Різниця між WordPress.com & WordPress.org пояснена

by Jos Velasco
Різниця між WordPress.com & WordPress.org пояснена thumbnail

Ви, ймовірно, вже знайомі з WordPress — принаймні з версією WordPress.com, яка дозволяє створити базовий блог з попередньо завантаженими темами та функціями.

Але перейдіть на WordPress.org, і ви швидко зрозумієте, що є інший спосіб. З сайтом WordPress.org, який розміщений самостійно, ви відкриєте для себе цілий ряд можливостей налаштування.

Якщо ви намагаєтесь зрозуміти, яка версія WordPress підходить для вашого сайту, ви потрапили в потрібне місце.

Залишайтеся з нами наступні кілька хвилин, і ви дізнаєтеся, що саме відрізняє .com від .org.

WordPress.com проти WordPress.org: Одинакове програмне забезпечення, різні пропозиції

WordPress використовується для створення більше ніж 43% сайтів у мережі сьогодні. The New York Times, Usain Bolt, NASA та компанія Walt Disney — лише деякі з відомих брендів, які використовують цей веб-движок.

Що робить його таким популярним?

На відміну від багатьох систем, WordPress доступний як у вигляді хостингової платформи, так і у вигляді безкоштовного програмного забезпечення. Це означає, що ви можете вибрати версію, яка найкраще відповідає вашим потребам.

WordPress.com розміщує програмне забезпечення на хостинговій платформі. Він пропонує обмежений безкоштовний план для блогерів з обмеженим бюджетом і платні оновлення для вимогливіших власників сайтів.

WordPress.org є безкоштовним, але вам потрібно придбати хостинг для його належного використання. Він надає повний спектр особливостей за замовчуванням.

Обидві платформи використовують точно той самий базовий код.

Єдина різниця? Спосіб доставки.

Знайомство з WordPress.com

Глосарій DreamHost

WordPress.com

WordPress.com — це розміщена версія WordPress. Оскільки вона пропонує повністю безкоштовний тарифний план, WordPress.com є популярною платформою для блогів та особистих веб-сайтів.

Читати більше

WordPress.com – це те, як більшість людей вперше зустрічає бренд WordPress. Цей комерційний конструктор веб-сайтів на базі хмарних технологій користується великою популярністю серед багатьох інтернет-користувачів, з понад 409 мільйонами унікальних візитів щомісяця.

Домашня сторінка WordPress.com з гаслом "WordPress, Вашим шляхом" та демонстрацією різних дизайнів та шаблонів сайтів.

Основною перевагою використання WordPress.com є можливість створювати та розміщувати власний веб-сайт на субдомені безкоштовно.

Хто не любить безкоштовне, правда? 70 мільйонів нових публікацій, що додаються на сайти WordPress.com щомісяця, є тому доказом.

WordPress.com також надає дуже гарні теми (по суті, шаблони дизайну), які ви можете використовувати для налаштування зовнішнього вигляду вашого блогу або вебсайту. Багато з цих шаблонів безкоштовні, але ви можете придбати преміальну тему, якщо бажаєте чогось іншого… або більш вишуканого.

Досить лише кількох кліків без значних витрат, і ваш сайт запрацює. І ось воно!

Схожа стаття
Як почати блог (Стратегія, поради та ідеї для контенту)
Читати далі

Приховані витрати безкоштовного сайту

Так, ми сказали без вартості… заздалегідь. Дозвольте пояснити.

Щоб створити функціональний вебсайт, вам потрібно кілька речей:

WordPress.com забезпечує всі вищезазначені основні потреби, і вам не потрібно мати технічних знань для створення вашого сайту. Це майже так само легко, як налаштування профілю в соціальних мережах.

Тепер до дрібного шрифту.

WordPress.com належить та управляється веб-компанією Automattic. Коли ви створюєте сайт на платформі, ви насправді просто займаєте місце на їхніх серверах.

Той блискучий новий сайт технічно не ваш, навіть якщо на ньому великими літерами написано вашу назву бренду.

Іншими словами, це вас нічого не коштуватиме – але доведеться платити ціною контролю та гнучкості.

Переваги та недоліки WordPress.com

Власність є однією з багатьох переваг та недоліків, які визначають WordPress.com. Якщо ви розглядаєте можливість створення сайту, то варто дослідити потенційні переваги та підводні камені:

1. Безкоштовне (але обмежене) місце для зберігання

Налаштування та розміщення вашого сайту на WordPress.com є безкоштовними. Однак платформа обмежує обсяг пам’яті до 1ГБ для безкоштовних акаунтів. Тож, якщо ви хочете розмістити на своєму сайті відео чи фотографії високої якості, вам необхідно перейти на платний план.

2. Проживання на субдомені

Контактні дані бізнесу пекарні "Bread Zeppelin", з інформацією про вебсайт та контакти електронної пошти.

Скільки відомих брендів мають .wordpress.com в кінці своєї веб-адреси?

По суті, жодних.

Якщо ви хочете перестати розміщувати свій сайт на субдомені WordPress, вам потрібно буде оновити тариф. Вам також потрібно буде знайти альтернативні варіанти, якщо ви хочете мати брендовану адресу електронної пошти для бізнесу.

Схожа стаття
12 порад для вибору ідеального доменного імені для вашого веб-сайту
Читати далі

3. Вбудовані метрики

Щоб оцінити, чи ваш новий сайт користується популярністю, ми рекомендуємо відстежувати кілька важливих метрик, таких як показник відмов і показник конверсії. Ідеально, щоб ви збирали ці дані на своїх умовах.

Діаграма показує загальний дохід у розмірі 108 тис. доларів та дані про покупки, з лінійними графіками, що відображають тенденції з часом.

WordPress.com пропонує невеликий набір інструментів аналітики, хоча вони дійсно досить обмежені. На безкоштовному плані ви не можете встановити власні плагіни, тому у вас не буде доступу до сторонніх інструментів, таких як Google Analytics.

Щоб отримати доступ до цієї функції, вам потрібен план Creator від WordPress.com, який коштує $17.50 на місяць.

4. Реклама в WordPress (Фу)

Якщо ви створюєте свій сайт за допомогою безкоштовного плану, WordPress.com може розміщувати рекламу на вашому сайті без вашої згоди. Ви не маєте контролю над її змістом або розміщенням, і жоден із доходів від реклами не йде до вас.

Видалення реклами або заробіток на ній передбачає — ви не повірите — перехід на платний план.

5. Опції дизайну

Безкоштовний план на WordPress.com містить лише основи щодо налаштування дизайну. З обмеженим вибором тем, деякі безкоштовні сайти можуть виглядати досить схожими.

Вітрина тем WordPress, що демонструє різні шаблони веб-сайтів. Кнопки «Оновити» видимі під темами Hevor та Spiel.

Вам потрібно буде оновити, якщо ви хочете експериментувати з темами та плагінами сторонніх розробників. Платні плани також надають вам доступ до користувацького CSS, що дозволяє краще контролювати вигляд вашого сайту.

6. Правила монетизації

Маєте око до бізнесу? Якщо ви плануєте заробляти гроші в інтернеті, будьте обережні, оскільки базові плани WordPress.com мають деякі серйозні обмеження. Ви не можете додавати власні місця для Google AdSense, і існують дуже конкретні настанови для партнерських посилань та спонсорських публікацій.

Що стосується e-commerce, WordPress.com дозволяє вам здійснювати продажі в інтернеті. Однак, є нюанс — платформа стягує комісійні збори, поки ви не досягнете щомісячного плану Entrepreneur за 31.50 доларів.

Схожа стаття
Як створити плагін для WordPress (Посібник для початківців)
Читати далі

WordPress.com: Оренда онлайн-нерухомості

Якщо вас цікавить лише створення простого онлайн-присутності, WordPress.com є відмінним варіантом. Від початку до кінця ви можете запустити повноцінний веб-сайт всього за кілька хвилин.

WordPress.com також є хорошим вибором, якщо ви трохи боїтеся технічних аспектів, пов’язаних з створенням та підтримкою вебсайту. Або, якщо ви хочете спробувати блогінг перед тим, як повноцінно зайнятися сайтом. Ви завжди можете розширити експеримент і перенести свій контент на власний хостинг згодом.

Проте, якщо ви намагаєтеся створити авторитетний бренд відразу з самого початку, подумайте двічі перед тим, як налаштовувати вебсайт на WordPress.com.

Хоча ця платформа дозволяє вам налаштувати та монетизувати ваш сайт до певної міри, ви обмежені у тому, скільки можете зробити. І ці додаткові послуги коштують дорожче, ніж ви зазвичай платили б за хостинг.

Подумайте про це так: WordPress.com подібний до оренди квартири, в порівнянні з володінням будинком.

З позитивного боку, вам не потрібно хвилюватися про обслуговування сайту або безпеку. Як орендар, однак? Ви маєте мало контролю над декором і не можете збудувати значуще розширення вашого цифрового простору.

Знайомство з WordPress.org

Хоча WordPress.com є універсальною платформою, WordPress.org дозволяє завантажувати вихідне програмне забезпечення. Його часто називають самостійно розміщеним WordPress.

Створений у 2003 році Меттом Малленвегом та Майком Літтл, програмне забезпечення WordPress.org базується на відкритому коді і розповсюджується під ліцензією GNU General Public License. Це означає, що він безкоштовний у використанні, досить легкий для модифікації та дозволяє вам створювати власні проекти.

Глосарій DreamHost

Відкритий код

У розробці програмного забезпечення, проєкти з відкритим кодом є безкоштовними для завантаження, використання, модифікації та розповсюдження. WordPress є прикладом програмного забезпечення з відкритим кодом, хоча він далеко не єдиний.

Читати більше

Ви можете завантажити код безпосередньо з домашньої сторінки WordPress.org. На даний момент WordPress 6.6 було завантажено 46,480,546 разів і це число зростає!

Домашня сторінка WordPress.org з заголовком "Знайомство з WordPress" та варіантами початку розробки та створення сайту.

Цей вихідний код є фреймворком, який надає структуру для створення та налаштування вашого сайту на власному хостингу WordPress. Усі інші частини вашого сайту відкриті для налаштування. Це включає дизайн, особливості та контент.

Повертаючись до нашої попередньої аналогії, використання WordPress.org схоже на володіння власним будинком. Ви маєте повний контроль над своєю нерухомістю та можете вносити зміни на власний розсуд. Це також означає додаткові обов’язки — але для більшості людей такий компроміс буде виправданим.

Щоб зробити ваш сайт доступним для відвідувачів онлайн, вам потрібно налаштувати ваш сайт з надійним веб-хостом. Хостинг-сервіс, який ви оберете, визначить, скільки відвідувачів ви можете приймати щомісяця, скільки місця для зберігання ви отримаєте, та яку технічну підтримку можна очікувати.

Якісний хостинг не має бути дорогим. Тарифний план Shared Starter від DreamHost починається всього з $2.59 на місяць, і він включає все необхідне для створення міцного онлайн-бренду.

Окрім підтримки, яку надає ваш хостинг-провайдер, WordPress.org пропонує обширну документацію, яка допоможе вам формувати ваш сайт. Ви також можете знайти відповіді на поширені проблеми на форумах спільноти WordPress.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

Переваги та недоліки WordPress.org

Це все звучить дуже перспективно. Тепер, повернімося до WordPress.org проти WordPress.com.

Ось швидке порівняння один до одного:

1. Виберіть свій Хостинг

WordPress.org не має вбудованого хостингу, але це означає, що ви можете вибрати план, який підходить для вашого проекту. Потребуєте більше місця чи пропускної здатності? Ви можете просто перейти до іншого провайдера хостингу або плану. (Як ми!)

2. Зареєструйте свій власний домен

Ви не отримуєте домен автоматично з WordPress.org. Однак, більшість хороших хостинг-провайдерів (знову ж таки, як ми) включають принаймні один безкоштовний домен у деякі з їхніх хостинг-пакетів. Це означає, що ви можете розмістити свій сайт на унікальному домені з першого дня.

3. Ваші власні метрики

Ви можете вибрати будь-яке рішення для метрик на WordPress.org. Єдиний недолік полягає в тому, що вам доведеться налаштувати ці системи самостійно. Але з плагінами, як Site Kit від Google, це налаштування так само просте, як підключення до вашого облікового запису Google.

4. Необмежені можливості дизайну

Як і на WordPress.com, ви маєте доступ до безкоштовних тем на WordPress.org. Так само важливо, що ви можете налаштовувати ці дизайни на свій розсуд. Якщо ви хочете придбати преміум тему або створити власну, це також можливо.

Сторінка каталогу тем WordPress з сіткою тем, включаючи тему «Hello» та інші, як наприклад, блоги та сайт художнього музею.

5. Власна монетизація

З власним сайтом WordPress.org ви не побачите небажаних реклам, що з’являються на вашому сайті. А що якщо ви хочете вставити свої власні оголошення? У вас є повна свобода. Те ж саме стосується прийому платежів для вашого електронного бізнесу.

Як створити сайт WordPress на власному хостингу

Давайте розглянемо всі за і проти разом.

WordPress.comWordPress.org
Переваги– Безкоштовне налаштування та хостинг з 1ГБ місця
– Легко розпочати з субдоменом
– Немає реклами у платних планах
– Базова настройка дизайну
– Мінімальне технічне обслуговування
– Підходить для простої присутності в Інтернеті без зайвих деталей
– Гнучке зберігання з обраними планами хостингу
– Можливість використання унікального домену з самого початку
– Повний контроль для використання будь-яких рішень метрики
– Відсутність небажаної реклами
– Необмежені можливості дизайну з повним налаштуванням тем
– Повна свобода для монетизації за бажанням
– Висока гнучкість, що дозволяє повне налаштування та контроль
Недоліки– Обмежене місце в безкоштовних акаунтах; потрібні платні плани для більшого простору
– Використання субдомену, якщо не перейти на платний план
– Реклама може бути розміщена на безкоштовних сайтах без контролю користувача
– Обмеження в опціях дизайну та налаштуванні
– Обмежені можливості монетизації; потрібні плани вищого рівня для повного контролю
– Обмежені правилами та обмеженнями WordPress.com
– Потребує окремого придбання хостингу
– Потребує придбання та реєстрації власного домену
– Потребує налаштування та конфігурації
– Потребує управління власними рекламними розміщеннями
– Потребує більше технічних знань та обслуговування сайту

Як вказано у списку вище, WordPress.org зазвичай є більш гнучким варіантом. Основна причина, чому деякі люди обирають WordPress.com, полягає в їхній стурбованості щодо налаштування самостійного хостингу.

Що саме передбачено? Ось основні кроки:

  1. Знайдіть веб-хостинг.
  2. Встановіть WordPress.
  3. Налаштуйте свій сайт.

Давайте заглибимося в кожен з цих аспектів.

Крок 1: Виберіть веб-хостинг

Веб-хост – це компанія, яка надає місце на сервері, де зберігається ваш сайт і стає доступним в інтернеті. Існує багато варіантів хостингу, кожен з яких пропонує щось трохи інше.

DreamHost пропонує додаткові переваги через наші тарифні плани, такі як безкоштовні доменні імена та необмежений хостинг. Найкраще? Ми також маємо підтримку від WordPress.org!

Схожа стаття
Кінцевий посібник з хостингу (Що вам потрібно знати)
Читати далі

Після вибору провайдера хостингу залишається ще питання вибору правильного хостинг-плану для вашого сайту. Ось швидкий довідник по найпоширенішим типам хостингу:

Інфографіка: Shared Hosting, віртуальний приватний сервер і виділений хостинг з оцінками продуктивності, безпеки та вартості.

Shared Hosting

Ваш веб-сайт або блог розміщено на сервері разом з іншими сайтами, тому вартість хостингу розділяється між клієнтами. Але є нюанс: великий трафік на інших сайтах вашого сервера може вплинути на продуктивність вашого веб-сайту.

Віртуальний приватний сервер

VPS функціонує як декілька віртуальних серверів, незважаючи на те, що користувачі ділять один фізичний сервер та ресурси; це проміжний крок між спільним хостингом та виділеним сервером. Щоб дізнатися більше, перегляньте наш посібник для початківців по VPS.

Виділені сервери

Розміщення вашого сайту WordPress.org на виділеному сервері забезпечує вам максимальний контроль та ресурси за вищу ціну. Вам не доведеться турбуватися про спільне використання ресурсів з іншими сайтами.

Керований хостинг WordPress

Бажаєте зручності WordPress.com з контролем WordPress.org? Ось що ви отримуєте з керованими планами хостингу WordPress.

Ідея тут у тому, що ваш веб-хостинг займається всіма технічними аспектами хостингу WordPress — такими як оновлення, безпека, та резервні копії — залишаючи вам свободу експериментувати з темами, плагінами, кодом та контентом. Це чудовий варіант як для початківців, так і для зайнятих власників сайтів.

Професійна порада: З нашим керованим хостингом DreamPress, ваш сервіс може бути до п’яти разів швидшим, ніж звичайний Shared Hosting. (Справді.)

Крок 2: Встановлення WordPress

Більшість хороших веб-хостів роблять процес встановлення WordPress.org досить простим. У DreamHost ми пропонуємо установники в один клік для всіх наших хостинг-планів. Якщо ви оберете керований план, ми налаштуємо WordPress для вас.

Якщо ви не маєте цієї опції з вашим хостом, вам потрібно буде завантажити та встановити програмне забезпечення WordPress онлайн. Щоб допомогти вам пройти цей процес, ми створили зручний навчальний посібник з встановлення WordPress.

Крок 3: Налаштуйте свій сайт

Останній крок – налаштувати та настроїти ваш сайт. З самостійно розміщеним сайтом, ви можете використовувати різноманітні теми, додати ідеальні плагіни, та використовувати власний код, щоб зробити його справді вашим.

Пам’ятайте, що з більшим контролем приходить більша відповідальність. Тому ми рекомендуємо регулярно робити резервні копії та вживати заходів безпеки для захисту від spam та помилок.

Загалом, ми настійно рекомендуємо вам ознайомитися з розгорнутою документацією, яку надає WordPress.org. Ці посібники та курси допоможуть вам досягнути ваших цілей, не ризикуючи зіткнутися з проблемами знову і знову.

WordPress.com проти WordPress.org: Вибір за вами

Ваш вибір між WordPress.org та WordPress.com дійсно залежить від того, чого ви хочете досягти, і скільки ви готові витратити.

WordPress.com – це варіант оренди, де зручність коштує дорого. WordPress.org вимагає трохи більше зусиль, але ви можете розраховувати на нижчі витрати з часом та більший контроль.

Якщо ви вирішили вибрати напрямок WordPress.org, важливо правильно вибрати хостинг. Ознайомтеся з нашим Shared Starter hosting plan, якщо ви хочете розмістити сайт в мережі за менше ніж $3 на місяць.

Як альтернативу, ви можете полегшити собі життя з DreamPress керованим хостингом і отримати при цьому збільшення швидкості!

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.