У кінці 2016 перегляди мобільних вебсайтів перевищили перегляди з настільних комп’ютерів вперше в історії. Ця важлива віха не повинна стати несподіванкою — це був лише неминучий результат зростаючої залежності нашої культури від смартфонів. Сучасний користувач Інтернету більше не прив’язаний до свого настільного комп’ютера, і дизайн вашого вебсайту також не повинен бути. В іншому випадку ви втрачаєте багато переглядів.
Насправді, протягом останніх двох років Google фактично карає вебсайти, які не включають мобільно-оптимізовану версію. Підтримка мобільних браузерів вже не просто краща практика, а важлива складова для виявлення вашого вебсайту.
На щастя, WordPress випереджає інших, коли йдеться про створення чудового вигляду вашого сайту на комп’ютерах, мобільних телефонах, планшетах та всьому, що між ними. Якщо оптимізація сайту для мобільних пристроїв звучить для вас як грецька мова, не хвилюйтеся — це набагато простіше, ніж здається. Ось декілька порад для того, щоб ваш цифровий дім міг приймати всіх цих інтернет-серферів з меншими екранами.
Станьте універсальними, обравши адаптивність
Ви могли чути про мобільні сайти та адаптивні сайти, але в чому різниця? Ну, перше означає версію вашого сайту, яка завантажується лише на мобільних екранах. Ви можете встановити plugin як WPtouch для створення мобільної версії вашого сайту не змінюючи настільну версію взагалі.
Кращим варіантом, однак, є зробити ваш сайт адаптивним. Адаптивний дизайн зосереджується на створенні оптимального досвіду перегляду на широкому спектрі пристроїв — без необхідності користувача прокручувати, переміщувати або налаштовувати свій екран. Більшість адаптивних дизайнів працюють на фреймворку, такому як Bootstrap від Twitter, який відображає масштабовані колонки або сітки, що налаштовуються в залежності від ширини браузера. Інші фреймворки включають Skeleton та Foundation. Незалежно від вибору фреймворку, вам буде потрібно знати HTML та CSS (якщо не, то зверніться до Upwork або подібних сайтів), щоб підтримати ваші зусилля щодо адаптивності.
На щастя, вам не потрібно знати, як програмувати, щоб долучитися до тренду адаптивного дизайну. Навіть простий пошук за словом «responsive» у Довіднику тем WordPress дає тисячі результатів. Оскільки теми проходять суворий процес перевірки перед тим, як їх приймають у Довідник тем, краще шукати саме там, щоб уникнути помилкового коду з інших джерел. Після встановлення адаптивної теми перевірте, чи вона виглядає чудово на всіх ваших пристроях. Більшість сучасних браузерів мають деяку форму інспекції коду. Інструменти розробника Chrome дозволяють симулювати широкий діапазон ширин пристроїв а також Адаптивний дизайнний режим Firefoxа. Якщо ваш сайт виглядає добре, то все готово.
Поспішаєте? Активуйте Jetpack
Не готові змінити теми або просто не маєте часу? Ваш найкращий варіант – активувати Jetpack, офіційний додатковий плагін WordPress, створений людьми з Automattic.
Jetpack додає багато функціональності до WordPress, включаючи мобільну тему. Навіть якщо ваша тема сайту не є адаптивною, мобільна тема Jetpack миттєво замінить її на менших екранах, так що користувачі мобільних пристроїв можуть переглядати сайт з легкістю. Після встановлення плагіна Jetpack перейдіть у вашу Панель керування WordPress до Jetpack → Налаштування → Вкладка “Зовнішній вигляд”, активуйте мобільну тему та натисніть “Зберегти”.
З одним натисканням ваша мобільна тема активується, і ви можете переглянути її на своєму смартфоні, щоб перевірити. Ви також можете внести додаткові налаштування, наприклад, змінити кольори та створити спеціальне меню лише для мобільних пристроїв. Зайве говорити, що ця тема не буде схожа на вашу настільну тему, але буде повністю оптимізована для мобільних читачів у нагальному випадку.
Отримайте більше з DreamPress
Користувачі DreamPress Plus та Pro отримують доступ до Jetpack Professional (та 200+ преміум тем) без додаткових витрат!
Не забудьте про додаток!
Оптимізація вашого сайту для мобільних пристроїв — це не лише врахування потреб ваших читачів. Ви також можете полегшити своє життя, забезпечивши можливість легкого оновлення сайту в дорозі. Якщо ви хочете оптимізувати процес мобільного блогінгу, спробуйте встановити мобільний додаток WordPress.
Цей безкоштовний, офіційний додаток доступний у двох версіях — iOS та Android — тому ви можете використовувати його незалежно від того, яку операційну систему використовує ваш мобільний пристрій. У додатку ви можете писати пости, редагувати контент та керувати коментарями, навіть якщо ви знаходитесь далеко від комп’ютера. Додаток навіть підтримує кілька сайтів, якщо у вас їх є: увійдіть один раз, щоб мати кожен з ваших блогів під рукою.
Редагування вашого сайту через мобільний пристрій також допоможе вам краще зрозуміти вашого мобільного користувача. На панелі керування додатку є видатне посилання «Переглянути сайт», і ймовірно, ви захочете перевірити це час від часу, поки редагуєте мобільний контент. Ставши мобільним користувачем, ви знайомитеся з будь-якими аспектами на вашому сайті, які можуть бути складними або незручними для взаємодії з вашими читачами.
Мобільне читання — це не просто тренд, це майбутнє вебсайтів. Чим краще ви зможете задовольнити потреби користувачів, чи вони сидять перед комп’ютером, чи гортають телефон у ранковому транспорті, тим більший успіх матиме ваш сайт.
Звітує Лорен Орсіні