Всебічний посібник щодо кешування вебсайтів

by Alex Brown
Всебічний посібник щодо кешування вебсайтів thumbnail

Як власник вебсайту, однією з ваших основних цілей є залучення більшої кількості відвідувачів на ваш сайт. Однак, якщо відвідувачі стикаються з повільним завантаженням сторінок, коли вони потрапляють на сайт, це може змусити їх покинути сайт, не прочитавши ваш контент. У такому сценарії вся ваша кропітка робота піде нанівець.

На щастя, ви можете покращити Користувацький досвід (UX), застосувавши кешування на вашому сайті. Це передбачає збереження копії файлів вашого сайту, так що відвідувачам не доведеться чекати, поки ці дані будуть відправлені з веб-сервера до їхнього браузера. Кешування вашого сайту може ефективно покращити час завантаження та запобігти перевантаженню вашого сервера.

У цьому пості ми поговоримо про кешування та про те, як воно може бути корисним для вашого вебсайту. Потім ми покажемо вам, як імплементувати кешування в WordPress за допомогою двох різних методів. Розпочнемо!

Вступ до кешування

Коли хтось відвідує ваш сайт вперше, його браузер запитує ваш початковий сервер надіслати дані сайту. Зазвичай це займає лише кілька секунд, але існує кілька факторів, які можуть сповільнити цей процес.

Більшість веб-серверів вимагають фізичного розташування сервера, тому географія має значення. Якщо користувач знаходиться далеко від вашого сервера, ймовірно, він зіткнеться з повільними швидкостями завантаження сторінок. Ваш сайт також може завантажуватися повільніше, якщо ваш контент містить багато зображень або великі файли.

Це місце, де вступає в гру Кеш. Кеш зменшує час доставки контенту, зберігаючи копію вашого сайту під час першого візиту. Це означає, що коли користувач відвідує ваш сайт вдруге, збережений кеш готовий і чекає. Це може запобігти використанню ресурсів браузера для повторного завантаження всіх файлів сайту.

Типи Кешу

Існує багато різних типів кешів, але ось два найпоширеніші варіанти:

  • Кешування на стороні клієнта. Це відбувається, коли веб-браузер зберігає копію даних веб-сайту на жорсткому диску користувача. Кеш браузера може уникнути повторного завантаження тих самих даних кожного разу, що може перевантажувати сервер.
  • Кешування на стороні сервера: Замість зберігання файлів сайту на жорсткому диску користувача, цей веб-кеш зберігає дані на сервері. Це часто включає використання Мережі доставки контенту (CDN).

Менш поширений, але також хороший варіант, це Кеш об’єктів. Ця техніка зберігає запити до бази даних, щоб обмежити кількість запитів, що надсилаються до бази даних. Крім того, кешування опкоду зберігає скомпільований код PHP у пам’яті сервера.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

Переваги кешування вебсайтів

Незалежно від типу, який ви використовуєте, кешування може призвести до кращої швидкості завантаження сторінок та пошукової оптимізації (SEO). Крім того, це може покращити досвід вашого відвідувача, коли він повернеться на ваш сайт вдруге.

Крім того, однією з основних переваг Кешу є те, що він може покращити продуктивність сайту. Це тому, що коли ви активуєте кешування, ваш контент може завантажуватися набагато швидше. Зберігаючи файли локально, браузери можуть легко отримувати доступ до вашого сайту, не запитуючи файли сайту знову і знову.

Схожа стаття
Ваш посібник для підвищення SEO рейтингів
Читати далі

Крім того, дослідження показують, що якщо ваш контент завантажується більше ніж три секунди, 40% користувачів залишать ваш сайт. Тому, коли ви впроваджуєте кешування, ви можете легко зменшити ваші показники відмов. Роблячи це, ви можете створити менш фруструючий досвід для ваших відвідувачів.

Крім того, кешування файлів вашого сайту може допомогти покращити SEO. Це тому, що коли Google оцінює ваш сайт, він враховує швидкість сторінки як фактор ранжування пошуку. Це означає, що кешування може бути так само важливим, як і інші техніки SEO, такі як вибір ключових слів.

Хоча Кеш може прискорити ваш сайт під час повторних візитів, ваш браузер продовжуватиме обробляти початкові HTTP-запити. Окрім кешування, вам слід врахувати інші причини повільного завантаження сторінок і спробувати оптимізувати ваш контент для підвищення продуктивності.

Якщо ви не впевнені, наскільки швидко працює ваш сайт, ви можете легко перевірити його швидкість. Використовуючи інструмент, такий як Pingdom, ви можете шукати свій URL, щоб проаналізувати час завантаження:

Тест швидкості Pingdom

Пам’ятайте, що вам не слід засмучуватися через будь-які негативні результати. Ви можете швидко та легко вирішити цю проблему, оновивши ваш хостинг план, оптимізувавши CSS файли, та застосувавши кешування.

Схожа стаття
Оптимізуйте ваш сайт WordPress для швидкості
Читати далі

Як реалізувати кешування в WordPress (2 методи)

Як тільки ви вирішите, що кешування є хорошим варіантом для вашого сайту, настав час його впровадити. Хоча ви можете вручну включити кешування за допомогою HTTP заголовків, існують деякі простіші альтернативи. Давайте обговоримо два легких способи кешування вашого сайту WordPress!

1. Використовуйте Кешування Вашого Хоста

Перш ніж встановлювати плагін кешування, варто перевірити, чи ваш провайдер хостингу вже має сервіс кешування. Більшість веб-хостів мають переважний метод, який може вже бути налаштований на вашому вебсайті.

Тут, в DreamHost, наші керовані хостинг плани WordPress поставляються з вбудованим кешем. Використовуючи цю опцію, вам не доведеться турбуватися про встановлення плагіна та вивчення його конфігурації:

Керований хостинг WordPress

Коли ви підписуєтеся на план DreamPress, ви отримуєте вбудований серверний кеш. У вашій панелі керування WordPress ви також побачите, що плагін Proxy Cache Purge вже встановлено:

Проксі Кеш WordPress Plugin

Цей плагін кешування є інструментом, який ви можете використовувати для керування вашим кешем. Якщо ви відкриєте сторінку Перевірка кешування, ви можете ввести URL вашого веб-сайту або конкретної сторінки:

Проксі Кеш WordPress Plugin

Потім, клацніть на Check URL, щоб переглянути звіт про будь-які проблеми з кешуванням. Ви також зможете переглянути інформацію про активні файли cookie, а також про будь-які конфлікти тем:

Результати кешування вебсайту WordPress

Якщо ваш сайт отримує багато міжнародних відвідувачів, ви також можете використовувати Мережу доставки контенту (CDN). Це глобально розподілена група серверів, яка зберігає контент вашого сайту, що прискорює час завантаження, навіть коли користувачі знаходяться далеко від вашого сервера.

Деякі веб-хости надають CDN у своїх планах. Наприклад, наші передові керовані хостинг-опції включають необмежений CDN, який надається Cloudflare. Якщо ви хочете впровадити цю послугу кешування на своєму веб-сайті, ви можете ознайомитись з нашими планами DreamPress Plus та Pro.

2. Встановіть плагін кешування

Якщо ваш веб-хостинг не надає вбудованого сервісу кешування, ви можете встановити плагін кешування. Це, ймовірно, необхідно, якщо ви самостійно розміщуєте свій вебсайт або маєте Shared Hosting plan. Більшість плагінів кешування пропонують налаштування, які легко налаштувати для початківців.

Однак, з такою кількістю доступних варіантів, ви можете не знати як вибрати відповідний плагін. Переглядаючи будь-який інструмент, не забувайте враховувати ці фактори:

  • Особливості: Важливо оцінити опис кожного плагіна, щоб зрозуміти, як він працює, і чи буде це ефективним варіантом для даних вашого сайту.
  • Відгуки та оцінки: Часто високі оцінки користувачів можуть розповісти вам, чи знайшли інші власники сайтів успіх, використовуючи певний плагін, або чи часто у них виникали проблеми з ним.
  • Оновлення: Щоб уникнути несумісностей, добре встановлювати лише плагіни, які були оновлені протягом останніх шести місяців.
  • Підтримка: Коли у вас виникає проблема, вам захочеться отримати швидку та інформативну допомогу від розробників плагіна.
  • Ціна: Багато плагінів Кешу є безкоштовними, але преміум-версії можуть запропонувати розширені функції та підтримку.

Як тільки ви виберете правильний варіант для вашого сайту, розгляньте можливість його використання на тимчасовому сайті для тестування його функціональності та продуктивності.

Топ 3 плагіни кешування

Тепер, коли ви знаєте, на що звертати увагу, давайте розглянемо наші найкращі варіанти для плагінів кешування!

1. WP Super Cache

WP Super Cache

Оскільки його розробила компанія Automattic, WP Super Cache є одним з найпопулярніших плагінів кешування WordPress. Він працює, створюючи статичні HTML-файли замість важких PHP-скриптів. Це дозволяє 99% ваших відвідувачів відчути швидше завантаження після цього процесу кешування.

Однією з основних переваг WP Super Cache є наявність трьох різних режимів кешування. Незалежно від того, чи ви новачок, чи експерт, ви можете вибрати варіант кешування, який відповідає вашим потребам. Наприклад, початківці можуть уникнути редагування файлів PHP, встановивши плагін в режим «Простий».

Особливості:

  • 3 режими кешування (Простий, Експертний та WP-Cache кешування)
  • Увімкнення таймаутів кешу або планування очищення сміття
  • Інтеграція з OSSDL CDN off-linker
  • Кінцеві точки REST API

Ціна: WP Super Cache — це безкоштовний плагін для WordPress.

2. WP Rocket

WP Rocket

Якщо вам потрібен потужний плагін кешування без складного процесу налаштування, розгляньте можливість встановлення WP Rocket. Цей плагін автоматично застосовує 80% найкращих практик щодо веб-продуктивності. За допомогою лише кількох кліків ви можете почати оптимізацію вашого веб-сайту WordPress для швидкої роботи.

Хоча WP Rocket не пропонує безкоштовної версії, його передові технології швидкості варто розглянути. Завдяки лише основним функціям, WP Rocket дозволяє кешування сторінок, кешування в браузері та стиснення GZIP. Крім того, ви також можете використовувати цей плагін для відкладення виконання JavaScript, видалення зайвого CSS та редагування параметрів відображення зображень та iframe.

Особливості:

Ціна: Тарифні плани WP Rocket починаються від $49 на рік. Це включає оновлення плагіна та підтримку для одного веб-сайту.

3: LiteSpeed Кеш

LightSpeed Кеш

На відміну від інших плагінів у цьому списку, LiteSpeed Cache створює кеш на рівні сервера. Він працює разом з вашим сервером, визначаючи сторінки веб-сайтів, що можна кешувати. Цей плагін найкраще використовувати з веб-сервером LiteSpeed, але його служба CDN QUIC.cloud дозволяє використовувати LiteSpeed Кеш з будь-яким сервером.

За допомогою плагіна LiteSpeed Cache ви можете зберігати копію вмісту вашого веб-сайту, щоб зменшити кількість запитів до сервера. Цей інструмент включає автоматичне кешування сторінок з окремим кешуванням веб-сторінок для мобільних та настільних переглядів. Використовуючи простий інтерфейс цього інструменту, навіть початківці можуть налаштовувати оптимізацію зображень та сторінок.

Особливості:

  • Мініфікує CSS, JavaScript та HTML
  • Оптимізує зображення
  • Підтримує WordPress Мультисайт
  • Сумісний з WooCommerce, bbPress, та Yoast SEO

Ціна: LiteSpeed Кеш — це безкоштовний плагін. Однак вам знадобиться веб-сервер LiteSpeed або сервіс CDN QUIC.cloud для доступу до цього кешу на рівні сервера.

Тримайте відвідувачів сайту задоволеними за рахунок швидшого завантаження

В остаточному підсумку, кешування вашого сайту WordPress є одним із найкращих варіантів для прискорення вашого контенту. Після того, як ви впровадите кеш на рівні браузера або сервера, повертаючі відвідувачі зможуть доступати ваш сайт, використовуючи його кешовані дані. Це уникає необхідності повторно завантажувати важкі файли вдруге.

Щоб розпочати роботу з кешуванням, ви легко можете встановити плагін кешування, такий як WP Super Cache. Завдяки налаштовуваним режимам кешування, ви можете вибрати опцію, яка відповідає вашому рівню досвіду. Більше того, він абсолютно безкоштовний.

Як простішу альтернативу, ви можете скористатися сервісом кешування від вашого хостинг-провайдера. Тут, в DreamHost, наші керовані хостинг-рішення WordPress оптимізують швидкість вашого сайту за допомогою вбудованого кешу. Ознайомтеся з нашими планами DreamPress без будь-яких турбот сьогодні!

Зображення фону реклами

Робіть більше з DreamPress

Автоматичні оновлення DreamPress, кешування та надійні захисні механізми знімають з вас турботи про управління сервером, тож ви можете зосередитись на створенні контенту.

Переглянути плани