Повний посібник з нових доменів верхнього рівня (TLDs)

by Jason Cosper
Повний посібник з нових доменів верхнього рівня (TLDs) thumbnail

Вибір правильного доменного імені для вашого сайту може бути складним завданням. Не тільки потрібно знайти слово або фразу, які були б чіткими, лаконічними та запам’ятовуються, але й обрати, який домен верхнього рівня (TLD) ви хочете використовувати. Це критично важлива частина побудови вашої онлайн-присутності!

Протягом більшої частини існування Інтернету, доменні зони верхнього рівня були відносно простими, з найпопулярнішими варіантами .com, .net та .org (разом з деякими регіональними альтернативами). Однак, протягом останніх кількох років, багато нових доменних зон верхнього рівня набули популярності та значущості.

У цій статті ми дослідимо історію цих нових TLD та обговоримо, чим вони відрізняються від старих загальних доменів верхнього рівня (gTLDs), з якими ми всі знайомі. Ми також поговоримо про потенційні переваги та недоліки для різноманітних веб-сайтів і бізнесів, перш ніж показати вам, як можна отримати один для себе. Поїхали!

Зображення фону реклами

Найпопулярніші TLD? Ми маємо їх

Пошук серед понад 400 TLD від DreamHost, щоб знайти ідеальний домен для вашого сайту.

Оволодійте своїм доменом

Вступ до доменів верхнього рівня (TLDs)

При виборі доменного імені для вашого сайту, ви, ймовірно, зосередите більшу частину уваги на домені другого рівня (SLD), який є середньою частиною, що йде після https:// та перед останньою крапкою. Саме тут ви, ймовірно, включите назву вашого бізнесу або бренду, а також будь-які відповідні ключові слова (наприклад https://mycompanywebsite).

Домени другого рівня слідують за доменами верхнього рівня (Top-Level Domains). Вони розміщуються наприкінці назви домену і іноді їх називають ‘розширеннями домену’.

Вам напевно не буде дивно дізнатися, що найпопулярнішим доменом верхнього рівня є .com (скорочено від ‘commercial’), за ним слідують .org (‘organization’), та .net (‘network’). Ви, напевно, також стикалися зі специфічними для галузі варіантами, такими як .edu (‘education’) та .gov (‘government’). Їх зазвичай називають ‘загальними доменами верхнього рівня’ або gTLDs у скороченому вигляді.

Крім цих опцій, також існує кілька доменних зон верхнього рівня для країн (ccTLDs), які зазвичай зарезервовані для певної країни або регіону. Однак, деякі з них також стали популярними на міжнародному рівні, такі як .io. Спочатку ця зона була створена для Британської території в Індійському океані, але зараз вона дуже популярна у технічній спільноті як абревіатура для Input/Output.

Насправді, багато доменних зон верхнього рівня були створені з урахуванням конкретного типу вебсайту або географічного розташування, але швидко почали використовуватися у різних галузях та регіонах. Хоча було доступно багато варіантів, багато людей все ще бажали більше свободи у виборі доменних зон, які вони могли використовувати. Це призвело до багаторічної дискусії, яка завершилася не так давно.

Схожа стаття
Що таке доменне ім'я (і як воно працює)?
Читати далі

Що таке нові gTLD? Чим вони відрізняються від старих TLD?

Хоча за останні роки було додано деякі нові домени верхнього рівня, вони мало чим відрізнялися за різноманітністю. Однак усе змінилося у 2014 році, коли Інтернет-корпорація з призначення імен та номерів (ICANN) впровадила Програму нових gTLD.

Метою програми було збільшення кількості загальних доменів верхнього рівня шляхом надання користувачам можливості подавати заявки на нові доповнення. Всього ICANN отримала майже 2,000 запитів на TLD під час вікна подачі заявок і мала на меті додати до 1,300 з них як нові TLD.

Якщо заявка була успішною, то цей TLD був доданий до інтернету з можливістю загального користування для всіх. Деякі компанії навіть придбали брендові розширення TLD, такі як .bmw та .barclays.

Ще однією значною зміною, яку запроваджує ця програма, є введення інтернаціоналізованих доменних імен або TLD, що не використовують латиницю. Насправді, деякі з перших додавань після кінцевого терміну подання заявок включали 游戏 (китайською ‘гра’), сайт (російською ‘сайт’) і شبكة (арабською ‘мережа’ або ‘веб’).

Звичайно, цей потік нових TLD викликав багато дискусій. Чи варто залишатися з одним із старих перевірених варіантів, таких як .com, або вибрати новачка, як .club або .blog?

Щоб допомогти вам вибрати правильний домен для вас, давайте розглянемо переваги та недоліки цих нових TLD.

Переваги (та недоліки) нових TLDs

Одне з найчастіших питань після появи нових TLD було, чи вплинуть вони на пошукову оптимізацію сайту (SEO). На щастя, Google чітко заявив, що ставлення до цих доменів буде таким самим, як і до будь-яких інших, тому використання нового TLD ні в якому разі не покращить і не зіпсує ваших зусиль з SEO.

Схожа стаття
Топ 11 найкращих практик SEO для доменів
Читати далі

Опитування компанії Varn показало, що більшість опитаних більше довіряють доменам .com та .co.uk, ніж новим TLD. Однак це опитування також показало, що молодші респонденти були набагато більш схильні довіряти новим TLD так само (або навіть більше), ніж існуючим доменам.

Однак, можливо, головним чинником при виборі TLD є їхня ціна. Однією з ключових особливостей багатьох нових TLD є те, що вони значно дешевші в порівнянні з традиційними пропозиціями. Наприклад, домен .club може коштувати всього $0.99 за перший рік. Це зробило багато нових TLD дуже популярними.

Це все ще зарано точно оцінити, як нові TLD можуть змінити інтернет в довгостроковій перспективі. Однак зростаюча популярність багатьох нових TLD показує, що нас чекають зміни. Тепер питання: чи варто вам ризикнути та використовувати новий TLD?

Схожа стаття
Розуміння різних видів доменів
Читати далі

Чи варто використовувати новий TLD для вашого сайту?

Немає простої відповіді на питання, чи варто використовувати новий TLD або покладатися на один з традиційних варіантів. Щоб вирішити, вам потрібно врахувати кілька факторів.

Як ми обговорювали раніше, питання довіри є одним із факторів, принаймні зараз. Тому, якщо ви хочете, щоб ваша цільова аудиторія була впевнена у вашій автентичності, ви можете уникати використання такої TLD, як .xyz. У дослідженні Survey Monkey, наприклад, 67 відсотків маркетологів відповіли, що вони менше довіряли б цитаті з вебсайту, якщо б він використовував розширення .insurance замість традиційної TLD.

Ваш бізнес та цільова аудиторія також відіграють ключову роль тут. Якщо мета вашого сайту менш залежить від авторитетного вигляду, як-от сайт журналу чи портфоліо, ви менше ризикуєте використовувати новий TLD. Насправді, менш загальний TLD може збільшити маркетабельність та вартість вашого доменного імені, роблячи його запам’ятовуваним та описовим.

Також варто пам’ятати, що нижча довіра до нових TLD може бути просто через недостатнє впровадження. Користувачі Інтернету бачать .com та .net щодня, що робить ці варіанти більш автентичними та надійними. Однак, оскільки нові TLD здобувають популярність, вони також стануть більш звичними, а тому сумніви користувачів поступово зникатимуть.

Це може статися навіть швидше, ніж ви могли б очікувати. Великі бренди, як Google вже почали використовувати .xyz, наприклад. Це може бути лише питанням часу, перш ніж використання нових TLD вибухне, оскільки більш видимі бренди почнуть їх використовувати.

З усім цим на увазі, давайте підсумуємо основні фактори, які повинні вплинути на ваше рішення щодо використання нового TLD. Вони включають:

  • Мета та ціль. Тип сайту, який ви ведете, можливо, є найважливішим аспектом. Компанії, які покладаються на довіру (такі як банки, освітні установи та продавці страховок), мабуть, краще уникати нових TLD, принаймні наразі. Однак, сайти, пов’язані з розвагами, технологіями та онлайн-спільнотами, менш ймовірно відчують негативний вплив.
  • Цільова аудиторія. Як ми згадували раніше, молодші користувачі Інтернету більш схильні довіряти новим TLD. Тож, якщо ваш сайт націлений переважно на молодших споживачів, ви могли б скористатися їх використанням.
  • Брендування. Значною проблемою старих TLD є знаходження такого, що відповідає назві вашого бренду чи бізнесу. З новими TLD це набагато менша проблема, оскільки є багато варіантів на вибір. Вони також дозволяють створювати vanity URLs.
  • Ціна. Аналогічно, отримання правильного доменного імені може бути дорогим. Включаючи нові TLD у ваш пошук, ви більш ймовірно знайдете такий, що включає назву або ключові фрази, які ви бажаєте, не вимагаючи витрат на домен .com або .net.

Звичайно, є й інші речі, на які ви захочете звернути увагу, коли вибираєте назви доменів. Як ми згадували, стан нових TLD також, ймовірно, зміниться в найближчі роки, оскільки це явище все ще досить нове. Однак, враховуючи вищевказані фактори, у вас буде краще уявлення про те, чи підходить новий TLD потребам вашого сайту.

Схожа стаття
(Багато) Прихованих витрат безумно дешевих доменів
Читати далі

Як отримати новий TLD та де його зареєструвати?

Якщо ви вирішили, що хочете вийти за рамки обмежень старих TLD, у вас є багато варіантів на вибір. На щастя, процес пошуку та покупки доменного імені з використанням нового TLD не є складним.

Є кілька способів зареєструвати доменне ім’я. Наприклад, багато веб-хостів, включаючи DreamHost, нададуть вам безкоштовний домен при підписці на річний план веб-хостингу.

Найпоширеніший спосіб придбання домену — звернення до реєстратора доменів, який відноситься до будь-якого магазину, що має право продавати домени. Насправді, DreamHost є одним з таких операторів реєстру.

Сторінка реєстрації доменного імені DreamHost.

За допомогою нашого інструменту пошуку доменів ви можете купити традиційні пропозиції, такі як .com та .net. Однак, ми також пропонуємо багато інших TLD, включаючи .io, .club та .design (це лише кілька з них). Просто введіть бажану назву домену, і ви отримаєте серію доступних варіантів від нашого реєстру.

Виконання пошуку доменів.

Ви можете прокрутити результати, щоб побачити Рекомендовані, Популярні, та Пропоновані варіанти, які стосуються вашого запиту. Як тільки ви знайдете потрібний, ви можете натиснути кнопку Купити зараз поруч з ним.

Три результати пошуку реєстрації домену в DreamHost.

На цьому етапі вас попросять створити новий обліковий запис DreamHost.

Створення нового облікового запису DreamHost.

Однак, якщо у вас вже є акаунт, ви можете просто увійти. У будь-якому випадку, вас попросять надати вашу особисту інформацію, яку ви можете зробити приватною, разом з вашими платіжними даними.

Після завершення процесу та реєстрації вашого домену ви можете використовувати його на вашому сайті, незалежно від того, чи він розміщений у DreamHost чи на іншому сервері.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

ТЛС для ТЛД

Хоча старі перевірені .com та .net залишаються найпопулярнішими типами TLD, це може змінитися незабаром. Зростаюча кількість сайтів використовує нові gTLD — тренд, який має свої плюси та мінуси.

У цій статті ми обговорили деякі з цих переваг та недоліків. Наприклад, хоча деякі нові TLD сприймаються як менш надійні, вони можуть бути значно дешевшими та легшими для придбання. Вони також можуть надавати більше інформації про мету та зміст сайту, а також дозволяють власникам сайтів бути більш креативними у своєму брендингу.

Якщо ви готові зареєструвати свій домен, DreamHost може допомогти. Ми пропонуємо понад 400 доменних зон, які будуть такими ж унікальними, як і ваш бізнес. Окрім нашого простого ціноутворення, ми також надаємо Захист приватності WHOIS домену та необмежену кількість субдоменів без додаткових витрат. Знайдіть ідеальний домен для вашого сайту сьогодні.