Як новий користувач WordPress, ви, можливо, захочете налаштувати свій сайт. Можливо, у вас навіть є уявлення про те, як буде виглядати ваш готовий сайт. Однак, якщо ви не маєте досвіду у дизайні чи програмуванні, реалізація вашого бачення може бути складним завданням.
На щастя, теми є однією з більш властивих та корисних функцій WordPress — вони дозволяють вам налаштувати зовнішній вигляд вашого сайту і навіть додати додатковий функціонал. Насправді, з правильною темою, ви можете налаштувати свій сайт відповідно до ваших точних специфікацій (у багатьох випадках) без необхідності знань з програмування чи дизайну.
Вступ до тем WordPress
Тема WordPress — це група файлів (графіка, таблиці стилів і код), яка визначає загальний вигляд вашого блогу або веб-сайту. Теми можуть контролювати щось настільки велике, як макет вашого сайту, або настільки дрібне, як кольори гіперпосилань. Легко думати про тему як про ‘шкіру’ для вашого сайту, але вони набагато потужніші за це.
Замість того, щоб просто надавати вигляд і відчуття для вашого блогу, тема дозволяє вам контролювати презентацію вашого сайту. Наприклад, припустимо, що ви ведете блог про їжу, але у вас також є інтернет-магазин. Правильна тема може відображати ваші блогпости певним чином, одночасно пропонуючи зовсім інший макет для сторінок вашого магазину.
Теми є невід’ємною частиною WordPress. Насправді, платформа пропонує декілька тем за замовчуванням.
Є кілька причин, чому вам може знадобитися вибрати та встановити нову тему на ваш сайт:
- Щоб покращити візуальну привабливість вашого сайту: Якщо у вас є конкретне бачення вашого сайту, ви можете вибрати відповідну тему та налаштувати її для відповідності вашим вимогам.
- Щоб дозволити більше можливостей для кастомізації дизайну: Якщо у вас немає досвіду в дизайні або кодуванні, багато тем пропонують багато опцій кастомізації, щоб допомогти вам створити правильний дизайн.
- Щоб впровадити додаткову функціональність: Залежно від ваших потреб, тема може включати функціональність, пов’язану з вашою нішею, яку не можна знайти деінде.
Хоча стандартна або налаштована версія теми може підходити для багатьох веб-сайтів, насправді існує тисячі тем, з яких можна вибирати, що відповідають конкретним нішам і цілям. Давайте обговоримо це детальніше.
Багатофункціональні проти тематичних тем
Існують дві основні категорії тем. Перша, багатоцільова тема, охоплює ряд різних ніш і типів сайтів. Зазвичай вона включає кілька видів сторінок, розширень, кодів, віджетів та інструментів, щоб надати більше варіантів для налаштування вашого сайту, незалежно від його спеціалізації.
Хоча спеціалізовані теми також можна налаштувати, вони часто розроблені для однієї конкретної теми або галузі, такої як партнерський маркетинг або електронна комерція. Вони не включатимуть стільки можливостей для налаштування, як багатоцільові теми, але вдосконалена функціональність зазвичай буде точно зосереджена на вашому конкретному вимогах до сайту.
В основному, немає правильної або неправильної відповіді, коли йдеться про вибір вашої теми WordPress. Однак, це важливо визначити ваші вимоги перед прийняттям рішення — і ваш бюджет є одним з цих елементів.
Безкоштовні та преміальні теми WordPress
Перш ніж говорити про витрати грошей, важливо знати, що існує багато високоякісних тем WordPress, які не коштують ані копійки. Теми, які знаходяться у Довіднику тем WordPress, мають пройти суворий процес перевірки, щоб бути включеними. Це забезпечує якість і дозволяє вам вибирати тему чисто на основі дизайну, функціональності та відгуків користувачів.
Однак, існують недоліки безкоштовних тем. Початкова підтримка зазвичай мінімальна. Багато тем пропонують підтримку через спеціалізовані форуми, зазвичай залишаючи вас з виконанням рішення. Більше того, оновлення можуть бути більш «ад-хок», залежно від пріоритетів розробника.
Хоча вони розроблені таким же способом, як і безкоштовні теми WordPress, преміум-рішення – це інша справа. Часто ви знайдете, що підтримка та оновлення значно покращені, разом із збільшенням функціональності та можливостей. Однак це може вимагати регулярної підписки в залежності від розробника. Звичайно, ці витрати виправдані, якщо ви вважаєте, що вам потрібна регулярна підтримка та оновлення — і ми б рекомендували тримати вашу тему оновленою, щоб переконатися, що вона безпечна та захищена.
Зрештою, вибір безкоштовної чи преміум теми завжди буде базуватися на ваших унікальних вимогах. Якщо у вас є час та досвід, а також мінімальний бюджет, безкоштовна тема може бути ідеальним варіантом. Однак преміум тема, ймовірно, буде вашим найкращим вибором, враховуючи велику кількість доступних варіантів.
2 Якісні місця для пошуку тем WordPress
Існує безліч місць, де можна знайти теми для WordPress, які охоплюють всі види бюджетів та ніш. Давайте обговоримо дві з них, починаючи з тієї, про яку ми вже згадували.
1. WordPress Довідник тем
Довідник тем WordPress є офіційним репозиторієм для безкоштовних тем WordPress. Ви можете отримати доступ до цього через веб-сайт або з вашої панелі керування WordPress:
Усі теми були вручну перевірені через суворий процес огляду перед їхнім розміщенням у списку. Тому ми рекомендуємо почати звідси, коли шукаєте бюджетно-доступну тему.
Для кожної теми ви зможете отримати інформацію, яка допоможе вам зробити обґрунтований вибір. Наприклад, ви можете переглянути, скільки активних встановлень має тема, перевірити, коли вона була оновлена востаннє, прочитати відгуки та оцінки клієнтів, а також отримати доступ до форуму підтримки теми.
Крім того, ви можете переглянути тему безпосередньо з її списку, використовуючи стандартні дані (а також використовуючи фактичний контент вашого сайту, якщо переглядаєте в WordPress). Для повноцінної живої демонстрації часто можна знайти посилання на вебсайт розробника. Це дає вам можливість побачити тему в дії, хоча встановлення теми на тимчасовий сайт власної мінімізує ризик.
Нарешті, завантаження та встановлення тем — це дуже просто, особливо коли це робиться безпосередньо в WordPress.
2. Безпосередньо від розробників тем WordPress
Якщо вам не подобається ідея перегляду великого каталогу, ви завжди можете звернутися безпосередньо до джерела. Багато розробників тем WordPress продають свої роботи безпосередньо, хоча вам доведеться провести власні перевірки якості.
Один із сайтів, який ми рекомендуємо, це StudioPress, компанія, яка стоїть за Genesis Framework:
Вони пропонують широкий вибір преміальних дочірніх тем, які охоплюють ряд ніш та дизайнів.
Інший варіант – ThemeForest:
Це ринок, де ви можете знайти широкий вибір преміум тем WordPress, що охоплюють майже кожну категорію. Хоча обидві ці платформи пропонують різноманітні варіанти тем, вам також може бути цікаво розглянути інші джерела.
Наприклад, WooCommerce пропонує тему Storefront. Це спеціалізована тема для електронної комерції, розроблена для повноцінної роботи з плагіном WooCommerce. Зазвичай, пошук в інтернеті теми для вашої конкретної ніші виявить безліч варіантів на вибір.
Якщо ви шукали ідеальну тему де тільки могли, але не знайшли ту, яка відповідала б вашому баченню, ви також можете прямо найняти розробника для створення індивідуальної теми. Розробка індивідуальної теми, звичайно, дорожча, ніж вибір готової «упакованої» преміум-теми.
Встановіть свою нову тему сьогодні
Змінювати зовнішній вигляд та відчуття вашого нового сайту WordPress без досвіду кодування або дизайну є невід’ємною частиною використання платформи WordPress. Не тільки WordPress включає в себе стандартну тему, але також є тисячі варіантів, які охоплюють багато ніш і цінових категорій.
Робіть більше з DreamPress
Користувачі DreamPress Plus та Pro отримують доступ до Jetpack Professional (та понад 200 преміум тем) без додаткових витрат!
Переглянути плани