Як розпочати бізнес (Почніть свій шлях тут)

написав Brian Glassman
Як розпочати бізнес (Почніть свій шлях тут) thumbnail

Отже, ви хочете розпочати бізнес?

Вирушити в невідоме?

Відкрийте для себе нові можливості?

Змініть світ за допомогою гіперреалістичних ювелірних прикрас у стилі їжі? (Я не знаю, як ви, але мій світ точно змінився.)

А може, навіть заробити деякі гроші по дорозі?

Шлях до створення успішного бізнесу та становлення власним босом може бути довгим. На щастя, у нас є карта.

У цьому повному посібнику ви дізнаєтесь про всі кроки, необхідні для запуску успішного малого бізнесу, від створення базового бізнес-плану до найму вашого першого співробітника.

Візьміть перекус (не у вигляді намиста), і давайте вирушимо в дорогу.

Удосконалення Великої Ідеї

Кожне творче зусилля має дві частини: ідею та виконання.

Багато прагнучих підприємців приходять з чудовими ідеями, але стикаються з труднощами у другій частині.

Потрібні докази? Скільки ваших друзів мають революційні ідеї для додатків? А скільки насправді розробили додаток, випустили його та побудували успішний бізнес? Швидше за все, відповідь на друге питання набагато менша.

Коли ви починаєте свій власний бізнес, вам потрібно вийти за рамки великої ідеї, щоб розробити план виконання.

Отже, давайте розпочнемо з правильного напряму та розбиймо вашу велику ідею на маленькі, досяжні кроки.

1. Визначте вашу бізнес-ідею

Мало що може згубити новий бізнес, як занадто абстрактна концепція. Як ви можете почати будувати свій бізнес, якщо ваш план полягає лише в тому, щоб «створити новий тип соціальної мережі?»

Ну, ви не робите. Ви або вдосконалюєте свою ідею в щось конкретне, або даєте їй занепадати з часом.

Більшість ідей можна врятувати за допомогою невеликого удосконалення та трішки полірування. Ключ до цього — задавати правильні питання:

  • Чому ви розпочинаєте цей проект?
  • Хто ваша цільова аудиторія, і чи є це життєздатний ринок?
  • Який продукт або послугу ви пропонуєте?
  • Коли він буде доступний, і коли хтось міг би використовувати цей продукт?
  • Де ваш продукт буде доступний?

Відповідаючи на ці питання, ви можете перетворити нечітку ідею на кшталт “започаткувати нову соціальну мережу” на “започаткувати нову соціальну мережу для професіоналів та нещодавно випущених студентів коледжів у США, щоб зв’язати їх та знайти робочі можливості в мережах їхніх алюмнів.”

Приклад використання хто, що, коли, де і чому для уточнення вашої бізнес-ідеї

Як тільки ви пройдете перший раунд питань, запитайте більше: Чому цей нішевий ринок використовуватиме це замість LinkedIn? Які особливості відрізняють його від конкурентів?

Удосконалення вашої ідеї нагадує створення скульптури з блоку мармуру. Почніть з видалення великих шматків на першому етапі, а потім працюйте над дрібними деталями, коли будете продовжувати.

Пам’ятайте, іноді ідеї просто не працюють. Це так само важливо, як знати, коли відмовитися від ідеї, так і як її вдосконалити. Після деяких спроб, немає сорому визнати, що певний напрямок не є хорошим. Відкладіть його осторонь, щоб зосередити свої зусилля на іншій великій ідеї.

2. Створіть бізнес-план

Наступний крок – це розробка детального плану бізнесу, який допоможе вам уточнити всі деталі. Крім того, ваш бізнес-план може стати в нагоді при пошуку інвесторів або бізнес-грантів.

За даними Адміністрації малого бізнесу США, бізнес-план має містити ці елементи:

  • Короткий зміст: Підсумуйте ваш бізнес. Чому він буде успішним? Яка ваша місія? Що ви пропонуєте? Коротко: Хто ви як бізнес, і чому це має хтось враховувати?
  • Опис компанії: Розширте деякі з найцікавіших пунктів вашого короткого змісту. Які проблеми вирішує ваш бізнес? Як виглядає ваша команда? Яка ваша конкурентна перевага? Опис вашої компанії, ймовірно, перекриватиметься з коротким змістом до певної міри, але ви можете розширити його та додати тут нову інформацію.
  • Аналіз ринку: Поясніть, як ваш продукт вписується у цільовий ринок. Що роблять конкуренти? Як ви можете це робити краще або дешевше?
  • Лінійка товарів/послуг: Опишіть товари або професійні послуги, які ви продаєте. Включіть інформацію про патенти, життєвий цикл, переваги, а також місцезнаходження бізнесу, якщо це критично. Ця інформація стане основою вашої бізнес-моделі.
  • Деталі маркетингу та продажів: Поясніть, як будуть працювати ваші зусилля в галузі продажів та маркетингу. Як ви будете збільшувати вашу клієнтську базу? Як ви будете утримувати клієнтів?
  • Запит на фінансування: Якщо ви використовуєте цей план на зустрічі з інвесторами, включіть інформацію про те, скільки фінансування вам буде потрібно протягом наступних п’яти років та на що ви плануєте витратити ці кошти.
  • Фінансові прогнози: Доведіть, що ваш бізнес перебуває у доброму фінансовому стані та готовий до успіху, включивши ваш фінансовий план та прогнозуючи, як ваші фінанси будуть виглядати протягом наступних кількох років. Зверніть увагу, що вам також може знадобитись включити звіт про доходи тут, якщо ви вже працюєте.
Зразок бізнес-плану, що починається з резюме, на темному тлі

Якщо у вас є вся необхідна інформація, ми створили шаблон бізнес-плану, який ви можете завантажити та заповнити.

3. Визначтеся з назвою бізнесу

Швидше за все, якщо ви дійшли до цього моменту, у вас вже є якась робоча назва. Якщо ні, настав час її виробити.

Коли ви придумуєте назву для свого бізнесу, майте на увазі ці поради:

  • Назва має бути барвистою та звучати добре, коли ви її вимовляєте вголос
  • Ви повинні мати можливість зареєструвати вашу назву як торгову марку
  • Назва повинна бути більш-менш пов’язана з перевагами або особливостями вашого продукту чи послуги
  • Ви повинні мати можливість зареєструвати домен .com для неї (про це буде далі)
  • Назва має бути легкою для написання

Деякі підприємці застрягають на цьому етапі. Хоча дійсно важливо переконатися, що ваша назва бізнесу має певну привабливість, не зациклюйтесь на цьому і не зупиняйте свій прогрес тільки тому, що ви не можете визначитися з ідеальною назвою. Дайте собі розумний час на роздуми, а потім оберіть свій улюблений варіант, навіть якщо він вас повністю не захоплює.

[bng]

4. Розробіть свій бренд

Як і люди, бізнеси можуть мати різні типи особистостей.

Як тільки ви визначитеся з назвою для вашої бізнес-одиниці, почніть розглядати, які інші особливості та характеристики ви хочете, щоб люди асоціювали з вашим брендом.

На цьому етапі вам слід створити логотип та встановити деякі брендові стандарти. Який тон буде використовувати ваш бізнес у своїх комунікаціях? Які кольори його представлятимуть?

Oatly, наприклад, визначила себе через своє ігрове та неповажне копірайтинг, свій фанкі логотип, та свою прихильність до м’якої палітри переважно блакитних, коричневих, чорних та білих кольорів.

Ідеально, ваш візуальний образ повинен бути настільки впізнаваним, що коли ви випускаєте новий продукт, цільові клієнти відразу зрозуміють, що це з вашої продуктової лінійки.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

Забезпечення вашого місця в інтернеті

У світі, де цифрові технології домінують, підтримання сильної онлайн-присутності є важливішим ніж коли-небудь.

На щастя, створення вебсайту та розбудова соціальної присутності набагато легше, ніж це було раніше. Ось як розпочати!

1. Зареєструйте свій домен

Ваш домен — це адреса, яку люди будуть вводити, коли захочуть відвідати ваш сайт.

Наприклад, наш домен dreamhost.com. Якщо ваш бізнес називається Deb’s Donuts, ваш домен може бути debsdonuts.com.

Глосарій DreamHost

Доменне ім’я

Доменні імена схожі на адресу в інтернеті, що полегшує пошук веб-сайтів без необхідності запам’ятовувати складний рядок чисел. Вони також корисні для відрізнення одного веб-сайту від іншого, оскільки кожне доменне ім’я має бути унікальним.

Читати більше

Більшість бізнесів захочуть отримати ім’я .com. Однак, інші доменні розширення, як .ai, .inc, та .net можуть бути варти розгляду в певних випадках.

Придбання та реєстрація домену є простим процесом. Все, що вам потрібно зробити, це знайти бажаний домен на сайті надійного реєстратора доменів та купити його. Більшість реєстраторів допомагають вам пройти через процес.

Як тільки у вас з’явиться домен, вам потрібно підключити його до вашого веб-сайту. Більшість платформ для створення веб-сайтів пропонують інструкції щодо цього. (Ось наші.)

Загалом, найскладнішою частиною вибору та реєстрації домену є знаходження такого, який ще не зайнятий. Іноді вам може знадобитися трохи креативності, додаючи слова, наприклад, Deb’s Donuts PDX.

Пов’язано: Вибір ідеального доменного розширення для вашого бізнесу

2. Налаштування облікових записів у соціальних мережах

Кількість користувачів соціальних мереж продовжує зростати.

Кількість користувачів соціальних мереж у світі в мільярдах на осі y та рік на осі x

Щоб забезпечити виживання вашого бізнесу в сучасному бізнес-середовищі, вам потрібно бути там, де знаходяться ваші потенційні клієнти — у соціальних мережах.

Не хвилюйтеся. Вам ще не потрібно розробляти свою присутність у соціальних мережах. Зараз ми лише налаштовуємо імена користувачів. Як і доменні імена, імена користувачів на головних сайтах соціальних мереж є дуже цінними і швидко зникають, тому ви хочете захопити їх якомога швидше.

На жаль, малоймовірно, що ви знайдете однакове ім’я користувача на всіх соціальних платформах. Більшості бізнесів доведеться трохи змінювати свої нікнейми або мати різні акаунти на кожній платформі (наприклад, @debsdonuts на TikTok та @debsdeliciousdonuts на Instagram).

Related: Як створити виграшну стратегію в соціальних мережах

3. Створіть вебсайт

Яке б використання вашого доменного імені, якби у вас не було вебсайту, що йде разом з ним? Як тільки у вас з’явиться готовий до використання домен, прийшов час почати створювати ваш вебсайт.

Цими днями існує багато онлайн конструкторів сайтів, які дозволяють швидко запустити сайт.

Але якщо ви хочете, щоб ваш сайт працював на потужній, перевіреній платформі, створення сайту на WordPress є одним із найкращих ваших варіантів. WordPress працює понад 43% усіх сайтів, тож не бракує підтримки, потужних функцій та спільнот, до яких можна долучитися.

DreamHost пропонує конструктор сайтів WordPress типу drag-and-drop зі спільним хостингом, що поєднує простоту інструменту створення сайтів з необмеженими можливостями WordPress. Це дає власнику бізнесу найкраще з обох світів.

Обробка юридичних та фінансових питань

Початок бізнесу іноді може означати потребу впоратися з багатьма бюрократичними перешкодами. Між реєстрацією вашого бізнесу, його структуруванням та відкриттям банківського рахунку багато підприємців швидко опиняються завантаженими.

Ось основи для розпочаття вашого бізнесу.

1. Знайдіть бухгалтера та адвоката

Якщо ви серйозно ставитеся до успіху свого бізнесу, то гарною ідеєю буде правильно розпочати та найняти бухгалтера та адвоката. Започаткування бізнесу — це складний процес з багатьма юридичними вимогами, і ця команда може направляти вас крізь нього та відповідати на ваші питання по ходу справи.

Якщо ви маєте дуже обмежений бюджет або починаєте свій бізнес як побічний проект, ви можете відкласти цей крок. Але майте на увазі, що ви ризикуєте, коли не маєте професіонала, який допомагає вам зі складними податковими, фінансовими та юридичними питаннями.

Крім того, адвокат та бухгалтер допоможуть вам зрозуміти, як обрати структуру бізнесу, що є наступним кроком у вашій подорожі. (Весело вже, чи не так?!)

2. Виберіть структуру бізнесу

Вибір структури бізнесу є одним із найважливіших рішень, які ви приймете. Юридична структура, яку ви оберете, визначить, як ви сплачуватимете податки та як урядові установи будуть сприймати ваш бізнес.

Важливо, структура вашого бізнесу визначить, чи будуть ваші прибутки оподатковуватися на основі принципу проходження (або потоку). Власники бізнесів з проходженням вважають свою частку прибутків як індивідуальний дохід самозайнятих осіб, який підлягає оподаткуванню доходу. Власники непроходних бізнесів виплачують собі зарплату та звітують про свій дохід та прибутки бізнесу окремо.

Загальна структура бізнесу

Найпоширеніші форми бізнесу в США:

  • Приватне підприємство: Ця структура може використовуватися бізнесами без співробітників. Будь-які бізнеси, які не реєструються офіційно, автоматично вважаються операціями приватних підприємств.
  • Партнерство: Маєте бізнес-партнера? Партнерства є простою структурою для бізнесів з двома або більше власниками. Прибутки оподатковуються на основі прямого проходження.
  • Компанія з обмеженою відповідальністю (LLC): LLC є однією з найпопулярніших структур прямого проходження для малих бізнесів. Ця структура розділяє особисте та бізнес майно, так що ви не можете втратити свій будинок або автомобіль, якщо ваш бізнес збанкрутує.
  • Корпорація: Корпорація є самостійною юридичною особою. Прибутки не оподатковуються на основі прямого проходження, тому власникам потрібно платити собі зарплату. Існує кілька типів бізнесів у цій категорії, включаючи S корпорації (зауважте: це суб’єкт прямого проходження), C корпорації та некомерційні організації (зазвичай звільняються від податків, залежно від місцезнаходження та призначення).
  • Кооператив: Кооператив є бізнесом, який належить і керується групою людей, які використовують його продукти або послуги. Ці люди зазвичай володіють акціями компанії, а прибутки розподіляються між ними. Деякі кооперативи звільнені від податків, інші платять податки як корпорації.

Наша рекомендація – уникати початку з надто складної структури бізнесу. Як ви можете бачити, особливості бізнес-структури та дотримання податкових вимог вже достатньо, щоб за ними встигати.

3. Зареєструйтеся у уряді та IRS

Більшість реєстрацій бізнесу відбувається на державному рівні, тому вам потрібно ознайомитися з місцевими законами, щоб дізнатися, що необхідно для законного створення вашого бізнесу. Адвокат може допомогти вам у цьому.

Як тільки ваш бізнес буде зареєстрований, вам може знадобитися подати заявку, щоб отримати федеральний податковий ID, який називається Номером Ідентифікації Роботодавця (EIN). Думайте про EIN як про номер соціального страхування для вашого бізнесу. Згідно з IRS, вам буде потрібен EIN, якщо ваш бізнес виконує будь-яку з наступних дій:

  • Виплачує заробітну плату співробітникам
  • Функціонує як корпорація або партнерство
  • Подає податкові декларації з податків на зайнятість, акцизів або алкоголь, тютюн та вогнепальну зброю
  • Утримує податки з доходу, крім заробітної плати, який виплачується іноземному резиденту
  • Використовує план Keogh (пенсійний план з відстрочкою оподаткування)
  • Співпрацює з певними типами організацій (трасти, спадщини, некомерційні організації тощо)

Якщо ви ведете індивідуальне підприємництво чи LLC з одним учасником, вам не потрібен окремий податковий ідентифікатор. Ваші прибутки оподатковуються як особистий дохід.

4. Відкрити банківський рахунок для бізнесу

Наявність банківського рахунку для бізнесу лише для витрат по бізнесу допомагає вам відокремити особисті фінанси від бізнес-фінансів, що спрощує бухгалтерський облік та подання податкових декларацій. Це також забезпечує додатковий рівень захисту для ваших особистих активів, підтримує професійний імідж, а також дозволяє вам відкрити кредитну картку та розрахунковий рахунок для бізнесу.

Щоб відкрити банківський рахунок для бізнесу, вам знадобляться ваші документи про створення та податкові документи, а також ліцензія на ведення бізнесу та угоди про власність. Ваш бухгалтер тут буде чудовим ресурсом, особливо якщо ви розглядаєте можливість подачі заявки на бізнес-кредит.

5. Придбати страхування

Багато власників бізнесу забувають оформити страховий поліс або просто не усвідомлюють його важливість. Не будьте одним з них.

Страхування може допомогти, якщо ваш бізнес зазнає збитків від пошкодження майна, або якщо вас позивають з якоїсь причини. Крім того, якщо ви наймаєте працівників, вам юридично необхідно мати страхування від безробіття та компенсацію працівникам на випадок, якщо хтось зазнає хвороби або тілесних ушкоджень у результаті роботи.

Налаштування вашої щоденної діяльності

Бізнес схожий на машину. Щоб він працював без збоїв, не можна зосереджуватися лише на кількох частинах (продукти, маркетинг тощо). Потрібно переконатись, що усі частини присутні, добре працюють і функціонують у гармонії.

Давайте обговоримо інші основні елементи, які допоможуть вашому бізнесу працювати без перебоїв.

П'ять зелених кіл, кожне зображує один елемент бізнес-операцій, на темному фоні

1. Бухгалтерський облік

Ваша бухгалтерська система є основою фінансової діяльності вашого бізнесу. Без належної системи ви не зможете обробляти рахунки-фактури, здійснювати платежі тощо.

Для тих з нас, хто не був математиками, на ринку є багато інструментів бухгалтерського обліку для малого бізнесу. Ви також можете проконсультуватися з бухгалтером, який допоможе вам знайти рішення, що відповідатиме вашим конкретним потребам. 

2. Управління проектами

Надійна програма управління проектами забезпечує те, що проекти, такі як нові кампанії та функції продукту, завершуються вчасно та організовано. Менеджери проектів використовують їх для спілкування з різними членами команди, контрактними працівниками та іншими зовнішніми компаніями, щоб усі були в курсі справ.

Незалежно від того, чи будете ви власним керівником проєктів у вашій одноосібній власності, чи наймаєте когось для вашої корпорації, ми рекомендуємо інвестувати в корисні бізнес-додатки, такі як Asana або Trello.

Схоже: 14 Практичних Додатків Для Малого Бізнесу, Які Вам Потрібно Знати

3. Виплата заробітної плати

Якщо ви плануєте наймати працівників, вам знадобиться якась система виплати зарплат. Gusto та Bill.com є хорошими варіантами, але на ринку є більше можливостей, якщо ви хочете розглянути інші варіанти.

Якщо ви наймаєте лише підрядників, платформа для нарахування заробітної плати є корисною, але не цілком необхідною.

4. Зв’язок

Незалежно від того, чи наймаєте ви співробітників чи підрядників (не хвилюйтеся, ми розглянемо це далі), вам потрібен спосіб спілкування один з одним.

Хоча електронна пошта в більшості випадків працює добре, багато зростаючих бізнесів віддають перевагу потужним асинхронним платформам, таким як Slack, які прискорюють комунікацію та є зручнішими, ніж електронна пошта.

5. Доставка (за наявності)

Бізнеси, які мають електронну комерцію, повинні налаштувати систему доставки. Щоб це вирішити, порівняйте такі варіанти, як USPS, UPS, FedEx та DHL, щоб побачити, який із них найкраще відповідає вашим потребам.

Дивіться також: WooCommerce проти Shopify: Яка платформа підходить саме вам?

Найм вашої команди

Бізнес ніщо без своїх членів команди. При формуванні вашої команди у вас є можливість вибирати та комбінувати трьох типів працівників.

building your team показує працівників у бізнесі та окремих підрядників та окремих постачальників

1. Працівники

Працівники є штатними або неповними працівниками. Наймання працівників передбачає низку юридичних та податкових обов’язків, таких як сплата податків з зарплати та страхування від безробіття.

Проте, є також переваги в наймі співробітників, такі як наявність надійних членів команди, які завжди доступні під час робочих годин. Ви також маєте більший контроль над виконуваною роботою.

2. Підрядники

Підрядники зазвичай є незалежними бізнесами, тому у вас не буде жодних юридичних обов’язків як у їхнього роботодавця (крім того, що передбачено вашим контрактом). Ви можете наймати їх на свій розсуд без довгострокових зобов’язань.

Однак, оскільки підрядники є незалежними та не є повноправними членами команди, у вас не буде такого ж рівня контролю над роботою, яку вони виконують. Крім того, вони можуть бути недоступні, коли вам це потрібно — адже вони мають власні графіки та ведуть власний бізнес.

Підрядники корисні для бізнесу, якому потрібні конкретні результати, такі як графічний дизайн, написання текстів, розробка веб-сайтів тощо — але бізнесу, якому потрібна оперативна підтримка, може бути корисно мати фактичних співробітників для обслуговування клієнтів, управління тощо.

3. Постачальники

Деякі компанії вирішують віддати деякі аспекти своєї діяльності на аутсорсинг стороннім вендорам. Наприклад, ви можете найняти сторонню організацію для забезпечення безпеки на місці або кол-центр для обробки всіх запитів ваших клієнтів.

Це зазвичай потрібно лише для великих компаній, але це корисно пам’ятати, коли ви ростете.

Говорячи про…

Розвиток вашого бізнесу

Після того, як ви посіяли насіння вашого бізнесу, ось як застосувати воду та добрива, щоб він перетворився на успішний стартап.

1. Розробіть маркетингову стратегію

Наявність чіткого маркетингового плану, який окреслює, як ви хочете просувати свої товари чи послуги та кому, надає вам напрямок. Напрямок є критично важливим для економії часу та грошей та дотримання шляху до зростання.

Які маркетингові тактики мають бути частиною вашого плану? Ми зібрали багато найкращих порад та планів з реклами та маркетингу для малих підприємств у наступних посібниках:

Крім тактик, ваша маркетингова стратегія повинна визначати, який маркетинговий бюджет ви готові виділити, та які інструменти маркетингової аналітики ви будете використовувати для відстеження успіху кампанії та ROI.

Схоже: 30 доступних способів просування вашого сайту

2. Встановіть цілі та створіть план розширення

Бізнес рідко розвивається без цілей, принаймні не в правильному напрямку. Для того, щоб ваш бізнес продовжував розвиватися з часом, гарною ідеєю є встановлення SMART цілей, які є конкретними, вимірюваними, досяжними, відповідними та обмеженими в часі.

Розшифровка акроніму SMART мети на фіолетовому фоні проти темного тла

Що це означає? Замість того, щоб ставити ціль у вигляді “розвивати мій бізнес”, ви станете набагато точнішими: “Збільшити продажі на 25% до кінця Q4.” Тепер ваша ціль відповідає критеріям SMART.

Щоб побудувати план зростання та розширення, складіть перелік таких цілей на період одного або двох років. Зазвичай, бізнеси ділять цей період на квартали, тому ідеально вам матиметься вісім цілей на дворічний період.

Потрібна підтримка для розвитку вашого бізнесу?

Розпочати бізнес зазвичай є тривалим та важким процесом.

Тим не менш, це також неймовірно винагороджує!

Мало що може бути настільки задовільним, як спостереження за тим, як інші насолоджуються результатами вашої важкої праці та користуються вашими продуктами та послугами.

Якщо ви готові стати власником малого бізнесу, DreamHost shared hosting є одним із найпростіших і найбільш доступних способів запустити ваш сайт та реалізувати вашу ідею.

Наші плани надають усе, що потрібно вашому бізнесу для процвітання в Інтернеті — просте налаштування WordPress, багато місця для зберігання, швидкість, високу надійність та безпеку, та багато іншого.

Наша команда Pro Services знімає з ваших плечей усі інші стреси, від управління вашим сайтом до максимізації вашого маркетингу, щоб ви могли зосередитись на більш важливих речах.

Хоча в бізнесі немає нічого певного, деякі речі є загальновідомими: що б не трапилося, ви багато чого навчитеся як підприємець, і DreamHost підтримуватиме вас на кожному кроці.

Ad background image

Залучіть більше відвідувачів, розширюйте свій бізнес

Наші експерти з маркетингу допоможуть вам отримувати більше трафіку та залучати більше відвідувачів сайту, щоб ви могли зосередитися на управлінні своїм бізнесом.

Дізнатися більше