Web Application Firewall (WAF): Що це таке та як цим користуватися

написав Luke Odom
Web Application Firewall (WAF): Що це таке та як цим користуватися thumbnail

Коли-небудь намагалися потрапити до модного нічного клубу у Вегасі?

Залишайтесь зі мною тут.

Навіть якщо ви не знайомі з цим, ви, ймовірно, знаєте про концепцію вишибал. Серед іншого, вони відповідають за спостереження за чергою — та видалення когось, хто одягнений у шльопанці, обірвану футболку чи кігурумі з тваринними мотивами, яке не лише спричинило б перегрів, але й точно затьмарило б відомого DJ.

Так само як ці охоронці, брандмауери веб-додатків (WAFs) переглядають весь трафік, що намагається дістатися до веб-додатку, так що професіонали в області безпеки, а також звичайні власники та менеджери веб-сайтів, не мають хвилюватися про будь-які небажані відвідувачі, які можуть проникнути всередину.

Готові прискорити забезпечення безпеки вашого сайту WordPress, використовуючи WAFs?

Ця стаття ознайомить вас з основними концепціями WAF та тим, як застосувати цей метод безпеки для вашого сайту WordPress.

Що таке веб-застосунковий брандмауер (WAF)?

Діаграма показує, як працює брандмауер веб-додатків, з фільтрацією трафіку WAF перед тим, як він досягне сервера.

Зазвичай, коли хтось каже просто “firewall“, мають на увазі мережеві файрволи. Це інструменти безпеки, які автоматично моніторять трафік у вашій мережі та вирішують дозволити чи заблокувати відвідування з певних сайтів та джерел на основі заздалегідь встановлених правил безпеки.

Цей тип брандмауера є бар’єром між довіреними мережами, як-от вебсайти, які вже перевірила команда кібербезпеки, та недовіреними мережами, як-от невідомі сайти, які зловмисники можуть використовувати для проникнення у ваші системи та збору даних.

Глосарій DreamHost

Мережа

Мережа — це група комп’ютерів, які діляться ресурсами та протоколами комунікації. Ці мережі можуть бути налаштовані як дротові, оптичні або бездротові з’єднання.

Читати далі

Веб-застосунковий брандмауер (WAF) — це тип брандмауера, який налаштований для роботи спеціально з веб-додатками.

Що це означає, точніше? Давайте заглибимося.

Як технологія WAF захищає веб-додатки

WAFs “спостерігають” за двостороннім веб-трафіком (HTTP/HTTPS), що переміщується між веб-додатками та інтернетом, виявляючи та блокуючи шкідливих акторів, перш ніж вони потраплять до вашого веб-додатку. WAFs роблять це шляхом фільтрації, моніторингу та блокування поганого трафіку та атак на рівні додатків.

Ось основні методи, які WAF використовують для фільтрації запитів та видалення найгірших з них, перш ніж вони потраплять на веб-сервер:

  • Blocklist WAFs: Цей підхід блокує певні типи трафіку, а не точні джерела.
  • Allowlist WAFs: Цей метод за замовчуванням зупиняє весь трафік, дозволяючи проходити лише схвалений трафік. Хоча це може бути більш безпечним підходом, це також може затримати непередбачений, але цілком легітимний трафік.
  • Hybrid WAFs: Ця модель WAF є саме тим, що видається — вона поєднує елементи блокування та дозволу одночасно.

WAFs є корисними проти атак, таких як підробка міжсайтових запитів, включення файлів, атаки DDoS, SQL ін’єкції, маніпуляції з кукі, атаки типу “людина посередині” (MiTM), міжсайтовий скриптинг (XSS) та інші.

Надійний, сучасний WAF допоможе захистити додатки від переліку ризиків безпеки Проекту відкритих веб-додатків з безпеки, відомого як OWASP Top 10.

WAFs проти наступного покоління брандмауерів

Наступне покоління брандмауера (NGFW) — це тип брандмауера, який поєднує функції WAF з функціями традиційних мережевих брандмауерів.

Він це робить, відстежуючи вхідні мережеві запити та управляючи трафіком на приватних мережах.

Хоча WAF та NGFW перетинаються щодо функціональності, їх основні обов’язки та можливості відрізняються.

WAFs повністю зосереджені на запобіганні веб-атакам для захисту інтернет-орієнтованих та хмарних додатків.

Брандмауери нового покоління йдуть трохи далі. Так, вони забезпечують антивірусний захист та захист від шкідливого програмного забезпечення, але вони також можуть застосовувати політики безпеки на основі користувачів та збирати інформацію, що допомагає приймати рішення при розгляді можливих загроз.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

Три типи веб-застосункових брандмауерів

Типи брандмауерів веб-додатків – апаратні, програмні та хмарні – зображені з фіолетовими іконками.

Мережеві захисні екрани веб-додатків зазвичай мають три основні форми:

1. Апаратний веб-застосунок брандмауера

Цей тип мережевого брандмауера встановлюється на фізичному апаратному засобі, який встановлюється у локальній мережі (LAN) поруч з вашими веб- та додатковими серверами.

Переваги: Він пропонує швидку швидкість і продуктивність завдяки своєму фізичному розташуванню поруч із сервером, що дозволяє відстежувати та фільтрувати пакети даних із мінімальною затримкою.

Недоліки: Як і більшість нерухомості в наші дні, володіння та утримання фізичного WAF може бути дорогим, оскільки він повинен займати фізичний простір. Витрати включають придбання, встановлення, зберігання та обслуговування.

Найкраще для: Апаратні рішення WAF підходять для великих організацій з високим трафіком і великими бюджетами. Великим компаніям потрібна ефективна швидкість та продуктивність, і вони можуть покрити супутні витрати.

2. Програмно-заснований веб-додаток Firewall

Програмно-орієнтовані WAF встановлюються на віртуальній машині (VM), а не на фізичному пристрої. Звідти функціональність схожа на функціональність WAF, що базуються на апаратних засобах. Важливо пам’ятати, що користувачам потрібно буде керувати та обслуговувати VM для використання цього рішення.

Переваги: Воно гнучке. Ви можете використовувати його як в локальній установці, так і в хмарі, підключаючись до хмарних серверів. Також воно більш доступне, ніж апаратні WAF.

Недоліки: Робота у віртуальній машині природно призводить до вищої затримки, роблячи програмний WAF загалом менш швидким.

Найкраще для: Програмні WAFs підходять для організацій, які використовують хмарні сервери. Крім того, вони чудово підходять для малих та середніх підприємств, які потребують ефективного захисту веб-додатків за розумною ціною, але не мають великих вимог до трафіку.

3. Розгортання хмарного WAF

Компанії SaaS (software-as-a-service) надають і керують найновішою версією WAFs. Компоненти повністю у хмарі, не потребують інсталяцій.

Переваги: Хмарні WAF є досить простими для кінцевих користувачів. Вам лише потрібно сплатити за підписку; провайдер послуг займається усім поточним обслуговуванням.

Недоліки: Обмежені можливості налаштування для користувачів, оскільки провайдер послуг керує технологією WAF.

Найкраще для: Ми рекомендуємо WAF через хмару для малих та середніх організацій, які не мають місця для фізичного зберігання або коштів чи персоналу для ручного обслуговування.

Чому використовувати веб-додаток брандмауера?

WAF, або будь-яка форма застосунково-орієнтованого брандмауера, є необхідністю в нашу епоху інтернет-з’єднань.

До появи хмарних технологій існувало багато мережевих брандмауерів між зовнішніми та внутрішніми мережами.

Після хмар, ця налаштування просто не спрацює. Сучасні додатки не працюють у ізольованих внутрішніх мережах. Натомість, вони мають часто підключатися до інтернету, щоб їхні API та інші інтеграції функціонували.

WAFs вирішують цю проблему, фільтруючи мережевий трафік, одночасно забезпечуючи швидке та легке підключення додатків безпосередньо до інтернету.

Екран, який вони надають, є критично важливим. Згідно зі Звітом про розслідування порушень даних 2024 року, веб-додатки були основним шляхом, яким хакери розпочинали порушення даних у 2023 році.

Кругова діаграма показує, чому WAFs є критично важливими для безпеки. Хакери зламують дані через веб-додатки 60% часу.

WAFs не можуть вирішити основні проблеми безпеки веб-додатків або вразливості, але вони можуть допомогти блокувати шкідливий код і втрату вашої конфіденційної інформації, зупиняючи розвідувальні дії та закриваючи багато шляхів атаки, а також обмежуючи частоту запитів.

Як встановити WAF за допомогою WordPress у 3 кроки

Якщо ви новачок у WordPress та не знайомі з концепцією WAF, ми настійно рекомендуємо вибрати WordPress plugin для управління вашими потребами WAF.

Глосарій DreamHost

Plugin

Плагіни WordPress є додатковими послугами, які дозволяють розширити функціональність Системи управління контентом (CMS). Ви можете використовувати плагіни майже для всього, активуючи такі функції, як електронна комерція та інструменти SEO.

Читати далі

Чому? Зазвичай за ними стоїть корисний розробник, але крім того, велика спільнота WordPress є чудовим ресурсом для підтримки. Більше того, вони спеціально створені для WordPress, щоб забезпечити гнучкість, безпеку, масштабованість та швидкість, які потрібні більшості користувачів.

Щоб розпочати, давайте розглянемо, як вибрати та встановити правильний плагін WAF. 

1. Визначте свої потреби

Існує сотні постачальників веб-застосунків брандмауерів.

Щоб звузити вибір, почніть із переліку ваших конкретних вимог на основі ваших потреб.

Враховуйте наступні фактори при складанні цього важливого списку покупок:

  • Бюджет: Ви шукаєте безкоштовний інструмент, чи готові інвестувати в преміум-пакет з розширеними можливостями? Можливо, ви знаходитесь десь посередині? Визначення вашого бюджету допоможе спрямувати вас до хмарного, програмного або апаратного хостингового рішення.
  • Контроль та налаштування: Який рівень контролю вам потрібен? Ви хочете повністю персоналізувати свій інструмент, чи віддаєте перевагу просто використовувати його “як є” прямо з коробки?
  • Безпека: Чи забезпечує обрана вами опція сувору безпеку, щоб дані вашої компанії, а також будь-які дані користувачів, якими ви керуєте, були захищені та конфіденційні?
  • Обслуговування: Скільки обслуговування ви готові взяти на себе?
  • Особливості: Перелічіть будь-які розширені можливості WAF, які б ви вважали корисними, такі як профілювання додатків, мережі доставки контенту (CDN), ведення журналів трафіку тощо.
  • Відгуки: Які відгуки від людей, які вже працюють з інструментом? Перевірте сайти з відгуками, такі як G2, і блоги, щоб з’ясувати це.

Розгляд цих факторів заздалегідь спростить процес порівняння. У вас буде чіткіше уявлення про те, чого ви шукаєте, що допоможе виключити варіанти, які не відповідають вашим потребам.

2. Виберіть ваш Plugin

Тепер прийшов час шукати плагіни WordPress для вашого ідеального рішення.

Спочатку ви відвідаєте довідник Plugin WordPress.org або бібліотеку Plugin WordPress.com. Введіть “WAF” або “web application firewall”, щоб розпочати пошук. Так ви знайдете найбільше інформації про кожен плагін, щоб ви могли дізнатися про всі свої варіанти.

Незабаром ви помітите, що є багато плагінів! Щоб зробити свій вибір, використовуйте список вимог, який ви щойно створили, а також цей короткий огляд деяких з найпоширеніших інструментів веб-застосування брандмауера:

  • All-In-One Security (AIOS): Це популярний та всеосяжний плагін безпеки для WordPress. Він включає такі функції, як безкоштовний мережевий захисний брандмауер (WAF), а також захист від брутфорс-атак, блокування IP, відстеження активності користувачів, безпеку входу та багато іншого.
  • Sucuri: Сумісний з різними платформами, крім WordPress (Magento, Drupal, Joomla), Sucuri є універсальним варіантом, який пропонує хмарний WAF (преміум), який сканує і блокує шкідливий трафік через свої хмарні проксі-сервери для захисту ваших веб-додатків від онлайн-загроз.
  • Wordfence: Цей плагін, орієнтований на безпеку, має вбудований брандмауер на рівні додатків, який захищає від загроз. Він може похвалитися відданою командою та платними та безкоштовними функціями, які безперебійно інтегруються з WordPress для підтримки цілісності шифрування та забезпечення безпеки даних.
  • Cloudflare: Цей плагін від лідера у сфері безпеки та продуктивності веб-сайтів включає потужний WAF (платний), який спеціально створений для нейтралізації загроз, специфічних для WordPress, за лічені секунди.
  • MalCare: MalCare пропонує безкоштовний мережевий захисний брандмауер та сканер хмарних шкідливих програм. Ви також можете додати такі функції, як миттєва обробка шкідливих програм і персоналізована підтримка за додаткову плату.

3. Встановіть та налаштуйте безпеку вашого нового веб-додатку

Як тільки ви виберете плагін WAF, прийшов час його встановити і запустити на вашому сайті WordPress.

Ми розглянемо це, використовуючи плагін AIOS.

У лівій бічній панелі вашого редактора WordPress знайдіть Plugins > Add New Plugin.

З'являється меню Plugins. Опції 'Installed Plugins' та 'Add New Plugin', навколо якої виділено фіолетовою рамкою

Скористайтеся панеллю пошуку, щоб знайти AIOS, а потім натисніть кнопку Встановити зараз. Зачекайте кілька секунд, поки це виконується, а потім натисніть Активувати.

На цьому етапі воно встановлене!

Наступний крок схожий на “оберіть свою власну пригоду”.

Поверніться до лівої бічної панелі WordPress, знайдіть WP Security, та виберіть Налаштування.

Показано меню безпеки WP. Друга опція, 'Налаштування', виділена

Тут ви маєте побачити кілька підказок, включно з рекомендаціями налаштувати ваш firewall та зробити резервну копію вашого сайту.

Вікно налаштувань презентує 'All In One WP Security and Firewall.' Клікніть на синю кнопку, щоб 'Почати зараз.'

Ми рекомендуємо створити резервну копію вашого сайту, натиснувши на кожне посилання та слідуючи інструкціям. Потім натисніть кнопку Налаштувати зараз, і ваш фаєрвол буде увімкнено.

Нарешті, пройдіться по кожній вкладці, щоб переконатися, що все налаштовано за вашим бажанням. На момент написання цього тексту, стандартні налаштування (двофакторна автентифікація тощо) є чудовим вибором для початку.

Існує вісім вкладок налаштувань, що дозволяють вам контролювати вашу безпеку

Підвищте рівень безпеки додатків з DreamShield

З часів їх перших концепцій у 1990-х роках, WAFs надавали та захищали спокій для власників та розробників веб-додатків, які шукали притулку від злих акторів світу.

Тепер ви можете скористатися тією ж покриттям, слідуючи відносно простому процесу на вашому сайті WordPress.

Забезпечили це і хочете ще більше підвищити безпеку вашого WordPress?

Тоді ви ідеальний кандидат для DreamShield.

DreamShield виявляє та блокує більшість загроз, автоматично перевіряє ваш сайт на наявність проблем щодня, блокує шкідливе програмне забезпечення і тримає вас в курсі стану здоров’я вашого сайту.

Якщо ваш сайт страждає від невідомого або підозрілого захворювання, яке ви не можете подолати, зверніться до нашої розумної, надійної команди підтримки, і ми вам допоможемо.

Професійні послуги – Управління сайтом

Ми візьмемося за технічні питання

Забезпечте вашому сайту корпоративний рівень продуктивності та надійності. Залиште backend нашим експертам – сконцентруйтеся на своєму бізнесі.

Дізнатися більше