Вітаємо! Ви виконали важку роботу з просування сайту, щоб привести потенційного клієнта прямо на сторінки вашого продукту.
Але ви не можете ще зовсім розслаблятися.
Читаючи опис продукту, щоб вирішити, чи купуватимуть вони щось у вашому електронному бізнесі, виникає питання на мільйон доларів: Чи куплять вони те, що ви продаєте?
Відповідь у значній мірі залежить від того, скільки часу та зусиль ви вкладете у опис вашого продукту.
Може здатися радикальним надавати таке значення описам продуктів, але дослідження показують, що вони часто є точкою прийняття рішень у подорожі покупця.
Простими словами, користувачі, які знаходять достатньо інформації в описі продукту, більш схильні відчувати впевненість і робити покупку.
Ті, хто не робить цього? Вони, швидше за все, залишать сторінку або взагалі покинуть ваш сайт.
У світі, який активно використовує інтернет після пандемії, існує три основні фактори, які впливають на вибір місця покупок американськими споживачами:
- Опції доставки та швидкість (amen)
- Ціна (звичайно)
- Якість онлайн зображень та опису продукту (wow!)
Добре написані описи продуктів є критично важливим інструментом конверсії для сучасних вебсайтів онлайн-бізнесу.
Якщо ви хочете збільшити продажі електронної комерції, настав час вдосконалити описи ваших товарів. Давайте обговоримо як і чому.
Чому варто приділяти увагу описам продуктів?
Ось лише кілька причин, чому важливо звертати увагу на описи товарів у електронній комерції.
Підвищення задоволеності (та зменшення повернень!)
Детальні описи продуктів інформують клієнтів про особливості, використання та переваги кожного продукту, уточнюючи їх розуміння продукту та того, як він відповідає їхнім потребам.
Це може призвести до вищого рівня задоволеності клієнтів та меншої кількості дорогих повернень для вас через невідповідні очікування.
Покращення ефективності SEO
Добре оптимізовані описи продуктів можуть серйозно покращити оптимізацію для пошукових систем (SEO) для вашого електронного комерційного сайту. Включення відповідних ключових слів, чіткої інформації про продукт та захоплюючого контенту може підвищити вашу видимість у результатах пошуку, приваблюючи більше органічного трафіку.
SEO
Оптимізація для пошукових систем (SEO) — це практика покращення позиції сайту у результатах пошуку. Результати пошуку формуються на основі багатьох факторів, включаючи релевантність та якість сайту. Оптимізація вашого сайту за цими факторами може допомогти підвищити ваші рейтинги.
Читати даліВиділіть Ваші Продукти та Цінність
Добре продуманий опис продукту висвітлює унікальну пропозицію продукту, демонструючи його переваги та переваги над конкурентами. Ця відмінність є ключовою для приваблення клієнтів, які відгукуються на конкретні переваги вашого продукту.
Зробіть продажі більш автоматизованими
Ефективні описи продуктів направляють потенційних покупців через воронку продажів, переводячи їх з цікавих переглядачів у мотивованих покупців. Представляючи переконливу інформацію, описи продуктів заохочують користувачів зробити наступний крок та здійснити покупку. Це спрощує процес продажу без додаткових зусиль з вашого боку або вашої команди.
Зміцнення довіри до бренду
Детальні та точні описи продуктів збудовують довіру не тільки до ваших пропозицій, але й до вашого загального бренду.
Коли клієнти мають доступ до всебічної інформації про ваші продукти, яка виявилася правдивою, вони більш схильні довіряти вашому бренду, що призводить до повторних покупок та позитивних рекомендацій від уст до уст.
10 способів написати чудовий опис продукту
Що насправді робить опис продукту хорошим?
У цьому посібнику ми даємо вам десять порад (разом з успішними прикладами), які дають всебічне уявлення про те, що робить опис продукту ефективним.
Почнімо!
(*звук скретчу* Ви ще не маєте сайту електронної комерції? Насправді це вже не велика проблема. Платформи як WooCommerce та Shopify ідеально інтегруються в веб-сайт WordPress, допомагаючи вам займатися розміщенням продуктів, публікацією відгуків, доставкою товарів та навіть моніторингом метрик продуктивності магазину. Тим не менш, вам не обов’язково мати ідеально закінчений веб-сайт, щоб працювати над описами продуктів. Так що де б ви не були в цьому процесі, цей посібник повинен бути корисним для вас. Гаразд…тепер поїхали!)
1. Ідентифікуйте ваші покупецькі персони
Щоб успішно писати про особливості продукту, які сподобаються вашим потенційним покупцям, ви повинні знати, хто вони є.
Це означає, що вам потрібно посилатися на ваші образи покупців, які є вигаданими представленнями вашого ідеального клієнта на основі маркетингових досліджень. Якщо у вас ще немає образу покупця, зараз саме час його створити.
Персона покупця має відповісти на наступні питання:
- До якої демографічної групи належать ваші ідеальні покупці?
- Які їхні інтереси?
- Яка їхня рідна мова?
- Який тип мови їх приваблює? (наприклад, чи приваблює їх професійний жаргон чи відштовхує?)
- Як вони проводять свій вільний час?
- Як вони знаходять ваш сайт?
- Чому їм цікавий ваш магазин?
Якщо у вас є можливість працювати з великими даними, збирайте інформацію про ваших поточних клієнтів, щоб також зрозуміти:
- Переваги продукту
- Поведінкові моделі
- Тенденції покупок
Доступ до цих даних допоможе вам точніше налаштувати ваші портрети покупців. Коли ви знаєте, кому ви продаєте, написання описів продуктів, які резонують з ними, стане легшим.
2. Зосередьтеся на перевагах і особливостях продукту
Ваші покупці не переходять на вашу сторінку просто так. Замість цього, вони приходять, щоб дізнатися, що ваш продукт може зробити та як він задовольнить їхні потреби та вирішить їхні проблеми. Щоб допомогти їм досягти цього, вам потрібно написати обширний список особливостей та переваг вашого продукту.
Почніть з особливостей. Наприклад, якщо ви продаєте взуття, включіть інформацію про розмір, матеріал, колір, вагу взуття тощо. Розділ особливостей має бути всебічним та розповідати споживачам усе, що їм потрібно знати про те, що робить ваш продукт особливим.
І хоча список особливостей є чудовим початком, це лише половина справи. Потенційні клієнти також хочуть знати переваги вашого конкретного продукту. Ось де опис вашого продукту дійсно починає виблискувати. Продовжуючи приклад із взуттям, до переваг належать такі речі, як комфорт, гнучкість, стійкість до запахів, зчеплення на мокрій та сухій поверхні тощо.
Allbirds чудово підкреслює деякі переваги свого взуття, не вдаючись до зайвої багатослівності. Їхні ключові переваги викладені у коротких, лаконічних фразах, які влучно доносять головне.
Переваги — це ваші основні конкурентні переваги, те, що відрізняє вас від конкурентів, і причини, чому клієнти оберуть ваш продукт, а не продукт конкурентів. Завжди чітко визначайте їх.
3. Залишайтеся вірними голосу вашого бренду
Узгодження з голосом вашого бренду є важливим для створення автентичних та захоплюючих описів продуктів. Голос вашого бренду має відображати вашу особистість, цінності та стиль у всіх каналах комунікації, включаючи описи продуктів.
Якщо голос вашого бренду професійний, ваші описи продуктів мають бути професійними. Якщо ваш настрій веселий, то описи ваших продуктів мають відповідати цьому.
Більшість людей знайомі з кумедними рекламними відео Poo~Pourri (тепер просто “~Pourri”) advertising videos (не для перегляду на роботі!), які запустили імперію на понад 500 мільйонів доларів.
Вони запам’ятовуються частково тому, що ~Pourri має унікальну брендову ідентичність та стиль спілкування, яких вони дотримуються навіть на своїх сторінках продуктів.
4. Розкажіть повну історію
Кожна хороша історія має твердий початок, середину та кінець. Якщо, звичайно, це не телевізійний серіал «Гра престолів»… але я відхилююсь.
З описами продуктів формула якісного письма нічим не відрізняється. Вам потрібно представити повну історію, щоб зацікавити читачів. Це не означає, що вам потрібно писати роман, але водночас опис вашого продукту також не повинен бути просто переліком функцій та переваг.
Замість цього, покажіть (а не розповідайте) вашим клієнтам, як продукт покращить їхнє життя. Допоможіть їм уявити реальну ситуацію, де ваш продукт вирішує проблему. Мета полягає в тому, щоб створити наративний лук, у якому читач є героєм, а ваш продукт — інструментом, який дозволяє їм досягти успіху.
Але що робити, якщо ваш продукт не особливо фотогенічний або навіть *здивовано* трохи нудний?
Можливо, люди колись так думали про спортивний одяг, але я впевнений, що ніхто не думає так, коли уявляє Nike. Реклама Nike, стратегія бренду та навіть спосіб, яким вони описують свої продукти, виходять за рамки матеріалів, допомагаючи читачеві уявити, як їхнє життя може змінитися завдяки лише цьому одному продукту.
Клієнти купують не просто взуття — вони купують досвід, впевненість, можливість вдосконалюватися. Ось це справді потужна історія продукту.
5. Використовуйте активну мову для переконання покупців
Ваша мама була права — Слова, які ви використовуєте, мають значення, особливо в описах продуктів.
Правда в тому, що деякі слова є більш переконливими, ніж інші. Насправді, експерти тестували всілякі мовні конструкції, щоб визначити 189 слів та фраз, які насправді покращують показники конверсії.
Розгляньте ці 20 перевірених часом слів, рекомендованих Девідом Огілві, прислів’ям “Батько реклами”:
- Раптово
- Зараз
- Оголошуємо
- Представляємо
- Покращення
- Чудово
- Сенсаційно
- Видатно
- Революційно
- Шокуюче
- Диво
- Магія
- Пропозиція
- Швидко
- Легко
- Потрібно
- Виклик
- Порівняйте
- Угода
- Поспішайте
Загальна тема? Переконливі слова спонукають споживачів до дії.
Джон Морроу з SmartBlogger має схожий список слів, які надають сили, які впливають на емоції вашого клієнта, збільшуючи ймовірність того, що він взаємодіятиме з вашим повідомленням.
Оскільки багато компаній використовують захоплюючі (бачите, що ми зробили?) сильні слова у своїх описах продуктів, легко знайти гарні приклади, навіть для здавалося б звичайних продуктів.
Ось один від Jack Black, який використовує владні слова, щоб зробити крем для гоління шикарним.
При написанні описів продуктів, знайдіть час, щоб переглянути ваш текст і переконатися, що кожне слово виконує свою роль.
Схоже: Як написати ефективний заклик до дії
6. Зробіть текст сканованим
Сканованість є одним із найважливіших елементів написання гарного опису продукту, особливо враховуючи, що тривалість уваги знижується.
Це означає, що важливо зробити ваш контент легким для сприйняття. Існує кілька рішень для того, щоб вмістити насичений наратив в порівняно невеликий простір:
- Застосовуйте заголовки та підзаголовки для розділення контенту на секції
- Розміщуйте короткі відомості у формі маркованих списків або нумерованих списків
- Використовуйте жирний або курсивний текст для підкреслення важливих фраз
- Підтримуйте абзаци лаконічними та зосередженими
- Забезпечте наявність вільного простору між контентом
- Оберіть зрозумілий розмір шрифту та стиль шрифту, що відповідає бренду
J.Crew робить це добре. Нижче захоплюючого заголовка та довшого опису (чудово для SEO!), вони виділяють особливості продукту в легко сканованому списку з маркованими пунктами.
Чим більше ви зможете зробити опис продукту зручним для сканування, тим краще.
7. Оптимізувати текст для пошукових систем
Копірайтери та власники бізнесу стикаються з унікальним викликом, коли йдеться про написання описів товарів. Вони повинні переконувати читачів, але є й інша аудиторія, про яку слід пам’ятати: алгоритми пошукових систем.
SEO — це практика використання як трюків на сторінці (наприклад, використання ключових слів) так і тактик поза сторінкою (наприклад, стратегія зворотних посилань), щоб зробити ваш сайт знаходимим через пошукову систему.
Саме тому SEO, включаючи ідентифікацію та використання відповідних ключових слів для ваших продуктів, має бути критично важливою частиною процесу написання опису вашого продукту.
Алгоритми Google постійно змінюються, тому те, що працює сьогодні, може не працювати завтра. Однак, деякі стратегії ключових слів залишаються актуальними незалежно від часу, такі як уникнення дублювання контенту та включення цільових фраз у наступні місця:
- Назва сторінки
- Назва продукту
- Метаописи
- Alt теги
- Описи продуктів
Ключові слова, які ви використовуєте у своїх текстах, допомагають Google та іншим пошуковим системам визначити, про що сторінка. Ця інформація використовується для визначення, як ранжувати ваш сайт на сторінці результатів пошукової системи (SERP), щоб користувачам, які вводять відповідні пошукові запити, були представлені релевантні результати.
Наприклад, коли ви вводите «шавінг крем» у Google, Google показує багато продуктів.
На ринку сьогодні існує буквально сотні продуктів для гоління. Ті, що з’являються першими, мають поєднання хорошої реклами та стратегій SEO.
Візьміть, наприклад, крем для гоління Cremo. Відвідуючи цільову сторінку для їхніх продуктів крему для гоління, очевидно, що вони максимізували використання ключових слів, таких як крем для гоління, крем для гоління та гоління.
8. Додати зображення та відео
Має бути зрозуміло, що чудовий опис продукту повинен включати зображення. Якщо вам потрібно додаткове переконання, пам’ятайте, що Etsy з’ясував, що 90% їх покупців вважають якість зображень важливою при прийнятті рішення про покупку.
Якщо ваш інтернет-магазин може дозволити собі найняти фотографа для товарів, чудово! Якщо ні, існує багато посібників з фотографування товарів своїми руками, щоб допомогти вам розпочати. Звичайно, хороші фотографії починаються з хорошого обладнання, включаючи:
- Камера
- Штатив
- Фон
- Білі відбиваючі панелі з пінопласту
- Стіл
- Стрічка
Коли ви зібрали своє обладнання, вам потрібно знати, як зробити чудові фотографії, що можна зробити з обмеженим бюджетом за допомогою таких хитрощів:
- Створення простішого фону, щоб полегшити ретушування зображень
- Використання природного світла або доступних рішень для освітлення
- Використання недорогого штативу для стабілізації камери для отримання чітких, деталізованих знімків
Бюджет ще більш обмежений? Дістаньте комп’ютер зі своєї кишені. Якщо ви думаєте, що смартфон не впорається, подумайте ще раз. Сотні малих брендів успішно роблять фотографії своїх товарів на Instagram. Професійний фотограф Кріс П’єта навіть створив відео, щоб довести, що iPhone 15 Pro може робити чудові фотографії продукції.
З огляду на те, що відео має найвищий ROI серед усіх форматів медіа, і коротка форма відео має найкращі показники серед усіх типів відео (дякуємо, TikTok!), також має сенс навчитися створювати такі типи відео.
Для корпоративного прикладу відмінної продуктової фотографії та чудових відео, iRobot’s сторінка продукту Roomba демонструє різні форми медіа, щоб показати споживачам, як саме працює кожна версія їхнього відомого пилососа.
Дивіться також: Як створити вдалий стратегічний план для соціальних медіа
9. Додавання відгуків
Крім потужного контенту та чудових зображень, багато успішних сайтів електронної комерції використовують відгуки про товари.
Так само, як описи, які ви пишете, відгуки клієнтів можуть підкреслити цінність та особливості вашого продукту, допомогти побудувати довіру до бренду, а також підвищити SEO.
Відгуки використовують соціальний доказ, який є явищем, коли люди більш схильні брати участь у чомусь, що вони бачать, що роблять інші. У маркетинговому сенсі, контент, який показує, як люди використовують і люблять ваш продукт, може спонукати інших спробувати ваш продукт. Відгуки — це безкоштовний спосіб створити такий контент.
Більшість споживачів читають відгуки перед покупкою, 77% зокрема шукають вебсайти з відгуками, і майже половина відмовиться від продукту, якщо відгуки відсутні.
З такими статистичними даними ми радимо переконатися, що ваш сайт електронної комерції має можливість перегляду. Також подумайте про створення програми, яка винагороджує споживачів за огляд вашої продукції після її отримання.
Дивіться також: 9 кроків для створення онлайн-магазину та становлення власним босом
10. Вимірюйте та вдосконалюйте
Як ми знаємо, основна мета опису продукту – переконати покупця зробити покупку. Як ви можете визначити, чи виконують ваші описи цю мету? Відстежуйте їхню ефективність, використовуючи оцінку та вимірювання руху за ключовими показниками ефективності (KPIs).
KPI
‘KPI’ означає ключовий показник ефективності. У SEO, KPI - це метрики, які використовуються для вимірювання успіху кампанії. KPI, як правило, є кількісними даними, такими як загальний органічний трафік, коефіцієнт конверсії або позиції в Google.
Читати більшеОсь деякі поширені KPI, які бренди використовують для моніторингу ефективності контенту продукту:
- Коефіцієнт конверсії: Відсоток відвідувачів сторінки, які перетворюються на клієнтів (або потенційних клієнтів). Це хороший показник сили контенту на сторінці продукту та того, наскільки він пов’язаний з будь-яким маркетингом або рекламою, що привела покупців туди.
- Коефіцієнт відмови від кошика: Пропорція покупців, які додають товари до кошика, але залишають сайт без завершення покупки. Високий коефіцієнт відмови від кошика може вказувати на проблеми з описом товарів, але також може виявити труднощі у процесі оформлення покупки.
- Коефіцієнт повернення: Відсоток відправлених товарів, які клієнти повертають. Цей показник може вказувати на розбіжності між описом продуктів та реальними продуктами.
- Запити до служби підтримки: Велика кількість запитів щодо продукту може свідчити про незрозумілі описи продуктів.
Більшість готових платформ для електронної комерції дозволяють відстежувати такі KPI. Ви також можете встановити Google Analytics та подібні сторонні інструменти для тих самих цілей.
Шукаєте можливості для покращення? Програмне забезпечення для A/B тестування є популярним методом створення альтернативних версій описів продуктів та їх тестування з підмножиною вашої аудиторії для порівняння ефективності.
Як створити шаблон опису продукту
Хоча ми щойно навели безліч порад щодо написання описів продуктів, які дійсно продають, важливо зауважити, що не існує універсального «найкращого» опису. Це тому, що ваші пропозиції, ймовірно, мають різні деталі продукту, переваги та аргументи на користь продажу.
Проте, якщо у вас є список подібних продуктів і ви не хочете починати з нуля кожного разу, коли пишете опис продукту, було б корисно створити шаблон.
Слідуйте ключовим тактикам вище, щоб створити основні розділи вашого шаблону, запитуючи:
- Хто ваші основні покупці?
- Які проблеми мають ваші клієнти?
- Як ваш продукт вирішує проблеми клієнтів?
- Які переконливі слова ви можете використовувати у своїх текстах?
- Чи є у вас унікальна історія або фірмовий стиль спілкування?
- Чи доступна ваша мова і вільна від фахового жаргону?
- Які основні особливості та переваги ваших продуктів?
- Чи є у вас бібліотека зображень та відео?
Після того, як ви відповісте на кожне з цих питань, щоб створити структуру шаблону, ви можете налаштувати його для різних типів продуктів та аудиторій. Потім слідкуйте за показниками продуктивності. Якщо ви знайдете, що певний макет перевершує інші, використовуйте цей шаблон для інших продуктів, щоб розвивати ваш бренд та доходи.
Допоможіть вашому сайту електронної комерції сяяти з надійним хостингом
Лише ви можете радикально змінити спосіб написання описів продуктів.
А що якщо ви хочете змінити спосіб їх відображення?
Критично важливо мати функціональний, добре спроектований та постійно доступний вебсайт, щоб представити ті описи продуктів, над якими ви так старанно працювали.
У DreamHost ми пропонуємо різноманітні доступні рішення для хостингу вебсайтів, щоб ваш сайт міг працювати в мережі — а також сервіс ‘білих рукавичок’ для професійних послуг з дизайну, розробки, а також постійного управління та маркетингу вебсайтів.
Давайте разом створимо та запустимо ідеальний індивідуальний сайт, щоб ваш інтернет-магазин світився.
Ваш магазин заслуговує на WooCommerce хостинг
Продавайте будь-що, будь-де та в будь-який час на найбільшій у світі платформі електронної комерції.
Дивіться тарифи