Швидкість сайту відіграє вирішальну роль у успіху вашого вебсайту. Вона впливає на багато ключових показників, наприклад, на видимість вашого сайту та його конверсійну ставку. Оптимізація швидкості вашого вебсайту — це очевидна необхідність, але розібратися, як це зробити, може бути складно.
На щастя, існує кілька легкодоступних тестів швидкості, які ви можете використовувати, щоб визначити, наскільки добре ваш сайт працює. Хоча існує кілька причин, чому ваш сайт може працювати повільно, багато з них можна вирішити за допомогою безкоштовних плагінів WordPress та якісного хостингу.
У цьому пості ми пояснимо, чому швидкість сайту є такою важливою для вашого веб-сайту. Потім ми поділимося рішеннями щодо 12 поширених проблем, які можуть призвести до поганої продуктивності веб-сайту. Давайте зануримося в це!
Чому важлива швидкість завантаження вашого сайту
На сьогодні користувачі очікують, що вебсайти будуть швидкими. Коли сторінки завантажуються довше, ніж очікувалося, це негативно впливає на досвід користувача вашого сайту (UX). Це важливо, бо кожен раз, коли ваш UX піддається удару, страждає також ваш конверсійний рівень.
Ймовірно, ви також побачите збільшення показників відмов і покидання сторінок. Конкретніше, дослідження показують, що додаткові дві секунди часу завантаження можуть збільшити показник відмов вашого сайту на 103%. Плюс, всього 100 мілісекунд додаткового часу завантаження можуть спричинити зниження конверсій на 7%.
Навіть частки секунди мають значення, тому оптимізація швидкості вашого сайту є вирішальною. Більше того, швидкість сайту не тільки впливає на те, чи залишаться користувачі на вашому сайті та здійснять конверсію; вона також впливає на те, чи зможуть вони взагалі його знайти.
Швидкість сайту тепер є фактором ранжування Google для настільних та мобільних сайтів. Якщо ви не підтримуєте належний рівень продуктивності сайту, видимість вашого сайту на сторінках результатів пошукових систем (SERPs) може знизитися, що призведе до зменшення рівня трафіку.
З успіхом вашого сайту на кону, швидкість не може бути ігнорована. Якщо вам все здається занадто складним, розумним кроком буде проведення тестів для визначення поточного стану вашого сайту. Ви можете провести тести часу завантаження, щоб побачити, як довго ваші користувачі чекають, а потім приступити до зменшення цих показників.
12 причин, чому ваш сайт працює повільно (та як це виправити)
Як тільки ви дізнаєтеся про поточний стан продуктивності вашого сайту, ви можете почати оптимізувати ключові фактори, які впливають на швидкість сайту. Давайте розглянемо 12 найбільш поширених проблем, які сприяють уповільненню веб-сайтів та обговоримо, як їх вирішити.
1. JavaScript, що блокує рендеринг, затримує завантаження сторінок
JavaScript — це код, який робить ваш сайт функціональним та інтерактивним для користувачів. Без нього ваш сайт був би досить нудним. Однак, якщо залишити JavaScript неоптимізованим, він може затримувати завантаження сторінок у браузерах користувачів.
Коли браузер намагається відобразити веб-сторінку, він має зупинитись і повністю завантажити будь-які файли JavaScript, з якими він стикається насамперед. Це призводить до того, що виникає так званий “JavaScript, що блокує рендеринг”, або JavaScript, що перешкоджає швидкому завантаженню сторінки.
Існує три рішення для вирішення проблеми з JavaScript, що блокує рендеринг:
- Видаліть зовнішні JavaScript файли та використовуйте вбудований JavaScript замість них.
- Використовуйте асинхронне завантаження, щоб JavaScript міг завантажуватися окремо від решти сторінки.
- Відкладіть завантаження JavaScript до тих пір, поки решта сторінки не стане видимою для користувача.
Кожен метод має свої переваги та недоліки. Загалом, вбудований JavaScript покращує швидкість сторінки лише при його стриманому використанні. Асинхронне завантаження може спричинити проблеми, оскільки файли не завантажуються в певному порядку. Тому зазвичай рекомендується відкладене завантаження JavaScript.
2. Ви не використовуєте мережу доставки контенту (CDN)
Мережа доставки контенту (CDN) складається з кількох серверів, розміщених у стратегічно вигідних географічних локаціях. Ви можете зберігати копії свого вебсайту на них, щоб його сторінки могли швидко завантажуватися користувачами, які знаходяться далеко від вашого основного сервера.
Що таке CDN?
CDN — це абревіатура від u201cContent Delivery Network.u201d Це означає географічно розподілену мережу веб-серверів (та їхніх центрів обробки даних). Суб’єкти, що утворюють CDN, співпрацюють для забезпечення швидкої доставки контенту через інтернет.
Читати даліІснує кілька варіантів CDN для вашого сайту WordPress. Cloudflare є одним з найпопулярніших рішень, як і CDN Jetpack для зображень та відео. Для клієнтів наших планів DreamPress Plus та Pro ви отримаєте необмежене використання CDN за підтримки Jetpack.
Крім того, якщо ваш сайт використовує jQuery, ви можете завантажувати його з CDN замість вашого веб-сервера. Оскільки jQuery використовує набагато менше рядків коду, ніж JavaScript, для досягнення тих же результатів, це може бути особливо корисним для підвищення швидкості вашого сайту. Google і Microsoft є двома найпопулярнішими варіантами CDN для jQuery.
3. Зайва навантаженість у вашій базі даних
“Overhead” означає зайві елементи у базі даних вашого сайту — речі, як логи, тимчасові дані та інші записи від плагінів або тем можуть накопичуватися з часом. Занадто багато такого “overhead” може призвести до затримок у виконанні запитів до бази даних. У деяких випадках це навіть може спричинити перевищення часу очікування відповіді від бази даних вашим веб-сервером.
Оптимізація вашої бази даних шляхом видалення надлишків допоможе запобігти цьому. Більшість веб-хостів дозволяють доступ до платформи управління базами даних phpMyAdmin через ваш обліковий запис хостингу. Якщо ви не можете оптимізувати свої таблиці в phpMyAdmin, ви можете використовувати інтерфейс командного рядка WordPress (WP-CLI).
4. CSS вашого сайту не оптимізовано
Як і JavaScript, CSS вашого сайту — код, що відповідає за стилізацію сторінок — може затримувати завантаження, якщо залишити його неоптимізованим. Існує кілька рішень, які ви можете застосувати, щоб привести ваш CSS у порядок:
- Якщо у вас декілька зовнішніх CSS-файлів, об’єднайте їх в один або кілька файлів.
- Видаліть зовнішні CSS та використовуйте вбудований CSS замість них.
- Використовуйте “типи медіа” для вказівки, коли певні CSS-файли повинні бути завантажені.
Як і у випадку з вбудованим JavaScript, вбудовані CSS корисні тільки для невеликих фрагментів коду. Якщо у вас є кілька великих файлів CSS, вам не слід намагатися додавати всі їх до вашого HTML-файлу. Вказівка типів медіа та об’єднання ваших зовнішніх файлів CSS (якщо у вас їх більше одного) має зробити більший вплив.
5. OPcache не ввімкнено
OPcache — це вбудований кеш-двигун для мови програмування PHP. Якщо ви використовуєте PHP на вашому сайті, вмикання OPcache може прискорити його завантаження та завантаження ваших сторінок внаслідок цього.
Якщо ви розміщуєте свій вебсайт на одному з наших Shared WordPress або DreamPress планів, OPcache включено за замовчуванням. Якщо ваш сайт розміщений за допомогою одного з наших інших планів або іншого веб-хоста, вам, ймовірно, доведеться включити його вручну.
6. Проблеми з кешуванням перешкоджають оптимізованому завантаженню сторінки
Кешування відбувається, коли браузери зберігають статичні копії файлів вашого веб-сайту. Потім, коли користувачі відвідують ваш сайт, їхні браузери можуть показувати збережені дані замість того, щоб перезавантажувати їх.
Для користувачів WordPress доступно кілька рішень для кешування, включаючи використання плагіна кешування, такого як WP Super Cache.
Наші клієнти DreamPress мають перевагу вбудованого кешування, яке входить до вашого хостинг-акаунту.
Це робить використання сторонніх плагінів для кешування непотрібними. Проте, ми рекомендуємо використовувати плагін Proxy Cache Purge для управління вашим кешем DreamPress.
Плагін автоматично надсилає запити на видалення кешованих даних для сторінки або поста після їх модифікації. Це може допомогти уникнути деяких проблем із кешуванням, які можуть призвести до зниження швидкості сайту.
7. Великі медіафайли збільшують час завантаження
Медіафайли, такі як зображення та відео, зазвичай мають великий розмір. Оптимізація їх через стиснення може допомогти зменшити їх розмір і, отже, покращити час завантаження.
TinyJPG — це безкоштовний онлайн-інструмент для стиснення зображень. Також існує кілька плагінів, які ви можете використовувати для стиснення медіафайлів у WordPress, включаючи Smush Image Compression and Optimization.
Стиснення відео трохи складніше, тому краще розміщувати їх на зовнішніх платформах, таких як YouTube або інших. Після цього ви легко можете вбудувати свої відео на сторінки або в дописи.
8. Погано написані скрипти конфліктують з іншими елементами сайту
Погано написаний JavaScript іноді може викликати проблеми з сумісністю з іншими частинами вашого вебсайту, що призводить до збільшення часу завантаження. Виконання тесту швидкості за допомогою інструментів, таких як Pingdom, Web Page Test та GTmetrix часто може вказати на скрипти, які завантажуються довго.
Після цього ви можете детальніше дослідити ці файли, щоб визначити, як ви можете їх покращити. Також може бути корисним тимчасово вимкнути потенційно проблемні скрипти, щоб побачити, як змінюються ваші показники продуктивності без них.
9. Код вашого сайту занадто громіздкий
Чим більше коду має завантажити веб-браузер користувача, тим довше ваш сайт буде відображатися. Якщо ваш код занадто «об’ємний» або містить непотрібні символи та розриви рядків, ваш сайт може працювати повільніше. У відповідь, ви можете «мініфікувати» цей код, видаляючи елементи, які не потрібні.
Існують два популярні plugin для виконання цього завдання. Autoptimize мінімізує код, крім того, інлайнить CSS та оптимізує JavaScript файли. Він також добре інтегрується з WP Super Cache.
Fast Velocity Minify об’єднує файли CSS та JavaScript для зменшення кількості запитів, необхідних для завантаження ваших сторінок браузерами. Він також мінімізує ваш код.
Обидва плагіни є надійними варіантами. Можливо, варто спробувати кожен з них та подивитися, який покращує ваші результати тестів продуктивності більше.
10. Відсутні файли спричиняють помилки
У деяких випадках ваша інсталяція WordPress може бути без деяких файлів. Якщо це трапиться, користувачі зіткнуться з більшими часами завантаження, оскільки будуть здійснені додаткові запити у спробі знайти файли. Цей процес в кінцевому підсумку призведе до помилки 404, якщо файли не будуть знайдені.
Причини цієї проблеми численні та різноманітні. Замість того, щоб намагатися відстежити джерело проблеми, найшвидшим рішенням буде відновити ваш сайт з останньої резервної копії. Це має замінити відсутні файли версіями, збереженими у вашій резервній копії.
11. Plugins обтяжують ваш сайт
Наявність забагато плагінів — або навіть кілька дуже об’ємних — може перевантажити ваш сайт та спричинити погану продуктивність. Завжди розумно повністю видаляти будь-які плагіни, які ви не використовуєте, щоб мінімізувати ризик, що це станеться.
Крім того, деякі плагіни можуть втручатися в кешування сторінок вашого сайту. Якщо ви використовуєте плагін Proxy Cache Purge, про який ми згадували раніше в цій статті, ви можете визначити які плагіни створюють проблему, перейшовши до Proxy Cache > Перевірка кешування.
12. Проблеми з інтернетом погіршують продуктивність окремих користувачів
Нарешті, погана продуктивність вебсайту може бути пов’язана з проблемою у провайдера інтернет-послуг (ISP) користувача, а не з самим сайтом. Повільні швидкості сайту можуть бути результатом перевантаження мережі, обмеження пропускної здатності та обмежень, дискримінації даних і фільтрації, або фільтрації контенту.
Якщо ви помічаєте повільну швидкість під час відвідування вашого сайту, ви можете запустити Traceroute між вашим комп’ютером та вашим вебсайтом для перевірки з’єднання. Це повинно дати вам уявлення про те, чи пов’язана проблема з вашим Інтернет-провайдером, або це більш значуща проблема на всьому сайті.
Прискоріть свій сайт
Маючи понад 20 років досвіду у підтримці мільйонів сайтів, ми вдосконалили процес, щоб ваш сайт працював надзвичайно швидко за доступною ціною.
Дізнатися більшеЧому деякі сайти працюють повільно?
Продуктивність вашого сайту та час реакції тісно пов’язані з його успіхом, тому використання кожної можливості для його поліпшення варте зусиль. З’ясування причин, чому ваш сайт має повільні часи завантаження, може допомогти підвищити як його оптимізацію для пошукових систем (SEO), так і UX, що призведе до кращої видимості та вищої конверсійної ставки.
Ми розглянули дванадцять поширених причин повільної роботи сайту в цьому пості. Ідеально було б оптимізувати ваш сайт у всіх способах, які ми згадали, але визначення конкретних областей для поліпшення — таких як активація кешування або стискання медіафайлів — може допомогти вам спочатку вирішити найбільші проблеми.
Шукаєте хостинг-сервіс, який зможе відповідати потребам у продуктивності вашого сайту? Наші плани Shared Hosting є зручним, недорогим рішенням, оптимізованим для WordPress та ідеальним для нових користувачів. Перевірте їх сьогодні!
Чому мій сайт повільний?
Можливо, ви працюєте з неправильним хостингом. Ми забезпечимо швидку, безпечну та стабільну роботу вашого сайту, щоб відвідувачі довіряли вам. Плани починаються від $2.59/міс.
Вибрати свій план