Посібник для власників малого бізнесу з конвертації більшої кількості відвідувачів сайту (15 кроків до успіху)

написав Alex Brown
Посібник для власників малого бізнесу з конвертації більшої кількості відвідувачів сайту (15 кроків до успіху) thumbnail

Без значення, наскільки великим чи малим є ваш бізнес, кожному сучасному бізнесу потрібен сайт – включно з вашим. Вам не потрібен просто гарний сайт, який насправді не приваблює людей або не допомагає перетворити їх на клієнтів. Сайт малого бізнесу, який тільки візуально привабливий, може бути веселим, але це велика упущена можливість.

Чудовий вебсайт повинен допомогти вам підняти ваш бізнес на новий рівень. Ви можете використовувати його для збільшення продажів, створення обізнаності про бренд, маркетингу для вашої цільової аудиторії та позиціонування себе як експерта. Якщо ви знаєте, що робите, ви можете досягти всього цього за допомогою одного вебсайту!

У цій статті ми розглянемо 12 способів допомогти вашому бізнес-сайту конвертувати більше відвідувачів. Ми покажемо вам приклади цих методів на практиці та обговоримо, чому вони ефективні. Давайте приступимо!

1. Зробіть свій сайт реагуючим

Ми кажемо, що веб-сайт є «респонсивним», коли він добре працює на мобільних пристроях. Це означає, що сайт відображається таким чином, що ним легко користуватися на менших екранах, і жоден з його основних елементів не викликає труднощів у взаємодії.

Глосарій DreamHost

Адаптивний дизайн

Адаптивний дизайн дозволяє сайту адаптуватися до розміру екрану пристрою, на якому його переглядають. Таким чином, сайт буде виглядати по-різному на різних пристроях.

Читати більше

Проектування адаптивних вебсайтів є важливим, оскільки більшість ваших відвідувачів, ймовірно, використовують мобільні пристрої більшу частину часу. Ми любимо думати, що люди бачитимуть наші чудові веб-дизайни на великих моніторах, але насправді багато людей користуються мобільними пристроями частіше, ніж настільними комп’ютерами.

Тому якщо ваш сайт не є адаптивним, ви ризикуєте втратити значну частину вашої аудиторії. На щастя, створення адаптивного сайту не вимагає багато технічних знань. Якщо ви користуєтеся програмним забезпеченням, таким як WordPress, у вас є доступ до тем, які вже є адаптивними.

Ось приклад веб-сайту WordPress, який використовує одну з останніх офіційних тем Системи управління контентом (CMS), Twenty-Twenty Three. Ця тема за замовчуванням є адаптивною для мобільних пристроїв, тому не має бути виправдань, чому ваш сайт не повинен виглядати ідеально на більшості мобільних пристроїв:

Двадцять двадцять третій

Коли ви шукаєте тему WordPress, перегляньте її демонстрацію або попередні перегляди, щоб побачити, як вона виглядає на мобільному пристрої. Якщо ваш поточний веб-сайт не виглядає добре на мобільному, розгляньте можливість зміни тем на більш відповідальну.

2. Зверніть увагу на читабельність

Один з аспектів дизайну вебсайту, який часто залишається поза увагою, — це читабельність. Йдеться про те, наскільки легко читати текст на вашому сайті. Більшість вебсайтів переважно використовують текст для передачі інформації, тому читабельність є надзвичайно важливою.

Наприклад, якщо ви робите ваші шрифти занадто маленькими, вони можуть бути неможливі для читання на мобільному пристрої, якщо не збільшити. Ось швидкий приклад того, як текст вашого вебсайту повинен виглядати на мобільному:

Сторінка документації WordPress.org

Це ж стосується і великих екранів. Зробіть текст занадто малим, і користувачам буде важко його розшифрувати. З іншого боку, якщо зробити шрифт занадто великим або використати екстравагантні шрифти, текст занадто відволікатиме від інших елементів на вашому вебсайті.

Не існує жорстких правил щодо розмірів тексту, які слід використовувати на вебсайті. Це залежить від вашого дизайну, але ми рекомендуємо експериментувати, запитуючи інших людей, чи важко їм читати текст на вашому сайті.

Окрім розмірів шрифтів, вам також слід врахувати кольори. Залишатися при чорному кольорі в більшості випадків нормально, але залежно від кольору фону, вам може знадобитись переходити на інші кольори тексту з часом. У таких випадках ми рекомендуємо вибирати контрастні кольори для тексту, щоб він виділявся. Такий підхід є поширеним серед Закликів до дії (CTAs) оскільки це допомагає їм привертати увагу:

CTA на мобільному пристрої.

Звернення уваги на обидва ці фактори забезпечить те, що відвідувачі не матимуть труднощів з пошуком та читанням пропозицій на вашому сайті, а в кінцевому підсумку це означає, що ви зможете забезпечити більше конверсій.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

3. Покращте навігацію вашого сайту

Контент вашого веб-сайту може бути чудовим, але він може бути ефективним лише настільки, наскільки ефективна його навігація. Якщо відвідувачі відчувають труднощі з пошуком потрібного контенту, пропозицій або продуктів на веб-сайті, їхній досвід не буде приємним.

Навігація сайту зводиться до двох факторів. Перший – це меню, а другий – внутрішні посилання. Більшість сайтів мають одне основне навігаційне меню вгорі кожної сторінки та, можливо, бічні панелі або нижні колонтитули, що містять посилання на менш важливі сторінки:

Основне меню навігації вебсайту.

У короткому вигляді, навігаційне меню сайту повинно бути простим і містити посилання на найважливіші сторінки для вас і ваших користувачів. Менш важливі посилання можуть бути розміщені в іншому місці, наприклад у самому контенті.

Кожна сторінка та публікація надає кілька можливостей використовувати контент для посилання на інші сторінки вашого сайту. Наприклад, ця публікація, яку ви зараз читаєте, містить кілька посилань на пов’язані статті з нашої бібліотеки. Кожне з цих посилань допоможе вам дізнатися більше про конкретну тему в рамках ширшої теми.

Цей простий прийом може допомогти вам збільшити час перебування відвідувачів на вашому сайті, і чим більше часу вони проводять на сайті, тим вищі шанси, що вони здійснять конверсію.

4. Розмістіть контактну інформацію на видному місці

Будь-який бізнес-сайт повинен зробити легким пошук контактної інформації, такої як телефонні номери, адреси електронної пошти, години роботи тощо. Якщо на вашому сайті важко знайти цю інформацію, це може дратувати відвідувачів до неможливості:

Діловий веб-сайт з контактною інформацією.

Це застосовується навіть якщо вся ця інформація доступна в локальних бізнес-довідниках, таких як Google Business Profile або в соціальних мережах. Якщо основна мета вашого веб-сайту — залучити більше клієнтів, вам слід включити якомога більше інформації, щоб допомогти відвідувачам вирішити, чи відвідати ваш бізнес.

Якщо ваш бізнес не має фізичного магазину, ви все одно захочете включити, як мінімум, контактну електронну пошту та посилання на ваші профілі в соціальних мережах:

Навігаційне меню з посиланнями на соціальні мережі.

Чим більше каналів зв’язку ви включите, тим вищі шанси, що відвідувач вирішить звернутися, особливо якщо у нього виникне питання. Як тільки користувач здійснює перший контакт, стає набагато легше отримати конверсію.

5. Налаштування онлайн-форми зворотного зв’язку

Крім публікації контактної інформації на вашому сайті, ви можете зробити крок вперед і налаштувати базову контактну форму. Ця форма дозволяє користувачам надсилати вам електронні листи без необхідності входити в клієнт електронної пошти або копіювати та вставляти адресу електронної пошти.

Не лише форми зворотного зв’язку прості у використанні, вони також надзвичайно налаштовувані. Якщо є якась інформація, яку ви хочете зібрати від користувачів, наприклад, як вони дізналися про ваш сайт, ви можете додати налаштовувані поля до форми зворотного зв’язку:

Контактна форма з налаштованими полями.

Є багато інструментів, які ви можете використовувати для налаштування форм зворотнього зв’язку. Якщо ви користуєтеся WordPress, у вас є доступ до додаткових послуг, які розширюють CMS. Вони дозволять вам створювати будь-який тип форми, включаючи варіанти з настроюваними полями. Ось швидкий приклад стильної форми зворотнього зв’язку, щоб показати вам, що ці елементи не повинні виглядати нудно:

Приклад контактної форми.

Форми зворотного зв’язку можуть мати власні сторінки залежно від їхнього основного призначення — якщо ви хочете збирати потенційних клієнтів для вашого бізнесу, ви можете включати форми в кінці ключових сторінок приземлення. Для більш загальних запитань ми рекомендуємо створити сторінку зворотного зв’язку.

6. Показуйте позитивні відгуки

Більшість сучасних споживачів звикли шукати відгуки в інтернеті перед тим, як вирішити купувати продукт чи послугу. Нещодавнє дослідження показує, що понад 99% користувачів переглядають якісь відгуки під час онлайн-покупок, що є вражаючою статистикою. Навіть для покупок офлайн понад 57% потенційних покупців заздалегідь дивляться відгуки в інтернеті!

Приклади позитивних відгуків на сайті.

Факт полягає в тому, що якщо ви не просите відгуки у клієнтів і не демонструєте їх, ви втрачаєте значну кількість продажів. Багато користувачів можуть сприймати відсутність відгуків як показник того, що ваш бізнес новий або що він ненадійний.

Звичайно, жоден бізнес не отримує лише ідеальних відгуків, але те, що ви можете і повинні робити, це виділяти найкращі відгуки клієнтів на вашому вебсайті. Ті, які показують ваші товари та послуги у найкращому світлі та надають додаткову інформацію, яка може зацікавити нових клієнтів:

Приклади позитивних відгуків на сайті онлайн-бізнесу.

Що стосується розміщення, якщо ваш сайт має сторінки товарів або послуг, вони повинні включати індивідуальні відгуки. Ми також рекомендуємо виставляти видатні відгуки на головній сторінці вашого сайту, щоб допомогти заручитися довірою нових відвідувачів.

7. Оновлюйте ваш сайт

Ця порада досить проста. Відвідувачі не люблять застарілі веб-сайти, тому ви повинні постійно оновлювати свій. Все дуже просто.

Термін «застарілий» може мати багато значень. Наприклад, якщо ви відвідуєте вебсайт, і він виглядає так, ніби його було розроблено на початку 2000-х, це може відлякати багатьох користувачів, навіть якщо такий дизайн є навмисним вибором.

Так само, якщо відвідувач відкриває ваш блог і бачить, що ви не публікували жодних нових постів протягом останніх кількох місяців, він може подумати, що вебсайт було залишено. Бізнес з залишеним вебсайтом не виглядає надійним, тому ті відвідувачі можуть звернутися до ваших конкурентів.

Більше того, з часом інформація на вашому сайті може стати неточною. Щоб уникнути цих проблем, ми рекомендуємо періодично переглядати ваш сайт, щоб перевірити, чи не потрібно оновити його елементи або сторінки. При цьому не забудьте регулярно публікувати новий контент, щоб користувачі знали, що вебсайт залишається активним.

8. Публікуйте блог-пости, пов’язані з індустрією

Завоювання довіри відвідувачів є критично важливим для їх перетворення на клієнтів. Один із кращих способів використання сайту для завоювання довіри — публікація контенту, який може допомогти користувачам. Наш улюблений спосіб для такого контенту це блогінг (що має бути очевидним).

Під блогінгом ми розуміємо публікацію глибокого змісту, який відповідає на питання, які у вас можуть виникнути. Ідея полягає в тому, що надаючи вашим користувачам знання та ділячись своїм досвідом, ви покажете їм, що вони можуть довіряти вам достатньо, щоб вести бізнес та купувати ваші товари чи послуги.

Блог DreamHost.

Справедливо буде зазначити, що не кожна бізнес-ніша підходить для ведення блогу, і у вас може не бути часу робити це регулярно. Однак варто врахувати, що блогінг також може допомогти вам отримати більше трафіку в першу чергу.

Написання блог-постів, які цілять на популярні запити у вашій бізнес-ніші, означає, що ви можете з’явитися у результатах пошуку за цими запитами. Чим більше запитів містить ваш контент, тим більше відвідувачів може отримати ваш сайт і тим більше шансів у вас є отримати конверсії.

9. Не використовуйте скорочені методи SEO

Говорячи про те, як контент блогу може допомогти вам зайняти вищі позиції в пошукових системах, ми приходимо до Search Engine Optimization (SEO). SEO — це набір практик, які власники вебсайтів використовують для того, щоб їхній контент з’являвся у пошукових системах за відповідними запитами у найкращих можливих позиціях.

Факт полягає в тому, що SEO – це складно. Кращі практики постійно змінюються з оновленнями алгоритмів пошуку, і те, що працювало кілька років тому, зараз може поховати ваш сайт у рейтингах. Іншими словами, універсальної формули, коли мова йде про SEO, не існує.

Якщо ви спробуєте обійти систему за допомогою технік SEO «чорного капелюха», таких як «наповнення» ключовими словами, купівля зворотних посилань, зловживання структурованими даними тощо – є велика ймовірність, що ваш сайт буде покараний за це. Ви можете отримати короткочасне підвищення рейтингів, але в довгостроковій перспективі ви за це заплатите.

Єдина стратегія SEO, яка працює для більшості сайтів, полягає в тому, щоб вивчити основи і практикувати їх протягом тривалого часу. Якщо ви публікуєте контент, який відповідає на запитання користувачів, має гарну структуру і орієнтований на популярні пошуки, ви отримаєте органічний трафік. Можливо, знадобиться деякий час, щоб отримати стільки трафіку, скільки ви бажаєте, але це нормально в сучасному інтернет-ландшафті.

10. Налаштуйте список електронної пошти для ваших клієнтів

Якщо ви не використовуєте переваги списків електронної пошти, ви втрачаєте один із найпотужніших маркетингових каналів у вашому розпорядженні. Коли хтось підписується на список електронної пошти, вони по суті кажуть: «Ви можете надсилати мені маркетингові електронні листи, коли вирішите».

З електронною поштою вам не потрібно друкувати листівки або поштові розсилки. Замість цього ви просто розробляєте кампанію та відправляєте її. Платформи електронного маркетингу навіть дозволяють створювати електронні листи та планувати їх заздалегідь, а також стежити за метриками їхньої ефективності.

Все, що вам потрібно для початку, це зареєструватися на платформі електронного маркетингу та додати форму реєстрації на свій вебсайт. Форми реєстрації можуть мати різні форми та розміри, включаючи чат-бульбашки:

Спливаюче вікно форми реєстрації.

Те саме стосується форм реєстрації електронної пошти. Вони можуть бути простими, як у наведеному вище прикладі, або ж можуть пропонувати стимули для збільшення кількості реєстрацій. Одна з поширених тактик, яку використовують компанії, – це пропозиція якихось безкоштовних бонусів, наприклад доступу до ексклюзивних знижок або навіть електронних книг:

Пропозиція підписатися на розсилку.

Список електронної пошти також дозволяє вам зібрати список вашої «основної» аудиторії. Ці користувачі набагато ймовірніше повернуться на вебсайт та зроблять майбутні покупки, доки вони продовжують відкривати ваші листи. Чим більший ваш список електронної пошти, тим більше людей ви можете конвертувати кожного разу, коли відправляєте новий лист.

11. Промотуйте свій сайт у соціальних мережах

Соціальні мережі можуть бути такими ж важливими для вашого бізнесу, як і наявність вебсайту. Наявність присутності в соціальних мережах означає, що ви взаємодієте з підписниками, часто публікуєте новий контент та спрямовуєте підписників на ваш сайт.

Таким чином, ваша аудиторія постійно нагадує, що ви, ну, існуєте. Крім того, підтримка послідовної онлайн-присутності може допомогти тримати ваших клієнтів в курсі всього, від подій до акцій.

Instagram-профіль DreamHost.

Візьміть ресторани – будь-який ресторан, що поважає себе, матиме вебсайт, який включатиме інформацію про заклад, фотографії, а можливо навіть онлайн-меню. Однак, більшість користувачів, ймовірно, спочатку перегляне акаунти ресторану в соціальних мережах.

У більшості випадків соціальні медіа та веб-сайти взаємодіють один з одним. Деякі користувачі віддають перевагу перевірці веб-сайту на наявність пропозицій або новин, тоді як інші люблять отримувати оновлення через соціальні медіа.

Якщо ваш бізнес не має сильної онлайн-присутності, ми рекомендуємо зосередитися спочатку на одній або двох соціальних мережах. Задумайтеся, хто ваші покупці-персонажі та які соціальні канали вони найімовірніше використовують. Саме на них вам слід зосередитися.

12. Оптимізуйте продуктивність вашого сайту

Якщо є одна річ, яку користувачі не люблять, то це повільне завантаження сайту. Коли ваш сайт завантажується кілька секунд, це змусить відлякати багатьох відвідувачів. Це важкозароблений трафік з SEO, соціальних медіа та електронного маркетингу, який ви втрачаєте через брак технічних оптимізацій.

Існує багато факторів, які можуть сповільнити вебсайт. Наприклад, ви можете використовувати низькоякісний хостинг-сервіс або отримувати занадто багато трафіку для поточної потужності вашого сервера. Крім того, наявність занадто багатьох неоптимізованих зображень (або інших медіафайлів) може суттєво вплинути на швидкість вашого сайту.

Оптимізація продуктивності вебсайту означає зменшення часу завантаження настільки, наскільки це можливо. Ідеально, більшість сторінок мають завантажуватись менше ніж за дві секунди. Для більшості користувачів це майже миттєво, що і є тим, чого вони хочуть.

Досягнення таких швидкостей не є неможливим, особливо якщо ви знаєте, як оптимізувати вебсайт і використовуєте якісний хостинг!

Перетворіть більше відвідувачів сайту сьогодні

Метою більшості вебсайтів є отримання конверсій. Для бізнес-сайту конверсії можуть бути продажами, реєстраціями клієнтів, отриманням нових лідів тощо. І наявність вебсайту дозволяє вам робити все це, але лише якщо він оптимізований. Це означає створення найкращого можливого досвіду користувача та мотивація відвідувачів до конверсії.

Багато конверсій залежать від довіри, одночасно пропонуючи пропозиції, які надають клієнтам реальну цінність. Якщо у вас сильний бренд, але ваші пропозиції не привабливі, вам буде складно отримати конверсії, і навпаки. Тим не менш, ви можете підсилити сильний продукт робустною веб-сторінкою. Вам слід спробувати кілька (або всі) стратегій, які ми описали вище, таких як покращення навігації вашого сайту, пріоритетність SEO, використання форм і більше.

Якщо ви працюєте над новим сайтом і у вас немає часу або досвіду впоратися з цим завданням самостійно, не хвилюйтеся. У DreamHost ми пропонуємо послуги індивідуального веб-дизайну для допомоги вам створити сайт, який відповідатиме потребам вашого бізнесу! Таким чином, ви можете бути впевнені, що ваш сайт завжди максимізуватиме можливі конверсії.

Зображення фону реклами

Допоможемо вам залучити більше відвідувачів сайту

Наші дизайнери створять чудовий сайт з нуля, ідеально підходящий для вашого бренду.

Дізнатись більше