Якщо ви ще не дивилися на тепер вже знамениту (або, можливо, прискіпливу) карту маркетингових технологій та не здивувалися тисячам і тисячам рішень, які сьогодні є у нашому розпорядженні, ви кращий маркетолог, ніж я.
Сотні цих рішень належать до однієї дуже важливої категорії для бізнесу та маркетологів, які допомагають їм досягати успіху: системи управління контентом (CMS).
Якщо ви ще не працюєте з CMS, або не знайшли таку, яка полегшує життя та покращує бізнес, то цей посібник для вас.
Тут ми глибоко зануримося в:
- Переваги та недоліки систем управління контентом
- Чому компаніям варто інвестувати в CMS
- Найкращі особливості CMS, на які варто звернути увагу
- Кращі системи управління контентом на ринку
- Як розпочати роботу з CMS
Вступ до систем управління контентом
Програмне забезпечення системи управління контентом зазвичай надає бізнес-користувачам зручний інтерфейс, де вони можуть створювати, публікувати, керувати та зберігати контент — без необхідності втручатися в код — згідно з їхньою стратегією маркетингу контенту.
Для створення контенту, більшість сучасних платформ CMS надають редактор WYSIWYG (вимовляється візівіг), що означає “що бачиш, те й отримуєш”.
Редактор WYSIWYG
WYSIWYG — це абревіатура, що означає «що бачиш, те й отримуєш». У веб-дизайні це зазвичай відноситься до інтерфейсу створення сайтів, який дозволяє користувачам редагувати свій сайт за допомогою інтерфейсу, який відразу показує кінцевий результат.
Читати більшеРедактори WYSIWYG дозволяють людям, які працюють з контентом, створювати та форматувати публікації та сторінки без використання коду. Вони також відображають контент дуже близько до того, як він буде виглядати після публікації на сайті. Це значне поліпшення порівняно з днями до появи CMS, коли контент розміщувався за допомогою статичних HTML-файлів, які потрібно було завантажувати на сервер кожного разу, коли знадобилися зміни.
CMS зазвичай складаються з двох основних елементів:
- Застосунок управління контентом (CMA): Частина, з якою взаємодіють адміністратори контенту (наприклад, редактор WYSIWYG) для додавання та керування контентом.
- Застосунок доставки контенту (CDA): Бекенд-функціональність, яка зберігає та відображає контент відвідувачам веб-сайту.
Сучасні CMS дозволяють кільком людям працювати над одним контентним проектом одночасно, з корисними налаштуваннями співпраці та запобіганням перезапису. Крім того, контент залишається захищеним та відповідним завдяки вбудованим атрибутам CMS, а оновлення контенту в реальному часі допомагає вашій команді бути в курсі оновлень та поліпшень.
Одна істотна річ, на яку варто звернути увагу, це кілька різних типів програмного забезпечення CMS. Хоча вони схожі за своєю загальною функціональністю, кожен з них має різні особливості та цільові аудиторії.
Система управління веб-контентом (WCMS)
WCMSs створені для того, щоб полегшити створення та підтримку контенту та графіки на вебсайтах — враховуючи такі аспекти, як можливості різних браузерів, розміри екранів та специфічні для вебсайту питання дотримання норм та регуляцій.
Коли хтось згадує CMS, найчастіше йдеться про WCMS. У цій статті, якщо не зазначено інше, ми також будемо говорити про інструменти CMS, орієнтовані на веб.
WCMS ідеально підходить для бренду, який основну увагу приділяє своєму веб-сайту як основному маркетинговому каналу.
Система управління компонентами контенту (CCMS)
CCMS — це рішення, що керує контентом у вигляді компонентів, таких як окремі слова, абзаци, графічні елементи (фотографії, відео тощо). Ці компоненти маркуються унікальною метаданою, щоб їх можна було зберігати організовано, знаходити у пошуку та легко знову збирати та використовувати у різних публікаціях та веб-сторінках.
Оскільки платформи CCMS спрощують повторне використання контенту, вони особливо корисні для команд з високими потребами у створенні контенту, але більш обмеженими ресурсами — такими як у малих підприємствах.
Headless система управління контентом
Headless CMS відділяє спосіб представлення цифрового контенту, відомий як фронтенд або презентаційний шар, від способу управління контентом, відомого як бекенд або управлінський шар. Це спрощує роботу менеджерів контенту та маркетологів із форматуванням та розгортанням контенту в різні цифрові канали.
Headless CMS ідеально підходить для компаній з потужними стратегіями контенту в багатьох каналах.
Платформа доставки контенту (CDP)
CDP насправді є центром контенту, а не CMS. Однак, оскільки їх часто використовують разом із CMS, вони абсолютно варті включення сюди. CDP збирає різні види контенту з різних джерел і зберігає все в одному місці. Бізнес може підключатися до CDP через інтерфейс програмування застосунків (API) для доставки контенту на користувацькі або готові платформи CMS.
API
Інтерфейс програмування додатків (API) – це набір функцій, який дозволяє додаткам отримувати доступ до даних та взаємодіяти з зовнішніми компонентами. API, по суті, є кур’єром, який доставляє повідомлення від клієнта до сервера та навпаки.
Читати даліCDP є чудовим рішенням для організацій з великою кількістю різного контенту з багатьох різних джерел, який необхідно поширювати на кілька внутрішніх та зовнішніх платформ. Великі дистриб’ютори контенту, такі як медіакомпанії та великі підприємства, можуть ефективно використовувати CDP.
Особливості CMS
Хоча платформа CMS без сумніву є основою ефективного маркетингового сайту, завдяки потужності та функціональності сучасних рішень, CMS також може стати основою вашої повної онлайн-присутності. Ви можете використовувати її для створення всього, від особистого блогу чи портфоліо до повноцінного інтернет-магазину, сайту для членів, онлайн-курсів та більше.
Для спрощення уявіть, що створення веб-сайту схоже на будівництво будинку. CMS аналогічна основам, таким як фундамент, стіни, водопровід та електрика. Вона забезпечує наявність базових елементів, щоб ви могли зосередитися на облаштуванні, декоруванні інтер’єру та перетворенні його на житловий простір. Іншими словами, наповнення вашого сайту контентом, зміна його зовнішнього вигляду та зроблення його легким для взаємодії.
Хоча кожна CMS є унікальною, ось деякі основні особливості та функціональність, яку ми рекомендуємо віддавати перевагу при виборі рішення для вашого сайту:
- Зручність використання: Однією з ключових переваг CMS є її зручність у використанні. Як маркетолог, вам не потрібно розуміти кодування, щоб створювати захоплюючий цифровий досвід за допомогою платформи CMS.
- Розширюваність і гнучкість: Починаючи з базових функцій, які забезпечує CMS, ви повинні мати можливість будувати на гнучкій основі за допомогою додаткових послуг, які впроваджують динамічні, унікальні функції. Ваша CMS повинна дозволяти вам розширювати основні функції шляхом встановлення плагінів або впровадження власного користувацького коду.
- Потужне управління контентом: Сьогодні контент — це не просто письмове слово. Вам також потрібні зображення, відео, форми та управління документами, щоб зробити ваш контент захоплюючим. Ваша CMS повинна підтримувати всі ці типи контенту.
- Робочі процеси управління контентом: Легке редагування, швидке стилізування, швидкі оновлення контенту, контроль версій та резервне копіювання, планування, пошук, зберігання та багато іншого — практично неможлива різноманітність функцій управління контентом та процесів має бути в центрі вашої CMS.
- Конструктор сайтів drag-and-drop: Більшість сучасних CMS легко дозволяють використовувати мишу для перетягування дизайнерських компонентів на місце для реального дизайну контенту.
- Контроль дозволів: Для забезпечення безпеки і консистенції важливо, щоб ви могли призначати ролі користувачів, щоб усі могли отримати доступ до необхідного контенту та функціоналу для виконання своїх завдань (і нічого більше).
- Підтримка: Чи то у вигляді документації, чи реальної команди підтримки, завжди ідеально працювати з CMS, яка не залишає вас наодинці, якщо щось піде не так.
- Масштабованість: Більшість сайтів з часом зростають, як у кількості контенту, так і у кількості відвідувачів. Тому ви хочете CMS, яка буде побудована таким чином, щоб масштабуватися разом із потребами вашого сайту.
- Відкритий API: Відкритий API дозволяє витягувати контент з вашої CMS для повторного використання на зовнішніх вебсайтах, мобільних додатках, сайтах соціальних мереж тощо, а також на внутрішніх платформах, таких як програмне забезпечення для планування ресурсів підприємства (ERP), програмне забезпечення для управління відносинами з клієнтами (CRM) тощо.
- Шаблони: Виберіть платформу CMS з кількома готовими шаблонами, які можна легко застосувати для зміни зовнішнього вигляду та поведінки вашого сайту.
- Пошукова оптимізація: SEO-дружня CMS має містити налаштовувані назви сторінок, метаописи, розумні URL-адреси та навігацію, альтернативний текст, переадресації та швидке завантаження сторінок, щоб допомогти вашому рейтингу в Google та інших пошукових системах.
4 кращі системи управління контентом для створення вебсайтів
Давайте дослідимо сучасні CMS рішення для створення сайту та бездоганного управління контентом.
WordPress
WordPress потребує дуже мало представлення.
WordPress починався як продовження платформи b2, яка була розроблена з урахуванням потреб блогерів. Проте, за останні двадцять років платформа повністю трансформувалася в повноцінну систему CMS.
WordPress є найпопулярнішою CMS опцією, яка утримує більшість ринкової частки CMS та забезпечує роботу веб-сайтів для таких брендів, як Facebook та Sony.
Отже, як і чому він став таким популярним? Однією з значущих причин є те, що WordPress залишається спільнотним і відкритим CMS. Насправді, будучи відкритим, зручним для початківців і розширюваним, залишаються ключовими факторами з моменту запуску проекту в 2003 році.
На коротко, WordPress вимагає мінімум досвіду для створення вебсайтів. Будь-хто може його встановити, створити сайт, додати контент та нові функції за кілька хвилин. Велика кількість доступних плагінів та тем, які легко змінюють вигляд вашого сайту на WordPress, також роблять його особливо привабливим варіантом. Щоб отримати розгорнутий список причин вибрати це рішення, не пропустіть наш посібник про чому варто використовувати WordPress.
Незважаючи на величезну популярність WordPress, він має декілька недоліків.
Наприклад, хоч сама базова платформа є безпечною, вона часто стає мішенню для ботів та атакуючих. Недобре написані плагіни та теми також можуть створити ризики безпеки якщо ви не будете обережні.
Загалом, WordPress є надійним вибором, особливо для користувачів, що зосереджені на контенті та менш технічно обізнаних. Це просте рішення для маркетологів, яке також пропонує багато можливостей під капотом для розробників, які бажають зайнятися технічними аспектами та збільшити функціональність.
WordPress можна завантажити безкоштовно. (Проте, якщо ви хочете мати власне доменне ім’я, вам доведеться заплатити або розглянути можливість використання самостійно розміщеного WordPress.org — дізнайтеся більше про різницю тут.)
Для швидкого та безпечного досвіду користування сайтом для вашої команди та клієнтів, сервіс хостингу веб-сайтів WordPress від DreamHost спеціально оптимізований для бізнесу, що працює на WordPress.
CMS Hub
З платформи для інбаунд маркетингу, продажів та обслуговування клієнтів HubSpot представлено CMS Hub.
CMS Hub похвалиться всіма особливостями, які ви очікуєте від повноцінної системи управління контентом: конструктор сайтів drag-and-drop, тимчасовий сайт, інструменти для блогів та співпраці, управління файлами тощо. Хоча він зручний у використанні для маркетологів, розробники можуть скористатися безсерверними функціями та готовими темами, а IT отримує перевагу завдяки цілодобовій команді забезпечення безпеки HubSpot.
Крім того, користувачі CMS Hub можуть інтегрувати решту функцій HubSpot, включаючи автоматизацію маркетингу, маркетинг електронною поштою, CRM, форми для потенційних клієнтів, чат, звітність та більше — інтеграція з рішеннями сторонніх компаній не потрібна.
Цей HubSpot CMS найкраще підходить для компаній, які вже використовують платформу — або тих, хто може скористатися всіма супутніми інструментами маркетингу, контенту, продажів та підтримки, які він надає.
Ціни варіюються від безкоштовних до $1,200 на місяць для корпоративних рішень, і хостинг та гнучкі теми включені.
Joomla!
Назва Joomla! походить від суахіліського терміну, що означає «всі разом», що вказує на спільноту відкритого коду платформи. На відміну від WordPress, Joomla! більше орієнтована на розробників, хоча також має зручний інтерфейс для користувачів.
Joomla! сформувала велику спільноту користувачів, яка регулярно створює розширення та теми для посилення основного функціоналу платформи. Це робить її хорошим вибором, якщо ви вважаєте, що WordPress не надає рівень контролю, який вам потрібен.
Гнучкість платформи також робить Joomla! чудовим вибором для більш складних вебсайтів, таких як сайти електронної комерції, соціальні мережі та онлайн-спільноти. Звичайно (як ми вже згадували), Joomla! також дозволяє завантажувати теми та розширення на ваш сайт.
З огляду на додаткову складність CMS, це може бути не найкращим варіантом, якщо у вас мало досвіду або ресурсів для розробки сайту.
Крива навчання може бути крутішою з Joomla!, якщо ви раніше в основному використовували більш зосереджену на кінцевому користувачі CMS. Однак, розробники можуть виявити, що вона надає їм більше свободи та гнучкості, ніж стандартна конфігурація WordPress.
Joomla! також повністю безкоштовна для завантаження та використання, без платних планів. Хоча менше хостів підтримують Joomla! “з коробки” порівняно з WordPress, все ще багато хто налаштовує свої сервери для підтримки CMS.
Drupal
Якщо Joomla! є кроком уперед у плані складності порівняно з WordPress, Drupal представляє ще один стрибок.
Вперше випущений у 2001 році, Drupal є найбільш технічно розвиненою CMS у цьому списку, що робить його ідеальним вибором для компаній, які мають ресурси для розробки і бажають повного контролю над своїми сайтами — і потребують менше технічної підтримки.
Як ви, мабуть, уявляєте, Drupal найкраще підходить для складних і амбітних веб-сайтів. Це надзвичайно універсальна платформа, яка дозволяє професіоналам веб-розробки створювати майже будь-який тип сайту. Також, ймовірно, це найпотужніша CMS, доступна на ринку, яка практично гарантує високий рівень безпеки та швидке завантаження “з коробки”.
З цієї причини, Drupal є чудовим вибором для підприємств, які мають команду розробників, потребу у постійно високій швидкості та надійності, а також бюджет, який відповідає цим вимогам. Його також часто використовують урядові установи та університети. Платформа також пропонує можливості розширення у вигляді модулів та тем.
Як і попередні пропозиції, Drupal є повністю безкоштовним для використання та базується на технології з відкритим вихідним кодом. Для його встановлення та вивчення основ потрібно буде трохи попрацювати, але отримання рівня складності та свободи, яку пропонує CMS, може бути того варте.
Як розгорнути сайт CMS
Процес створення власного вебсайту за допомогою системи управління контентом буде виглядати приблизно так:
- Оберіть вашу CMS на основі того, яка найкраще задовольняє ваші потреби, згідно з вищевказаними пропозиціями та списком необхідних функцій. Виберіть провайдера хостингу для доставки контенту та файлів вашого вебсайту в інтернет. Розгляньте хостинг на базі хмарних технологій, якщо безпека, швидкість, продуктивність та безперервність роботи є пріоритетами для вашого бізнесу.
- Отримайте свою назву домену та налаштуйте реєстратора. Переконайтеся, що ваш провайдер хостингу допоможе або навіть надасть вам безкоштовну назву домену в рамках вашого пакета.
- Встановіть вашу Систему управління контентом — більшість платформ надають інструкції як це зробити вручну. Зверніть увагу, що ручна установка вимагатиме роботи з кодом. Часто ваш провайдер хостингу також може допомогти з установкою.
- Настройте CMS за вашими вподобаннями, додавши колег по команді, налаштувавши вбудовані налаштування та додавши плагіни для розширення функціональності.
- Почніть створювати та публікувати контент!
Час розпочати з CMS
Дні, коли доводилося працювати з кодом лише для оновлення будь-якого шматочка контенту на вашому сайті або запуску нових маркетингових кампаній, давно минули, завдяки появі CMS.
Сьогодні ці платформи, орієнтовані на користувачів, дозволяють маркетинговим та бізнес-командам значно легше створювати та публікувати контент, одночасно розширюючи можливості своїх веб-сайтів для задоволення їх унікальних вимог до контенту.
Оберіть свій хостинг-план DreamHost сьогодні, щоб скористатися легкою інсталяцією, надійним часом безперервної роботи, нагороджуваною підтримкою та компетентною спільнотою при запуску вашої сучасної системи управління контентом на вибір.
Робіть більше з DreamPress
Користувачі DreamPress Plus та Pro отримують доступ до Jetpack Professional (та понад 200 преміум тем) без додаткових витрат!
Переглянути плани