Кожен сайт, який ви відвідуєте — навіть найпростіші — створений з десятків елементів. Більшість сайтів мають бічні панелі, зображення, заголовки, кнопки тощо, і кожен з цих дизайнерських елементів відіграє роль. Однак, мало що є таким важливим, як логотип сайту, оскільки саме він часто привертає увагу відвідувачів.
Якісний логотип повинен робити більше, ніж просто гарно виглядати. Він має представляти вашу ідентичність бренду, демонструвати вашій аудиторії, що ви ведете професійний сайт, і повідомляти відвідувачам, чого очікувати. Звичайно, якщо ваш логотип також виділяється візуально на тлі всього цього, то це ще краще.
У цій статті ми поговоримо про те, чому вам потрібен логотип і обговоримо, що робить його ефективним. Потім ми представимо приклади п’яти різних типів логотипів і поговоримо про те, як ви можете створити логотип для свого вебсайту. Приступимо до роботи!
Чому вашому сайту потрібен логотип
Логотипи є невід’ємною частиною веб-дизайну. Проте, ви помітите, що не кожен сайт, який ви відвідуєте, має логотип. У багатьох випадках люди просто демонструють назву свого сайту і на цьому зупиняються.
Те, що сайт не має логотипу, не обов’язково означає, що він не вартий вашої уваги. Однак це може свідчити про те, що власник або компанія можливо не замислюються про брендінг. На найбільш фундаментальному рівні, логотипи є візуальним втіленням вашого бізнесу. Однак їхня роль значно ширша, ніж просто бути красивими.
Ось деякі з способів, як професійно розроблений логотип може вплинути на ваш сайт:
- З часом клієнти почнуть асоціювати ваш вебсайт та його вміст із вашим логотипом.
- Ви можете використовувати свій логотип для швидкого ідентифікування усіх акаунтів вашого сайту у соціальних мережах.
- Логотип дає вам можливість продемонструвати новим відвідувачам, про що ваш сайт.
- Візуальний брендинг може зробити ваш сайт більш професійним (якщо це зроблено якісно).
Ми готові посперечатися, що більшість ваших улюблених вебсайтів та брендів мають привабливі логотипи. Насправді, ці логотипи, ймовірно, одне з перших образів, які ви уявляєте, коли думаєте про видатні сайти та компанії.
Ефективні логотипи не обов’язково мають бути кричущими. Візьміть для прикладу логотип Twitter.
Це просте зображення, проте мало хто не впізнав би його сьогодні. Це потужний брендинг у дії. Створення унікального логотипу є однією з найкращих стратегій, щоб ваш сайт виділявся серед інших.
Основні елементи видатного логотипу
Немає чітких та незмінних правил, коли мова йде про дизайн логотипів. Якщо ви наймете чотирьох професійних дизайнерів, щоб допомогти вам з ідеями, ймовірно, ви отримаєте чотири дуже різні результати. Це нормально, адже логотипи мають бути унікальними.
Однак, існують деякі основні речі, які ви повинні врахувати при створенні або замовленні логотипу для вашого веб-сайту:
- Ви захочете використовувати кольори вашого бренду, щоб вигляд логотипу гармоніював з рештою вашого дизайну.
- Він повинен бути легким для розуміння або читання з першого погляду.
- Дизайн повинен бути орієнтованим на вашу основну аудиторію.
Перші два пункти є простими. Адже ви не хочете, щоб ваш логотип виглядав недоречно на вашому сайті або потенційні клієнти не могли розібрати, що на ньому написано. Третій елемент трохи складніший, оскільки він вимагає від вас глибокого розуміння того, хто є вашою основною аудиторією.
Скажімо, наприклад, ви ведете кулінарний блог. У такому випадку, ви можете захотіти включити деякі елементи, пов’язані з кулінарією, до дизайну вашого логотипу. Ножі, каструлі та сковорідки, а також фартухи будуть відмінним вибором. Хоча це може здатися трохи очевидним, вони відразу дають зрозуміти відвідувачам, про що ваш блог.
З урахуванням цього, ви також можете сміливо експериментувати з дизайном вашого логотипу. За нашим досвідом, дуже рідко буває так, що перший варіант дизайну вас влаштовує. Якщо ви збираєтеся найняти когось, щоб допомогти створити запам’ятовується логотип, вам слід розглянути кілька варіантів, перш ніж зупинити свій вибір на улюбленому.
Звичайно, ви завжди можете змінити свій логотип у майбутньому. Однак є причина, чому успішні вебсайти та компанії часто дотримуються одних і тих самих логотипів протягом десятиліть. Зміна логотипу зазвичай передбачає повну стратегію ребрендингу, що вимагає багато часу та зусиль. Тому бажано зробити це правильно з першої спроби, якщо це можливо.
5 типів логотипів, які ви можете використовувати на своєму сайті
Логотипи бувають усіх форм та видів. Однак, ми можемо поділити більшість типів дизайнів логотипів на п’ять основних категорій. Почнемо з верху!
1. Емблеми
Емблеми – це один з найпоширеніших дизайнів, які ви знайдете як в Інтернеті, так і поза його межами. Емблема складається з одного або декількох символів або іконок, поєднаних зі стилізованим текстом. Наприклад, Harley Davidson використовує емблему у вигляді герба для свого бренду.
Ще одним незаперечним символом є логотип Starbucks.
Використання емблем дає вам можливість додати текст до вашого дизайну логотипу. Логотипи-емблеми зазвичай виглядають класично, що робить їх надійним вибором для бізнесу та вебсайтів, які прагнуть встановити почуття професіоналізму та традиційності.
2. Монограми
Якщо ви шукаєте чистий та класичний підхід до дизайну логотипів, то монограми можуть бути тим, що вам потрібно. Використовуючи підхід монограми, ви створюєте логотип на основі ініціалів вашого вебсайту. Наприклад, візьміть Bavarian Motor Works, яке вам, мабуть, краще відоме як BMW.
Мабуть, найвідомішим прикладом компанії, яка використовує логотип-монограму, є McDonald’s. Ми готові посперечатися, що більшість людей у світі можуть впізнати іконічну «M» цієї компанії.
Можна стверджувати, що в цьому дизайні логотипу немає нічого особливого. Однак його простота та сміливий вибір кольору допомогли йому стати іконічним.
Монограмні логотипи відрізняються простотою. У деяких випадках люди можуть навіть почати називати ваш сайт, використовуючи його ініціали, що може зробити монограму ще більш запам’ятовуваною та відповідною.
3. Логотипи
Коли більшість людей думає про логотипи, першими на думку спадають емблеми та монограми. Однак, багато логотипів створюються виключно з використанням тексту.
Звичайно, це не означає, що ваш логотип має бути нудним. Деякі з найвпізнаваніших у світі дизайнів є простими логотипами, такими як у Google.
Більшість з нас щодня користується Google, тому ми добре знайомі з цим логотипом. Однак, швидше за все, якби ви не були знайомі з пошуковою системою і хтось показав би вам цей дизайн, ви подумали б, що це абсурд. Тим не менш, логотип Google вдається в двох ключових аспектах — він легко читається і використовує яскраві кольори для привернення уваги.
Якщо вам потрібен інший приклад логотипу, перегляньте FedEx.
Це виявилося одним з наших улюблених логотипів, через спосіб використання негативного простору для приховування стрілки між “e” та “x.” Це чудово демонструє, що дизайн логотипів не має бути нудним. Однак, якщо ви все ж вирішите обрати цей напрямок, вам захочеться експериментувати з типографікою щоб знайти дизайн, який не виглядає так, ніби ви просто набрали слово та вирішили, що це все.
4. Торговельні марки
Досі логотипи, про які ми говорили, були переважно зосереджені навколо літер та слів. Торговельні марки, з іншого боку, це все про образотворчість. Щоб ілюструвати це, давайте розглянемо одну з найбільш іконічних торговельних марок.
Це, звісно, логотип Apple. Він такий очевидний, що його ледь потрібно представляти. Це відображення як популярності Apple, так і сили гарного логотипу.
З брендовими знаками ви можете бути настільки креативними, наскільки бажаєте. Насправді, багато компаній обирають більш абстрактний підхід, ніж зробила Apple, наприклад Nike.
Ми знаємо, що це логотип Nike. Однак, якби ви не знали цю компанію, це зображення не розповіло б вам багато про те, чим вони займаються. Тим не менш, воно передає відчуття стилю і швидкості, що відповідає бренду.
Врешті-решт, брендові марки є лише такими хорошими, як компанія та продукти, які вони представляють. Це сміливий підхід до дизайну логотипів, який може принести вигоду в довгостроковій перспективі навіть для вебсайтів. Крім того, брендові марки можуть добре працювати для будь-якого типу веб-проєкту, оскільки ви маєте вільний простір для їхнього дизайну.
5. Талісмани
І наостанок, ми не можемо забути про логотипи на основі маскотів. В наші дні використання маскотів у дизайні логотипів не так популярно, як це було раніше. Однак це не означає, що ви не повинні розглядати цей підхід.
Адже є багато прикладів знакових логотипів-маскотів, таких як Planters.
Ще один чудовий приклад класичного дизайну талісмана походить від Wendy’s.
У цьому випадку талісманом є людина. Проте, багато інших талісманів засновані на тваринах, фантастичних істотах, мультяшних персонажах та іншому.
Логотипи на основі маскотів можуть бути складними для створення, проте часто вони ефективні — особливо якщо цільова аудиторія вашого сайту молодша. Адже маскоти можуть зробити ваш бренд більш ігровим та доступним. Крім того, ваш маскот може розвиватися та зростати разом із вашим брендом з часом, доки він залишається впізнаваним.
Як створити професійно виглядаючий логотип для вашого сайту (у 4 кроки)
Тепер, коли ви знаєте, які у вас є варіанти, настав час приступити до роботи! Творчий процес у кожної людини індивідуальний, але ми можемо розділити процес створення логотипу на чотири основні фази.
Крок 1: Підбір ідей для вашого логотипу
Незалежно від того, чи вирішите ви самостійно створити логотип, чи наймете когось іншого, перше, що вам потрібно зробити, це придумати кілька потенційних ідей. Ймовірно, у вас вже є якесь приблизне уявлення про те, як має виглядати ваш логотип.
Проте, перш ніж ви вирішите зупинитися на першій ідеї, яка спаде на думку, ось що ми рекомендуємо зробити:
- Перевірте логотипи деяких ваших конкурентів, щоб побачити, чи є у них спільні теми.
- Дослідіть бренди, які вам подобаються, та подивіться, чи може якийсь із їхніх логотипів надихнути вас.
- Подумайте про тип брендингу, який ви хочете використовувати для свого вебсайту, і про те, що ваш сайт представляє.
Звичайно, вам не хочеться копіювати те, що роблять інші бренди. Що ви можете зробити, це визначити вебсайти з привабливими логотипами, а потім звернути увагу на загальні елементи, які вони мають. Кваліфікований графічний дизайнер зможе подивитися на логотипи, які вам подобаються, та створити оригінальні дизайни в подібному стилі.
Якщо ви працюєте самостійно, аналіз логотипів інших може показати, що працює, а що ні, у вашій ніші сайту. Виходячи з цього початкового пункту, ви повинні зможете швидше створити сильний логотип.
Крок 2: Створіть детальний план
Для цього наступного кроку припустимо, що ви хочете найняти когось для дизайну логотипу вашого вебсайту. Якщо це так, вам потрібно буде надати їм якомога більше інформації, щоб вони зрозуміли, чого ви хочете для вашого вебсайту. Іншими словами, вам потрібно скласти просте дизайнерське завдання.
Ваше завдання має охоплювати наступні пункти, щоб забезпечити, що людина, яку ви наймаєте, зможе втілити вашу візію в життя:
- Деякі приклади логотипів, які вам подобаються
- Інформація про кольори, які ви хочете включити до логотипу
- Який тип шрифту ви хотіли б бачити у своєму логотипі
- Загальна ідея стилю, який ви шукаєте
- Текст, який ви хочете включити до свого логотипу (якщо такий є)
На цьому етапі у вас вже може бути готовий сайт, а може й ні. Якщо він у вас є, вам також слід поділитися ним з дизайнером, щоб той міг зрозуміти, що підійде до стилю вашого сайту.
Дизайн може бути дуже суб’єктивним, тому важливо бути максимально конкретним, якщо ви хочете отримати високоякісні результати.
Крок 3: Розпочати процес дизайну
На цьому етапі у вас вже є чітке уявлення про те, як має виглядати ваш логотип. Що важливіше, у вас є документація, яку можна використати, щоб допомогти комусь створити цей логотип та розробити дизайн, який вам сподобається.
Тепер перед вами стоїть критичний вибір — чи хочете ви найняти дизайнера, чи спробувати розробити логотип самостійно. У більшості випадків ми рекомендуємо відмовитися від останнього варіанту, якщо у вас немає досвіду в графічному дизайні. Однак, якщо ви хочете спробувати, існує багато інструментів, які можуть допомогти вам розробити стильний логотип.
Припускаючи, що у вас немає значного досвіду в веб-дизайні, ви, ймовірно, захочете спробувати безкоштовний конструктор логотипів. У цьому випадку ми рекомендуємо Canva, яку ви можете використовувати для створення різноманітної графіки для вебу (включаючи логотипи).
Звичайно, існує багато інших онлайн-інструментів для створення логотипів, які ви можете спробувати. Проте, ми не можемо не порекомендувати вам найняти професійного дизайнера для цього етапу.
Дизайн логотипу може бути досить коштовним для професійної роботи, але це інвестиція, яка окупиться багаторазово в довгостроковій перспективі. Проте, перш ніж наймати когось, обов’язково перегляньте їх портфоліо та переконайтеся, що їхні попередні роботи добре вписуються у візію, яку ви маєте для логотипу вашого сайту.
У нас є найкращий інструмент для дизайну сайтів
Співпрацюючи з DreamHost, ви отримуєте доступ до конструктора сайтів WP та понад 200 спеціалізованих стартових сайтів безкоштовно!
Запустіть свій сайтКрок 4: Розмістіть логотип на вашому сайті
Як тільки ваш логотип буде готовий, все, що залишається зробити, це завантажити кінцевий дизайн на ваш сайт. Ймовірно, вам не знадобиться наша допомога з цією частиною процесу. Однак важливо скористатися цією можливістю та переглянути, наскільки добре ваш новий логотип вписується в дизайн вашого сайту.
У деяких випадках можуть виникнути проблеми, які не стають очевидними, доки ви не додасте логотип на свій сайт. Якщо ви стикнетеся з такою ситуацією, не хвилюйтеся — дизайнери логотипів зазвичай включають вартість правок (в межах розумного).
Якщо ви надавали відгук під час процесу дизайну, логотип вашого сайту, ймовірно, виглядатиме цілком непогано. Однак, все ще добре б спробувати його на розмір, на всяк випадок!
Зробіть свій відбиток
Коли йдеться про логотипи, ви можете дозволити своїй креативності вільно розгорнутися. Ваш логотип може бути однією літерою, талісманом, класичним зображенням і слоганом або практично будь-чим іншим, що ви можете уявити. Головне, щоб він відображав суть вашого вебсайту і був легко зрозумілим на перший погляд.
У вас є питання щодо того, як придумати ідеальну ідею логотипу для вашого сайту? Знайдіть нас на Facebook або Twitter і давайте влаштуємо мозковий штурм!