Змагання Blog проти Vlog: Який вибрати?

написав Bailey Abbott
Змагання Blog проти Vlog: Який вибрати? thumbnail

Отже, ви хочете просувати свій бренд та ділитися повідомленням.

Ви чули, що деякі люди досягають цього, створюючи блог, а інші запевняють, що створення влогу – ось що потрібно. Хто правий?

У певному сенсі, обидві групи мають рацію. Блоги та влоги пропонують ряд потенційних переваг. Головне — знати, який з них краще підходить для вашого проекту та відповідає вашим навичкам.

У цьому дописі ми детально розглянемо як блог, так і влог, і зіставимо їх у фінальному протистоянні!

Яка різниця між блогом та влогом?

Блоги та влоги – це онлайн простори, де ви можете публікувати регулярний контент. Основна відмінність між ними полягає в типі контенту, який ви ділите.

Що таке блог?

Формат блогу спочатку був розроблений як своєрідний онлайн-щоденник; назва насправді походить від скорочення слова “web log.” Це розділ вебсайту, де окремі статті відображаються або перелічуються у хронологічному порядку.

Термін також використовується, коли хтось згадує окремий запис, відомий як блог пост.

Глосарій DreamHost

Блог

Блог — це тип веб-сайту, що регулярно публікує ‘блог-пости’ або веб-статті. Ці записи зазвичай представлені у зворотному хронологічному порядку.

Читати більше

Раніше блогери здобували популярність, просто ділячись особистими історіями щодня або надаючи унікальні ідеї у своїй галузі.

Але блогінг змінився з часом. Хоча особистий блогінг все ще живий і процвітає, формат тепер також використовується для цифрового маркетингу, та інших цілей.

Бренди сьогодні публікують статті на теми, які, як вони сподіваються, привернуть увагу потенційних клієнтів, та оптимізують контент для пошукових систем. Це стратегія, відома як контент-маркетинг.

Чому вам варто почати блог

Якщо ви зможете успішно слідувати цьому шляху, блог може привертати нових людей на ваш сайт та заохочувати їх повертатися.

Доки ваш контент правильно націлений, він може бути дуже потужним інструментом для генерації потенційних клієнтів, зростання аудиторії, просування ваших продуктів і демонстрації вашого знання.

Деякі люди також ведуть блоги для отримання прибутку. Після того, як у вас з’явиться аудиторія, спонсорство та Google Adsense можуть забезпечити достойний потік доходів.

Ще одна форма монетизації блогу — це партнерський маркетинг. Це коли рітейлери пропонують вам невелику частину від кожного продажу, здійсненого, коли покупець приходить з вашого сайту. Наприклад, ви можете вести блог про нові технології та вставляти посилання на сторінки з покупками цих товарів.

Доходи від партнерського маркетингу

Що таке відеоблог?

Vlog («відео журнал» або «відео блог») — це онлайн відео канал, де ви регулярно розміщуєте оновлення. Це по суті та сама ідея, що і у блогу; основна відмінність полягає в тому, що весь контент є візуальним.

Завзяті влогери зазвичай завантажують відео щодня або кілька разів на тиждень. Ці оновлення зазвичай не перевищують 10 хвилин і переважно зосереджені на останніх подіях. Наприклад, це може бути день із життя власника влогу, або обговорення якоїсь актуальної теми.

Чому вам слід почати вести влог

Як і у випадку з блогами, можливо використовувати відеоблоги для просування вашого бренду. Замість обговорення особистих подій або останніх новин про знаменитостей, ви просто створюєте відео на теми, які, ймовірно, зацікавлять вашу аудиторію.

Багато різних форматів працюють добре: навчальні матеріали, огляди продуктів, порівняльні відео та багато іншого.

Ведення відеоблогу на платформі, як-от YouTube, надає вам доступ до вже готової аудиторії. Люди, яким подобаються ваші відео, можуть підписатися одним кліком, а ви можете вставляти посилання під вашими відео.

Ви також можете монетизувати свої відеоблоги за допомогою реклами, спонсорства та навіть підписок. Деякі професійні творці контенту заробили мільйони доларів таким чином.

Типові заробітки влогерів

Які потенційні переваги блогінгу та влогінгу?

Незалежно від того, чи намагаєтеся ви просувати бренд, чи ділитися особистою історією, як блогінг, так і відеоблогінг можуть принести деякі чудові переваги:

  • Досягніть більшої кількості людей — Деякі читачі, можливо, ніколи не чули про ваш бренд, але ведення блогу чи влогу дозволяє розширити вашу аудиторію.
  • Пропагуйте свою справуРозвиток блогу є чудовим способом просування продукту, послуги або навіть ідеї, яку ви підтримуєте.
  • Генеруйте більше потенційних клієнтів — Чи то через прямі продажі, чи додавання людей до вашого списку електронної пошти.
  • Доведіть свою експертизу — Якщо ви надаєте корисну інформацію для вашої цільової аудиторії, вони почнуть асоціювати ваш бренд з міцною галузевою експертизою.
  • Заробляйте гроші — Можливо отримати значний дохід, створюючи високоспеціалізований контент, включаючи партнерські посилання та рекламу.

Звучить досить непогано, чи не так? Однак, майте на увазі, що існують певні виклики, пов’язані з створенням успішного блогу або влогу:

  • Конкуренція жорстока — Кожен хоче отримати частину пирога, тому вам потрібно зробити щось особливе, щоб виділитися.
  • Це вимагає часу (або грошей) — Регулярне писання статей або створення відео забирає багато часу.
  • Видавництво — це лише початок — Якщо вам не пощастить, єдиний спосіб залучити аудиторію — це просування кожного посту через різні канали.

Блог чи Влог: Порівняння напряму

На базовому рівні, блоги та влоги мають багато спільного. Але чим детальніше ви дивитеся, тим більше помічаєте тонкі відмінності.

Налаштування

Найшвидший спосіб створити блог – використовувати сторонню платформу для блогів, таку як WordPress.com або Tumblr. За допомогою цього методу ви можете бути онлайн протягом години.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

Проте ми загалом рекомендуємо самостійне розміщення вашого блогу. Це може зайняти трохи більше часу, але це надає кілька переваг:

  • Ви зберігаєте повне право власності на свій контент.
  • Ви можете налаштувати дизайн свого блогу.
  • Ви можете додавати такі функції, як форми для підписки на електронну пошту.
  • Ваш сайт отримує всі переваги SEO вашого блогу.

Використовуючи наш виділений хостинг WordPress, ви можете швидко налаштувати все. Просто будьте готові вкласти час у оптимізацію вашого нового блогу.

Dreamhost виділений WordPress хостинг

Налаштування влогу зазвичай є швидшим процесом. Через вимоги до розміщення відео, більшість влогів публікуються на спеціалізованих платформах, таких як YouTube, Vimeo та DailyMotion. Соціальні медіа платформи, такі як Instagram, Facebook та Twitter, також можуть бути корисними.

Ці платформи дозволяють створити канал за кілька хвилин, і вони пропонують великі обсяги місця. Іноді ви можете змінити кілька налаштувань, але більшість оптимізації здійснюється хостинговим сайтом.

Якщо ви віддаєте перевагу контролювати свій відеоконтент, можливо обрати шлях самостійного хостингу. Однак, це зазвичай найкраще підходить для добре відомих брендів.

TL;DR: Налаштування влогу є трохи простішим

Вартість

Коли ви тільки починаєте, витрати на створення блогу або влогу є незначними.

Наші пакети хостингу починаються від $2.59 на місяць, і ми рекомендуємо створювати ваш блог за допомогою WordPress, який є абсолютно безкоштовним. Навіть якщо вам потрібно буде оновити план у міру зростання вашого блогу, ціни залишаються доступними. Також варто інвестувати в унікальне доменне ім’я.

Якщо ви створюєте влог на YouTube або подібній платформі, завантаження контенту є повністю безкоштовним.

Але ось підводний камінь: вам, ймовірно, доведеться купити програмне забезпечення для редагування відео та деяке обладнання (наприклад, камери, мікрофони, освітлення), щоб створювати відеоконтент високої якості. Жоден з цих предметів не є дешевим!

TL;DR: Вартість ведення блогу нижча

Створення контенту

Будь-хто може написати кілька слів або записати кадри. Але для того, щоб дійсно привернути увагу нових послідовників та потенційних клієнтів, варто вкласти зусиль у свій контент.

З практикою можна написати хороший блог-пост за кілька годин. Якщо ви прагнете до контенту високої якості, вам також слід передбачити бюджет на SEO дослідження та графічний дизайн.

З базовим влогом «розмова з камерою» ви можете налаштувати, записати та відредагувати відео в тому ж часовому проміжку. Однак, більш амбітні ідеї відео, включаючи записи екрану та інтерв’ю, можуть зайняти набагато, набагато більше часу.

Середній час, витрачений на створення контенту

Що стосується навичок, блогінг, ймовірно, трохи легший для початківців. Створення якісного влогу вимагає знань у кількох областях, тоді як хороший блог в основному базується на здібностях до письма.

TL;DR: Блогінг трохи швидший та легший у навчанні

Промоція

Успішні блоги та влоги базуються на чудовому контенті. Однак, гарна робота не завжди отримує належну увагу.

Якщо ви почнете блог, будьте готові витратити деякий час на оптимізацію вашого сайту, та кожного окремого посту, для пошукових систем. З часом це дозволить вам дістатися до людей через Google та Bing. Блогери також використовують соціальні медіа та електронні бюлетені для просування нових постів.

Промоція влогу може бути трохи легшою, якщо ви публікуєте через канал YouTube чи іншу відеоплатформу. Ці сайти активно просувають контент серед існуючих користувачів, що означає, що ви можете привертати нових глядачів без спеціальних зусиль для цього.

Тим не менш, алгоритми, які використовують платформи на кшталт YouTube, зазвичай починають працювати на вашу користь, коли ви вже досягли певного рівня.

Коротко: Обидва варіанти вимагають зусиль

Аудиторія

Коли ви порівнюєте письмовий контент з відео, одна з великих відмінностей полягає в типі людей, які, ймовірно, зацікавляться вашими публікаціями.

Найновіші дослідження у цій галузі показали, що 30% усіх читачів блогів становлять люди віком від 31 до 40 років, а 37% припадає на вікову групу 40–60 років. Натомість, люди віком 30 років і молодші становлять лише 27% від загальної кількості переглядів блогів.

Навпаки, перегляд відео значно частіше припадає на молодші вікові групи. Тоді як 63.8% осіб віком 65 років і старше регулярно дивляться онлайн-відео, 97.8% користувачів віком від 18 до 24 років насолоджуються цим видом контенту.

Вікові категорії читачів блогів та глядачів онлайн-відео

Є багато інших способів, якими ви можете розділити ці дві аудиторії. Головне тут — ваш вибір формату є важливим, якщо ви хочете дістатися до певної групи людей.

TL,DR: Уважно подумайте про вашу цільову аудиторію

Заробляння грошей

Ви можете заробляти гроші як на блозі, так і на влозі.

Раніше блогінг був дуже прибутковим. Але в останні роки зниження вартості рекламних банерів ускладнило можливість заробляти значні суми.

Блогери, які зуміли налагодити хороший заробіток, зазвичай керують кількома сайтами, і значна частина їхнього доходу походить від товарів, пожертв та партнерських комісій.

Якщо ви ведете дуже успішний відеоблог, можна заробляти великі гроші на кожному відео. Платформи, такі як YouTube, показують рекламу, і творці отримують частину прибутку. Ці ж відеоблогери, як правило, мають спонсорів, які вносять значну суму грошей в обмін на рекламу у відео.

Але є одне “але”: вам потрібна досить велика аудиторія, перш ніж ви побачите значний дохід.

TL;DR: Влогінг має більший потенціал, але блогінг з партнерськими посиланнями є перевіреною моделлю

Стратегія маркетингу

Крім особистих блогів та влогів, більшість контенту сьогодні публікується з маркетинговою метою.

Поширення письмового контенту є перевіреним способом залучити інтерес до вашого бренду або продукту. Віддача від інвестицій зазвичай дуже висока, і ви можете легко переробити свою роботу для поширення безпосередньо у соціальних мережах та в електронному маркетингу.

Відеомаркетинг є чудовим способом донести інформацію до великої кількості людей. Однак переконати цих людей взаємодіяти може бути складним завданням — особливо з типом коротких відео, які ви бачите в Instagram та TikTok.

TL;DR: Використовуйте блог для конверсій або влог для збільшення охоплення 

Поради для створення чудового блогу

Якщо ви вирішили, що письмовий контент – це те, що вам потрібно, ви обов’язково повинні прочитати наш посібник з налаштування блогу. Але поки ви тут, ми маємо кілька порад для вас.

Оберіть унікальне доменне ім’я

Якщо ви хочете, щоб ваш блог сприймався серйозно, вам дійсно потрібно зареєструвати власне доменне ім’я.

Спробуйте обрати щось запам’ятовуване та унікальне. Сайт на кшталт Namechk може допомогти вам з пошуком, а також показати, чи доступне обране вами торговельне ім’я на платформах соціальних мереж.

Namechk Перевірка імені пошук веб-сайту

Виберіть нішу

Люди схильні віддавати перевагу читанню думок спеціаліста, а не універсала. Вони почнуть вважати вас експертом, якщо ви будете ділитися інформацією з конкретних тем, замість того щоб писати про різні теми.

Також набагато легше стати відомим у певній ніші.

Покращте свої навички письма

Створення гарного блог-посту не є легким завданням. Ось декілька ключових порад, які мають підвищити якість вашого тексту:

  • Пишіть спочатку, редагуйте потім — Це кращий спосіб уникнути зупинки.
  • Думайте про свою аудиторію — Які відповіді вони шукають?
  • Використовуйте інвертовану піраміду — Надавайте найкориснішу інформацію спочатку, а потім розширюйте деталі.
  • Створіть чудовий ресурс — Як загальне правило, надавати більшу глибину краще, ніж бути надто поверховим.
  • Використовуйте зображення та маркери — Бачите, як цей список розділив стіну тексту? Ви можете використовувати зображення та GIF так само.
  • Читайте інші блоги — Побачивши, які типи контенту популярні, ви можете вирішити, про що писати.

Поради щодо створення успішного відеоблогу

Блогінг не підходить для кожного. Якщо ви вважаєте, що відеоформат краще відповідає вашим цілям, ці поради допоможуть вам створити ідеальний влог.

Обережно вибирайте свою платформу

Якщо ви зацікавлені лише у досягненні найбільшої можливої аудиторії, розміщення вашого влогу на YouTube, ймовірно, є розумним вибором.

Однак, відеоплатформа Google має декілька проблем:

  • У вас обмежений контроль над вашим контентом.
  • Відео на YouTube часто перериваються рекламою.
  • Google вирішує, що ви можете публікувати.
  • Іноді в процесі завантаження втрачається якість зображення.

З цієї причини варто розглянути інші платформи (наприклад, Vimeo) та можливість самостійного хостингу.

Інвестуйте в якість контенту

Як новачок-відеоблогер, вам не потрібно витрачати сотні доларів на обладнання та програмне забезпечення. Але з ростом вашої аудиторії, безумовно варто оновити ваш комплект.

Ваша камера насправді є найменш важливою частиною процесу створення контенту. Будь-який професіонал у галузі відео скаже вам спочатку купувати мікрофони, а потім освітлення.

Розгляньте можливість співпраці

Ви знаєте, як ведучі подкастів постійно з’являються у шоу один одного? Це не якась дивна секта. Це розумна маркетингова стратегія.

Господар отримує гостя, який надає цікавий контент. Тим часом гість має можливість просувати своє шоу перед новою аудиторією.

Та сама ідея добре працює у відеоблогах. Якщо ви зможете знайти когось, хто говорить про пов’язані теми, запропонуйте співпрацю — ймовірно, обом це принесе користь.

Розпочати

Як би ви не вирішили ділитися своїм контентом, найважливіше просто розпочати.

Чим швидше ви почнете публікувати на своєму блозі чи влозі, тим швидше ви почнете залучати підписників. Ви також почнете розуміти, що подобається вашій аудиторії, та набудете досвіду, який допоможе вам створювати кращий контент за менший час.

Як часто кажуть експерти, найкращий час для початку – зараз!

Зображення фону реклами

Блогуйте більше з керованим хостингом WordPress

Наші автоматичні оновлення та надійні захисні механізми знімають з вас турботу про управління серверами, щоб ви могли зосередитись на створенні якісного контенту.

Переглянути плани