Постійні посилання WordPress: Як керувати структурою URL вашого сайту

написав Jason Cosper
Постійні посилання WordPress: Як керувати структурою URL вашого сайту thumbnail

У цій статті ми пояснимо, що таке постійні посилання і проведемо для вас екскурсію по всіх стандартних структурах постійних посилань, які пропонує WordPress. Потім ви дізнаєтесь, як створити власні на два способи.

Кожна сторінка на вашому вебсайті має унікальну URL-адресу, яка дозволяє відвідувачам ідентифікувати її та безпосередньо отримати до неї доступ. Ідеально, щоб ці URL-адреси були якомога простішими для читання та введення. У технічних термінах ці унікальні URL-адреси відомі як постійні посилання.

Коли ви використовуєте Систему управління контентом (CMS), таку як WordPress, вона автоматично генерує URL-адреси для ваших сторінок та публікацій відповідно до обраної структури постійних посилань. Однак важливо зазначити, що деякі опції більше підходять для читабельності та оптимізації для пошукових систем (SEO).

У двох словах, постійні посилання WordPress — це унікальні URL-адреси, які платформа встановлює для кожного вашого допису та сторінки. Ось ці два постійні посилання, наприклад:

Обидва приклади демонструють унікальні структури постійних посилань. Перший використовує назву блог-поста як свій slug, який є сегментом URL, що ідентифікує унікальну сторінку. Замість своєї назви, другий приклад використовує унікальний ID поста як свій slug.

З технічної точки зору, обидва URL працюють абсолютно однаково. Однак, легко помітити, що перший підхід набагато зручніший для користувача. Він не тільки легше запам’ятовується, але й повідомляє відвідувачам, про що сторінка. Це відомо як «гарний» (на відміну від «потворного») постійний посилання.

Що важливіше, використання ключових слів, які пояснюють, про що ваша сторінка, може допомогти пошуковим системам зрозуміти її призначення. Іншими словами, з точки зору SEO це краще. Якщо ви не використовуєте оптимізовану структуру постійних посилань, ви втрачаєте органічний трафік.

Перед тим, як ми почнемо, важливо відзначити, що якщо ви створюєте новий сайт WordPress, вам завжди слід встановити вашу улюблену структуру постійних посилань якомога раніше. Загальноприйнята думка полягає в тому, що слід закріпити вашу структуру постійних посилань протягом перших шести місяців, коли ваш SEO ще на стадії зростання.

Якщо ваш сайт існує довше, ви можете змінити структуру постійних посилань. Однак, ви можете вплинути на ваші позиції у пошуковій видачі, якщо не застосуєте переадресацію до ваших нових URL-адрес.

Маючи це на увазі, давайте допоможемо вам визначити найкращу структуру для вашого вебсайту WordPress.

1. Простий

Ми вже представили цю структуру постійних посилань вище. Ось ще один приклад, щоб освіжити пам’ять:

  • examplewebsite.com/?p=121

Як випливає з назви, ця структура є досить простою. Slug – це насправді заданий ID сторінки у вашій базі даних. Вона не надає вам жодної інформації про сторінку, яку ви відвідуєте. У більшості випадків вам захочеться використовувати структуру, яка надає користувачам (та пошуковим системам) трохи більше інформації.

2. День та Назва

Як випливає з назви, ця структура постійних посилань використовує назву вашого поста або сторінки та день її публікації як частину URL. Ось приклад:

  • examplewebsite.dev/2022/08/25/sample-post/

Перевагою цієї структури є те, що вона показує користувачам, як давно було опубліковано пост. У деяких випадках це може допомогти їм визначити, чи залишається він актуальним, без необхідності шукати дату в тексті. Часто таку структуру використовують новинні сайти або сайти журналів — по суті, будь-який сайт, що створює контент, специфічний для певного часу.

Датування ваших публікацій також має недоліки. Наприклад, уявіть, що у вас є чудова публікація, яка була опублікована два роки тому, і вона вважається вирішальним джерелом інформації з певної теми. Деякі читачі можуть просто подивитись на дату і подумати, що порада вже не актуальна, незалежно від того, чи це правда, чи ні.

Для ясності, завжди рекомендується вказувати дату публікації десь у вашому пості, але немає переконливої причини додавати її як частину вашого URL.

3. Місяць та Назва

Ця структура постійних посилань майже ідентична тій, яку ми щойно розглядали. Єдина відмінність полягає в тому, що вона не включає день публікації як частину URL вашого посту:

  • examplewebsite.dev/2022/08/sample-post/

З функціональної точки зору, ми стикаємося з таким же набором переваг та недоліків, як і при структурі День та Назва. Це може бути зручно для відвідувачів, щоб визначити, наскільки старим є ваш пост або сторінка на перший погляд, але це також може змусити деякий ваш контент виглядати застарілим.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

4. Числовий

Структура постійних посилань Numeric має багато спільного з опцією Plain. Давайте переглянемо URL, який використовує цей налаштування, щоб ви могли побачити його в дії:

  • examplewebsite.com/archives/121

Як і в Plain постійних посиланнях, цей параметр використовує ID вашого поста як його слаг і не надає користувачам жодної додаткової інформації. У цьому випадку ви також отримуєте коротке постійне посилання, але воно не має інших переваг, тому не повинно бути вашим пріоритетним вибором.

5. Назва посту

З усіх стандартних структур постійних посилань WordPress, ця нам подобається найбільше. Вона ідентифікує ваші публікації та сторінки за їхніми назвами, що забезпечує чисті та запам’ятовувані URL-адреси, наприклад:

  • examplewebsite.com/your-best-post

Чудово, що ви можете називати свої публікації та сторінки як завгодно і навіть налаштувати слаги, якщо ці назви стають занадто довгими. Як правило, ваш слаг повинен бути від трьох до п’яти слів у довжину. Таким чином, він все ще залишається достатньо коротким, щоб ваші відвідувачі могли його запам’ятати, а пошукові системи також зможуть легко визначити, про що йде мова у публікації.

6. Спеціальна структура

Якщо вам не підходить жодна зі структур, про які ми говорили досі, WordPress також дозволяє створювати власні. Наприклад, якщо ви ведете блог, ви можете налаштувати окремі категорії для ваших оглядів та рецензій та включити їх у свої посилання.

Ось приклад:

  • examplewebsite.com/top-lists/x-best-puppies-2018

На практиці, WordPress надає вам десять структурних тегів, які ви можете використовувати для створення користувацьких постійних посилань. Якщо ви хочете знати, що це за теги та як їх використовувати, продовжуйте читати — ми розглянемо всі основи в наступному розділі.

Як ми згадали хвилину тому, WordPress пропонує вам вбудований метод створення користувацьких постійних посилань. Однак, ви також можете використовувати плагіни для досягнення подібних результатів, якщо хочете мати трохи більше контролю над процедурою. Давайте поговоримо про обидва методи.

1. Використовуйте користувацькі структурні теги WordPress

WordPress дозволяє вам використовувати десять типів тегів структури для створення користувацьких постійних посилань. Давайте знайдемо хвилинку, щоб познайомитися з ними, а потім побачимо їх на практиці:

  • Дата тегів: Ця категорія включає %year%, %monthnum%, %day%, %hour%, %minute% та %second%, і вони працюють саме так, як ви очікуєте. Додавання будь-якого з цих тегів до структури вашого постійного посилання включатиме ці числа у ваш URL.
  • ID і назва поста: Ці теги – %post_id% та %postname% відповідно. Перший показує унікальний ID будь-якого з ваших постів або сторінок, тоді як другий показує їх повну назву.
  • Категорія та автор: Ви можете додати ці опції, використовуючи теги %category% та %author% відповідно.

Щоб використовувати будь-який з цих тегів, вам потрібно увійти у свою Панель керування і перейти до вкладки Налаштування > Постійні посилання. Коли ви туди потрапите, ви можете вибрати будь-яку структуру постійних посилань, яку хочете, з тих, про які ми говорили раніше.

Якщо ви хочете створити свій власний, оберіть опцію Custom Structure на дні списку:

Структура користувацьких постійних посилань WordPress

Тепер все, що вам потрібно зробити, це поєднати теги структури, про які ми говорили раніше.

Наприклад, /%category/%post-name/ призведе до такої URL-адреси:

  • http://www.examplewebsite.com/top-lists/x-best-puppies-2017.

Ви можете використовувати стільки тегів, скільки хочете, для вашої індивідуальної структури постійних посилань. Однак, ми рекомендуємо тримати все коротким. Ми також рекомендуємо уникати використання дат, щоб ваш контент залишався актуальним.

Коли будете готові, не забудьте зберегти зміни, і все!

Якщо ви вже деякий час користуєтеся WordPress, то знаєте, що існують плагіни майже для будь-якої ситуації, яку можна уявити. Налаштування постійних посилань — не виняток. Одним із варіантів є плагін Permalink Manager:

Permalink Manager Lite WordPress плагін

Цей інструмент дозволяє налаштувати структуру постійних посилань вашого запису та сторінки та змінити URL-адреси будь-яких окремих записів на одному екрані.

Щоб розпочати, встановіть плагін, активуйте його, а потім перейдіть до вкладки Tools > Permalink Manager. Всередині ви знайдете список усіх ваших постів та можливість налаштувати їхні постійні посилання:

Плагін Permalink Manager Lite для користувацьких постійних посилань

Розділ Редактор URL також включає вкладки для ваших Сторінок та Медіа, які працюють точно так само, як розділ Публікації. Коли ви закінчите перегляд цих опцій, перейдіть до вкладки Структури постійних посилань. Тут ви можете встановити унікальні структури постійних посилань для ваших публікацій, сторінок та медіа:

Структура постійних посилань WordPress за замовчуванням

Як ви можете бачити, плагін також використовує стандартні структурні теги WordPress для допомоги вам створити нові постійні посилання. Все, що вам потрібно зробити, це розмістити їх у бажаному порядку і зберегти зміни:

структуровані теги для користувацьких типів постів

Якщо ви не задоволені своїми новими структурами, ви завжди можете використовувати кнопку Відновити стандартну пермаструктуру нижче кожного поля. Ось майже все, що вам потрібно знати для початку використання плагіна.

Багато людей не звертають уваги на структуру URL-адрес своїх сайтів, що є помилкою. Це може здатися незначною деталлю, але використання правильної структури постійних посилань може покращити SEO-ранжування та зробити ваш сайт більш зручним для користувачів.

Як загальне правило, слід уникати URL-адрес, які містять довгі послідовності цифр або незграбні фрази. Найкращий підхід часто полягає в використанні назв ваших публікацій як стандартної структури постійних посилань та їх скороченні вручну за потреби. Якщо це не підходить для вашого сайту, ви завжди можете створити власні структури постійних посилань за допомогою тегів WordPress або плагіна.

Зображення фону реклами

Робіть більше з DreamPress

Користувачі DreamPress Plus та Pro отримують доступ до Jetpack Professional (та понад 200 преміум тем) без додаткових витрат!

Переглянути плани