Успіх – це подорож, а не пункт призначення, і в цій експедиції розуміння метрик – ваш найнадійніший компас. Це таємна мова, яка перекладає поведінку користувачів у дієві інсайти. У цьому блозі ми занурюємося в світ веб-аналітики, сесій та показників відмов, щоб розкрити приховану історію за числами.
Ключовим є визначення правильних KPI для вашого сайту – успіх може мати багато різних форм, і вам потрібно знати, чи ваш сайт процвітає чи тоне.
Ми написали цей посібник, щоб надати вам інструменти та знання, які зроблять це простим. Ми допоможемо вам зрозуміти, чому ці дані є цінними та як почати їх збирати для вашого власного сайту.
Давайте розглянемо 20 ключових метрик, які вам слід відстежувати, щоб оцінити успіх вашого сайту.
Метрики трафіку
Трафік є як кисень для вашого сайту.
Якщо люди не відвідують ваш сайт, вони не можуть взаємодіяти з вашим контентом, підписуватися на вашу електронну пошту або купувати ваші продукти.
Перший крок у вимірюванні будь-якого веб-сайту полягає у розумінні, скільки трафіку надходить, а потім у розумінні, що цей трафік робить після прибуття.
1. Сесії або користувачі
Основний показник для розуміння трафіку вашого сайту – це сесії.
Сесії означають кількість унікальних візитів на ваш сайт.
Іншими словами, це кількість разів, коли хтось (будь-хто) відвідав ваш сайт за певний період. Уявіть це як кількість людей, які проходять через двері ресторану.
Сесії тісно пов’язані з користувачами та переглядами сторінок. Користувачі – це кількість унікально ідентифікованих людей, які відвідують ваш сайт; Перегляди сторінок – це кількість сторінок, переглянутих усіма користувачами за всі сесії. Один користувач може відвідати ваш сайт більше одного разу (кілька сесій) і переглянути більше ніж одну сторінку (кілька переглядів сторінок).
Ці метрики часто можуть бути відстежені через вашого провайдера хостингу. Наприклад, керований хостинг WordPress від DreamHost включає доступ до цієї інформації в вашій панелі керування користувача.
Однак, ви, ймовірно, захочете відстежувати свій трафік за допомогою інструменту аналітики, такого як Google Analytics або спеціалізованого звіту аналітики у Looker Studio (раніше Google Data Studio).
Не існує однієї правильної кількості сесій. Це різко відрізнятиметься залежно від ваших цілей, аудиторії та ніші.
Проте, загалом, ви повинні спостерігати постійне зростання кількості сесій з часом, що означає зростання видимості та популярності вашого вебсайту. Якщо ви не отримуєте очікуваних показників, можливо, вам варто звернути увагу на деякі інші метрики трафіку, щоб повністю зрозуміти, де полягає проблема.
Примітка для ентузіастів: Якщо ви дійсно хочете заглибитися в це питання, ви можете ще детальніше сегментувати свій трафік. Крім аналізу сесій, користувачів та переглядів сторінок, ви також можете розглядати сегменти, як-от нові користувачі проти повернулися.
Коли ми вимірюємо продуктивність вебсайту, важливо відстежувати один, стабільний показник протягом часу, замість переходу між двома різними точками даних.
2. Топ сторінки (за трафіком)
Тепер, які сторінки ваші відвідувачі сайту насправді переглядають?
Ще одним важливим показником є аналіз найпопулярніших сторінок вашого сайту, ранжованих за кількістю трафіку (сесій або переглядів сторінок), який вони отримують.
Відстеження ваших основних сторінок може показати, який контент найбільше цікавить вашу аудиторію та як вони його знаходять, що допоможе вам визначити, куди спрямувати ресурси або на які частини вашого сайту зосередитись у майбутньому.
Наприклад, аналізуючи топові сторінки вашого сайту, ви можете помітити, що ваша аудиторія краще реагує на відео, ніж на текстовий контент.
У такому випадку ви можете перерозподілити ресурси для створення більшої кількості відео для розвитку вашого сайту.
Ще один спосіб використання даних про Топ сторінки полягає в тому, щоб направляти відвідувачів на контент, який інші вважають цінним. Якщо ви готові експериментувати з додаванням WordPress plugins на ваш сайт, ви навіть можете відобразити розділ «популярні пости» для виділення контенту на основі кількості відвідувань.
Маркетингові метрики
Тепер, коли ми знаємо трохи про те, скільки людей відвідує ваш сайт і які сторінки вони відвідують, ми повинні спробувати працювати у зворотному напрямку.
Що ми зробили, щоб привести їх сюди?
Це центральне питання у всьому маркетингу. Йдеться про розуміння того, які дії ви або ваша маркетингова команда виконуєте для залучення трафіку, щоб у майбутньому ви могли зробити цього більше.
Ці показники веб-сайту допоможуть вам відповісти на це питання.
3. Трафік за каналами
Коли йдеться про маркетинг та аналітику, «канал» – це будь-який шлях, яким відвідувачі досягають вашого веб-сайту та іншого контенту. Наприклад, деякі користувачі можуть потрапити на сайт через ваші профілі у соціальних медіа (один канал), тоді як інші можуть потрапити туди через платний пошук (другий канал).
У Google Analytics ви можете взяти дані вашої сесії та відфільтрувати їх за каналом.
Google надає перелік визначень каналів, які стосуються маркування в його системі аналітики. Це дозволяє вам належним чином організувати різні воронки та стежити за каналами, які приваблюють найбільше трафіку.
Вам може бути цікаво подивитися на весь трафік, який надходить на ваш сайт через посилання у соціальних медіа, наприклад. Ви можете порівняти цей результат з трафіком, що надходить від кампаній електронної пошти. Це допоможе вам зрозуміти, які з вашіх стратегій цифрового маркетингу найбільш успішні та які можуть потребувати більше роботи для покращення їхньої віддачі від інвестицій (ROI).
4. Органічний пошуковий трафік
Органічний трафік із пошуку включає відвідувачів, які потрапляють на ваш сайт з пошукових систем, таких як Google (або одна з багатьох альтернатив Google), а не через інші канали, такі як соціальні мережі, платна реклама або реферали.
Органічний пошук є важливим, оскільки користувачі, які знаходять ваш сайт цим способом, зазвичай шукають з конкретною метою. Насправді, 51 відсоток усього веб-трафіку походить з органічного пошуку, і більше 40 відсотків доходу генерується з пошукових систем.
Збільшення органічного трафіку означає покращення SEO вашого сайту, щоб зайняти вищі позиції у результатах пошуку.
5. Рівень відкриття електронних листів
Якщо ваш бізнес схожий на більшість інших, то, ймовірно, ви генеруєте багато трафіку через маркетинг електронною поштою. Отримання відкритого листа – це перший крок до залучення відвідувача на ваш сайт, і розуміння коефіцієнта відкриття листів допомагає оцінити якість вашого списку розсилок та електронних листів.
«Коефіцієнт відкриття» електронної пошти показує, скільки одержувачів фактично відкрили її у своїх поштових скриньках. Дані для порівняння від Mailchimp вказують, що середній коефіцієнт відкриття становить від 15 відсотків до трохи більше ніж 28 відсотків, залежно від вашої галузі.
Хоча існує багато способів заохотити людей відкривати ваші електронні листи, найкращим варіантом може бути спроба різних стратегій та уважне стеження за показниками, щоб побачити, які з них призводять до найбільшого залучення. Просто пам’ятайте, що відстеження показників відкриття вимагає інструментів для специфічного відстеження електронних листів.
6. Рейтинги кліків по електронній пошті
Далі йдуть ваші показники коефіцієнтів кліків (CTR). Це показує, скільки людей не тільки відкрили дану електронну пошту, а й натиснули на одне з посилань, яке вона містила. Це може включати посилання на ваш блог та соціальні медіа платформи, а також всілякі прямі заклики до дії (CTAs).
Цей показник може мати значний вплив на загальну продуктивність вашого сайту, оскільки вищий CTR означає, що ви залучаєте більше трафіку на свій сайт (а ваші клієнти, ймовірно, більш зацікавлені!)
Середній показник CTR становить 2,6 відсотка по всім галузям.
Проте, конкретний показник, за яким ви прагнете, залежатиме від вашої аудиторії, ніші та цілей. Низький CTR за конкретним посиланням може означати, що вам потрібно витратити час на розробку більш сильних привабливих закликів до дії, які відповідають інтересам та потребам вашої аудиторії.
7. Кліки з соціальних платформ
Ще один важливий маркетинговий показник, на який слід звернути увагу, – це ваш успіх у соціальних мережах.
Трафік з Twitter, Facebook, Pinterest, Tik Tok та будь-якої іншої нової платформи, яка з’явилася на цьому тижні, зазвичай є хорошим показником того, що ваш контент та ваш бренд резонують з вашою аудиторією на цих каналах.
Якщо ви активно ведете маркетингову кампанію в соціальних мережах, ви, ймовірно, захочете, щоб цей показник демонстрував багато кліків з вашого соціального контенту. Слабкі або статичні числа можна виправити за допомогою розумніших стратегій просування в соціальних мережах.
Метрики залученості
Залучення може мати багато форм в Інтернеті.
У загальному сенсі, це будь-який спосіб взаємодії відвідувачів з вашим сайтом (крім простого читання його вмісту). Метрики залучення корисні для розуміння, чи відгукується ваш контент на вашу аудиторію, який контент є найбільш залученим, та досвід користувачів на вашому сайті.
Це також провідний індикатор того, наскільки ймовірно, що трафік на вашому сайті здійснить покупку або завершить конверсію.
8. Середній час на сторінці
Кількість часу, який відвідувач проводить на сторінках, які відвідує (іноді це називають “час перебування”), може бути складним показником для відстеження. Однак, Google Analytics дійсно надає детальний розбір середніх значень для кожної сторінки на вашому сайті.
Це обчислюється шляхом усереднення часу, який хтось перебуває на кожній сторінці перед тим, як клікнути на іншу сторінку на вашому вебсайті.
У GA4 вони оновили метрику, щоб виміряти, як довго хтось залишається активним на вашому сайті. Тепер ця метрика також враховує відвідувачів, які клікають або прокручують вашу сторінку, але ніколи не переходять на іншу сторінку.
Час перебування
«Час перебування» вимірює час, який користувач проводить на сторінці, яку він знайшов на сторінках результатів пошукової системи (SERPs). Він починається в момент, коли вони клацають на сторінку, і закінчується, коли вони повертаються до SERPs або виходять із сторінки.
Читати більшеВи також можете відстежувати середню тривалість сесії, яка враховує загальний час, проведений кимось на вашому сайті.
Вищий середній час на сторінці або середня тривалість сеансу, ймовірно, означає, що користувачі більше залучені до вашого сайту, але стежте за будь-якими аномаліями. Наприклад, висока середня тривалість сеансу та дуже низький середній час на сторінку можуть вказувати на те, що користувачі заплуталися і клікають вперед і назад.
9. Коефіцієнт відмов
«Показник відмов» вашого сайту — це міра того, скільки відвідувачів прийшло на ваш сайт, а потім пішло, не перейшовши на іншу сторінку.
Показник відмов може бути набагато ефективнішим виміром зацікавленості читачів, ніж статистика трафіку. Хоча це чудово, коли ваш сайт відвідує більше відвідувачів або сесій, це не добре, якщо більшість цього нового трафіку відвідує лише одну сторінку перед тим як покинути сайт.
Високий показник відмов може свідчити про те, що ваш контент не знаходить відгуку у вашої аудиторії.
Альтернативно, це також може бути ознакою того, що джерела вашого трафіку не дуже хороші. Якщо ви ведете блог про фітнес, а ваш трафік надходить з сайтів про борги за кредитними картками, наприклад, у вас може бути високий показник відмов, і вам слід цим зайнятися.
Рівень відмов від 25 до 40 відсотків вважається відмінним. Будь-що вище 70 відсотків вказує на те, що ваш підхід до формування аудиторії потребує перегляду.
Ви також можете подивитися на конкретні сторінки, з яких відвідувачі залишають ваш сайт («Показник виходу» за сторінкою), щоб виявити будь-які проблеми з певним контентом.
10. Сторінок за візит або за сесію
Коли ви вимірюєте «кількість сторінок на відвідувача» на вашому сайті, зазвичай ви починаєте з середнього числа переглянутих сторінок за певну кількість днів, поділеного на кількість унікальних відвідувачів вашого сайту за той самий часовий період. Це дає вам уявлення про те, як користувачі взаємодіють з вашим бізнесом.
Залежно від того, як налаштований ваш веб-сайт, показник кількості сторінок на відвідування може бути природно низьким. Наприклад, якщо ваш веб-сайт переважно складається з конкретних цільових сторінок з одним чітким закликом до дії, то читачі можуть не переходити на інші сторінки перед тим, як натиснути кнопку або надіслати форму.
З іншого боку, низький показник кількості сторінок на сесію може свідчити про те, що ваш контент або користувацький досвід потребує поліпшення. Якщо у вас є контент із багатьма зовнішніми посиланнями, але не так багато внутрішніми, ви можете втрачати відвідувачів, які переходять на інший сайт, а не залишаються на вашому.
11. Повторні відвідувачі
Коли ви дивитесь на свої показники “повернення відвідувачів” у порівнянні з показниками “нових відвідувачів”, ви можете зробити деякі припущення щодо загального трафіку вашого сайту. Ви зможете побачити, чи зростає ваша читацька аудиторія, залишається стабільною завдяки лояльним постійним читачам, чи зменшується.
У GA4 ви можете швидко побачити співвідношення нових та повертаючих відвідувачів на вашому сайті, натиснувши Звіти > Збереження.
Це також іноді виражається у відсотках або співвідношенні. Наприклад, якщо загальна кількість відвідувачів становить 20, і 5 з них повертаються, то ви маєте 25 відсоткову ставку повернення відвідувачів або співвідношення 0.25.
Якщо ви не бачите багато повторних відвідувачів, ви, можливо, приваблюєте читачів, але вам важко справді зацікавити їх.
Замітка для гіків: Ви можете бачити дані Google Analytics безпосередньо з панелі адміністратора WordPress, встановивши плагін MonsterInsights. Це найпопулярніший плагін WordPress для Google Analytics. Він дозволяє вам відображати ваші дані прямо на вашій панелі керування, тому вам не потрібно переходити на іншу сторінку, щоб їх переглянути.
12. Соціальні відмітки на пост у блозі
Якщо людям подобається ваш контент, вони можуть ним поділитися. (А можуть і не поділитися.)
Один з корисних способів дізнатися, чи ваша аудиторія вважає ваш контент корисним, – це відстежувати, скільки разів діляться ваші сторінки та публікації.
Ви можете захотіти використовувати інструменти, такі як HootSuite або GetSocial.io, окрім стандартної аналітики вебсайту. Ці інструменти можуть допомогти вам побачити, чи, коли і де ваш контент ділиться у соціальних мережах. Потім ви можете відстежувати цей показник з часом, щоб зрозуміти, чи резонують ваші читачі з вашим контентом, а потім діляться ним зі своєю мережею.
Метрика конверсій
Конверсії часто використовуються для відстеження продажів на сайті електронної комерції, але «конверсія» може бути будь-якою дією, яку ви хочете заохотити на вашому сайті або блозі.
Наприклад, ви можете вимірювати генерацію потенційних клієнтів, підписки на список електронної пошти або завантаження безкоштовної електронної книги. Незалежно від того, що це представляє, розуміння вашого коефіцієнта конверсії допомагає створити стратегію оптимізації коефіцієнта конверсії (CRO), щоб збільшити коефіцієнти конверсії.
13. Конверсії
Крок #1: Визначте, що означає “конверсія” на вашому сайті.
Крок# 2: Слідкуйте, скільки разів люди виконують цю дію.
Незалежно від того, чи є конверсією купівля, натискання кнопки заклику до дії (CTA), заповнення форми потенційного клієнта, завантаження шаблону, чи просто відвідування вашої домашньої сторінки, ви хочете знати, як часто це відбувається на вашому вебсайті.
Зверніть увагу на загальну кількість конверсій і намагайтеся збільшувати це число щотижня.
14. Коефіцієнт конверсії
Знання про те, скільки людей завершили конверсію, є корисним.
Але знання про те, який відсоток людей в середньому завершить цю дію, може допомогти вам краще планувати, прогнозувати та розраховувати бюджет на майбутнє. Наприклад, якщо ви знаєте, що 10% відвідувачів вашого сайту здійснять конверсію, тоді ви зможете приймати більш обґрунтовані рішення щодо інвестицій у маркетинг та рекламу для приваблення більшої кількості трафіку (і навіть більше конверсій!)
Те, що вважається “хорошим” показником конверсії, залежить від вашого бізнесу та того, яку саме конверсію ви відстежуєте. Однак, існують деякі відмінні орієнтири в мережі, які допоможуть вам зрозуміти, чи ваш загальний показник конверсії здається хорошим або потребує покращення.
15. Основні джерела або канали конверсії
Далі, розгляньте можливість відстеження конверсій за джерелом або каналом.
Мета полягає в тому, щоб з’ясувати, які джерела трафіку (та маркетингові активності) приносять найбільше конверсій. Якщо ваші дописи в соціальних мережах приваблюють багато відвідувачів, але майже жоден з цих відвідувачів не конвертується, настав час розглянути, чи не зосереджуєте ви увагу на неправильній аудиторії або не вдаєтеся вирішити їхні конкретні проблемні точки.
З іншого боку, ви можете виявити, що канал, як-от електронна пошта, приносить більшість ваших конверсій і вирішити, що можете використовувати маркетинг через електронну пошту більш ефективно для збільшення кількості потенційних клієнтів або продажів.
SEO показники
Оптимізація для пошукових систем (SEO) — це набір технік, що застосовуються у веб-дизайні та створенні контенту для збільшення охоплення вашого сайту через пошукові системи. SEO включає в себе те, що називається SEO на сторінці та поза сторінкою.
Якщо все зроблено правильно, ваші позиції в пошукових системах мають покращитися, і ви збільшите трафік на своєму сайті. Тому важливо знати, чи ваша стратегія SEO приносить результати.
Ці показники мають на меті зрозуміти стан і видимість вашого веб-сайту в пошукових системах.
16. Ранжування за ключовими словами
Рейтинги ключових слів вказують, де ваш сайт з’являється у результатах пошукових систем за конкретними словами та фразами. Наприклад, якщо у вас є будівельна компанія, ви хочете з’являтися близько до верху сторінки за термінами, як “будівельники поблизу мене” або “компанії з будівництва будинків у Лос-Анджелесі”.
Чим вище ваш сайт ранжирується за відповідними ключовими словами, тим більше видимості він матиме для вашої аудиторії. Якщо ви ще цього не зробили, вам слід провести дослідження ключових слів, щоб визначити терміни та фрази, які шукає ваша цільова аудиторія.
Потім почніть відстежувати, як ви ранжуєтеся за цими ключовими словами.
Існує кілька інструментів SEO, які ви можете використовувати. Консоль пошуку Google також покаже вам деталі про те, як ваш сайт відображається у результатах пошуку.
Якщо ви шукаєте більш потужний інструмент, ми рекомендуємо перевірити Semrush або Ahrefs.
Обидва ці інструменти використовуються SEO та маркетинговими фахівцями у всіх галузях. Вони пропонують щоденний моніторинг позицій для ваших основних ключових слів та набір інших інструментів для покращення вашого маркетингу та збільшення трафіку вашого сайту.
17. Зворотні посилання
Зворотні посилання — це посилання на ваш сайт із іншого сайту чи навпаки. Багато зворотних посилань діють як цитування, вказуючи джерело інформації та направляючи читачів до оригінального джерела. Пошукові системи схильні надавати перевагу сайтам з великою кількістю зворотних посилань, особливо якщо вони походять із високоякісних джерел.
Беклінк
Беклінк це просто посилання з одного веб-сайту (назад) на інший. Якщо власник сайту A ставить посилання на контент власника сайту B, у B є беклінк від A. Навпаки, якщо власник сайту B ставить посилання на контент власника сайту A, у A буде беклінк від B.
Читати більшеПобудова зворотних посилань може бути складною, оскільки ви не маєте прямого контролю над тим, хто посилається на ваш сайт. Чи активно ви намагаєтесь генерувати зворотні посилання чи ні, відстеження кількості зворотних посилань, що вказують на ваш сайт, є одним із найважливіших показників для вимірювання успіху SEO.
Використовуючи інструмент, такий як Linkody, ви можете відстежувати та переглядати посилання, що ведуть на ваш сайт.
Або, знову ж таки, ви можете використовувати Google Search Console для відстеження цього показника.
18. Середня кількість вхідних посилань на блог-пост
Поки ми говоримо про зворотні посилання, розгляньте можливість вимірювання кількості посилань, які приваблює кожна з ваших сторінок або блог-пости.
Дивлячись на середнє, ви можете зрозуміти, чи ваші зусилля з SEO та маркетингу контенту сприяють загальному рейтингу домену вашого сайту шляхом генерації посилань.
19. Основні сторінки виходу для органічного трафіку
Ще один поширений аналітичний показник, який ви можете відстежувати, це остання сторінка, на якій перебував користувач перед виходом з вашого сайту. Це називається «сторінка виходу». Наявність цієї інформації може бути так само важливою, як і моніторинг вашого загального органічного трафіку.
Це тому, що чим більше ви розумієте, чому користувачі вирішують залишити ваш сайт, тим легше їх переконати залишитися довше. Якщо сторінки з високим відсотком виходу мають певні елементи, такі як особливий тип або стиль контенту, це може бути підказкою, що ваша цільова аудиторія шукає щось інше.
Використовуйте Google Analytics, щоб відстежувати найпопулярніші сторінки виходу на вашому сайті. Ви можете легко отримати доступ до звіту про сторінки виходу та переглянути розбивку всіх пов’язаних даних.
Метрики швидкості сайту
Нарешті, давайте поговоримо про швидкість вашого сайту – наскільки швидко він завантажується, коли люди намагаються відвідати.
Одне з найважливіших речей, яке потрібно знати про користувачів Інтернету, це те, що вони дуже нетерплячі. Вони не будуть чекати додаткові 2 секунди, поки ваш сайт завантажиться. Замість цього, якщо ваш сайт працює повільно, вони просто натиснуть «назад» і знайдуть щось інше для перегляду.
Отже, так, швидкість вашого веб-сайту важлива.
На щастя, існує один великий показник, за яким ви можете стежити, щоб зрозуміти завантаження сайту та його продуктивність.
20. Швидкість сторінки (Оцінка основних показників веб-життєздатності)
Core Web Vitals від Google насправді є набором метрик про продуктивність та швидкість завантаження вашого веб-сайту.
Головне, що треба засвоїти: якщо ви пройдете Core Web Vitals, значить ви справді добре справляєтесь.
Все, що вам потрібно зробити, це запустити аналіз Google PageSpeed Insights, щоб отримати необхідні метрики щодо часу завантаження, відгуку сторінки та іншого.
На щастя, якщо ваші показники не найкращі, ви легко можете оптимізувати ваш сайт для швидкості.
Управління метриками вашого сайту для розвитку вашого бізнесу
Ми щойно розглянули найважливіші показники для вашого вебсайту, і це може здатися багатьма речами для відстеження.
Для розуміння продуктивності вашого сайту потрібно багато даних, адже він складний. Кожен сайт унікальний, і кожна людина, яка відвідує ваш сайт, має трохи інший досвід. Мета полягає в тому, щоб зрозуміти цей досвід якнайкраще, а потім зробити його найкращим для кожного відвідувача вашого сайту.
Якщо ви відчуваєте себе трохи пригніченим через усі ці показники (або числа виглядають не дуже добре), то подумайте про залучення професійної допомоги. Крім допомоги у створенні вебсайтів, команда з маркетингових послуг DreamHost також може допомогти вам розвивати ваш бізнес та відстежувати правильні дані для підтвердження цього.
Залучайте більше відвідувачів, розвивайте свій бізнес
Наші маркетингові експерти допоможуть вам заробляти більше трафіку та збільшувати конверсію відвідувачів сайту, щоб ви могли зосередитись на веденні вашого бізнесу.
Дізнатися більше