Вибір доменного імені є одним з найважливіших рішень, яке ви приймете як власник вебсайту.
Неправильне ім’я домену може ускладнити пошук вашого сайту, негативно вплинути на репутацію вашого бренду, або навіть дати шанс зловмисникам імітувати ваш вебсайт для сумнівних діяльностей.
Отже, який секрет уникнення всього цього та вибору ідеального доменного імені? На щастя, вибір переможного домену не надто складний. Доти, доки ви проводите своє дослідження, тримаєтеся бренду та забезпечуєте легкість використання, ви, ймовірно, зробите хороший вибір.
Читайте далі, щоб дізнатися більше про важливість вибору правильного домену, а також ознайомтеся з деякими нашими найкращими порадами щодо вибору доменного імені, яке унікально та належним чином представляє ваш сайт. Готові дізнатися більше? Давайте розпочнемо!
Чому важливо правильно вибрати ідеальне доменне ім’я
Domain Name
Доменні імена – це як адреса в інтернеті, яка спрощує пошук веб-сайтів, без необхідності запам’ятовувати складний рядок чисел. Вони також корисні для розрізнення одного веб-сайту від іншого, оскільки кожне доменне ім’я має бути унікальним.
Читати даліУявіть, що вам доводилося б навігувати по мережі, вводячи довгі рядки чисел у адресний рядок вашого веб-браузера. Вам довелося б запам’ятовувати довгі набори чисел для всіх улюблених вебсайтів. Або шукати їх. Переміщення по мережі було б набагато складнішим!
Саме тому були створені назви доменів. Вони є частиною більшої системи назв доменів (DNS), яка дозволяє користувачам інтернету вводити комбінації слів у адресний рядок для навігації в інтернеті замість довгих і виснажливих рядків чисел. Ваша назва домену виступає як ваша веб-адреса: унікальне слово чи фраза, яку відвідувачі вводитимуть у адресний рядок, щоб відвідати ваш сайт.
У цьому сенсі доменні імена виконують вельми практичну функцію, але це не все. Ваше доменне ім’я часто є також першим враженням, яке можливий клієнт отримає від вашого бренду, чи ви фрілансер-фотограф, малий бізнес, чи міжнародна корпорація. Саме тому так важливо вибрати правильне доменне ім’я. Це така ж важлива частина брендингу вашої компанії, як ваше ім’я або логотип.
Також важливо дотримуватися деяких кращих практик при виборі доменного імені. Ви не хочете, щоб воно було занадто довгим. Багато людей сприймають це як спам і червоний прапорець. Вам також хочеться, щоб воно було привабливим і запам’ятовуваним, щоб люди могли легко згадати його, коли захочуть повернутися на ваш сайт.
Також зверніть увагу, що зміна вашого доменного імені може бути складною. Це не неможливо, але це може призвести до деяких небажаних наслідків, таких як втрата трафіку та простої сайту. Тому краще відразу правильно вибрати своє доменне ім’я, щоб потім не довелося турбуватися про його зміну.
Як вибрати ідеальне доменне ім’я (12 професійних порад)
Тепер, коли ви знаєте, чому вибір правильного доменного імені такий важливий, давайте розглянемо деякі ключові поради, які допоможуть вам саме це зробити. Нижче наведено 12 професійних порад, які допоможуть вам вибрати найкраще доменне ім’я для вашого веб-сайту або бізнесу. Після того як ми розглянемо їх, ми перейдемо до вибору реєстратора доменних імен та створення вашого сайту. Читайте далі!
1. Залишайтеся унікальними та відповідними до бренду
Унікальне доменне ім’я не лише допомагає вашому сайту виділитися — воно підсилює ваш маркетинг та допомагає будувати ваш бренд. Однак, ви не можете просто почати з чудового доменного імені. Спочатку вам потрібно чудове назва бізнесу.
Ось де наш безкоштовний Генератор назв бізнесу стане в нагоді. Ви вказуєте свою індустрію та кілька ключових слів, і генератор за допомогою ШІ надає список унікальних і запам’ятовуваних потенційних назв бізнесу, які допоможуть вам виділитися з-поміж конкурентів.
Як тільки ви виберете ідеальну назву для вашого бізнесу, решта цих порад допоможуть вам підібрати таку ж ідеальну доменну назву для неї.
2. Обережно виберіть розширення вашого домену верхнього рівня
Домен верхнього рівня (TLD) – це остання частина вашого URL: суфікс, який йде відразу після назви вашого веб-сайту. Деякі з найбільш популярних TLD є .com, .org та .net.
Серед усіх TLD, .com, ймовірно, є найпопулярнішим вибором. Однак, якщо бажане вами доменне ім’я .com вже зайняте, це не кінець світу.
Інші TLDs, такі як .xyz, .shop, .club, .online, .art, .inc та навіть .party, стають дедалі популярнішими. Ви можете вибрати щось, що відповідає вашій галузі – наприклад, .biz або .shop, якщо ви займаєтесь електронною комерцією, або навіть .marketing або .technology, якщо хочете конкретизувати, що ви пропонуєте. Коди країн, або ccTLDs, також популярні. У останні роки все більше стартапів використовують ccTLDs, як-от .co.uk (Англія), .io (Індійський океан), .ai (Ангілья) та .co (Колумбія), наприклад.
Якщо ви використовуєте наш Генератор назв бізнесу для пошуку назв бізнесів, ви можете клацнути на будь-який доступний варіант назви, щоб побачити список доступних доменів та TLD.
Врешті-решт, ви захочете вибрати розширення доменного імені, яке буде узгоджено з вашим сайтом та відображатиме його надійність, тому майте це на увазі.
3. Використання цільових ключових слів
Хочете, щоб клієнти могли знайти ваш сайт через пошук Google? Ключові слова не лише для контенту. Пошукові системи використовують вашу назву домену для розуміння, про що ваш сайт, і допомагають визначити його позицію в рейтингах пошуку. Тому важливо намагатися включати відповідні ключові слова у ваш домен, якщо це можливо.
Ключові слова, які ви обираєте для вашого домену, повинні бути відповідними до вашого сайту та орієнтованими на вашу аудиторію. Якщо у вас виникають труднощі з вигадуванням гарних ідей, інструменти для оптимізації пошукових систем (SEO) можуть допомогти. Semrush, Moz, та Ahrefs є потужними та популярними варіантами, а Планувальник ключових слів Google є безкоштовним інструментом, який дозволяє проводити базове дослідження ключових слів, наприклад, дослідження ключових слів за обсягом пошуку.
SEO
Оптимізація для пошукових систем (SEO) — це практика покращення рейтингу сайту у результатах пошуку. Результати пошуку формуються на основі багатьох факторів, включаючи релевантність та якість сайту. Оптимізація вашого сайту за цими факторами може допомогти підвищити ваші рейтинги.
Читати більшеКрім вибору ключових слів, які відповідають вашому веб-сайту, ви можете дослідити, які ключові слова є найбільш трендовими на даний момент і спробувати знайти відповідне ключове слово для вашого домену та вашого бренду. Одним із найкращих ресурсів для цього є найпопулярніші ключові слова dotDB, які оновлюються щоденно. Інші варіанти включають використання 20 найпопулярніших ключових слів усіх доменів, які коли-небудь були зареєстровані; це дасть вам загальне уявлення про те, яке ключове слово є найідеальнішим для веб-сайту.
Пам’ятайте, що доменне ім’я не дає вам багато місця для роботи (і чим коротше ваше доменне ім’я, тим воно буде більш SEO-дружнім), тому використовуйте ключові слова лише тоді, коли вони природньо вписуються.
4. Переконайтеся, що ваш домен легко вимовляється та пишеться
Хоча ви хочете, щоб ваше доменне ім’я було оригінальним, щоб воно виділялося, новизна не завжди є хорошою річчю. Зміна написання загальновживаного слова для використання розширення .com (або просто для більшої унікальності) може заплутати вашу аудиторію та ускладнити пошук вашого сайту.
Реклама “з вуст в уста” є потужним інструментом, але вона працює лише тоді, коли люди можуть вимовляти назву вашого бренду. Хороша доменна назва повинна бути легкою для вимови, адже це сприяє кращому запам’ятовуванню, збільшуючи шанси, що люди відвідають ваш сайт та рекомендуватимуть його у своїх особистих, соціальних та ділових мережах.
Отже, який простий спосіб переконатися, що ваш домен запам’ятовується та легкий для вимови? Використовуйте чотирибуквений шаблон c-v-c-v (приголосний-голосний-приголосний-голосний) як Meta або c-c-v-c (приголосний-приголосний-голосний-приголосний) як Snap. Ці шаблони прості у вимові та легкі для запам’ятовування.
5. Уникайте дефісів, абревіатур та подвоєних літер
Використання дефісів у домені не завжди є неприйнятним (наприклад, це працює для www.deutsche-bank.com), але дефіси важко вимовити словесно (ви кажете “дефіс” чи “тире” вголос?). Крім того, вони ускладнюють введення вашого домену, тому уникати їх все ще вважається кращою практикою.
Те ж саме стосується абревіатур, які також важко вимовляти вголос та легко можна неправильно написати або допустити помилки в них. Також намагайтеся уникати використання будь-чого, що не є літерою. Це включає заміну літер на цифри, що значно полегшує людям помилковий ввід домену.
Хоча є винятки, коли ви придумуєте ідеї для назв доменів, краще уникати подвоєння літер — вони просто спонукають до помилок у введенні! Подвоєні літери важко читати і ще важче правильно набирати. Якщо помилки трапляються досить часто, ви можете закінчити тим, що хтось займеться typosquatting і вкраде ваш трафік.
6. Збережіть коротку назву вашого домену
Ми вже натякали на це, але короткі домени кращі з багатьох причин: їх легше запам’ятовувати, швидше набирати та кращі для SEO.
Це особливо важливо, оскільки все більше і більше людей користуються інтернетом на мобільних пристроях. Коротке доменне ім’я означає менше можливостей для мобільних користувачів бути збитими з пантелику через дратівливе автовиправлення.
Це може означати, що вам потрібно проявити креативність щодо назви вашої компанії. Хоча ідеально використовувати брендовий домен (доменне ім’я, яке збігається з назвою вашої компанії, як Amazon.com для Amazon), вам може знадобитися скоротити ваш домен, щоб зробити його максимально зручним для користувачів. Наприклад, якщо назва вашої компанії – Чайний Бар та Кондитерська Елі, ваш домен може бути скорочений до elistea.com або навіть elis.tea.
7. Виберіть гнучке доменне ім’я
Назва вашого домену – це сфера, де вам не варто обмежувати себе. Хоча ви повинні бути достатньо конкретними, щоб привернути аудиторію, ви не повинні бути настільки точними, що у вашого вебсайту не буде простору для розвитку.
Наприклад, “shutter.photography” може ідеально підійти для блогу про фотографію. Однак, якщо ви вирішите писати про інші форми мистецтва в майбутньому, у вас залишиться недоречна назва домену.
Саме тому варто подумати про те, як ваш сайт або бізнес можуть розширитися з часом, коли ви вибираєте свій домен. Прийміть це рішення з довгостроковою перспективою, і ви менше ризикуєте обмежити себе (та свій бізнес) у майбутньому.
8. Перевірте історію домену
Як тільки ви знайдете чудову назву домену, важливо трохи попрацювати над домашнім завданням, перш ніж його купувати. Хоча деякі домени повністю нові, можливо, домен, який вам сподобався, мав попереднього власника.
Це гарна ідея дослідити історію домену, оскільки активність на сайті до вашої покупки може вплинути на SEO вашого сайту. Ви також маєте уникати купівлі домену, на якому раніше розміщувався неетичний або незаконний веб-сайт, оскільки це може зашкодити репутації вашого бізнесу.
Є різні інструменти, які ви можете використовувати для перевірки історії вашого домену. Спробуйте Wayback Machine або Whoxy для початку.
9. Дослідження профілів у соціальних мережах
Звичайно, коли у вас є онлайн-присутність вашого бізнесу, ваше доменне ім’я — це не єдине, що має значення! У цифрову епоху вам також потрібні соціальні мережі. Дуже важливо враховувати соціальні медіа при виборі вашого домену.
Бажано мати назви в соціальних мережах, які були б ідеально такими ж, як ваш домен (або принаймні дуже схожими). Тож, перевіряючи доступність доменного імені, не забудьте перевірити сайти соціальних мереж щоб побачити, чи доступні відповідні назви там також.
10. Не проґавте пропозицію
Незалежно від того, чи ви велика корпорація, чи мале підприємство, ймовірно, у вас є бюджет на ваш сайт. Але якщо ви ведете мале підприємство або працюєте на себе, цей бюджет може бути досить обмеженим.
Ціни на доменні імена можуть значно варіюватися залежно від багатьох факторів. Часто одним із цих факторів може бути популярність бажаного варіанта доменного імені. Якщо ваш бажаний домен вважається “преміум”, його вартість може сягати сотень тисяч доларів!
Преміальний домен
Преміальний домен має коротку та запам’ятовувану назву та популярне розширення. Багато преміальних доменів уже зареєстровані через їх високий попит, і доступні варіанти зазвичай мають високі ціни.
Читати даліЗ іншого боку, коли ви новачок у створенні сайтів та реєстрації доменів, іноді вам може пощастити знайти низькі вступні ціни — таким чином ви можете отримати цінні доменні імена за значними знижками.
Якщо ви бачите вигідну пропозицію для хорошого доменного імені, не вагайтеся діяти!
11. Захистіть свій бренд, зареєструвавши кілька доменів
Припустимо, ви зуміли зареєструвати ідеальну адресу .com. Ви вважаєте, що все готово? Ну, не обов’язково!
Ви все ще може захотіти розглянути можливість купівлі інших варіацій TLD та їх перенаправлення на ваш сайт. Ви навіть можете зробити крок далі та купити поширені помилки у написанні вашого доменного імені та також перенаправити їх. Таким чином, ви ніколи не втратите трафік через “помилку користувача”.
Якщо ви вирішите зареєструвати кілька TLD, ви завжди можете перевірити, скільки схожих доменів із різними розширеннями (TLD) було зареєстровано у всьому світі, використовуючи цей інструмент. Він дасть вам знати, чи є обраний домен популярним і чи був зареєстрований багаторазово в інших TLD або ccTLD.
Ви можете застосувати цю стратегію до соціальних мереж. Навіть якщо ви думаєте, що не будете користуватися X (раніше відомим як Twitter), якщо ім’я, що відповідає вашому домену, доступне, захопіть його. Це може бути корисним у майбутньому, і, зареєструвавши його самостійно, ви запобігаєте можливості, що хтось інший це зробить.
12. Виберіть найкращого реєстратора доменів для вашого вебсайту
Як тільки ви оберете своє нове доменне ім’я, залишиться лише один крок: реєстрація вашого домену. Для цього вам потрібно вибрати реєстратора, який є компанією, де ви купуєте свій домен.
Це гарна ідея шукати реєстратора доменів, оскільки різні компанії пропонують різні функції за різними ціновими позиціями. Ось кілька речей, на які варто звернути увагу:
- Перенесення доменів. Перевірте політику перенесення реєстратора. Якщо перенесення вашого домену ускладнене або дороге, продовжуйте пошук.
- Ціноутворення. Деякі компанії пропонують нижчі ціни за перший рік, а потім підвищують їх, коли настає час для продовження. Ви навіть можете бути зобов’язані контрактом на декілька років.
- Політика закінчення терміну дії. Якщо ви забудете продовжити оренду вашого домену, хтось інший може забрати його у вас. Тому шукайте реєстратора, який пропонує автоматичне продовження та період пільгового продовження, щоб ви не ризикували втратити свій домен.
- Захист приватності домену. Як власник вебсайту, ви повинні додати свою особисту інформацію до публічної бази даних. Захист приватності домену приховує вашу основну контактну інформацію, щоб допомогти зберегти вашу безпеку.
- Субдомени. Вам не потрібно реєструвати субдомени окремо. Однак, ви захочете переконатися, що ваш реєстратор полегшує додавання субдоменів до вашого сайту.
- Переадресація домену/редирект домену. Знайдіть реєстратора, який дозволяє переадресовувати ваш нещодавно придбаний домен на сайт, що перебуває в стадії будівництва, або обліковий запис у соціальних мережах, якщо ви ще не готові створювати повноцінний вебсайт.
Субдомен
Субдомен — це домен другого рівня, який є частиною більшого домену. Субдомени можуть використовуватися для створення окремих веб-елементів у межах одного домену. Наприклад, вебсайт blog.example.com може бути субдоменом домену example.com.
Читати даліЄ багато реєстраторів, якими ви можете скористатися. Однак, якщо ви розглядаєте можливість використання провайдера хостингу, вам може бути корисно дізнатися, чи пропонують вони також реєстрацію доменів. Ви можете отримати вигідну пропозицію, реєструючи свій домен у тій же компанії, яка розміщує ваш сайт, що приводить нас до нашої останньої поради!
Як отримати безкоштовний домен разом з вашим веб-хостингом
Деякі веб-хости пропонують безкоштовне ім’я домену коли ви реєструєтесь на хостинговий план. Це особливо поширено, якщо ви використовуєте конструктор сайтів. Вони хочуть зробити процес максимально простим і зручним для вас, тому дозволяють одночасно придбати ваш домен і створити сайт.
Якщо ви хочете отримати потужність WordPress разом з керованим хостингом для вашого домену, який оптимізує весь досвід для допомоги у розвитку вашого бізнесу, вам потрібен наш сервіс DreamPress. DreamPress — керований хостинг WordPress — плани роблять WordPress швидшим, безпечнішим та простішим у використанні. До всього іншого, кожен з наших планів включає безкоштовне ім’я домену!
Або, якщо у вас вже є зареєстрований домен, ми допоможемо вам безкоштовно перенести його на WordPress. Ви також отримаєте вбудований Кеш, тимчасовий сайт в один клік, надійні резервні копії та цілодобову підтримку від наших висококваліфікованих фахівців з WordPress.
Стратегічний підхід до вибору ідеального доменного імені
Ваше доменне ім’я — це ваш шанс залишити гарне перше враження на відвідувачів вашого сайту. Саме тому гарне доменне ім’я є важливим, якщо ви хочете, щоб ваш сайт виділявся та був успішним.
Якщо ви готові знайти ідеальне доменне ім’я, пам’ятайте про ці поради, коли почнете свій пошук.
Удачі!
[bng]