але .com просто є найбільш використовуваним і впізнаваним TLD в мережі.

На жаль, іноді бажаний .com не буде доступний, змушуючи вас вибрати .net, .org або .info. У такому випадку може бути доброю ідеєю переосмислити назву вашого SLD.

Інший варіант, який варто розглянути, це реєстрація нового загального TLD, як-от “.social” чи “.xyz.” Хоча ці TLD є досить новими у світі веб-будівництва, ngTLD швидко набирають популярності та пропонують малим підприємствам можливість культивувати власну онлайн-спільноту (більше про це пізніше).

Звичайно, якщо ви працюєте в урядовому агентстві або освітній організації, то найкраще використовувати .gov або .edu відповідно. Також, якщо у вас є бізнес, який спеціалізується на певній географічній області, було б добре використовувати ccTLD, як .co.uk для Англії або .jp для Японії.

Врахуйте довжину

Пам’ятайте, ви обмежені 63 символами. Але це не Twitter. Вам не потрібно використовувати всі свої символи; це зробить ваше доменне ім’я занадто складним для запам’ятовування — і надто часомістким для того, щоб ваші потенційні відвідувачі вводили його у браузер.

Але це має двояке значення. Короткі доменні імена з декількома символами можуть бути такими ж складними для запам’ятовування, як і довгі. Крім того, легше переплутати кілька літер з іншими короткими доменами.

Добре правило? Тримайте це менше 15 символів і не більше трьох слів. Так ваш домен буде легко запам’ятовуватись і легко вводитись.

Подумайте про ключові слова

Знайдіть місце для ключового слова, яке буде легко запам’ятати і може навіть підтримати або посилити ваші зусилля з оптимізації для пошукових систем (про SEO ми поговоримо пізніше). Важливо також враховувати локалізацію. Якщо у вас є сайт, що промотує місцевий бізнес або спільноту, використання регіональних ключових слів або фраз є надійним методом приваблення користувачів у вашій місцевості (наприклад, basketweavers.nyc для всього, що пов’язане з плетінням кошиків у Нью-Йорку).

Схожа стаття
11 найкращих практик SEO для доменів
Читати далі

Зробіть це простим

Уникайте чисел, слів з більше ніж двома складами або внутрішніх жартів, якщо вони не відносяться безпосередньо до вашого бізнесу або бренду. Коли ключові слова чи фрази стають занадто специфічними, доменне ім’я може стати важко запам’ятати. Також переконайтеся, що ваше доменне ім’я не може бути сприйняте як щось, що ви не мали на увазі (як у прикладі “who-resells.com”, згаданому раніше).

Дослідіть свій домен

Якщо ви відчуваєте, що вибрали правильне доменне ім’я для вашого сайту, настав час переконатися, що ваш потенційний домен є законним і маркетингово придатним. Переконайтеся, що ваш вибір домену не порушує жодних торговельних марок та що немає іншого веб-сайту, який вже функціонує під цією назвою. Важливо захистити себе юридично, але також варто це зробити для того, щоб ваше ділове або брендове ім’я не конфліктувало з жодними існуючими бізнесами. Пам’ятайте, ви хочете виділитися з натовпу, а не загубитися в ньому.

Не забувайте про конфіденційність

Нарешті, важливо подумати про вашу конфіденційність під час реєстрації домену. Конфіденційність домену, яку часто називають захистом WHOIS, приховує вашу особисту інформацію від загальнодоступної бази даних WHOIS, коли ви реєструєте домен.

Чому ви хочете приховати свої дані? Коли ви реєструєте домен, ваші особисті дані (наприклад, ім’я та домашня адреса) вважаються публічною інформацією. Це означає, що будь-хто може знайти ваш домен у базі даних WHOIS і дізнатися, хто ви і де ви живете.

Саме тому DreamHost включає безкоштовний захист приватності домену при реєстрації домену з нами. Сумнівні особи не повинні мати доступ до вашого імені та адреси — незалежно від обставин.

Схожа стаття
Яка вартість мого домену? Як оцінити свій доменний ім'я
Читати далі

Реєстрація Вашого домену

Як тільки ви готові зареєструвати новий домен, настав час це зробити. Існує багато різних способів реєстрації нового доменного імені. Як зазначалося раніше, у мережі існує безліч реєстраторів доменів, з яких ви можете купити домен.

З точки зору вартості, більшість реєстраторів стягуватимуть з вас від рекламної першорічної плати $0 до $5 або фіксовану річну плату на рівні від $10 до $20 і вище. Вам буде потрібна дебетова/кредитна карта або обліковий запис PayPal для оплати домену. Оплата домену дозволить вам претендувати і негайно придбати це ім’я домену після подання заявки. Перед тим, як ми перейдемо до процесу реєстрації нового домену, важливо зрозуміти різницю між реєстрацією домену та веб-хостингом.

Домен — це просто адреса, за якою користувачі можуть знайти ваш сайт в інтернеті, тоді як хостинг — це послуга, яка фактично забезпечує «житло» для вашої адреси. Адреса нічого не значить, якщо ви під’їжджаєте до порожньої ділянки. Вам потрібні як домен, так і хостинг для роботи повнофункціонального сайту. Саме тому ми вважаємо, що це дуже гарна ідея (та вигідна пропозиція) тримати хостинг та реєстрацію доменів під одним дахом.

Коли ви реєструєтеся у DreamHost, наприклад, ви отримуєте досить привабливий набір переваг.

Отже, давайте подивимося, як легко зареєструвати ваш домен через DreamHost:

  1. Відвідайте dreamhost.com/domains. Це наш портал реєстрації доменів, спеціально розроблений, щоб допомогти вам знайти відповідне доменне ім’я для вашого вебсайту.
  2. Звідси введіть доменне ім’я, яке ви хочете зареєструвати, у рядок пошуку вгорі сторінки та натисніть кнопку з лупою.
  3. Огляньте розділи Рекомендовані, Популярні та Пропоновані доменні імена на сторінці, щоб знайти доменне ім’я, яке ви б хотіли зареєструвати. Кожне доступне доменне ім’я буде супроводжуватися кнопкою, яка показує, скільки коштуватиме реєстрація щорічно.
  4. Виберіть домен, який ви хочете, введіть свою адресу електронної пошти та пароль для створення вашого облікового запису в DreamHost, а потім натисніть Продовжити.
  5. Звідси ви можете завершити реєстрацію та провести оплату. Кроки легко виконати. Пам’ятайте, реєстрація домену є абсолютно безкоштовною протягом першого року, коли ви підписуєтесь на план спільного хостингу; доступні доменні зони змінюються щомісяця.

Якщо ви запускаєте вебсайт для бізнесу, важливо зазначити, що, хоча це і не є обов’язковим, може бути гарною ідеєю придбати кілька доменів, які переадресовують на ваш бажаний домен. Якщо у вас є вебсайт з доменом .com, розумно придбати домени з тим же SLD, але з TLD, такими як .net, .org, .info тощо, що може залучити більше кінцевих користувачів на ваш сайт. Ви також можете зробити це з різними помилковими написаннями. Наприклад, “googel.com” та “gogole.com” переадресовують на справжній Google.

Отримати домен просто, легко і необхідно для визначення вашого місця в мережі. Щоб дізнатися більше про реєстрацію доменних імен, перегляньте наш Огляд реєстрації доменів.

Схожа стаття
Не купили свій домен у Dreamhost? Легко перенести вашу реєстрацію
Читати далі

Нові загальні домени верхнього рівня

Як згадувалося раніше, інтернет побачив нове покоління доменів верхнього рівня, відомих як «нові загальні TLD» або просто ngTLDs. Це домени верхнього рівня, які були введені ICANN у останні роки і не підпадають під ті ж категорії, що і .com або .net. У жовтні 2013 року, ICANN оголосив, що перша партія ngTLDs була делегована в кореневу зону інтернету (вершина ієрархії DNS, яка містить всі делегації доменів верхнього рівня).

Перший ngTLD був .guru, і він став доступний для публіки у лютому 2014 року. Після успіху .guru, було представлено ряд ngTLD, таких як .club і .link, які отримали визнання нових покупців доменів. У червні 2014 року, було представлено .xyz, і через два роки було зареєстровано більше шести мільйонів доменів за допомогою цього ngTLD.

То чому все це важливо?

Ну, хоча .com все ще є найпопулярнішим доменом верхнього рівня в мережі, інтернет продовжує спостерігати зростаючий інтерес до цих альтернативних ngTLDs. Це частково пов’язано з тим, що велика більшість доменів .com вже зайнята, а ціни на певні високо цінувані домени .com стали більш конкурентоспроможними і тому дорожчими для володіння.

Хоча, ймовірно, зарано говорити про те, як ngTLDs вплине на майбутнє створення веб-сайтів, останніми роками спостерігається значне зростання. Через п’ять років ми можемо побачити значний приплив нових сайтів з ngTLDs, які повністю домінують на своїх ринках.

Як доменні імена впливають на ваш бізнес

Правильне доменне ім’я може вплинути на трафік веб-сайту та загальний брендовий образ для бізнесу. Багато хто може приписувати це впливу домену на SEO.

Але як ім’я домену може вплинути на SEO?

Ну, правда кажучи, домен має не дуже великий вплив на SEO. В алгоритмі Google приблизно 200 факторів ранжування, і назва домену є лише одним з них. Хоча це означає, що назва домену має дуже мало чи жодного впливу на SEO сайту, є інші способи, якими добре обрана назва домену може допомогти. Ось три основні способи, як вона може це зробити. Подумайте про них як про “три R”.

1. Репутація

Якщо у вас є надійне доменне ім’я, яке правильно написано та відповідає вашому бізнесу або сфері діяльності, ваша репутація та авторитет у мережі обов’язково зростуть. Крім того, придбання всіх можливих варіантів вашого доменного імені, таких як варіанти TLD та помилкові написання SLD домену, допоможе захистити вас від можливої шкоди для репутації.

2. Актуальність

Хоча включення ключового слова у ваш SLD не гарантує SEO переваг, вибір відповідного домену спростить завдання користувачам клікнути на ваші посилання. Вони будуть знати, на що підписуються!

3. Досягнення

Знайте свою аудиторію та реєструйте домен відповідно. Володіння доменним ім’ям, яке націлене на певну спільноту чи локацію, може збільшити відвідування вашого сайту та взаємодії. Домен, який безпосередньо звертається до людей, на яких ви націлені (basketweavers.nyc), може зробити людей більш схильними відвідувати ваш сайт.

“Крапка” нашого “Com”

Ми вже добре це усвідомили, так? Домени важливі, не лише тому, що вони є важливою частиною загальної структури інтернету, але й тому, що вони є першим кроком у вашому шляху до створення онлайн-присутності.

Не хочемо бути занадто емоційними, але ми вважаємо це досить важливим.

Отже, ви готові розпочати свій вебсайт? Тут, у DreamHost, дуже легко знайти ідеальний TLD для вашого вебсайту. Клікніть на наш Пошук доменних імен і переконайтеся самі.