Це може здатися очевидним, але важливо забезпечити логічну організацію ваших веб-сторінок. Робити це важливо не тільки для того, щоб користувачам вашого сайту було легше орієнтуватися — це також полегшує завдання пошуковим системам. Коротше кажучи, спосіб, у який ви організовуєте сторінки вашого сайту, може допомогти вам зайняти вищі позиції в пошукових системах та залучити більше трафіку на ваш сайт.
На щастя, структурування (або реструктуризація) архітектури вашого сайту не має бути обтяжливим завданням. У цьому пості ми детальніше розглянемо структуру вебсайту та обговоримо, чому вона важлива для оптимізації під пошукові системи (SEO). Потім ми проведемо вас через процес створення структури сайту, дружньої до SEO. Розпочнемо!
Вступ до архітектури веб-сайту
Структура вебсайту (також відома як архітектура вебсайту) стосується способу категоризації вашого контенту та його взаємозв’язку. По суті, це стосується каркасу вашого сайту та організації ваших сторінок.
Наприклад, більшість вебсайтів групують свої сторінки за предметами або темами. У наведеному нижче прикладі ви можете побачити, що сторінки організовані під відповідними заголовками:
Ці заголовки часто розгалужуються на більш специфічні підкатегорії. Як ви можете бачити, сторінка Спорт містить посилання на інші сторінки нижчого рівня, такі як Дослідження футболу та Скромний спортивний одяг:
Гарна структура сайту дозволяє користувачам інтуїтивно навігувати вашим сайтом, направляючи їх до задуманої мети. Крім того, вона допомагає пошуковим системам краще розуміти ваш сайт та дозволяє їм розрізняти ваші сторінки.
Чому структура сайту важлива для SEO
Одна з основних причин, чому структура веб-сайту є важливою для SEO, полягає в тому, що вона допомагає пошуковим системам знаходити та індексувати ваші сторінки. Якщо у вас є сторінки, що знаходяться на кілька кліків від вашої домашньої сторінки, то пошуковим системам важко отримати до них доступ.
Не тільки це, але це також дозволяє користувачам легко орієнтуватися у вашому контенті. За допомогою гарної структури сайту ваша цільова аудиторія може швидко знайти те, що їм потрібно:
Це може допомогти утримати користувачів на вашому сайті довше, зменшуючи коефіцієнт відмов. Google розглядатиме це як знак того, що ваш сайт надає цінність, і в свою чергу, це може покращити вашу видимість у результатах пошуку.
Крім того, гарна структура веб-сайту запобігає канібалізації. Коли ви організовуєте свій сайт, ваш контент має чітко визначені цілі та теми, які відразу ідентифікуються пошуковими системами. Таким чином, навіть якщо ви розглядаєте схожі теми на кількох сторінках, ваша структура забезпечує, що ваші сторінки не конкурують за одні й ті ж ключові слова.
Як створити структуру веб-сайту, дружню до SEO
Тепер, коли ви трохи більше знаєте про структуру веб-сайту та про те, чому це важливо, давайте розглянемо деякі конкретні способи створення SEO-дружньої структури для вашого веб-сайту.
Створіть просту ієрархію
Добре мати сайт з кількома категоріями, які також розгалужуються на організовані підсторінки. Це полегшує користувачам (та пошуковим системам) навігацію вашим контентом. Також це дозволяє їм спочатку взаємодіяти з вашими найвищими сторінками (які часто є вашими найважливішими).
Зі складною структурою сайту користувачам важко знайти потрібне. Тому розгляньте можливість проектування вашого сайту таким чином, щоб відвідувачі могли швидко знайти те, що вони шукають, незалежно від того, де вони опинилися на вашому сайті.
Створення простої ієрархії також важливе для SEO. Чіткі категорії та внутрішні посилання роблять ваш контент легшим для індексації.
Авторські права на зображення: Backlinko
Організуйте підсторінки в логічні категорії
Як ми вже згадували раніше, категорії додають організацію та структуру до ваших сторінок. Без них ваш контент може бути важким для навігації.
Краще ще, категорії не мають бути незмінними. Наприклад, ви можете додати нову сторінку до існуючої категорії. Або, якщо ви створите нові сторінки, які не підходять до ваших категорій, ви можете легко створити для них нові.
Якщо ви керуєте магазином електронної комерції, ви можете розглянути використання категорій товарів. Якщо ви ведете блог, ви можете організувати контент за темами:
Погано організований сайт, який не має чітко визначених місць для різних типів контенту, також може бути схильним до перекриття ключових слів. Тоді ви маєте більший ризик стикнутися з дублюванням та проблемами канібалізації ключових слів.
Використовуйте внутрішні посилання на свою користь
Оскільки структура вашого сайту значною мірою визначається способом групування ваших сторінок, ваше навігаційне меню стає дуже важливим. Тут ви можете показати користувачам, де знайти ваш основний контент та підкатегорії.
Проте ви також можете використовувати внутрішні посилання у своїх публікаціях, спрямовуючи відвідувачів на інші відповідні статті. Наприклад, ви можете представити користувачам схожі туристичні путівники, використовуючи описовий текст якоря:
Зв’язуючи кілька частин контенту, які охоплюють різні аспекти однієї теми, ви можете допомогти пошуковим системам визнати ваш сайт як експерта в галузі. Це авторитетне становище може бути важко досягти, якщо ваші сторінки розкидані випадково і не мають очевидного взаємозв’язку між собою.
Включіть відповідні ключові слова
При виборі ключових слів для вашого контенту вам потрібно враховувати обсяг пошуку та потенціал трафіку. Планувальник ключових слів Google, Semrush, та Ahrefs є відмінними інструментами, які дозволяють знайти відповідні ключові слова та оцінити, наскільки легко/складно за ними конкурувати:
Важливо звертати увагу на те, наскільки конкурентні ключові слова. Ваші шанси обійти сайти з високим трафіком невеликі. Тому може бути краще вибрати довгі ключові слова. Вони мають менший обсяг пошуку, але їх легше ранжувати, оскільки вони більш конкретні.
Після вибору ключових слів, ви можете розмістити їх у оптимальних місцях, таких як ваші URL-адреси, заголовки та метаописи:
Ви також можете включити ці пошукові терміни до свого контенту. Однак ви захочете уникнути надмірного використання ключових слів, оскільки це може зробити ваш контент неприроднім.
Створити “Основні” сторінки
Сприймайте стовпчасті сторінки як дуже всеосяжні, важливі частини контенту. Ви можете створювати стовпчасті сторінки, які охоплюють ширші предметні області. Потім ви можете використовувати ці сторінки для посилання на більш глибокий, конкретний контент. Таким чином, ви можете виділити свій найважливіший контент і позиціонувати свої стовпчасті сторінки для отримання високих позицій за ключовими словами великого обсягу.
Проте, ви також можете привабити відвідувачів глибше на ваш сайт, використовуючи довгі ключові слова для ваших сторінок нижчого рівня:
Таким чином, користувачі, які шукають більш специфічний контент, можуть легко обійти сторінки-стовпи, щоб отримати необхідне. Тим часом ваші центральні сторінки можуть задовольняти потреби тих, хто шукає загальну інформацію.
Оптимізуйте структуру URL
Пошукові системи також використовують ваш URL для розуміння змісту вашої сторінки. Насправді, вони враховують багато факторів, включаючи елементи на сторінці та за її межами.
І коли ми обговорюємо просту ієрархію та організацію контенту з використанням категорій вище, ми говоримо саме про це! Структура URL є основним способом, за допомогою якого ми організовуємо контент.
Найкращі практики постійних посилань радять тримати URL короткими та використовувати цільові ключові слова. Крім того, розгляньте можливість використання малих літер та об’єднання слів за допомогою дефісів.
Добре виконана структура сайту зазвичай матиме SEO-дружні URL-адреси, які показують підсторінки, організовані та вкладені в логічні батьківські “категорії” або підпапки.
Це дозволяє вам описати, як ваші підтеми відносяться до загальних сторінок. Крім того, це показує відвідувачам, де вони знаходяться на вашому сайті.
Підвищте швидкість вашого сайту
Швидкість вебсайту є важливим показником зручності для користувача. Фактично, коли час завантаження сторінки збільшується з 1 до 3 секунд, показник відмов зростає на 32%. Однак, швидкість сайту також впливає на те, як пошукові системи читають ваш вебсайт. Чим довше вони індексують ваші сторінки, тим нижче ви, ймовірно, будете ранжуватися.
З швидким сайтом Google може індексувати кілька сторінок одночасно. Тому важливо перевірити швидкість вашого сайту за допомогою безкоштовного інструменту, такого як Pingdom:
Існує багато факторів, які можуть впливати на продуктивність вашого веб-сайту, такі як місцезнаходження користувача, тип браузера та ваш сервер хостингу. Тому перехід на керований хостинг WordPress може бути гарною ідеєю:
У DreamHost, ви можете очікувати на високу швидкість завдяки вбудованому кешуванню, доступному у всіх планах. Однак, обравши плани Plus та Pro, ви також отримаєте доступ до безкоштовної мережі доставки контенту (CDN), що прискорює доставку сторінок по всьому світу.
Існують інші способи, якими ви можете покращити швидкість вашого сайту. Наприклад, ви можете оптимізувати свої зображення та зменшити розмір зображень та текстів. Ви також можете мінімізувати ресурси, такі як JavaScript та CSS, і видалити застарілі або невикористані плагіни.
Забезпечте чіткий дизайн навігації
Важливо, щоб дизайн вашого навігаційного меню був простим та інтуїтивно зрозумілим для допомоги користувачам знаходити те, що вони шукають. З цим на увазі, ви можете зробити ваші елементи верхнього рівня доступними з будь-якої веб-сторінки.
Зазвичай, ці елементи розкриваються у вигляді спадних меню. Однак, варто уникати надмірного заповнення спадних меню сторінками. Натомість, ваші меню повинні бути зручними для швидкого перегляду, щоб користувачі могли швидко орієнтуватися на вашому сайті.
Мега-меню є відмінним варіантом, якщо на вашому сайті багато сторінок:
Як результат, ви можете зробити всі ваші сторінки видимими та доступними з одного місця. Це може покращити ваш Досвід користувача (UX) та підвищити залученість користувачів.
Оскільки пошукові системи також використовують ваше навігаційне меню для розуміння та ранжування вашого контенту, чіткість та організація мають тут велике значення!
Видалити старі сторінки
Що, видалити сторінки?!
Хоча це може здатися нелогічним, наявність старих, застарілих сторінок на вашому сайті, які все ще індексуються Google, витрачає так званий «бюджет індексації».
Бюджет індексації відноситься до максимальної кількості сторінок, які може проіндексувати пошукова система. Ця кількість визначається декількома факторами, включаючи швидкість сайту. Ви можете максимізувати індексацію, очистивши свій вебсайт. Наприклад, ви можете оновити існуючий контент або видалити сторінки, які більше не є актуальними.
Це не повинно впливати на ваші позиції в пошукових системах, якщо ви цілитесь на сторінки, які не приваблюють багато трафіку. Також, ви можете дозволити собі втратити сторінки, які містять дубльований контент або ті, що мають слабку лінкову масу. Крім того, гарною ідеєю буде переконатися, що немає жодних зворотних посилань, які направляють відвідувачів на ваші видалені сторінки, оскільки це призведе до помилки 404.
Створіть структуру сайту, дружню до SEO
Як власник сайту, однією з ваших головних цілей є залучення більшої кількості відвідувачів. Відмінним способом це зробити є покращення вашого рейтингу пошуку. Однак, з огляду на велику конкуренцію, це може бути важко.
На щастя, ви можете створити структуру сайту, дружню до SEO, щоб зробити ваші веб-сторінки більш помітними. Наприклад, ви можете створити просту ієрархію, що складається з основних сторінок і підкатегорій. Ви також можете реалізувати стратегію внутрішніх посилань, позбутися застарілого контенту та оптимізувати ваші URL-адреси.
У DreamHost, ми надаємо потужний SEO маркетинговий сервіс, щоб допомогти вам зайняти вищі позиції у пошукових системах. Ви отримаєте доступ до присвяченої команди експертів, щомісячні звіти та відмінні стратегії оптимізації, включаючи таргетинг ринку та PR зворотні посилання. Заплануйте безкоштовну консультацію, щоб розпочати уже сьогодні!
Оптимізація пошукових систем стала простішою
Ми знімаємо з вас клопіт (і фактичну роботу) зі збільшення трафіку вашого сайту за допомогою SEO.
Дізнатися більше