20 Metryk, Które Każdy Bloger Powinien Śledzić, Aby Mierzyć Sukces

by Jason Cosper
20 Metryk, Które Każdy Bloger Powinien Śledzić, Aby Mierzyć Sukces thumbnail

Jeśli chodzi o Twój blog, sukces może przyjąć wiele różnych form. Bez względu na niszę Twojej strony internetowej, zbieranie określonych danych może pomóc Ci określić, czy czytelnicy uwielbiają publikowany przez Ciebie kontent, czy też musisz wprowadzić pewne zmiany, aby zwiększyć zaangażowanie. 

Chociaż początkowo zbieranie danych na temat Twojego bloga może wydawać się przytłaczające, możesz być pewien, że istnieją wiele świetnych narzędzi, które mogą Ci pomóc! Sam Google oferuje kilka bardzo wartościowych zasobów do zbierania danych, a kiedy już wiesz, czego szukać, znalezienie tego nie jest zbyt trudne. 

W tym artykule omówimy 20 różnych metryk, które możesz śledzić, aby zmierzyć sukces swojego bloga

  1. Wyświetlenia Strony
  2. Ruch z Kanałów
  3. Czas Spędzony na Stronie
  4. Wskaźnik Odrzuceń
  5. Stron na Wizytę
  6. Powracający Odwiedzający
  7. Najpopularniejsze Wpisy
  8. Pozycje SERP
  9. Średnia Liczba Linków Przychodzących na Wpis
  10. Średnia Liczba Komentarzy na Wpis
  11. Udostępnienia na Media Społecznościowe na Wpis
  12. Kliknięcia z Platform Społecznościowych
  13. Nowe Kontakty i Klienci z Bloga
  14. Wpisy Generujące Najwięcej Kontaktów i Klientów
  15. Wskaźniki Konwersji
  16. Podział Źródeł Kontaktów
  17. Całkowita Liczba Subskrybentów E-mail
  18. Wskaźniki Otwarcia E-maili
  19. Wskaźniki Kliknięć w E-mailach
  20. Liczba Opublikowanych Wpisów na Blogu

Pomożemy Ci zrozumieć, dlaczego te dane są cenne i jak zacząć je zbierać na własnej stronie internetowej. Gotowy, aby zacząć? Porozmawiajmy o metrykach bloga!

Ruch

Ruch mierzy liczbę osób odwiedzających Twój blog. Śledzenie wszystkich tych odwiedzających może dostarczyć Ci cennych informacji o demografii użytkowników Twojej strony, jak również o tym, jak możesz zwiększyć ruch na Twoim blogu.

W poniższych sekcjach skupimy się na wielu narzędziach, które oferuje Google. Wynika to z faktu, że trudno jest pokonać narzędzia analityczne Google pod względem zdobywania informacji na temat ruchu na Twoim blogu.  

1. Wyświetlenia Strony

„Wyświetlenie strony” to miara każdego momentu, gdy użytkownik przegląda stronę na Twojej witrynie. Obejmuje to również wielokrotne wizyty i odświeżenia strony. Oznacza to, że musisz dokładniej przyjrzeć się liczbom, aby dowiedzieć się więcej o osobach odwiedzających Twój blog.

Wyświetlenia strony mogą być często śledzone przez Twojego dostawcę hostingu. Na przykład, nasze plany DreamHost całkowicie hostingowane obejmują dostęp do tych informacji w Twoim panelu użytkownika. Alternatywnie, możesz wykorzystać narzędzie do śledzenia wyświetleń stron Google.

„Panel Google Analytics pokazujący informacje o wyświetleniach strony.”

Możesz użyć Google Analytics do utworzenia niestandardowej metryki, która wykorzystuje inne elementy, takie jak dane sesji, aby zapewnić głębsze spojrzenie na zachowanie odbiorców. Ponadto, niektóre filtry pomogą ci szybko sortować i przeglądać najważniejsze szczegóły.

Nie ma jednej poprawnej liczby, jeśli chodzi o wyświetlenia stron. Będzie to znacznie różnić się w zależności od twoich celów, publiczności, niszy i tak dalej. Jednak ogólnie rzecz biorąc, powinieneś szukać powolnego, ale stałego wzrostu z biegiem czasu. Jeśli nie osiągasz oczekiwanych wyników, możesz chcieć przyjrzeć się innym metrykom ruchu, aby w pełni zrozumieć, gdzie leży problem.

Obraz tła reklamy

Zwiększ swoje organiczne ruchy z DreamHost

Nasze automatyczne aktualizacje i silne zabezpieczenia odciążają Cię od zarządzania serwerem, abyś mógł skupić się na najważniejszych metrykach.

Sprawdź Plany

2. Ruch według kanału

Jeśli chodzi o marketing i analizy, „kanał” to każda droga, którą odwiedzający przebywają, aby dotrzeć do Twojej strony internetowej i innych treści. Na przykład niektórzy użytkownicy mogą trafić na Twój blog przez Twoje profile w mediach społecznościowych (jeden kanał), podczas gdy inni mogą tam dotrzeć poprzez płatne wyszukiwanie (drugi kanał).

„Panel Google Analytics pokazujący informacje o wyświetleniach strony.”

W Google Analytics, możesz wziąć swoje dane dotyczące wyświetleń strony i filtrować je według kanału. Google dostarcza listę definicji kanałów, które dotyczą tagowania w jego systemie analitycznym. Dzięki temu możesz odpowiednio oznaczać różne lejki, aby śledzić skąd pochodzi Twój ruch.

Możesz chcieć przyjrzeć się całemu ruchowi, który przychodzi do twojego bloga przez linki z mediów społecznościowych, na przykład. Możesz porównać ten wynik z ruchem pochodzącym z twoich kampanii marketingowych prowadzonych przez e-mail. Dzięki temu dowiesz się, które z twoich kampanii marketingowych są najbardziej udane i mogą być rozwijane, a które mogą wymagać więcej pracy, aby poprawić ich zwrot z inwestycji (ROI). 

3. Czas spędzony na stronie

Jak długo odwiedzający Twojego bloga spędzają czas na stronach, które odwiedzają, może być skomplikowaną metryką do śledzenia. Mimo to, Google dostarcza solidne zestawienie średnich wartości dla każdej strony na Twojej witrynie.

„Dane indywidualnej strony Google.”

Jeśli twoje średnie „czas na stronie” jest niski, warto sprawdzić, czy twoje marketing przyciąga odpowiedni ruch. Chociaż średni czas spędzany przez użytkowników na stronie internetowej wynosi około 15 sekund, dobrze zaprojektowana strona z wartościową i odpowiednią treścią może przyciągnąć uwagę znacznie dłużej. 

Ponadto, jeśli ta metryka jest bardzo niska, może to być spowodowane problemem technicznym, takim jak strona, która wolno się ładuje. Może to skłonić odwiedzających do opuszczenia strony, gdy tylko spróbują ją otworzyć. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zoptymalizować wydajność Twojej strony.

4. Wskaźnik odrzuceń

Wskaźnik „wskaźnika odrzuceń” Twojego bloga to miara tego, ile widzów odwiedziło Twoją stronę, rzuciło okiem, nie miało interakcji z Twoim postem na blogu, a następnie odeszło.

Wskaźnik odrzuceń może być znacznie bardziej efektywnym miernikiem zainteresowania czytelników niż statystyki ruchu. Podczas gdy liczba zbiorczych wyświetleń strony może powiedzieć Ci, ilu ludzi odwiedziło Twoją stronę internetową, nie mówi Ci, ilu z nich zostało i zgłębiło temat dalej.

Wysoka współczynnik odrzuceń może wskazywać na to, że Twoje treści nie rezonują z Twoją publicznością. Alternatywnie, może to również oznaczać, że źródła Twojego ruchu nie są zbyt dobre. Jeśli prowadzisz bloga o fitnessie, a Twój ruch pochodzi z witryn dotyczących długów na karcie kredytowej, na przykład, możesz mieć duży ruch, ale prawdopodobnie nie będzie to ruch, który ma znaczenie w kontekście rzeczywistego budowania publiczności.

Wskaźnik odbicia w zakresie od 25 do 40 procent jest uznawany za doskonały. Wartości wyższe niż 70 procent prawdopodobnie wskazują, że podejście do budowania publiczności wymaga zmiany.

Powiązany artykuł
7 kroków do zidentyfikowania docelowej grupy odbiorców dla Twojej firmy online
Przeczytaj więcej

5. Strony na wizytę

Kiedy mierzysz „liczbę stron na wizytę” na swojej stronie internetowej, zazwyczaj zaczynasz od średniej liczby wyświetlanych stron w ciągu danego godziny lub dnia, podzielonej przez liczbę odwiedzających w tym samym czasie. Może to dać ci pomysł, jak użytkownicy wchodzą w interakcję z twoim blogiem. 

Jeśli masz dość duży ruch ogólnie, ale średnia liczba stron na wizytę jest niska, warto zbadać swoją strategię linkowania

Na przykład, jeśli masz treść z dużą ilością linków zewnętrznych, ale niewiele linków wewnętrznych, możesz tracić odwiedzających, którzy mogliby inaczej pozostać na twojej stronie i zapoznać się z twoją inną treścią. 

6. Powracający Odwiedzający

Kiedy porównasz liczbę „powracających odwiedzających” z liczbą „nowych odwiedzających”, można wysnuć pewne wnioski na temat ogólnego ruchu na Twoim blogu. Będziesz mógł zobaczyć, czy liczba Twoich czytelników rośnie, utrzymuje się głównie dzięki stałym bywalcom, czy spada. 

Możesz wyświetlić te statystyki, przechodząc do Behavior > Przegląd > +Nowy Segment na swoim panelu Google Analytics. Alternatywnie, możesz zainstalować wtyczkę MonsterInsights.

"Wtyczka MonsterInsights dla WordPress.”

To jest najpopularniejszy plugin WordPress dla Google Analytics. Umożliwia wyświetlanie danych bezpośrednio w twoim panelu, więc nie musisz przechodzić na inną stronę, aby je zobaczyć.

Jeśli nie widzisz wielu powracających odwiedzających, możesz przyciągać czytelników, ale masz problem z zainteresowaniem ich na dłużej. W takim przypadku powinieneś skupić się na poprawie zaangażowania na Twoim blogu.

7. Najczęściej Odwiedzane Posty

Śledzenie Twoich najpopularniejszych postów może Ci powiedzieć, jaki rodzaj treści najlepiej trafia do Twoich czytelników. Może to pomóc w określeniu, na co skupić zasoby lub jak najlepiej zwiększyć produkcję treści. 

Na przykład, twoja publiczność może lepiej reagować na treści wideo niż na treści oparte na tekście lub odwrotnie.  

Jednym ze sposobów wykorzystania danych o „najlepszych wpisach na blogu” jest kierowanie odwiedzających do treści, które inni uznali za wartościowe. Jeśli chcesz eksperymentować z dodaniem kodu na swojej stronie, możesz nawet wyświetlić zakładkę „popularne posty”, aby podkreślić treści na podstawie liczby odwiedzin. 

SEO

Optymalizacja dla Wyszukiwarek (SEO) obejmuje kilka taktyk, które współpracują, aby poprawić pozycję Twojej strony w Wynikach Wyszukiwania (SERPs). Różnorodne elementy na twojej stronie przyczyniają się do jej SEO, wiele z nich można zmierzyć.

8. Rankingi SERP

SERP to listy wyników zwracane przez zapytania w wyszukiwarkach. Każda ze stron Twojego bloga znajdzie się na różnych pozycjach w SERP dla odpowiednich słów kluczowych i fraz.

Jednym z narzędzi, które możesz użyć do śledzenia swoich pozycji w rankingu SERP, jest Ahrefs Rank Tracker.

“Rankingi SERP śledzone przez Ahrefs.”

Ahrefs oferuje zestaw narzędzi, ale możesz również wybrać tylko te, które chcesz. To rozwiązanie pozwoli Ci uzyskać dokładny obraz tego, czy Twoje działania SEO przynoszą rezultaty, czy też musisz skupić się na innych strategiach lub lepszych słowach kluczowych.

Powiązany artykuł
13 prostych sposobów, by sprawić, że wyszukiwarki pokochają Twoją stronę
Przeczytaj więcej

9. Średnia liczba linków przychodzących na post blogowy

Linki przychodzące to linki do Twojego bloga z innych stron internetowych. Na przykład, inny blog może wyróżnić Twoją treść, lub post w mediach społecznościowych może wskazywać na konkretną stronę lub zasób. Te linki są bardzo cenne, ponieważ przyczyniają się do Twojej autorytetu domeny oraz autorytetu strony

Chociaż możesz używać Google Analytics, aby przeglądać informacje o „skierowaniach” i sprawdzać, ile masz linków przychodzących, istnieją inne narzędzia zaprojektowane specjalnie do śledzenia danych o linkach. Na przykład sprawdź Moz Link Explorer.

“Narzędzie Moz Link Explorer.”

Możesz wypróbować to narzędzie za darmo lub jako część kompleksowej oferty produktów SEO Moz. W każdym razie, zrozumienie, które posty przyciągają najwięcej linków przychodzących, może powiedzieć więcej o tym, które treści na Twoim blogu rezonują z czytelnikami.

Zaangażowanie

Zaangażowanie może przyjmować różne formy w Internecie. W ogólnym sensie, to każdy sposób interakcji czytelników z Twoim blogiem (oprócz samego czytania jego treści). Ustalenie co uważasz za cenne zaangażowanie jest kluczowe — może to obejmować kliknięcia, komentarze, udostępnienia w mediach społecznościowych i tak dalej.

10. Średnia liczba komentarzy na post blogowy

Na wielu blogach jedną z najważniejszych form zaangażowania są komentarze. Aby śledzić swoje komentarze, możesz użyć pluginu takiego jak wpDiscuz.

“Wtyczka wpDiscuz dla WordPress.”

To narzędzie daje pełną kontrolę nad doświadczeniem komentowania na Twoim blogu. Nie tylko możesz śledzić komentarze według logowania użytkowników, ale także możesz wdrożyć system głosowania na komentarze. Może to pomóc zwiększyć zaangażowanie, jeśli Twoje liczby nie są jeszcze tam, gdzie chciałbyś, aby były. 

Otrzymuj treści bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej

Zapisz się teraz, aby otrzymywać wszystkie najnowsze aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

11. Udostępnienia Społecznościowe na Post Blogowy

Zaangażowanie w mediach społecznościowych jest również kluczowe, chociaż konkretne platformy i liczby będą zależeć od indywidualnych strategii marketingowych. Aby uzyskać prawdziwy obraz tego wskaźnika, warto rozważyć użycie specjalistycznego narzędzia takiego jak Hootsuite. Umożliwia to śledzenie całego zaangażowania w media społecznościowe w jednym łatwym w obsłudze panelu.

„Narzędzie do śledzenia zaangażowania w media społecznościowe Hootsuite.”

Ponieważ zaangażowanie w internecie nie zawsze jest liniowe, warto rozważyć również inne rodzaje śledzenia. 

Na przykład, wtyczka GetSocial.io dla WordPress posiada płatną usługę, która śledzi wszystkie udostępnienia społecznościowe z Twojej strony, w tym udostępnienia „Dark Social”. Są to trudniejsze punkty danych do śledzenia, ponieważ mają miejsce poprzez wiadomości tekstowe lub aplikacje do czatowania, kiedy linki do treści są kopiowane i wklejane. 

12. Kliknięcia z Platform Społecznościowych

Linki polecające, o których wcześniej rozmawialiśmy, to kolejny sposób na mierzenie zaangażowania użytkowników. Za pomocą Google Analytics możesz zobaczyć, ilu użytkowników przychodzi na Twój blog za pośrednictwem Twoich profili i postów w mediach społecznościowych. 

Jeśli prowadzisz kampanię marketingową, która jest intensywnie obecna w mediach społecznościowych, prawdopodobnie chciałbyś, aby ten wskaźnik pokazywał dużo kliknięć z Twoich treści społecznościowych. Słabe lub statyczne liczby można rozwiązać poprzez inteligentniejsze strategie promocji w mediach społecznościowych.

Konwersje

Konwersje są często używane do śledzenia sprzedaży, ale „konwersja” może być dowolną akcją, którą chcesz zachęcić na swoim blogu. Na przykład możesz mierzyć zapisy na listę e-mailową lub pobrania darmowego e-booka. Niezależnie od tego, co reprezentuje, zrozumienie współczynnika konwersji pomaga wdrażać Optymalizację Wskaźnika Konwersji (CRO), w celu wprowadzenia pozytywnych zmian dla Twojego bloga.

13. Nowe Kontakty i Klienci Bloga

Używanie bloga do przyciągania ruchu i zdobywania klientów może być kluczowym elementem każdej strategii marketingu treści. Aby wiedzieć, jak dobrze sobie radzisz, musisz śledzić, ile nowych leadów generuje Twoja treść.

Jednym ze sposobów jest użycie śledzonych linków na całym Twoim blogu, szczególnie na przyciskach Call-to-Action (CTA) i linkach do powiązanych treści wewnętrznych. Możesz użyć Google Analytics i MonsterInsights do tego celu lub stworzyć bardziej spersonalizowane podejście z pluginem takim jak Pretty Links.

„Plugin Pretty Links.”

To narzędzie pozwala na tworzenie niestandardowych, skróconych adresów URL, które zachowują Twoją markę. Zapewnia również cenne śledzenie linków na Twojej stronie i innych platformach, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy Twój blog przyciąga stały strumień nowych potencjalnych klientów.

Powiązany artykuł
Jak skłonić odwiedzających do wypełniania formularzy generujących leady na Twojej stronie
Przeczytaj więcej

14. Posty, które przynoszą najwięcej potencjalnych klientów i klientów

Po ustanowieniu sposobu śledzenia leadów generowanych przez Twoją treść, jak wyjaśniono powyżej, możesz agregować i filtrować te dane w wybranym narzędziu analitycznym. To pomoże Ci określić, które posty i strony generują najwięcej leadów i/lub klientów. 

Wiedza na temat tego, jaki rodzaj treści skłania ludzi do działania, jest kluczowa. Posty generujące konwersje na Twoim blogu pozwalają Ci rozpoznać, które strategie działają, abyś mógł powielać ten sukces w przyszłych treściach.

15. Wskaźniki konwersji

Kanały twojego bloga, wyświetlenia postów, wyświetlenia stron, prowadzenia i tak dalej są często śledzone z głównym celem — poprawą wskaźników konwersji. Google Analytics oferuje mnóstwo opcji do dostosowania Twoich widoków różnych wskaźników konwersji, w porównaniu do innych metryk.

“Raport wskaźników konwersji e-commerce.”

Jednak najprostszym sposobem na określenie Twojej stopy bez wbudowanego narzędzia jest podzielenie liczby konwersji, które uzyskujesz przez całkowitą liczbę odwiedzających stronę w tym samym okresie czasu. Ważne jest, aby pamiętać, że różne branże mają różne standardy tego, co jest uważane za udaną stopę konwersji. 

16. Analiza Źródła Prowadzenia

Twoje źródło leadów pochodzi głównie z danych kanału, o których wcześniej rozmawialiśmy. Może to również zawierać informacje z innych źródeł, dlatego korzystanie z pełnego systemu zarządzania zasobami klienta (CRM) może być pomocne.

Celem jest nie tylko dowiedzenie się, które źródła lub kanały przyciągają czytelników do Twojego bloga, ale które z nich ostatecznie generują najwięcej konwersji. Jeśli Twoje posty w mediach społecznościowych przyciągają wielu odwiedzających, ale prawie żaden z tych odwiedzających nie dokonuje konwersji, nadszedł czas, aby zastanowić się, czy nie skupiasz się na niewłaściwej grupie odbiorców lub nie potrafisz odpowiedzieć na ich konkretne problemy.

Marketing E-mail

Marketing e-mailowy pozostaje jednym z najbardziej skutecznych podejść dla biznesów internetowych oraz blogów. To oznacza, że komunikacja za pomocą e-maila jako narzędzia marketingowego jest wysoce zalecanym podejściem. Ponadto, dostarcza również bogactwa śledzonych danych. 

17. Łączna liczba subskrybentów e-mail

Tworzenie biuletynu e-mail dla Twojego bloga to doskonała strategia, która umożliwia czytelnikom zaangażowanie się i dostarcza użytecznych mierników do śledzenia. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie potrzebnych danych jest wykorzystanie narzędzia takiego jak MailChimp, które można łatwo zintegrować z witrynami WordPress.

“Platforma marketingu e-mailowego Mailchimp.”

Pierwszą i najbardziej podstawową miarą, którą należy śledzić, jest liczba subskrybentów. Oczywiście, im więcej subskrybentów, tym lepiej. Podobnie jak w przypadku wyświetleń strony, nie chodzi tutaj o dokładną liczbę, ale o powolny, lecz stały wzrost liczby subskrybentów w czasie. 

Powiązany artykuł
Zbuduj listę e-mail z Twoją stroną WordPress w 3 prostych krokach
Przeczytaj więcej

18. Wskaźniki otwierania E-maili

Wskaźnik „otwarcia” e-maila pokazuje, jak wielu odbiorców faktycznie otworzyło go w swoich skrzynkach odbiorczych. Dane porównawcze Mailchimp umieszczają średni wskaźnik otwarcia między 15% a nieco ponad 28%, w zależności od branży. 

Chociaż istnieje wiele sposobów, aby zachęcić ludzi do otwierania Twoich e-maili, jedną z najlepszych opcji jest wypróbowanie różnych strategii i obserwowanie liczby, aby zobaczyć, które z nich przynoszą najwięcej zaangażowania. Pamiętaj tylko, że śledzenie wskaźników otwarć naprawdę wymaga narzędzi do śledzenia specyficznych dla e-maili.

19. Wskaźniki klikalności E-mail

Kolejnym elementem są Twoje wskaźniki klikalności (CTR). Reprezentują one, ile osób nie tylko otworzyło dany e-mail, ale także kliknęło w jeden z linków, które zawierał. Może to obejmować linki powrotne do Twojego bloga i platform mediów społecznościowych, jak również wszelkiego rodzaju bezpośrednie wezwania do działania (CTA).

Średnia wartość referencyjna dla CTR wynosi 2,6% we wszystkich branżach. Jednak konkretna metryka, na którą powinieneś się zdecydować, będzie zależała od Twojej publiczności, niszy i celów. Słaby CTR przy danym linku może oznaczać, że potrzebujesz poświęcić trochę czasu na rozwijanie silniejszych wezwań do działania (CTAs), które odpowiadają zainteresowaniom i potrzebom Twojej publiczności.

Wynik

W dużej mierze „wynik” Twojego bloga można zmierzyć liczbą opublikowanych postów. Z tego powodu przeprowadzenie audytu treści może dostarczyć ci istotnych informacji, które warto rozważyć obok różnych metryk opisanych w tym artykule.

Powiązany artykuł
Podnieś poziom swojej strategii treści dzięki audytowi treści
Przeczytaj więcej

Chociaż na rynku jest wiele świetnych narzędzi do audytu treści, polecamy Semrush, pakiet oprogramowania SEO, który jest zaufany przez 5 milionów marketerów na całym świecie.

Możesz użyć funkcji Content Audit, aby uzyskać przegląd najważniejszych metryk: metryk zachowania użytkowników (liczba sesji, czas trwania sesji i współczynnik odrzuceń), wpływ społeczny (liczba udostępnień w głównych sieciach społecznościowych) oraz strony internetowe linkujące do twojej treści. Następnie przejdź do Content Analyzer, aby zobaczyć, jak różne artykuły i autorzy się porównują. Na podstawie wyników będziesz mógł określić, które artykuły, autorzy i tematy przynoszą Ci najwięcej ruchu, a które wymagają poprawy.

Jeśli to brzmi jak coś, co Cię interesuje, przygotowaliśmy darmowy okres próbny z Semrush dla naszych czytelników, abyś mógł sprawdzić, czy narzędzie dobrze pasuje do Twojej strony bez długoterminowego zobowiązania!

20. Liczba opublikowanych postów na blogu

Eksperci zazwyczaj radzą nowym blogerom traktować planowanie treści jak maraton, a nie sprint. Oznacza to, że nie musisz robić wszystkiego w jeden dzień i może zająć trochę czasu, zanim uzbierasz znaczącą kolekcję treści. 

Mając to na uwadze, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zacząć zbierać dane, które powiedzą Ci, czy Twój blog robi wrażenie. To obejmuje przestrzeganie spójnego harmonogramu publikacji oraz kontrolowanie całkowitej ilości treści na Twoim blogu.

W zależności od Twojej branży i tematu, często zaczniesz obserwować wzrost liczby odbiorców, gdy zbierzesz pomiędzy 75 a 215 wpisów na blogu. Jednakże, jakość odgrywa również znaczącą rolę. Dlatego, mimo że ogólna liczba wpisów jest ważna, nie powinieneś przedkładać tej liczby nad jakość Twoich wpisów na blogu.

Zarządzanie danymi Twojego bloga, abyś mógł mierzyć swój sukces

Wszystkie strony internetowe tworzą ścieżkę danych. Inwestycja w zasoby, aby śledzić tę ścieżkę, może pomóc Ci wykorzystać wszystkie omówione metryki bloga. Nie tylko te dane mogą informować Twoje strategie marketingowe, ale również pomogą Ci śledzić, czy osiągnąłeś swoje cele. 

Prawie nie trzeba dodawać, że Google Analytics jest jedną z najbardziej dostępnych i przystępnych cenowo opcji na rynku. Ponieważ może być zintegrowany z wieloma innymi narzędziami i wtyczkami, i będziesz miał dostęp do niektórych z najważniejszych metryk na wyciągnięcie ręki, warto go skonfigurować

Jeśli nie jesteś zadowolony z obserwowanych wyników i chcesz zacząć od nowa z nowym dostawcą hostingu, sprawdź nasze plany Shared Hosting. Oferujemy nawet darmową wtyczkę do migracji stron internetowych, dzięki której możesz przenieść swój blog bez kłopotów i zacząć obserwować lepszą wydajność i zaangażowanie!