Під час оновлення контенту вашого вебсайту ви можете випадково створити кілька неробочих посилань. Нічого страшного, це трапляється!
Бачите, коли URL змінюється і його належним чином не перенаправляють, це призводить до появи зламаних посилань, також відомих як помилки 404. Ці проблеми шкодять користувацькому досвіду та оптимізації пошукових систем (SEO).
Гарна новина полягає в тому, що ви можете використовувати переадресації для виправлення поламаних посилань, перенаправляючи трафік зі старого вмісту на нові веб-сторінки. Таким чином, ви можете оптимізувати структуру вашого сайту та уникнути поширених помилок у фронтенді.
Цей пост розповість, що таке перенаправлення та коли вам може знадобитися їх використовувати. Потім ми дамо вам огляд основних типів перенаправлень та пояснимо, як ви можете їх застосувати на вашому вебсайті. Готові?
Вступ до Перенаправлень
Переспрямування — це метод, який перенаправляє користувачів, які відвідують старий URL, на нову сторінку. Коли відвідувач клацає на оригінальний URL, переспрямування направляє їх на відповідну, оновлену сторінку, яку власник сайту хоче, щоб вони знайшли замість цього.
Одна з основних причин використання перенаправлення – запобігти відображенню сторінок помилок для відвідувачів. Наприклад, якщо на вашому сайті є непрацюючі посилання, користувачі можуть побачити помилку 404 замість бажаного контенту. Це також відомо як помилка 404 (Сторінку не знайдено):
Після зустрічі з повідомленням 404 відвідувачі імовірніше залишать ваш сайт. Це не ідеально в жодному випадку. Крім того, високий показник відмов може зашкодити вашому SEO.
Однак, ви можете уникнути цих проблем, використовуючи переадресацію. Ви можете направляти користувачів до відповідного контенту навіть після зміни URL. Ось деякі випадки, коли вам може знадобитися переадресувати посилання:
- Після видалення сторінки
- Після оновлення контенту
- При зміні вашої Системи управління контентом (CMS)
- Після зміни структури вашого постійного посилання
Перенаправлення може принести багато переваг, але лише при правильному використанні. Тому важливо враховувати кращі практики перенаправлення. Таким чином, ви зможете уникнути поширених помилок.
Наприклад, «ланцюги переадресацій» виникають, коли існує кілька переадресацій від оригінального контенту до кінцевого URL. Це може збільшити час завантаження сторінки, зменшити ланкову вагу та негативно вплинути на SEO.
Якщо ваш контент має цикл переадресації, це означає, що існує кілька переадресацій, які в кінцевому підсумку призводять назад до початкової URL-адреси. В результаті відвідувачі можуть чекати довше на те саме повідомлення про помилку замість вашого контенту.
Щоб перевірити ваш веб-сайт на ланцюжки та петлі переадресацій, ви можете використовувати платформу, таку як Screaming Frog. Цей інструмент надає індексатор веб-сайтів, який може перевіряти переадресації:
За допомогою SEO Spider від Screaming Frog ви можете масово перевіряти ваші перенаправлення. Використовуючи цей інструмент, ви можете виявити будь-які цикли або ланцюжки перенаправлення та використати нове перенаправлення для вирішення будь-яких проблем.
6 типів URL-перенаправлень (і чому ви можете їх використовувати)
Тепер, коли ви знаєте основи переадресації URL, давайте обговоримо доступні різні типи. Таким чином, ви зможете вибрати найкращий варіант для вашого вебсайту.
301 Редирект
301 перенаправлення – це постійне перенаправлення з видаленої або переміщеної веб-сторінки. Це один із найбільш поширених типів перенаправлень.
Оскільки переадресація 301 є постійною, ви захочете використовувати цей варіант лише тоді, коли вам не потрібно знову доступатися до оригінального вмісту. Коли ви реалізуєте переадресацію 301, її код повідомляє індексаторам пошукових систем, що певний вміст було вилучено і його більше не потрібно індексувати.
Вам слід розглянути використання 301 перенаправлення, коли:
- Остаточне видалення сторінки вебсайту
- Перенесення вашого вебсайту на новий домен
- Зміна URL-адреси сторінки шляхом скорочення або приховування посилань
- Об’єднання кількох частин контенту в одну веб-сторінку
Перенаправлення 301 може бути дуже корисним для покращення досвіду користувачів на вашому сайті. З його допомогою ви можете назавжди запобігти перегляду користувачами сторінки помилки 404.
Наприклад, якщо один з ваших продуктів більше не доступний, ви можете перенаправити трафік до інших ваших колекцій продуктів. Це допоможе утримати відвідувачів на вашому сайті, пропонуючи їм подібні рекомендації:
Ця тактика також може покращити ваш SEO. Наприклад, за допомогою 301 перенаправлень, ви можете об’єднати кілька шматків незначного контенту в один глибокий ресурс. Це розумний спосіб повторно використовувати контент і покращувати сторінки веб-сайту, що показують низьку ефективність.
302 Перенаправлення
302 перенаправлення схоже на 301, за винятком того, що це тимчасове перенаправлення. Воно вказує, що оригінальний контент тимчасово переміщено на нову URL-адресу.
На боці браузера (тобто з точки зору користувача) не існує значної різниці між перенаправленнями 302 та 301. Однак, перенаправлення 302 має інший HTTP статус-код відповіді. Цей код повідомляє пошукові системи, що не потрібно оновлювати їхні посилання на оригінальний ресурс.
Розгляньте можливість використання 302 переадресації, коли:
- Внесення змін до оригінального контенту
- Проведення A/B тестування
- Інформування аудиторії про розпродані товари
302 переадресації часто можуть покращити досвід користувача, інформуючи відвідувачів про зміни та оновлення на сайті. Наприклад, ви можете тимчасово переадресувати на сторінку з відліком часу під час релансування продукту:
Найкраще в 302 переадресаціях те, що ви можете повернутися до оригінального вмісту пізніше. Таким чином, замість того, щоб назавжди перешкоджати пошуковим системам і глядачам бачити певні сторінки, ви можете просто переадресувати на тимчасову замінну сторінку.
303 Перенаправлення
Перенаправлення 303 — це код статусу відповіді HTTP, яке означає «дивитися інше». Схоже на перенаправлення 302, це тимчасовий код, який повідомляє браузеру та пошуковій системі, що оригінальний контент було замінено на схожий ресурс.
Основна відмінність між перенаправленнями 303 і 302 полягає в тому, що 303 не є Кеш. Це може бути корисним, якщо ви не хочете, щоб Google зберігав певну веб-сторінку на довгий термін.
Переадресації 303 корисні для перенаправлення після PUT або методів запиту POST. Це гарантує, що оновлення сторінки не активує переадресацію знову.
Наприклад, ви можете використовувати 303 редирект для обробки відправлень форм. Це зазвичай використовується для перенаправлення на сторінки подяки після заповнення:
Після того, як відвідувач заповнить форму, перенаправлення 303 не дозволить їм використовувати кнопку назад для оновлення сторінки. Використовуючи це перенаправлення, ви можете уникнути отримання дублюючих відправлень форм.
Перенаправлення 307
Ще одним тимчасовим варіантом є перенаправлення 307. Це перенаправлення на стороні сервера, яке повідомляє пошукові системи, що ви можете змінити URL у майбутньому. Особливість перенаправлення 307 полягає в тому, що воно вимагає збереження консистентності методу HTTP-запиту.
Хоча вони схожі на 302 переадресації, 307 переадресації можуть бути більш зрозумілими. Це тому, що 307 переадресація не дозволяє конвертації з методу запиту POST на метод запиту GET.
Ви можете захотіти використовувати 307 перенаправлення, коли проводите регулярну акцію або розіграш. Це може бути корисним для частих оновлень URL:
307 перенаправлення дозволяє вам періодично оновлювати вміст посилання, продовжуючи використовувати оригінальний URL. Таким чином, ви можете уникнути втрати веб-трафіку.
308 Перенаправлення
Схоже на 301 перенаправлення, 308 перенаправлення вказує, що оригінальний URL постійно переміщується. Однак, 308 перенаправлення не дозволяють змінювати метод запиту з POST на GET.
Ви можете використовувати 308 перенаправлення для всіх тих же випадків використання перенаправлення 301, наприклад, коли ресурс постійно переміщується на нове місце. Крім того, перенаправлення 308 може стати в нагоді, коли ви мігруєте вебсайт, який містить багато форм, створених за допомогою методу POST.
Крім того, використання 308 перенаправлення може надати вам більший контроль над запитами браузера. Оскільки ви можете вказати метод запиту POST або GET, це часто може бути чистішим і ефективнішим, ніж перенаправлення 301.
Мета-оновлення
На відміну від інших методів у цьому списку, meta refresh це перенаправлення на стороні клієнта. Замість перенаправлення на веб-сервері, це відбувається в веб-браузері. Ви можете впізнати це перенаправлення як таймер оновлення на деяких сторінках:
Ви можете використовувати цей тип перенаправлення для оновлення веб-сторінки, на якій уже знаходиться відвідувач. Це може бути корисним для оновлення динамічних веб-сторінок, таких як онлайн-аукціони.
На жаль, впровадження мета-оновлення також може мати деякі недоліки. Коли ви використовуєте цю техніку, пошукові системи можуть відзначити ваш сайт як спам. Також мета-оновлення можуть впливати на досвід користувачів через збільшення часу завантаження.
Як реалізувати перенаправлення (3 методи)
Кожен тип перенаправлення може принести певні переваги вашому сайту. Тому ви захочете ретельно обміркувати, який перенаправлення є найбільш підходящим для ваших цілей. Після цього ви зможете легко реалізувати свої перенаправлення одним із наступних методів.
1. Використовуйте плагін переадресації WordPress
WordPress — це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, і веб-розробники постійно створюють нові плагіни для покращення його функціональності. Для власників вебсайтів WordPress плагін перенаправлення є одним з найпростіших способів створення ваших перенаправлень.
Якщо цей варіант вам підходить, ми рекомендуємо завантажити та встановити плагін Redirection. Це безкоштовний інструмент, який дозволяє керувати всіма вашими переадресаціями в одному місці:
Якщо ви використовуєте цей плагін, вам не доведеться покладатися на складне кодування. Доки ваш вебсайт WordPress підтримує постійні посилання, ви можете використовувати Redirection для сканування на наявність непрацюючих посилань та їх виправлення за допомогою перенаправлень.
Щоб розпочати, перейдіть до вашої Панель керування WordPress. Потім перейдіть до Plugins > Add New. Використовуйте інструмент пошуку, щоб знайти плагін Redirection. Коли ви його знайдете, просто встановіть і активуйте його:
Далі, перейдіть до Інструменти > Перенаправлення. Це дозволить вам створити нові перенаправлення або редагувати існуючі:
Клікніть на Add New, та введіть як URL джерела, так і цільовий URL:
Потім знайдіть HTTP код у розширених налаштуваннях та виберіть зі списку типів переадресації. Ви зможете вибрати з переадресацій 301, 302, 303, 304, 307 та 308:
Коли ви закінчите налаштовувати своє перенаправлення, натисніть на Додати перенаправлення. Це так просто!
2. Створіть перенаправлення за допомогою файлу .htaccess
.htaccess це файл конфігурації, який ви можете використовувати для внесення змін до вашого серверного програмного забезпечення. Використовуючи цей метод, ви можете перенаправляти певні URL-адреси, створювати користувацькі сторінки помилок 404 та змінювати ваші постійні посилання з HTTP на HTTPS. Однак, цей файл доступний лише на серверах Apache.
Ви можете знайти свій файл .htaccess у кореневій папці вашого сайту. Спосіб доступу до цього файлу залежатиме від вашого хостингу та плану. Якщо у вас є план у DreamHost, ви можете увійти в свій акаунт, вибрати сайт, з яким хочете працювати, і перейти до Manage Files. Знайдіть папку з назвою вашого сайту та клацніть на неї:
Потім знайдіть файл .htaccess. Клікніть правою кнопкою миші на ньому та виберіть Редагувати:
Використовуйте текстовий редактор, щоб додати ваш код переадресації. Якщо ви переадресовуєте з однієї внутрішньої сторінки на іншу, ось основний формат, який ви повинні використовувати:
Перенаправлення [redirect type] [/path/to/old/file/old.html] [/path/to/new/file/new.html]
Якщо відбувається перенаправлення на зовнішню сторінку, замініть останню частину повною URL-адресою сторінки, на яку ви хочете направити відвідувачів.
Наприклад, ми реалізували 302 перенаправлення. Ось як виглядав наш код .htaccess:
Якщо ви впроваджуєте мета-оновлення, ви можете використовувати цей код замість цього:
<meta http-equiv="refresh" content="2;url=http://example.com/" />
Після завершення, натисніть на Зберегти & Закрити. Потім ви, ймовірно, захочете перевірити свою роботу. Для цього просто відвідайте стару URL-адресу в браузері, щоб побачити, чи веде вона на нову сторінку.
3. Зробіть переадресацію у вашому PHP файлі
Ще один простий спосіб реалізації перенаправлення – використання PHP. Це передбачає додавання функції header () до файлу PHP для перенаправлення відвідувачів на нову URL-адресу. Однак, ваше оригінальне джерело повинно бути файлом PHP, щоб цей процес працював.
Щоб розпочати, відкрийте текстовий редактор. Для тих, хто користується комп’ютером Microsoft, ми рекомендуємо Notepad++. Для користувачів Mac, Tumult Whisk є гарною альтернативою.
Потім переконайтеся, що мова встановлена на PHP. Відкрийте ваш PHP файл-джерело та додайте ваш код перенаправлення як перший рядок документа. Наприклад, джерельний код 301 перенаправлення виглядає так:
<?php header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); header("Location: https://www.domain.com/the-new-name.php"); header("Connection: close"); ?>
Пам’ятайте, що якщо ви не визначите свій 301 редирект у заголовку, він автоматично стандартно перейде на 302 редирект. Коли ви закінчите, збережіть файл і перевірте результати, відвідавши старе посилання.
Рішення проблеми з пошкодженими посиланнями
Зламані посилання можуть збільшити показник відмов вашого сайту, але ви можете уникнути цієї проблеми, використовуючи переадресації. Хоча переадресації 301 є найпоширенішим рішенням для перенаправлення трафіку, існує багато інших тимчасових варіантів. Обравши правильну переадресацію, ви можете уникнути показу сторінок з помилкою 404 та утримати відвідувачів на вашому сайті довше.
З DreamHost ви можете уникнути такого складного управління веб-сайтом. Ми пропонуємо професійні послуги з управління веб-сайтами, які залишають будь-які технічні проблеми фахівцям. Перегляньте наші плани сьогодні, щоб гарантувати, що всі ваші сторінки оптимально підготовлені до пікової продуктивності!
Управління сайтом стало простим
Дозвольте нам опікуватися backend — ми займемося управлінням та моніторингом вашого сайту, щоб він був безпечним, захищеним і завжди доступним.
Дізнатися більше