Якщо ви не знайомі з реєстрацією доменних імен, процес може здатися заплутаним. Є багато реєстраторів на вибір, здається, нескінченні варіанти розширень доменів, і ціни можуть сильно варіюватися. Однак однією з найпоширеніших причин занепокоєння є те, що ви можете публікувати свою особисту інформацію в Інтернеті, навіть не усвідомлюючи цього.
Добрі новини полягають у тому, що приватна реєстрація домену замінює вашу особисту інформацію на загальні заповнювачі через веб-хост або реєстратора. Приватну реєстрацію зазвичай можна обрати під час покупки домену, хоча приватність також можна додати до вашої існуючих доменів.
Ця стаття допоможе вам відповісти на 13 часто задаваних питань про приватну реєстрацію доменів. Давайте розбиратися!
Яка особиста інформація потрібна при реєстрації домену?
При реєстрації домену, вам потрібно буде надати ваше ім’я, фізичну адресу, номер телефону та адресу електронної пошти. Ця контактна інформація використовується для відстеження власності на домен. Вона стає публічно доступною в Інтернеті через довідник WHOIS.
Також доступні інші дані, такі як рік та дата реєстрації домену, час останнього оновлення та дата закінчення терміну дії. Технічна інформація, така як статус домену та назва сервера також представлені.
Чому я повинен надавати особисту інформацію для реєстрації домену?
На веб-сайті існує незліченна кількість доменів, які щодня купуються, продаються і створюються. Слідкувати за ними — не просте завдання, і необхідний метод для їх відстеження. Хоча деяким це може не подобатися, поточний підхід полягає у публічному розміщенні інформації про реєстрацію доменів в Інтернеті для загального огляду.
Ця інформація використовується для підтвердження власності на домен. Цей тип запису є важливим у випадку спору.
Крім того, реєстрація домену необхідна для регулювання онлайн-активності. Наприклад, якщо інтернет-бізнес займається незаконними транзакціями, органи можуть знадобитися зв’язатися з власником вебсайту для вирішення проблеми.
Що таке WHOIS?
WHOIS – це публічна база даних усіх доменів веб-сайтів. Вона містить особисту інформацію про кожного власника веб-сайту. Цей довідник призначений для відстеження власності на домени, хоча спамери та шахраї все частіше його використовують.
Довідник WHOIS підтримується Інтернет-корпорацією з призначених імен та чисел (ICANN). Їхнє завдання полягає в управлінні та підтримці записів власності доменів для технічних та юридичних цілей.
Проблема в тому, що ця система була реалізована давно, і її застарілі процедури вразливі до сучасних кіберзлочинців. Тому було створено заміну WHOIS, Протокол доступу до даних реєстрації (RDAP), який більш безпечний та відповідає суворішим законам про конфіденційність в інтернеті, таким як GDPR.
Хоч це і необхідне оновлення, RDAP досі не було повністю впроваджено і все ще надає більшу частину такої ж інформації, як WHOIS. Дані, що використовуються для реєстрації доменів, наразі можуть бути доступні будь-кому. Це означає, що ім’я, номер телефону, поштова адреса та адреса електронної пошти власників сайтів можуть бути розкриті.
Що таке приватна реєстрація домену?
Приватна реєстрація домену дозволяє вам купити та зареєструвати домен без публікації вашої особистої інформації у публічному довіднику. Багато веб-хостів та реєстраторів пропонують цю послугу.
Коли ви обираєте приватну реєстрацію домену, вашу інформацію замінюють замінними даними від хоста або реєстратора, який надає цю послугу. Якщо хтось переглядатиме дані в WHOIS для цього домену, вони будуть спрямовані до компанії, яка надає послугу конфіденційності, замість фактичного власника вебсайту.
WHOIS вимагає ім’я, номер телефону, електронну пошту та поштову адресу при покупці домену. Ця інформація стає публічною з бізнесу та юридичних причин, хоча багато людей не бажають, щоб їхні особисті дані були доступні онлайн.
Чому варто зберігати реєстрацію домену в приватному порядку?
Реєстрація домену вимагає особистої інформації, яку часто слід зберігати у таємниці. Якщо ви не вивісили б своє ім’я, адресу та номер телефону на білборді, напевно, ви не хочете, щоб вони були доступні всім в інтернеті.
Однією з найпоширеніших причин приватної реєстрації домену є уникнення спаму, крадіжки особистих даних та переслідування. На жаль, в наші дні наявність ваших контактних даних у відкритому доступі в інтернеті ставить вас під ризик небажаного спілкування.
Хоча надана особиста інформація не є надзвичайно чутливою, її все ще можна використовувати зловмисно. Наприклад, маючи ваше ім’я, адресу електронної пошти та інформацію про вебсайт, хтось міг би легко надсилати листи з фальшивого рахунку, схожого на ваш, і видавати себе за вас. Вони могли б використовувати це для фішингу інформації про рахунки ваших користувачів та порушення безпеки вашого сайту.
Чи можу я додати конфіденційність до існуючого домену?
Якщо ви вже зареєстрували свій домен з особистою інформацією, не хвилюйтеся! Зазвичай ви все ще можете застосувати налаштування конфіденційності для приховування цих даних.
Для цього перевірте свою панель керування хостом або зверніться до свого реєстратора, щоб замовити цю послугу. У більшості випадків ваші дані можуть залишатися приватними та замінені на загальний заповнювач за символічну плату.
Коротко кажучи, якщо ви бажаєте, щоб реєстрація спочатку була приватною, ви все ще можете додати цю конфіденційність зараз. Мало є причин цього не робити, оскільки це може вберегти вас від деяких серйозних проблем у майбутньому.
Що таке захист конфіденційності домену?
Захист конфіденційності домену – це послуга, яку надають веб-хости та реєстратори доменів для приховування вашої особистої інформації від публічного перегляду. Зазвичай, контактна інформація власника домену доступна у довіднику WHOIS для будь-кого, хто хоче її знайти.
Однак захист приватності домену діє як проксі, замінюючи вашу інформацію загальним номером користувача або назвою постачальника послуг. Таким чином, будь-хто, зацікавлений, все ще може перевірити володіння доменом, звернувшись до вашої хостингової компанії або реєстратора, і ви можете не публікувати свою інформацію в WHOIS.
Якщо у вас немає телефонного номера компанії, захищеної адреси електронної пошти та поштової адреси компанії, захист конфіденційності домену, ймовірно, є розумною інвестицією. Це може допомогти вам уникнути спаму та забезпечити вашу кібербезпеку. Зауважте, що навіть якщо у вас є вищевказана інформація про контакти бізнесу для захисту ваших особистих даних, вам все одно не обов’язково публічно прикріплювати її до вашого домену.
Як зберегти приватність реєстрації домену?
Щоб зареєструвати домен без публічного розкриття вашої особистої інформації, вам потрібно скористатися послугами реєстратора, який пропонує приватну реєстрацію доменів. Іноді за цю послугу доведеться заплатити невелику додаткову плату, але деякі хости включають її у свої плани.
Наприклад, ви можете обрати безкоштовну приватну реєстрацію при купівлі домену з DreamHost. Таким чином, ваша особиста інформація буде замінена на загальний заповнювач у публічному реєстрі:
Ви також можете додати конфіденційність до існуючих доменів на DreamHost без додаткових витрат.
Інші реєстратори та провайдери хостингу можуть мати різні методи та ціни на приватну реєстрацію, але це має бути настільки ж просто, як вибір опції під час процесу покупки. Якщо ви зареєструвались без вибору опції приватної реєстрації, ви зазвичай можете повернутися та додати її. Краще пізно, ніж ніколи, але майте на увазі, що деякі спам-боти вже могли зібрати вашу адресу електронної пошти з WHOIS.
Скільки коштує приватна реєстрація домену?
Немає фіксованої плати за приватну реєстрацію домену. Цю послугу надають багато хостів та реєстраторів, кожен з яких встановлює свою власну ціну, зазвичай додатково до базової ціни домену.
Наприклад, ми пропонуємо безкоштовну приватну реєстрацію домену, яка включена в наш сервіс у DreamHost. Інші компанії зазвичай розглядають приватну реєстрацію як додаткову послугу і стягують від $10 до $30 або регулярний місячний збір близько $1 до $2.
У більшості випадків, приватна реєстрація домену є настільки доступною, що варто витратити кошти заради спокою. Ви повинні зіткнутися з цією опцією під час реєстрації вашого домену у найпопулярніших реєстраторів та веб-хостів.
Які доменні розширення можуть мати приватну реєстрацію?
Більшість поширених суфіксів URL підходять для приватної реєстрації. Наступні популярні розширення можна зареєструвати приватно:
- .com
- .org
- .net
Насправді, багато інших розширень можуть бути зареєстровані приватно. Більшість розширень, які не можуть бути приватно зареєстровані, є географічно-специфічними суфіксами (країни, штати тощо) такими як:
- .us
- .eu
- .ca
Це не повні списки, і слід зазначити, що можливості можуть змінюватися. Це тому, що домени верхнього рівня (TLDs) періодично розширюються, і статус конфіденційності поточних розширень може бути оновлений. Доступні вам опції також можуть відрізнятися в залежності від вашого хоста та реєстратора, тому переконайтесь у сумісності конфіденційності перед реєстрацією.
Як я можу включити приватність доменного імені для мого сайту?
Активація конфіденційності доменного імені зазвичай не відбувається на вашому вебсайті як такому. Інформація про реєстрацію вашого домену стає доступною у довіднику WHOIS, який керується ICANN та відстежує власність на домени в мережі.
Для активації приватності доменного імені вам потрібно звернутися до вашого хостинг-сервісу або реєстратора. Ця опція зазвичай пропонується під час купівлі домену, але часто може бути додана і після цього.
Процес може відрізнятися залежно від компанії, яку ви використовуєте, але зазвичай це так само просто, як поставити галочку або сплатити за додаткову послугу приватної реєстрації.
Якщо у вас виникають труднощі з пошуком цієї опції на панелі керування вашого хостингу або на вебсайті реєстратора, ви завжди можете звернутися до них, щоб дізнатися, чи пропонують вони цю послугу. Якщо ні, ви можете використати послугу конфіденційності іншої компанії, хоча це може вимагати перенесення вашого домену до тієї компанії.
Як я можу захистити себе від цифрового стеження?
Одне з найважливіших речей, які ви можете зробити, щоб захистити себе від кіберпереслідування, – залишатися анонімним. По можливості уникайте використання особистої інформації, як-от справжнє ім’я в інтернеті. У ситуаціях, коли вам необхідно використовувати справжнє ім’я, уникайте його поєднання з вашою контактною інформацією.
Ви може і не думаєте, що хтось може зловживати чимось настільки простим, як ваша адреса електронної пошти, але переслідувачі можуть бути невгамовними. Наприклад, ви можете заблокувати адресу електронної пошти, яка вас дратує, але ця особа може почати відправляти листи з іншої адреси.
Що в підсумку? Зберігання особистої інформації в таємниці є найкращим способом уникнути цифрового переслідування. Однак, якщо воно вже розпочалося, розумно звернутися за додатковою допомогою.
Захистіть свою онлайн-приватність під час реєстрації домену
Тепер, коли у вас є краще розуміння приватної реєстрації доменів, ви можете захистити особисту інформацію, пов’язану з вашими вебсайтами. Додавання цього рівня конфіденційності може допомогти запобігти крадіжці особистості, спробам злому та спаму.
Щоб додати приватність до вашого домену, ви можете:
- Оберіть приватну реєстрацію домену під час його покупки
- Додайте захист конфіденційності домену, використовуючи панель керування вашого хостингу або звернувшись до вашого реєстратора
DreamHost є однією з найпопулярніших послуг хостингу та доменів в мережі. Усі наші плани включають безкоштовну приватну реєстрацію домену. Крім того, ви можете легко додати це до існуючих доменів також!
Приватна реєстрація домену для всіх
Не дозволяйте комусь іншому зареєструвати ваш домен першим. Пошукайте серед 400+ TLD від DreamHost, щоб знайти ідеальний варіант для вашого сайту.
Оволодійте своїм доменом