Як створити успішну стратегію соціальних медіа (Всебічний посібник)

написав Jason Cosper
Як створити успішну стратегію соціальних медіа (Всебічний посібник) thumbnail

Соціальні мережі можуть допомогти вам знайти нову аудиторію, просувати ваш контент і, в кінцевому підсумку, розвивати ваш бренд або бізнес. Однак це не так просто, як просто розміщувати посилання на ваші блог-пости у Facebook та Instagram. Для успіху в соціальних медіа вам потрібно створити детальну стратегію і розробити план дій.

Гарні новини полягають в тому, що ви можете розпочати свою подорож у сфері маркетингу в соціальних мережах, дотримуючись кількох кращих практик. Крім того, існує багато сторонніх інструментів, які можуть допомогти оптимізувати процес публікації контенту та розвитку соціальної взаємодії.

У цьому посібнику ми розглянемо особливості стратегії у соціальних медіа та чому вона настільки важлива для вашого бізнесу. Потім ми пояснимо, як створити успішний план соціальних медіа, з порадами та інструментами, які допоможуть вам на цьому шляху. Розпочнемо!

Чому вам потрібна стратегія соціальних медіа

Стратегія маркетингу в соціальних мережах — це загальний план того, як ви будете створювати контент, ділитися ним на соціальних платформах та взаємодіяти з вашою аудиторією. Вона охоплює кожен етап процесу, від проведення ринкових досліджень до публікації контенту і оцінки ваших результатів.

Без чіткої стратегії ви, ймовірно, зіткнетеся з труднощами у досягненні результатів. Випадкове розміщення посилань на ваші блоги малоймовірно залучить вашу аудиторію та привернути їх до вашого вебсайту. Крім того, якщо у вас немає чітких цілей у соціальних мережах, ви не зможете зрозуміти, чи ефективні ваші зусилля.

З огляду на це, давайте розглянемо деякі ключові переваги використання соціальних мереж для взаємодії з вашими послідовниками.

Збільште свій охоплення

Ви, напевно, вже знаєте, наскільки популярними є соціальні медіа. Станом на липень 2022 року приблизно 59% людей у всьому світі користуються соціальними платформами. Це близько 4.7 мільярда користувачів, і ці цифри продовжують зростати!

Крім того, середня людина використовує соціальні мережі майже 2.5 години щодня:

Інфографіка статистики соціальних медіа від DataReportal

Джерело зображення: DataReportal

Статистика ще більш обнадійлива, якщо ви оплачуєте рекламу в соціальних мережах. Реклама для Youtube та Instagram має потенційний охоплення 2.4 мільярда та 1.4 мільярда відповідно.

Як ви можете бачити, соціальні медіа пропонують чудову можливість зробити ваш бізнес більш відомим та показати ваш контент перед новою аудиторією. Вам просто потрібно вибрати правильні платформи для вашого блогу!

Побудувати обізнаність бренду

Впізнаваність бренду — це те, наскільки люди знайомі з вашим брендом, а також з вашими продуктами та/або послугами. Це крок далі за впізнаваність бренду, оскільки вимірює міру, до якої громадськість може згадувати конкретну інформацію та враження про вашу компанію.

Twitter особливо корисний у цьому аспекті. Багато брендів стали відомими завдяки своїм персонажам на цій платформі.

Розгляньте, наприклад, Wendy’s. Цей бренд відомий у соціальних мережах своїми дотепними твітами та саркастичними відповідями:

Wendy’s на Twitter

Підвищення обізнаності вашого бренду є ключем до залучення клієнтів і утримання поточних споживачів. Якщо ваші продукти або послуги є першими, що спадають на думку людям, коли їм потрібно те, що ви можете запропонувати, вони більш ймовірно виберуть вас, ніж вашого конкурента.

Хоча Twitter надає значні можливості для уточнення вашої бренд-ідентичності та підвищення обізнаності, ідеальним є розміщення постів у декількох мережах. Це допоможе вам досягти різних демографічних груп та швидше розширити вашу аудиторію.

Встановіть авторитет в Інтернеті

Оскільки споживачі мають доступ до багатої інформації через інтернет, стати авторитетом у вашій галузі є важливим для залучення конверсій. Покупці хочуть бути впевненими, що вони купують якісні товари. Доведення того, що ви розбираєтеся в предметі, є одним із способів заспокоїти їх та переконати, що ваш бренд пропонує найбільше за їхні гроші.

Найкращий шлях досягнення цього залежатиме від вашої цільової аудиторії. Наприклад, LinkedIn за замовчуванням має певний авторитет, оскільки це мережа для професіоналів для зв’язку.

Публікація статей на LinkedIn є чудовою можливістю для вашого бренду продемонструвати глибокі знання з питань, що стосуються вашої галузі:

Приклад створення авторитету на LinkedIn

Проте, це буде корисно лише тоді, коли ваша цільова аудиторія активно користується LinkedIn. Ще один варіант – ділитися статтями, пов’язаними з вашим брендом або індустрією, на Facebook. Це досі найпопулярніший сайт соціальних медіа і краще підходить для публікації статей довшого формату, ніж Twitter чи Instagram.

Підвищення залученості

Залучення — умовно визначене як будь-яка безпосередня взаємодія між споживачами та вашим брендом — може допомогти підвищити успіх вашого бізнесу різними способами. Воно збільшує обізнаність про бренд, зміцнює лояльність клієнтів та навіть може покращити вашу загальну видимість в Інтернеті.

Соціальні медіа є ідеальним місцем для взаємодії. Для початку, вони пропонують різноманітні способи для користувачів взаємодіяти з вашим брендом, включаючи:

  • Слідкування за вашими акаунтами
  • Коментування ваших постів
  • Повторне розміщення вашого контенту
  • Поставити «лайк» або реагувати на ваш контент
  • Використання брендованих хештегів

Кілька цих режимів взаємодії також дуже інтерактивні, що дозволяє вам реагувати на коментарі або пости користувачів та сприяти додатковому впізнаванню та розповсюдженню бренду:

Приклад захоплюючого посту в Twitter від Oreo

Крім того, взаємодія в соціальних мережах зазвичай є публічною і, отже, може допомогти вашому бренду, забезпечуючи маркетинг на основі рекомендацій. Користувачі можуть використовувати хештеги бренду або навіть публікувати пости про продукти, які їм подобаються, щоб просувати вашу компанію за власною ініціативою:

Приклад маркетингу з вуст в уста на Instagram

Реагування на такі публікації може зміцнити лояльність до вашого бренду з боку ваших прихильників.

Надавати підтримку клієнтам

Підтримка клієнтів є невід’ємною частиною допомоги вашим покупцям отримати позитивний досвід від ваших продуктів та/або послуг. Більше того, це також важливо для побудови лояльності бренду. Швидкі та всебічні відповіді на проблеми або скарги клієнтів демонструють, що ви цінуєте їхній бізнес і спонукаєте їх знову купувати у вас.

Хоча існує багато способів надання обслуговування клієнтів, соціальні медіа є простим способом швидко зв’язатися з вами. Деяким може бути простіше написати повідомлення або просто позначити ваш бренд у дописі, ніж шукати інформацію у вашій базі знань, спілкуватися з ботом або відшукати вашу контактну інформацію та чекати на відповідь.

У деякому сенсі, підтримка в соціальних мережах є можливістю додатково покращити ваш імідж. Публічні відповіді клієнтам можуть демонструвати вашу уважність та оперативність обслуговування (хоча розумно перевести розмову в приватний режим після початкової відповіді, щоб зберегти конфіденційність інформації клієнта).

Amazon особливо відомий завдяки своєму аккаунту підтримки в Twitter. Завдяки створенню окремого профілю для допомоги клієнтам, він може швидко надавати відповіді на запитання користувачів. Наприклад, ця конкретна відповідь була надана через дев’ять хвилин після початкового твіту клієнта:

Приклад підтримки клієнтів у соціальних мережах.

Ваш бренд може бути не настільки великим, щоб мати окремий обліковий запис для вашої служби підтримки. Однак, мудро розробити систему для відстеження повідомлень підтримки і забезпечення швидкої відповіді на них. Пізніше у цьому пості ми розглянемо деякі інструменти, які можуть допомогти автоматизувати цей процес.

Як створити успішну стратегію у соціальних медіа (у 9 кроках)

На цьому етапі ви, сподіваємось, вже зрозуміли, чому створення стратегії соціальних медіа може бути корисним для вашого бренду. Отже, давайте розглянемо, як створити ефективний план у дев’яти простих кроках!

Крок 1: Дізнайтеся більше про вашу аудиторію

Перший крок у створенні плану маркетингу в соціальних медіа – це знайомство з вашою цільовою аудиторією.  Це означає визначення демографічних характеристик, інтересів, бажань та проблем користувачів, щоб ви могли розробити контент, який задовольнятиме їхні потреби.

Створення загальних публікацій у соціальних мережах може здатися гарним підходом, оскільки ви не відчужуєте нікого. Однак, ви малоймовірно повною мірою привернете увагу тих, хто найбільш схильний залучатися до вашого бренду або купувати ваші продукти.

Ви можете почати з дослідження вашого цільового ринку та створення профілю споживача (якщо у вас його ще немає). Вам слід визначити їх вік, місцезнаходження, професію, улюблену соціальну мережу та проблеми, з якими вони стикаються.

При визначенні вашої цільової аудиторії, ми також рекомендуємо враховувати “чотири P” маркетингу:

  • Продукт: Як ваш продукт відрізняється від конкурентів і які унікальні проблеми він може вирішити?
  • Ціна: Яка ціна буде занадто високою або низькою для вашої цільової аудиторії?
  • Місце: Де робить покупки ваша цільова аудиторія?
  • Промоція: Які маркетингові стратегії будуть найефективнішими для вашого ідеального клієнта?

Соціальний інструмент, такий як Audiense, може допомогти вам створити високоякісний профіль клієнта. Він використовує соціальну інтелектуальність, щоб допомогти вам дізнатися більше про вашу аудиторію, чого вони шукають, та як зацікавити їх.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

Крок 2: Дослідження конкурентів

Також варто дослідити, що схожі компанії роблять у соціальних мережах. Хоча ми не закликаємо копіювати підхід іншого бренду, майже завжди є щось, чому можна навчитися у конкурентів.

Ви можете почати з перегляду інших брендів на різних соціальних медіа платформах. Тут ви можете оцінити такі метрики, як:

  • Як часто вони публікують
  • Який вид контенту вони публікують
  • Наскільки вони взаємодіють з підписниками через коментарі, ретвіти тощо
  • Скільки у них підписників та скільки акаунтів вони підписані
  • Чи співпрацюють вони з інфлюенсерами (та якими)

Може бути корисно записати цю інформацію, щоб мати загальний орієнтир для вашої стратегії маркетингу в соціальних мережах. Потім ви зможете адаптувати свій підхід згідно з метриками та цілями, які ви визначите на наступних етапах.

Крок 3: Дізнатися про метрики

Якщо ви використовуєте інструмент аналітики для вашого вебсайту, то ви вже маєте бути знайомі з стандартними метриками такими як хіти, показники кліків та конверсій та іншими. Коли ви переключаєтесь на соціальні мережі, багато з тих же метрик все ще застосовуються.

Наприклад, ви будете уважно стежити за показниками кількості кліків з соціальних медіа на ваш сайт. Однак, деякі метрики є унікальними для соціальних медіа, і вам потрібно знати, що вони собою являють, щоб ви могли встановити практичні цілі.

До цих метрик входять:

  • Сподобання, коментарі, ретвіти та інші показники взаємодії. У соціальних мережах взаємодія вимірюється за допомогою таких показників, як сподобання, коментарі, репости, ретвіти та інші. Конкретні показники варіюються від платформи до платформи.
  • Взаємодія з дописом. Відсоток людей, які взаємодіють з вашими дописами порівняно з загальною кількістю переглядів (показів), визначає ваш показник взаємодії.
  • Згадки. Коли інші акаунти у соціальних мережах згадують вас, це може виступати як рекомендація та передавати довіру від одного бренду до іншого.
  • Охоплення. Деякі платформи дають уявлення про те, скільки людей можуть бачити ваші дописи, що змінюється залежно від кількості ваших підписників.

Платформи соціальних медіа розуміють цінність, яку вони надають бізнесу. Саме тому більшість великих імен у соціальних медіа включають вбудовані інструменти аналітики «з коробки», щоб ви могли вимірювати індивідуальні метрики без сторонніх інструментів.

Twitter, наприклад, дозволяє будь-якому акаунту отримати доступ до даних аналітики:

Приклад аналітики соціальних медіа.

На інших платформах, таких як Instagram та Pinterest, вам знадобляться бізнес-акаунти для доступу до їхніх метрик (або «Інсайти», як називає їх Instagram). На щастя, ці акаунти, як правило, безкоштовні для створення.

Якщо ви хочете, існує також багато сторонніх інструментів, які дозволяють отримати більш глибокий аналіз та переглядати дані з різних платформ. Ми поговоримо про інструменти пізніше — наразі давайте розглянемо, як обрати найкращу соціальну платформу (або платформи) для вашої стратегії.

Крок 4: Оберіть Свої Соціальні Платформи

Може здатися спокусливим націлитися на кожну соціальну мережу, щоб досягти максимальної кількості людей. Однак такий підхід може швидко стати важким, якщо у вас немає великої маркетингової команди у вашому розпорядженні. Крім того, якщо ви поспішаєте створювати контент, то, ймовірно, йдете на компроміс щодо якості.

Тому ми рекомендуємо сконцентрувати ваші зусилля лише на кількох соціальних медіа платформах. Правильні сайти для вашого бізнесу залежатимуть від кількох факторів, включаючи:

  • Вік вашої цільової аудиторії. Якщо ви націлюєтесь на молодшу аудиторію, то TikTok може бути вдалим вибором, оскільки більшість його користувачів молодші за 24 роки. Натомість, Facebook популярніший серед людей віком 25-34 роки.
  • Стать вашої цільової аудиторії. Якщо ви ведете свій блог або бізнес уже довгий час, подумайте, як виглядає типовий представник вашої аудиторії. Чоловік, жінка, небінарна особа? Потім подумайте, де ваші клієнти та читачі проводять час в інтернеті. Наприклад, жінки часто бувають на Pinterest: 76% його користувачів — жінки.
  • Характер вашого бізнесу (та його продуктів). Якщо ваші продукти високо візуальні, наприклад, одяг або домашній декор, може бути вигідно зосередити зусилля на Instagram. В якості альтернативи, YouTube може бути відмінним варіантом для демонстрації складних продуктів, таких як гаджети та програмне забезпечення. Вам потрібно буде визначити, яка платформа найкраще продемонструє ваші товари та спонукатиме користувачів клацнути на ваші посилання.

Майте на увазі, що деякі платформи соціальних медіа пов’язані. Наприклад, ви можете одночасно проводити рекламні кампанії на Facebook та Instagram, оскільки обидві належать до Meta.

Крок 5: Визначте конкретні цілі

Як тільки ви визначите, на чому хочете зосередити свої зусилля та які показники для вас важливі, прийшов час встановити практичні цілі. Використання соціальних мереж для «розвитку вашого сайту» це добре, але це не те, що ви можете виміряти.

Коли йдеться про маркетингові кампанії, розумним кроком є встановлення поступових цілей, які ви можете легко відстежувати, щоб бачити, як ви просуваєтесь. Це можна зробити, використовуючи SMART-схему (Конкретні, Вимірювані, Досяжні, Релевантні та Обмежені часом):

SMART цілі

Джерело зображення: Wikimedia Commons

Допустимо, наприклад, що ви вирішили зосередитися на Facebook як на основі ваших зусиль у сфері маркетингу в соціальних мережах. Деякі з різних цілей, які ви можете встановити, включають:

  • Мета досягти певної кількості підписників для вашої бізнес-сторінки
  • Збільшення вашого рівня взаємодії до X відсотків
  • Публікація встановленої кількості дописів протягом певного періоду
  • Збільшення відсотка переходів на ваш сайт на X відсотків

Для більшості сайтів основна маркетингова мета соціальних медіа полягає в тому, щоб залучити більше трафіку та конверсій. Це означає, що ви можете або спрямовувати трафік назад на свій вебсайт, або використовувати соціальні медіа для просування конкретних пропозицій.

Підхід, який ви оберете, залежить від того, чого ви прагнете досягти. Однак, необхідно встановити реалістичні та вимірні цілі. Це дозволить вам озирнутися назад на ваш прогрес через кілька місяців і побачити, чи ваш підхід до досягнення цих цілей є ефективним.

Крок 6: Створіть календар соціальних медіа

До цього часу ви повинні мати гарне уявлення про те, які платформи ви будете використовувати у своїй стратегії соціальних медіа та цілі, на які ви прагнете. Однак, перед створенням контенту, варто налаштувати календар контенту в соціальних медіа.

На цьому етапі вам потрібно вирішити, як часто ви будете публікувати пости на кожній платформі. Вам також потрібно буде визначити, яка пора дня найбільш ймовірно згенерує залучення вашої цільової аудиторії.

Занадто часті публікації можуть дратувати ваших підписників, тоді як недостатнє публікування контенту може призвести до того, що ваш бренд зникне у стрічках новин. Загалом, дослідження показують, що публікація один або два рази на день є оптимальною.

Крім того, багато маркетологів відзначають, що публікація між 6 та 9 годиною вечора в п’ятницю та суботу приносить найвищий рівень залучення. Це відповідає різним платформам, включаючи Facebook, Instagram та Twitter.

Ви можете використовувати інструмент планування контенту, такий як CoSchedule, для планування ваших публікацій у соціальних мережах:

Інструмент планування контенту CoSchedule.

CoSchedule використовує візуальну розкладку, щоб ви могли легко організувати свої маркетингові матеріали. Він також може автоматизувати ваш графік публікацій та зберігати креативні активи у файлі для прискорення вашого робочого процесу.

Крок 7: Створення захоплюючого контенту

Досі ми багато говорили про планування та інструменти, які ви можете використовувати, щоб полегшити своє життя. Однак, незалежно від того, розвиваєте ви веб-сайт чи присутність у соціальних мережах, найважливішим є контент, який ви публікуєте.

Ви можете мати надійну стратегію, засновану на даних та вражаючий набір вимірюваних, досяжних цілей. Однак, якщо ви не публікуєте цікавий контент регулярно, ваша присутність у соціальних мережах, ймовірно, не зросте.

Ваше завдання полягає у створенні та курації контенту, який цікавить вашу аудиторію. На щастя, маркетинг контенту та його створення — це те, з чим ви вже маєте досвід, якщо ви вже деякий час ведете свій вебсайт.

Проте, соціальні медіа базуються на легкозасвоюваному контенті: зображеннях, коротких відео, влучних твітах та іншому.

Приклад дуже візуального контенту в соціальних мережах.

Незалежно від обраного засобу контенту, головне — це якість. Це означає створення фотографій та відео високої чіткості, написання захоплюючих (та точних) текстів та їх редагування перед публікацією. Вам також варто спробувати розповідати історію за допомогою свого контенту, щоб залишити тривале враження на читачів.

Крім того, хештеги можуть допомогти збільшити ваш охоплення, особливо на Instagram, Twitter та LinkedIn. Вам слід почати з дослідження популярних та актуальних хештегів у вашій ніші. Потім ви можете відповідно адаптувати свій контент.  Ви також можете включити назву вашої компанії як хештег, щоб користувачі могли легко вас знайти.

Крок 8: Взаємодія з вашою аудиторією

Публікація контенту в соціальних мережах не є підходом “встановив і забув”. Просте розміщення контенту малоймовірно принесе бажане залучення та результати. Натомість ми рекомендуємо приділяти час взаємодії з вашими підписниками.

Це співробітництво може мати різні форми, такі як:

  • Відповідь на коментарі
  • Вподобання або реакція на коментарі
  • Поширення контенту від ваших послідовників та клієнтів

Наприклад, модний бренд Zappos часто використовує Twitter для відповідей на запитання клієнтів та реагування на відгуки:

Приклад взаємодії бренду з підписниками у соціальних мережах.

Взаємодія з вашими підписниками показує, що ви цінуєте їхню думку та відгуки. Це може сприяти кращій лояльності до бренду та навіть заохочувати до відгуків клієнтів.

Вам не потрібно подобатися чи відповідати на кожен коментар чи твіт у соціальних мережах. Однак, приділяючи цьому близько години щодня, ви можете суттєво змінити ситуацію.

Крок 9: Відстежуйте свої результати та коригуйте стратегію

Оскільки ви працюєте над дуже конкретними цілями, має сенс час від часу зупинятися і перевіряти, чи діє те, що ви робите.

Припустимо, наприклад, що ваша мета – збільшити кількість ваших підписників на Instagram до 10 000 протягом трьох місяців. Для досягнення цієї мети ви публікуєте новий контент, зосереджуючись на інфографіці:

Інфографіка у соціальних мережах.

По закінченню цих трьох місяців, якщо ви досягнете своєї мети, то зможете зрозуміти, що робите щось правильно. Це означає, що ви можете подвоїти свої зусилля, використовуючи стратегію, якою користувались, збільшивши частоту публікацій, витрачаючи більше часу та грошей на кращі інфографіки тощо.

Якщо ви не досягли своєї мети, це може бути через будь-яку з наступних причин:

  • Тип контенту, який ви публікуєте, не відповідає інтересам вашої аудиторії.
  • Ви не використовуєте хештеги ефективно для розширення охоплення вашого контенту.
  • Ви публікуєте контент у непідходящий час, що обмежує його потенційне охоплення.

На цьому етапі подвоювати ставки на ту ж стратегію було б не надто розумно. Це означає, що ви можете або a) спробувати іншу стратегію контенту або b) змінити тактику щодо часу публікацій та використання хештегів. Ви також можете спробувати щось зовсім нове, наприклад, використовуючи маркетинг інфлюенсерів.

У кількох словах, те, що ви робите, – це проведення експериментів у сфері маркетингу в соціальних мережах. Ви ставите гіпотезу і тестуєте її якомога ретельніше. Якщо виявиться, що вона невірна, тоді ви повертаєтеся до дошки для мозкового штурму з вашою командою. Невдача є частиною процесу, тому не зневіряйтеся.

Окрім вбудованих інструментів аналітики соціальних медіа, може бути корисним використання сторонньої платформи для додаткового аналізу вашого успіху. Наприклад, Agorapulse аналізує різні ключові показники ефективності, включаючи залучення клієнтів та зростання аудиторії. Крім того, вона використовує звітування в один клік для спрощення процесу.

4 Бонусні Професійні Поради

На цьому етапі ви вже маєте уявлення про те, як розробити власну стратегію в соціальних мережах. Ось деякі поради, щоб допомогти вам максимально ефективно використати ваш підхід!

Користувачі малоймовірно витрачатимуть час на розшукування та пошук посилань на ваш контент. Тому ми рекомендуємо налаштувати доступні посилання між вашим контентом у соціальних мережах та вашим блогом (і навпаки).

На вашому веб-сайті ви можете розмістити значки соціальних медіа, які будуть посилатися безпосередньо на ваші профілі:

Вебсайт Dreamhost з видимими іконками соціальних мереж

Багато соціальних мереж дозволяють виділено розміщувати посилання на ваш блог або вебсайт у вашому профілі:

Страница Dreamhost у Facebook з посиланням на веб-сайт

Ми також рекомендуємо включати посилання безпосередньо на ваші блог-пости та сторінки в вашому контенті у соціальних мережах. Таким чином, користувачі можуть перейти на ваш сайт одним кліком. Тут ви можете використовувати інструмент для скорочення посилань, такий як Bitly, для створення коротших та привабливіших URL для ваших публікацій.

2. Створення кампаній

Ви могли б створити довгий графік контенту з цікавих, але окремих публікацій у різних соціальних мережах. Такий підхід міг би допомогти вам охопити широку аудиторію та залучити увагу.

Проте, чому б не піти далі та не створити кампанію? Це набір відібраних публікацій, які слідують певній темі. У кампанії навіть може бути свій хештег:

Приклад соціальної медіа кампанії Airbnb

Кампанії можуть підхопити імпульс від популярних рухів чи соціальних питань. Крім того, створення послідовної кампанії може допомогти закріпити ваше повідомлення та краще донести основні цінності вашого бренду.

Як і в усіх стратегіях соціальних медіа, ми рекомендуємо створювати конкретні цілі для вашої кампанії. Наприклад, ви можете спрямувати відвідувачів до одного з ваших продуктів або прагнути отримати більше коментарів у ваших соціальних каналах.

Створення оригінального контенту може допомогти вашому бренду виділитися з-поміж інших. Водночас, слідування трендам у соціальних мережах є одним з найкращих способів показати, що ви стежите за актуальними подіями. Більше того, використання популярних хештегів може допомогти привернути користувачів, які інакше могли б не побачити ваш контент.

Цей підхід може працювати ще краще, якщо тенденції безпосередньо пов’язані з вашою галуззю або нішею:

Приклад трендів у соціальних медіа

Ви легко можете ідентифікувати трендові хештеги на Twitter або TikTok, перейшовши до вкладки Explore кожної соціальної платформи. Для інших соціальних мереж може бути корисно часто використовувати сайти та спостерігати за темами, які з’являються у акаунтах, які ви слідкуєте.

Крім того, дослідження хештегів у вашій ніші може допомогти вам зв’язатися з потенційними клієнтами. Навіть якщо хештеги не є популярними, їх використання може зробити ваш контент більш помітним для вашої цільової аудиторії.

4. Використовуйте голос вашого бренду

Соціальні мережі за своєю природою є більш розмовними, ніж традиційний вебсайт. Вони дозволяють вам спілкуватися безпосередньо зі своїми підписниками та взаємодіяти з ними на більш особистому рівні. Саме тому гарною ідеєю є зосередитися на голосі вашого бренду та використовувати його для кращого зв’язку з вашою аудиторією.

Наприклад, якщо у вас є блог про моду або їжу, ви можете використовувати гумор та неформальну мову, щоб зацікавити свою аудиторію:

Приклад використання брендом неформальної мови у соціальних мережах.

Цей підхід, разом з поширенням мемів та жартів, може бути корисним, якщо ваша цільова аудиторія належить до молодшого демографічного сегменту.

Проте, якщо ви працюєте в серйозній та професійній галузі, варто підтримувати формальний тон у своїх дописах у соціальних мережах. Адже ви націлюєтесь на абсолютно інший тип клієнтів. Просто майте на увазі свою цільову аудиторію, коли пишете свій текст, і це має відображатися у вашому тоні.

5 інструментів для економії часу в соціальних мережах

Створення та підтримка стратегії маркетингу в соціальних мережах може потребувати багато часу та зусиль. На щастя, ви можете використовувати деякі інструменти для оптимізації процесу. Ось п’ять найкращих інструментів для соціальних медіа!

1. Оживіть старі пости

Оживити старі публікації

Створення свіжого та актуального контенту для блогу є важливим для вашої стратегії контент-маркетингу, і це також надає вам багато постів для розміщення в соціальних мережах. Однак, за допомогою Revive Old Posts, ви також можете максимально ефективно використовувати ваш старий контент.

Revive Old Posts може планувати публікацію вашого контенту на ротації та автоматично ділитися ним у різних мережах. Крім того, він може додавати оптимізовані хештеги до вашого контенту, щоб розширити його охоплення.

Ціни: Основний плагін безкоштовний. Преміум-плани Revive Old Posts починаються з $75 на рік.

2. BuzzSumo

BuzzSumo головна сторінка

Якщо ви шукаєте нові ідеї для контенту або хочете дізнатися про поточні тренди, BuzzSumo може стати в нагоді. Цей універсальний інструмент може допомогти вам у різних аспектах вашого плану маркетингу в соціальних мережах, від дослідження конкурентів до дослідження контенту.

BuzzSumo також є чудовим інструментом моніторингу, оскільки він відстежує згадки вашого бренду в мережі та попереджає вас про будь-які проблеми. Крім того, він може допомогти вам ідентифікувати та налагодити зв’язок з інфлюенсерами у вашій ніші.

Ціни: BuzzSumo пропонує безкоштовний план. Платні плани починаються від $99 на місяць.

3. Canva

Веб-сайт Canva

Частина успіху в соціальних мережах полягає в наявності красивих графічних елементів у вашому контенті. За допомогою Canva ви можете отримати доступ до багатства шаблонів для соціальних мереж і дизайнерських інструментів, включаючи стокові фотографії, кольорові схеми та макети.

Canva має редактор drag-and-drop, тому ви можете швидко створювати привабливі публікації. Вона також включає рекомендації для соціальних медіа для всіх основних платформ, допомагаючи створювати більш захоплюючий контент.

Ціни: Canva пропонує безкоштовний план. Платні плани починаються від $12.99 на місяць.

4. Brand24

Інструмент моніторингу соціальних мереж Brand24

Відстеження всіх згадок вашого бренду в соціальних мережах може бути дуже часозатратним. На щастя, Brand24 може автоматизувати цей процес і надсилати оновлення, коли користувачі говорять про вашу компанію.

Brand24 також може розрахувати “сентимент” навколо вашого бренду. Це те, як зазвичай клієнти ставляться до вашого бізнесу, від позитивного до негативного. Потім ви можете дізнатися більше про вашу аудиторію та відповідно скоригувати свій підхід.

Ціноутворення: Плани Brand24 починаються від $39 на місяць.

5. Впливовий

Впливова компанія з маркетингу інфлюенсерів

Співпраця з інфлюенсерами може збільшити вашу присутність у соціальних мережах та закріпити ваш бренд як надійний авторитет. За допомогою Influential, ви легко зможете знайти та зв’язатися з інфлюенсерами у вашій ніші.

Influential використовує машинне навчання та прозорі дані для визначення, які інфлюенсери найбільш релевантні для вашого бізнесу. Таким чином, він може швидко оптимізувати процес пошуку зірок соціальних медіа.

Ціни: Ви можете запросити кошторис безпосередньо у Influential.

Розширте свій вплив у соціальних мережах

Соціальні медіа платформи мають мільярди користувачів, які потенційно можуть стати вашими клієнтами. Однак, вам потрібно створити план, якщо ви хочете досягти успіху в соціальних мережах.

Щоб створити успішну стратегію соціальних медіа, спершу вам потрібно дослідити вашу цільову аудиторію та конкурентів. Встановлення цілей та вибір соціальних медіа платформ є логічним наступним кроком. Після того як ви присвятите деякий час створенню контенту та взаємодії з вашою аудиторією, ви можете відстежувати ваші показники, щоб побачити, чи ефективний ваш підхід.

Вам потрібна допомога зі стратегією соціальних мереж? У Dreamhost ми пропонуємо професійні послуги з маркетингу в соціальних мережах. Наша команда професіоналів може створювати захоплюючий контент для вашого бренду, оптимізувати ваші онлайн-профілі та відстежувати ваш прогрес. Ознайомтеся з нашими планами вже сьогодні!

Зображення фону реклами

Стаємо соціальними та розвиваємо ваш бізнес з DreamHost

Наші експерти допоможуть створити потужну стратегію соціальних медіа та підвищити рівень вашої роботи, щоб ви могли зосередитися на веденні бізнесу.

Дізнатися більше