Czy powinienem zmienić dostawcę hostingu? Jak wiedzieć, kiedy nadszedł czas na migrację Twojej strony

przez Brian Glassman
Czy powinienem zmienić dostawcę hostingu? Jak wiedzieć, kiedy nadszedł czas na migrację Twojej strony thumbnail

Jeśli chodzi o tworzenie strony internetowej, Hosting jest jednym z najważniejszych, ale zarazem najbardziej zagmatwanych aspektów. Z licznymi dostawcami na rynku, może być trudno przebić się przez hałas i zrozumieć, który oferuje najlepszy plan dla Ciebie.

Na szczęście istnieje kilka znaków, które jasno wskazują, kiedy nadszedł czas, aby przejść na nowego hosta. Chociaż w danej chwili nie są one przyjemne do przetrwania, te problemy mogą prowadzić do lepszego dostawcy usług, który pomoże zwiększyć sukces Twojej strony.

W tym poście omówimy te znaki i jak je zauważyć na Twojej stronie. Następnie wyjaśnimy, jak zmigrować swoją stronę na nową platformę hostingową. Zacznijmy!

Obraz tła reklamy

Łatwo zmień dostawcę hostingu

Zostaw za sobą dotychczasowe problemy z hostingiem i skup się na tym, co najważniejsze. Przenieś się do DreamHost już dziś dzięki naszemu darmowemu, automatycznemu pluginowi migracyjnemu.

Migruj teraz

Jak rozpoznać, kiedy nadszedł czas na migrację (6 znaków ostrzegawczych)

Możliwe, że od jakiegoś czasu napotykasz problemy ze swoją stroną internetową, nie wiedząc dokładnie dlaczego. W niektórych przypadkach może się okazać, że Twój dostawca usług hostingowych nie jest odpowiedni dla Twojej strony. Te sześć znaków wskaże, że nadszedł czas, aby zmienić dostawcę hostingu.

1. Doświadczasz Większej Ilości Przestojów Niż Zwykle

Każdorazowo, gdy Twoja strona internetowa jest niedostępna dla użytkowników, jest uznawana za ‘nieczynną’. Nawet jeśli Twoja strona jest niedostępna tylko przez kilka sekund, może to powodować poważne problemy. Na początek, czas przestoju sprawia, że Twoja strona wydaje się być nierzetelna i niskiej jakości zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek.

Jeśli na Twojej stronie często występują awarie, użytkownicy zaczną dostrzegać, że nie mogą na niej polegać, gdy jest im potrzebna. Algorytm Google będzie to uwzględniał, co również spowoduje spadek pozycji w wynikach wyszukiwania, osłabiając widoczność Twojej strony.

Ponadto, jeśli Twoja strona generuje przychody, będziesz tracił dochody za każdym razem, gdy Twoja strona będzie niedostępna. Jeśli Twoja strona jest często niedostępna lub na długie okresy, możesz tracić setki lub nawet tysiące dolarów. Kiedy prowadzisz sklep internetowy, dostępność rzeczywiście wpływa na Twoje wyniki finansowe.

Hosting jest jedną z najczęstszych przyczyn przestojów stron internetowych, ponieważ istnieje wiele sposobów, w jakie Twój serwer może wpłynąć na dostępność Twojej strony, w tym:

  • Jakość i niezawodność Twojego sprzętu hostingowego
  • Typ serwera, na którym znajduje się Twoja strona internetowa, ponieważ serwery współdzielone mają tendencję do szybszego przeciążenia niż inne rodzaje serwerów.
  • Funkcje bezpieczeństwa Twojego hosta, ponieważ ataki złośliwego oprogramowania mogą prowadzić do przestojów.

Więc jeśli ciągle zauważasz, że Twoja strona jest niedostępna, jest duża szansa, że za to może odpowiadać Twój host. Przeniesienie na bardziej niezawodny serwer to najlepsza rzecz dla Twojej strony w takiej sytuacji.

2. Szybkość ładowania Twojej strony jest niska

Szybkość strony ma również kluczowe znaczenie dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), opinii użytkowników o twojej stronie oraz współczynnika konwersji. Mądre jest testowanie szybkości twojej strony co jakiś czas za pomocą narzędzi takich jak Google PageSpeed Insights oraz Pingdom, aby upewnić się, że czasy ładowania są niskie i rozwiązać wszelkie problemy z wydajnością.

Ekran wyników Pingdom.

Chociaż zatłoczony serwer może zdecydowanie spowolnić czas ładowania, lokalizacja serwera również odgrywa rolę w szybkości dostarczania informacji do odwiedzających. Serwery zlokalizowane daleko od użytkowników końcowych nie są w stanie dostarczać im treści tak szybko.

Łatwym sposobem, aby ustalić, czy dotyczy to Twojej strony, jest użycie Pingdom do testowania szybkości ładowania witryny z różnych lokalizacji. Jeśli Twoja strona szybko ładuje się z niektórych miejsc, a w innych zajmuje to dużo czasu, będziesz wiedzieć, że lokalizacja serwera powoduje problemy z szybkością dla użytkowników w tych regionach.

Jeśli twój host posiada serwery tylko w jednej lokalizacji i nie oferuje Content Delivery Network (CDN), niemal pewne jest, że część twoich użytkowników doświadczy suboptymalnej prędkości strony. Może warto rozważyć hostów z większą liczbą lub różnymi lokalizacjami, lub takich, które oferują CDN

Powiązany artykuł
12 powodów, dla których Twoja strona jest wolna (i jak to naprawić)
Przeczytaj więcej

3. Obsługa klienta nie jest pomocna

Solidna relacja z Twoim dostawcą hostingu jest bezcenna. Na początek, zdarzają się czasami błędy związane z serwerem na Twojej stronie. W tych przypadkach musisz być w stanie szybko skontaktować się z Twoim hostem, aby rozwiązać problem i przywrócić działanie strony. Ponadto, czasami możesz mieć pytania dotyczące rozliczeń lub innych szczegółów konta.

Jednakże, najlepsi dostawcy hostingu oferują także wsparcie w innych obszarach zarządzania stronami internetowymi. Na przykład, wielu dostawców zapewnia pomoc w rozwiązywaniu problemów z różnymi typami błędów na Twojej stronie lub wsparcie dla platform takich jak WordPress. 

Jeśli kontakt z Twoim dostawcą hostingu jest utrudniony, oferuje niewystarczające rozwiązania, lub nie zapewnia wsparcia w obszarach bezpośrednio związanych z Twoim kontem hostingowym, rozważ zmianę dostawcy. Choć możesz radzić sobie bez wysokiej jakości obsługi klienta, w pewnym momencie będziesz musiał skontaktować się z kimś w sprawie problemu z serwerem, więc warto mieć za sobą niezawodny zespół.

4. Potrzebujesz Więcej Miejsca Niż Twój Obecny Dostawca Może Zaoferować

Większość stron internetowych zaczyna się skromnie i rozwija z biegiem czasu. Twój obecny host mógł być świetnym rozwiązaniem, kiedy po raz pierwszy uruchamiałeś swoją stronę, ale jeśli poziom Twojego ruchu znacznie wzrósł, może się okazać, że już nie jest to odpowiednia opcja.

W miarę jak na Twojej stronie pojawia się więcej stałych użytkowników, będziesz potrzebować serwera, który poradzi sobie z większym ruchem oraz większą ilością i większymi plikami witryny. Przejście z serwera dedykowanego może pomóc, ale zmiana hosta często przynosi większe korzyści.

Niektórzy dostawcy specjalizują się w hostingu współdzielonym lub Wirtualnej Prywatnej Sieci (VPN) i mogą nie oferować serwerów dedykowanych. W związku z tym, jeśli Twoja strona będzie nadal rosła, w pewnym momencie będziesz potrzebować dedykowanego serwisu hostingowego — więc zmiana może być nieunikniona.

Inne hostingi mogą mieć dostępne serwery dedykowane, ale nadal nie oferują tyle miejsca na przechowywanie, ile potrzebujesz. Ostatecznie będziesz chciał porównać plany między firmami, aby zobaczyć, która oferuje najwięcej miejsca za najlepszą cenę. 

Powiązany artykuł
Kompletny przewodnik po dedykowanym hostingu
Przeczytaj więcej

5. Staje się za drogo, aby pozostać u obecnego dostawcy hostingu

Hosting to powtarzający się wydatek. Często jest to także największy wydatek związany z prowadzeniem strony internetowej, zwłaszcza dla użytkowników WordPressa pracujących z darmowym Systemem Zarządzania Treścią (CMS) i głównie darmowymi wtyczkami i motywami.

To prawda, że często dostajesz to, za co płacisz w przypadku hostingu. Jednak zdarzają się również sytuacje, kiedy drogi plan nie jest konieczny. Jeśli twoja strona jest jeszcze mała i nie wykorzystuje ilości miejsca na serwerze, za którą płacisz, lub jeśli twój obecny plan hostingu oferuje kilka funkcji, z których nigdy nie korzystasz, prawdopodobnie płacisz za dużo.

Nie ma sensu przepłacać za hosting Twojej strony, gdy dostępnych jest wiele przystępnych cenowo opcji. Na przykład oferujemy wysokiej jakości zarządzane plany hostingowe WordPress za niską miesięczną cenę.

Jeśli wydajesz więcej pieniędzy na hosting niż Twoja strona przynosi, warto rozważyć zmniejszenie planu lub zmianę dostawcy hostingu, aby zmieścić się w budżecie. Ponadto, zawsze dobrze jest zaoszczędzić trochę dodatkowych pieniędzy każdego miesiąca. 

Powiązany artykuł
Ile faktycznie kosztuje Hosting?
Przeczytaj więcej

6. Bezpieczeństwo serwera jest poniżej normy

Jak wspomnieliśmy wcześniej w tym poście, hosty są odpowiedzialne za zabezpieczanie swoich serwerów. Nie każdy dostawca jest tak skrupulatny, jak powinien być, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a hakerzy czasami wykorzystują słabości w Twoim serwerze, aby uzyskać dostęp do Twojej strony.

To może być szkodliwe dla Twojej strony internetowej z wielu powodów, w tym:

  • Utrata części lub całej strony w wyniku ataku złośliwego, który niszczy kluczowe pliki i dane.
  • Skompromitowane dane użytkownika, w tym wrażliwe informacje, takie jak prywatne dokumenty i dane karty kredytowej.
  • Obniżona wiarygodność, gdyż użytkownicy będą postrzegać Twoją stronę jako mniej niezawodną, jeśli zostanie zhakowana.

Inwestowanie w bezpieczny hosting to mądry ruch. Nawet jeśli musisz zapłacić trochę więcej lub przejść przez kłopoty związane z migracją do nowego hosta, oszczędzisz sobie wielu problemów w przyszłości. 

Niektóre funkcje bezpieczeństwa, na które warto zwrócić uwagę to certyfikaty Secure Sockets Layer (SSL/TLS), skanowanie pod kątem złośliwego oprogramowania, oraz zapory sieciowe serwera. Oczywiście, bez względu na to, jak bardzo bezpieczny jest twój serwer, zawsze powinieneś przestrzegać najlepszych praktyk bezpieczeństwa także dla samej strony.

Jak Migrować Twoją Stronę do Nowego Dostawcy Hostingu

Jeśli wziąłeś pod uwagę wymienione powyżej znaki i stwierdziłeś, że powinieneś zmienić dostawcę hostingu, musisz przeprowadzić migrację swojej strony internetowej. Wymaga to skopiowania wszystkich plików Twojej strony i przeniesienia ich na nowe konto hostingowe.

Zazwyczaj proces migracji jest dość skomplikowany. Musisz skontaktować się z obecnym hostem, zarchiwizować pliki swojej strony, a następnie użyć protokołu bezpiecznego przesyłania plików (SFTP) i klienta, takiego jak FileZilla, aby połączyć się z nowym serwerem i przesłać swoje pliki. Powinieneś również rozważyć przeniesienie swojej domeny, ponieważ istnieją korzyści z trzymania rejestracji domeny i hostingu w jednym miejscu.

Powiązany artykuł
Jak przenieść swoją domenę do DreamHost
Przeczytaj więcej

Jak można sobie wyobrazić, podczas tego procesu może pójść wiele rzeczy nie tak. Na przykład, zawsze istnieje możliwość uszkodzenia kopii zapasowych, a korzystanie z SFTP nadal stanowi ryzyko dla plików Twojej strony, ponieważ można przypadkowo usunąć niektóre lub wszystkie z nich (zalecamy aby użytkownicy zawsze mieli najnowszą kopię zapasową swojej strony pod ręką).

Biorąc pod uwagę te aspekty, pomocne jest, gdy masz eksperta, który pomoże Ci przenieść Twoją stronę. Na szczęście DreamHost ma dla Ciebie rozwiązanie! Nawiązaliśmy współpracę z twórcami BlogVault, aby stworzyć Automatyczną Migrację DreamHost, darmowy plugin WordPress, który pozwala szybko i łatwo migrować Twoją stronę WordPress do DreamHost. Wystarczy, że wykonasz te kroki.

Krok 1: Zdobądź Niezbędne Elementy Migracji

Po zapisaniu się do wspólnego planu hostingowego WordPress, jesteś tylko kilka kroków od przeniesienia swojej strony (jeśli wybrałeś plan DreamPress, obejrzyj ten film). 

Aby rozpocząć, zaloguj się do swojego panelu DreamHost i przejdź do zakładki Darmowa Migracja na ekranie głównym. Stamtąd będziesz musiał wygenerować swój unikalny klucz migracji, który zawiera wszystkie informacje potrzebne naszemu systemowi do przeniesienia plików i baz danych Twojej strony. Upewnij się, że ta strona jest otwarta! 

Generowanie klucza migracyjnego

Krok 2: Zainstaluj i Aktywuj Wtyczkę Migracyjną

Następnie musisz zalogować się do panelu WordPress swojej istniejącej strony i zainstalować oraz aktywować darmowy plugin DreamHost Automated Migration

Alt text: Instalacja wtyczki automatycznej migracji DreamHost

Krok 3: Wklej Swój Klucz, aby Rozpocząć Migrację

Teraz, gdy masz zainstalowany plugin, wybierz DreamHost Automated Migration z menu nawigacji po lewej stronie i dodaj swój klucz migracji, który wygenerowałeś w swoim panelu DreamHost. 

Alt text: Dodawanie Klucza Migracji

Krok 4: Śledź Postęp Migracji

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i pozwól naszemu pluginowi wykonać pracę. Możesz obserwować postępy lub po prostu czekać na potwierdzenie e-mail.

Śledzenie postępów migracji

Krok 5: Aktualizuj swoje DNS

Po zakończeniu migracji będziesz musiał zaktualizować swoją domenę, aby wskazywała na Twoją nowo zlokalizowaną stronę w DreamHost — i to wszystko! 

Jeśli potrzebujesz pomocy w trakcie, koniecznie sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące migracji w naszej Bazie Wiedzy.

Obraz tła reklamy

Gotowy do zmiany dostawcy hostingu?

Migracja strony internetowej jest skomplikowana, ale zrobiliśmy to już milion razy. Nasza usługa przenoszenia strony internetowej przeniesie Twoją stronę bezproblemowo — bez zakłócania Twojej działalności.

Dowiedz się więcej

Zmiana usługodawcy hostingu

Hosting może być jednym z najbardziej mylących aspektów posiadania strony internetowej. Z tak wieloma opcjami do wyboru, może być trudno wiedzieć, czy Twój dostawca hostingu jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Jeśli zauważyłeś te problemy na swojej stronie i zdecydowałeś, że czas na zmianę, rozważ zapoznanie się z naszymi planami hostingowymi WordPress. Nasza usługa hostingowa WordPress zapewni Twojej stronie WordPress szybkość, wsparcie i bezpieczeństwo, których potrzebuje. Ponadto, Automatyczna Migracja DreamHost sprawi, że przejście będzie bezproblemowe!