Як створити посібник стилю бренду для вашого вебсайту

написав Brian Glassman
Як створити посібник стилю бренду для вашого вебсайту thumbnail

Підтримка послідовності є життєво важливою для успіху бренду. Однак, якщо у вас є кілька осіб, які займаються створенням та підтримкою вашого сайту, і вони не мають єдиної думки про те, як представляти ваш бренд, то досягти послідовності стає складно.

Посібник зі стилю може надати вашій команді інструменти для кращого підтримання іміджу вашого бренду, та забезпечує користувачам вашого сайту надійний досвід. Іншими словами, встановлюючи більш чітке та ефективне спілкування в команді, посібники зі стилю покращують сприйняття вашого бренду як для тих, хто його створює, так і для тих, хто з ним стикається.

У цій статті ми обговоримо, що таке посібник стилю бренду і чому він важливий для вашого сайту. Потім ми пояснимо, як створити такий для вашого сайту всього за п’ять кроків. Почнемо!

Вступ до посібників стилю бренду

Посібник зі стилю бренду — це набір правил для того, як ваш бренд буде представлений, як онлайн, так і поза мережею. Сприймайте це як основу вашої історії бренду. Це включає його веб-дизайн, тон і контент, спосіб взаємодії з клієнтами та більше. Бізнес будується на сприйнятті клієнтів, тому будь-який фактор, що впливає на те, як аудиторія вашого сайту бачить ваш бренд, може бути врахований.

Деякі конкретні області інтересу для Вашого посібника стилю можуть включати елементи візуального дизайну та вибір, такі як кольорова схема, іконографія та типографіка, макет сайту, зображення, та логотипи (включаючи ваші маркетингові матеріали). Тексти на вашому сайті, сторінка «про нас», блог та контент у соціальних мережах також повинні відповідати особистості вашого бренду в очах користувачів.

Будь-які елементи, пов’язані з взаємодією з користувачами, включаючи онлайн-чати та форми, також впливають на те, як клієнти ставляться до вашого бренду. Наскільки швидко ви відповідаєте, що ви кажете і як ви це кажете, може перетворити потенційного клієнта на прихильника вашого бренду. Якщо це зроблено погано, це також може спонукати їх звернутися до вашої конкуренції.

Важливо зазначити, що посібник зі стилю або брендбук відрізняється від бібліотеки шаблонів. Хоча бібліотеки шаблонів також корисні, вони лише перелічують основні елементи візуальної ідентичності вашого бренду. Вони не надають жодних вказівок щодо того, як ці елементи слід використовувати. Наприклад, без посібника зі стилю ваша команда може мати копію вашого логотипу, але не знатиме, що з ним робити.

Чому довідник стилю бренду є важливим для вашого сайту

Наявність бренд-бук по вашому сайту дозволяє всім членам команди бути на одній хвилі щодо того, як представляти ваш контент світу. Це також корисно, якщо вам потрібно найняти зовнішніх дизайнерів або розробників для роботи над вашим сайтом, оскільки це може запобігти їхньому відхиленню від власних ідей та роз’єднаному вигляду вашого сайту.

Послідовність є ключем до успіху бренду. Користувачі швидше впізнають ваш бренд, якщо ви маєте виразний стиль, який використовуєте скрізь. Більше того, якщо всі аспекти ідентичності вашого бренду не є однаковими на вашому вебсайті, соціальних мережах та деінде, де він з’являється, користувачі можуть стати збентеженими та замислитись, чи дійсно все це є частиною одного бренду.

Впровадження ретельного посібника стилю бренду, як тільки ви наймаєте нових членів команди (або навіть фрілансерів, таких як графічний дизайнер або веб-розробник), встановить стандарт послідовності з самого початку. Чим послідовнішими ви зможете бути, тим швидше ви зможете почати створювати свою брендову ідентичність та залучати повторних користувачів.

Зображення фону реклами

Правила брендування сайту? Перевірено!

Тепер отримайте хостинг для реалізації вашої мети. Ми забезпечимо швидку, безпечну роботу вашого сайту, що завжди буде доступним, аби ваші відвідувачі вам довіряли. Тарифні плани від $2.59/міс.

Оберіть свій план

Як створити посібник зі стилю бренду для вашого сайту (5 основних кроків)

Є кілька факторів, які слід враховувати при створенні вашого стильового посібника бренду. Найважливіше, побудова його навколо вашого бачення для вашого бренду дозволить вам створити рекомендації для бренду, які допоможуть вам досягти ваших цілей. Давайте поговоримо про те, як працює цей процес.

Крок 1: Оберіть місце для Вашого стильового посібника

Посібники зі стилю можуть бути створені в різних форматах. Місце розміщення ваших вказівок залежить від вас, але пам’ятайте, що посібник зі стилю найкорисніший, коли він чітко передає ваші вимоги та є легкодоступним для всіх, хто потребує ним користуватися.

Посібник стилю бренду Netflix.

Деякі компанії створюють субдомени для своїх веб-сайтів, що визначають розміщення сторінки, розміщення зображень та логотипів, шрифт та багато іншого. Перевагою використання субдомену є те, що це візуальне представлення вашого стилю, а не просто маркований список правил. Кожен, хто використовує ваш посібник, побачить, як саме має виглядати створюваний ними контент.

Альтернативно, інструменти управління проектами, такі як Trello також є корисним варіантом. Вони створені для використання командами, тому легко поділитися вашим посібником з усіма, кому він може знадобитись. Такий тип інструменту також спрощує організацію інформації таким чином, що забезпечує чіткі вказівки для людей, які працюють над вашим брендом.

Звісно, якщо вам просто потрібен швидкий і безболісний спосіб створення посібника зі стилю бренду, немає нічого поганого в тому, щоб написати його як документ. Включення зображень з прикладами може допомогти уточнити будь-які складні пункти. Просто переконайтеся, що файл легко ділитися, оскільки вам доведеться зробити його доступним для всіх, хто створює контент, пов’язаний з вашим брендом.

Крок 2: Уточніть місію вашого бренду

Можливо, у вас є уявлення про те, чого ви хочете досягти зі своїм вебсайтом, але написання чіткого та міцно закріпленого місійного звернення все ще важливо. Це буде корисним нагадуванням для вас самого, а також полегшить спілкування ваших цілей з іншими людьми, які працюють над вашим брендом.

Місійне твердження зі стильового посібника бренду “I Heart NY”

Коли створюєте свою місійну заяву, не забудьте зосередитися на меті вашого бренду, бути конкретними щодо ваших цінностей та того, чого ви сподіваєтеся досягти. Вам слід передати ваші глобальні цілі, одночасно надаючи конкретні приклади, які легко запам’ятовуються людьми.

Крок 3: Визначте тон і голос вашого бренду

«Тон» вашого бренду — це загальне відчуття, яке він передає вашій цільовій аудиторії, тоді як «голос» — це його конкретна особистість. Тон можна легко передати через зображення та письмовий контент. Голос також проявлятиметься у письмовому контенті та в інтеракціях з користувачами.

Рекомендації щодо тону голосу зі стилістичного путівника бренду Urban Outfitters.

Тон і голос вашого бренду тон і голос часто визначають, як користувачі взаємодіють з вашим контентом та які емоції він у них викликає. Використання одного й того ж стилю послідовно допомагає користувачам краще пізнати ваш бізнес ‘особисто’. Так само, як людина, яка жартує одну хвилину та сердиться наступну, може бути неприємною, раптові зміни в тоні та голосі, ймовірно, заплутають ваших користувачів.

Інтеграція тону та голосу у ваш стильовий посібник може бути складною. Однак, ви можете почати з переліку якостей, які ви хочете, щоб ваш контент виражав, та емоцій, які б ви хотіли, щоб він викликав. Також розумно використовувати тон і голос вашого бренду для створення самого посібника. Якщо ви прагнете до розслабленої та привітної атмосфери, наприклад, додайте кілька емодзі або трохи сленгу. З іншого боку, більш формальні бренди захочуть представити свої вказівки прямим способом.

Крок 4: Визначте керівні принципи для візуальних елементів вашого бренду

У вашому посібнику зі стилю ви також повинні включити специфікації щодо використання вашого логотипу. Це включає, коли і де він буде відображатися. Наприклад, якщо ви завжди хочете, щоб ваш логотип встановлювався як мініатюра для блог-постів, ви повинні згадати про це у вашому посібнику зі стилю (щоб усі, хто працює над контентом для блогу, знали, що робити).

Правила використання логотипу та іконок Spotify.

Аналогічно, встановлення правил стосовно того, які зображення можуть використовуватися, допоможе вам підтримувати послідовність бренду на вашому сайті. Наприклад, ви можете вказати, чи є меми прийнятними для використання в блог-постах, або ж вони занадто неформальні для тону вашого бренду. Згадування про вимоги ліцензування, щоб уникнути порушення авторських прав, також було б розумно.

Створення чіткого переліку всіх кольорів бренду, шрифтів, іконок та макетів, які ви хочете використовувати для вашого сайту, забезпечить, що люди, які працюють над вашим брендом, знають про ці специфікації. Це запобігатиме їхнім спробам нав’язати власні переваги та допоможе тим, хто має добрі наміри, уникнути помилок, таких як використання колірної палітри, яка лише на кілька відтінків відрізняється від вашого логотипу.

Крок 5: Дозвольте своєму стильовому посібнику еволюціонувати разом з вашим брендом

Як тільки ваш бренд розвивається та змінюється, ваш посібник зі стилю, ймовірно, також потребуватиме змін. Відгуки користувачів, зміни в стандартах галузі та зміни у вашій місійній заяві можуть означати, що вам захочеться змінити тон або певні візуальні елементи.

Як логотип DreamHost змінювався протягом років.

Набагато ефективніше дозволити своєму стилю адаптуватися до вашого бренду, ніж триматися за старі правила і отримати стиль, який не відповідає вашим поточним цілям. Пам’ятайте, сприйняття користувачів може зробити ваш бренд успішним або зруйнувати його. Якщо вони вважатимуть ваш стиль заплутаним або неузгодженим з посланням вашого бренду, вони більш імовірно матимуть негативну реакцію (або просто забудуть про вас).

Кожного разу, коли ви вносите оновлення до вашого бренд-біблії, обов’язково негайно повідомте всіх, хто працює над вашим сайтом. Люди звикають робити речі певним чином, тому вони можуть не помітити ваших змін, якщо їх не вказати безпосередньо.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

Брендинг має значення

Невідповідність у бренді сайту часто призводить до замішання для ваших користувачів та членів вашої команди. Створення посібника зі стилю може допомогти всім, хто працює над вашим сайтом, чітко розуміти, як він повинен виглядати, звучати та відчуватися, щоб ваші відвідувачі могли мати позитивний досвід.

У вас є питання щодо використання або створення цього типу посібника зі стилю? Слідкуйте за нами на Twitter і давайте обговоримо!

Автори зображень: Netflix, I Heart NY, Urban Outfitters, Spotify, DreamHost.