Посібник для початківців з тимчасового сайту (та як його налаштувати)

by Jason Cosper
Посібник для початківців з тимчасового сайту (та як його налаштувати) thumbnail

Підтримка сайту WordPress — це безкінечний процес. Навіть після того, як ви створили свій сайт, ймовірно, ви будете продовжувати оновлювати його та вносити зміни безкінечно. Це означає, що вам потрібно знайти спосіб тестувати ці зміни, не завдаючи шкоди вашому сайту або його відвідувачам.

Часто найкращий спосіб зробити це — створити тимчасовий сайт. Відомий також як тестувальний або розробницький сайт, це самостійна копія вашого вебсайту. Ви можете використовувати цю копію для тестування нових тем і додатків, перевірки виправлень помилок та планування змін задовго до їх впровадження на вашому основному сайті.

У цій статті ми пояснимо все, що вам потрібно знати про тимчасові сайти, включно з тим, чому вони такі корисні та як створити один. Ми також надамо деякі поради щодо ефективного використання вашого нового тимчасового сайту.

Вступ до тимчасового сайту

Коли ви створюєте звичайний веб-сайт, одним із перших кроків, які ви зазвичай робите, є вибір домену та визначення плану хостингу. Ці кроки необхідні для того, щоб ваш сайт вийшов в онлайн, і люди могли відвідувати його через свої браузери. Результат часто називають ‘активним’ або ‘публічним’ сайтом.

Тимчасовий сайт схожий у багатьох аспектах на живий сайт, але його призначення дуже відрізняється. Тимчасові сайти є приватними — вони не призначені для відвідування будь-ким. Вони використовуються як інструмент для експериментів та тестування. З цієї причини їх також часто називають «тестувальними» або «розробницькими» сайтами.

Існують дві основні форми, які може прийняти тимчасовий сайт. Це може бути абсолютно новий, порожній вебсайт або точна копія існуючого. Обидва типи мають багато застосувань, про які ми обговоримо незабаром. Також варто пам’ятати, що тимчасовий сайт може бути повністю офлайновим і збереженим на локальному комп’ютері або розміщеним в інтернеті, але позначеним як приватний. Тимчасові сайти дуже корисні, але швидше за все ви не захочете, щоб хтось інший міг їх знайти.

Багато переваг створення тимчасового сайту

Досі ми обговорювали тимчасові сайти в абстрактному сенсі. На цьому етапі ви можете запитати: «Але що я насправді можу з ним зробити?!» Правда полягає в тому, що існує широкий спектр потенційних застосувань.

Ось кілька найпоширеніших:

  • Ви можете створити новий вебсайт, потім дизайнувати та доопрацьовувати його до досконалості — все це на приватній основі. Після цього ви можете зробити його (або його копію) публічним, коли настане час.
  • Тимчасові сайти — ідеальне місце для вивчення платформи WordPress. Ви можете використовувати їх для тестування нових плагінів і тем, експериментів з користувацьким кодом та іншого.
  • Якщо ваш тимчасовий сайт є копією вашого основного сайту, це ідеальне місце для виправлення помилок та тестування рішень щодо будь-яких помилок, які вас турбують.

Звичайно, усе це можна робити на живому вебсайті. Однак це ризиковано. Якщо ви спробуєте новий плагін або протестуєте виправлення помилки на своєму публічному сайті, ви ризикуєте зламати щось у процесі. Ви також можете тимчасово уповільнити свій вебсайт, спричинити простій або іншим чином заважати досвіду ваших відвідувачів.

Саме тому тимчасовий сайт є таким цінним. Він допомагає вам переконатися, що все працює належним чином, перш ніж вносити будь-які зміни на ваш основний сайт. Крім того, він дозволяє переконатися, що новий сайт повністю готовий до запуску, перш ніж хтось зможе його знайти. З цих та інших причин наявність принаймні одного тимчасового сайту є необхідною для майже кожного власника веб-сайту на WordPress. Якщо ви не плануєте ніколи вносити зміни на свій сайт (що ми не рекомендуємо), дуже важливо знати, як користуватися цим цінним інструментом.

Як створити тимчасовий сайт у WordPress (за 2 методами)

Створення вашого тимчасового сайту може бути легким або складним залежно від того, який метод ви використовуєте, та чи створюєте ви новий вебсайт чи копіюєте існуючий. Нижче ми представимо два найкращих способи виконати це завдання. Ми рекомендуємо прочитати кожен з них, а потім вибрати техніку, яка найбільше відповідає вашим потребам.

Перед тим, як продовжити, настає час створити резервну копію вашого сайту, якщо у вас ще немає готової. Створення тимчасового сайту не повинно впливати на ваш основний сайт ніяк, але краще бути обережним.

1. Налаштуйте свій тимчасовий сайт через вашого веб-хоста

Можливо, найзручніший спосіб створити тимчасовий сайт – зробити це через вашого поточного веб-хоста. Насправді, декілька хостів мають просте створення тимчасового сайту в один клік, що вбудоване прямо в їхні рішення для WordPress, що усуває необхідність встановлення додаткових плагінів чи пошуку альтернативних рішень для використання тимчасового сайту.

Хоча в результаті сайт буде в мережі, ви все ще можете переконатися, що він приватний, і відвідувачі та пошукові системи не будуть плутати його з вашим основним сайтом. Крім того, зазвичай дуже просто зробити тимчасовий сайт копією основної версії. Якщо ваша хостинг-компанія пропонує цю опцію, насправді немає ніяких недоліків в її використанні.

Процес створення тимчасового сайту таким чином залежатиме від інструментів, які пропонує ваш хостинг-провайдер. Найкраще звернутися за допомогою до них або переглянути їхню документацію.

Звичайно, якщо у вас є керований хостинг WordPress тут, в DreamHost, ми можемо показати вам, як можна створити тимчасовий сайт всього за кілька хвилин! Давайте розглянемо, як цей процес виглядатиме для користувачів DreamPress.

Керований хостинг WordPress від DreamHost

Ми створили DreamPress спеціально для WordPress, тому ви можете очікувати високоякісного обслуговування сервера, безпеки та технічної підтримки для вашого сайту WordPress. Крім наших тимчасових служб, ви отримаєте багато чудових особливостей, таких як вбудований Кеш, резервні копії та відновлення за запитом, ізольовані хмарні ресурси лише для вашого сайту (без спільного використання з іншими сайтами), електронні поштові скриньки, а також безкоштовний домен у рамках річних планів.

Спочатку відвідайте вашу панель керування та перейдіть до DreamPress > Керування (якщо у вас більше одного сайту на DreamPress) > Тимчасовий сайт.

Якщо ви ще не налаштували тимчасовий сайт, ви побачите екран нижче. Клікніть на кнопку Створити тимчасовий сайт.

Створити тимчасовий сайт

Звідти ваш тимчасовий сайт буде налаштований всього за кілька хвилин на безкоштовному субдомені, який автоматично генерується для вас! Так, вам не потрібно створювати субдомен; ми зробимо це за вас. Ваш субдомен для тимчасового сайту дозволяє тримати ваш тимчасовий сайт на окремій інсталяції від вашого основного сайту, тому обидва можуть працювати незалежно. Наприклад, ваш субдомен для тимчасового сайту може називатися mysitecom.stage.site.

Підготовка інстансу

Коли все буде готово, ви також отримаєте Електронна пошта за адресою, пов’язаною з вашим обліковим записом DreamHost. Ваш тимчасовий сайт буде захищений паролем; ви можете знайти своє ім’я користувача та пароль на вкладці тимчасового сайту вашої Панель керування DreamPress. Ваші облікові дані для входу в Панель керування WordPress вашого тимчасового сайту будуть такими ж, як і для вашого основного сайту.

Доступ до вашого тимчасового сайту

Після завершення налаштувань ви зможете скопіювати свій живий сайт на тимчасовий сайт або опублікувати з тимчасового на живий всього одним кліком — це дійсно просто! Як приємний бонус, перед тим як ви внесете будь-які зміни з тимчасового на живий — ми автоматично створюємо резервну копію вашого живого сайту, на випадок непередбачених ситуацій! DreamPress спрощує роботу з тимчасовим сайтом, як у налаштуванні, так і у функціональності, тому ви можете безпечно тестувати та експериментувати скільки завгодно без ризиків та незручностей.

Зображення фону реклами

Тимчасовий сайт WordPress зроблено простим

Безпечно тестуйте зміни на вашому веб-сайті перед їх запуском для відвідувачів. Тепер вам більше не потрібно хвилюватися про те, щоб зламати ваш сайт — включено у кожен план DreamPress.

Запишіть мене

2. Використовуйте плагін для швидкого налаштування вашого тимчасового сайту

Якщо ви не можете створити тимчасовий сайт через вашого веб-хоста (або не хочете цього робити з якоїсь причини), існує інший варіант. Ви можете використовувати спеціальний плагін для виконання цього завдання. Залежно від обраного плагіна, процес створення вашого тимчасового сайту буде спрощений до певної міри, хоча ви можете не отримати стільки можливостей для роботи з ним, як через вашого провайдера хостингу.

Існує багато плагінів, які спеціально призначені для цього завдання або включають його як одну зі своїх особливостей. Ми рекомендуємо розглянути WP Staging, який є одним з найбільш простих і цілеспрямованих рішень, які ви можете знайти.

Додаток WP Staging

Цей плагін дозволяє легко створити клон вашого живого сайту, який буде збережений у підпапці основної інсталяції. Більше того, вам не знадобиться технічних знань для його використання. Для аналогічного рішення з більшою кількістю опцій, ви можете перевірити преміум плагін, WP Stagecoach. Зокрема, він полегшує внесення змін з вашого тимчасового сайту на ваш живий сайт.

Наразі давайте подивимося, як створити тимчасовий сайт за допомогою WP Staging. Спочатку вам потрібно встановити та активувати плагін у WordPress на сайті, який ви хочете скопіювати.  Потім на вашій панелі керування з’явиться нова вкладка WP Staging.

Адміністратор тимчасового сайту WP

Клікніть на Створити новий тимчасовий сайт, і ви зможете дати йому назву. Ви також побачите деякі інші доступні опції у випадаючому меню.

Таблиці бази даних WP Staging

Таблиці баз даних дозволять вам виключити копіювання певних даних. Однак, у більшості випадків, ви захочете скопіювати все — тому можете ігнорувати цей розділ. Те ж стосується і Файлів, які пропонують розширені можливості налаштування, які вам, ймовірно, не знадобляться на цьому етапі.

Замість цього натисніть кнопку Почати клонування. Плагіну знадобиться трохи часу, щоб виконати свою роботу. Тим часом ви побачите індикатор прогресу, який показує, що він все ще працює.

WP клонування тимчасового сайту

Коли процес буде завершено, ви побачите повідомлення про успіх і отримаєте посилання на ваш новий тимчасовий сайт. Ви можете або клацнути по посиланню, або на кнопку Відкрити тимчасовий сайт, щоб відвідати його, використовуючи ваші звичайні облікові дані для входу.

Ми рекомендуємо витратити трохи часу зараз, щоб оглянути ваш тимчасовий сайт, переконавшись, що все скопійовано правильно. Він має бути ідеальним дублікатом вашого діючого сайту. Якщо все виглядає належним чином, ви тепер можете почати використовувати його для проведення експериментів, тестування нових Plugins/plugin або тем, та усунення проблем.

Але що робити, якщо ви внесли зміни на свій тимчасовий сайт і хочете застосувати їх на своєму основному сайті? Ви могли б внести ці зміни вручну на обидва сайти. Однак, може бути набагато простіше відкоригувати ваш тимчасовий сайт до ідеального стану, а потім скопіювати ці зміни на реальну версію. Ви також можете зробити це за допомогою WP Staging, хоча вам потрібно буде придбати преміум версію плагіна.

Тимчасовий сайт WP

Це не зовсім дешеве рішення, оскільки воно коштуватиме близько 100 доларів за один сайт, але це може бути вигідним інвестиціями, якщо ви плануєте часто використовувати свій тимчасовий сайт. Якщо ви вирішите скористатися WP Staging Pro, ви можете скористатися корисним навчальним посібником розробників для внесення змін на ваш основний сайт.

Нарешті, варто зазначити, що якщо ви хочете створити новий сайт WordPress лише для тестування та експериментів і не потребуєте, щоб він був копією іншого сайту або мали намір запустити його в реальному використанні, є інший варіант. Ви можете створити локальний сайт WordPress, збережений на вашому локальному комп’ютері. Таким чином, ви зможете працювати з вашим тимчасовим сайтом офлайн, і ніхто не зможе отримати до нього доступ, якщо не користується вашим комп’ютером.

Ви можете скористатися інструментом, таким як XAMPP (для користувачів Windows) або MAMP (для користувачів Mac) для швидкого створення одного або кількох локальних сайтів.

Середовище розробки PHP XAMPP

Якщо ви бажаєте, ви також можете використовувати ці рішення для копіювання та внесення змін на ваш живий сайт, але процес більш складний, ніж методи, описані вище. Доки у вас не з’явиться трохи більше технічного досвіду, ми б рекомендували залишитися з одним із тих методів.

Схожа стаття
Як використовувати Git з WordPress
Читати далі

Що робити, коли ваш тимчасовий сайт готовий

Незалежно від методу, який ви виберете, в результаті у вас буде нове тимчасове середовище, готове до роботи. Проте, перш ніж почати активно з ним працювати, є кілька початкових кроків, які вам потрібно зробити.

Кожного разу, коли ви створюєте тимчасовий сайт, ми рекомендуємо слідувати цим крокам:

  1. Спочатку, якщо ви скопіювали свій живий сайт, перевірте свій тимчасовий сайт і переконайтеся, що все було передано правильно. Переконайтеся, що вміст відформатовано правильно, зображення та інші медіа відображаються, основні функції працюють і так далі.
  2. У вашій панелі керування WordPress перейдіть до Налаштувань > Читання, і поставте галочку біля пункту «Запобігти індексації сайту пошуковими системами». Це допоможе забезпечити, що ніхто не зможе випадково натрапити на ваш сайт, якщо він розміщений в інтернеті. Примітка: клієнтам DreamPress не потрібно турбуватися про це, оскільки всі тимчасові сайти DreamPress за замовчуванням не індексуються.
  3. Перебуваючи ще в панелі керування, перейдіть до Налаштувань > Постійні посилання. Переконайтеся, що структура постійних посилань тимчасового сайту налаштована правильно (іншими словами, вона така ж, як у вашого живого сайту). В іншому випадку ви можете стикнутися з помилками 404.

Після цього ви повинні бути готові до роботи. Проте, перш ніж завершити, варто зазначити, що існують інші варіанти для більш досвідчених користувачів. GitHub та BitBucket, наприклад, є сервісами, які розробники використовують для спільної роботи та обміну проектами (наприклад, при створенні вебсайтів, тем та плагінів).

Вони також можуть використовуватися для відстеження змін на вашому тимчасовому сайті та навіть їх обміну з іншими, щоб отримати допомогу та відгуки. Якщо вас цікавить дізнатися більше про ці інструменти та як вони можуть допомогти вам створювати вебсайти, є багато посібників, які ви можете переглянути, що допоможуть вам розпочати.

Отримуйте вміст безпосередньо у свою скриньку

Підпишіться зараз, щоб отримувати всі останні оновлення безпосередньо у свою скриньку.

Тимчасовий сайт

Створення тимчасового сайту – розумний спосіб спростити поточне обслуговування вашого живого сайту. Незалежно від того, чи маєте ви копію вашого живого сайту, розміщену в Інтернеті з керованим хостингом WordPress, таким як DreamPress, чи на вашому локальному комп’ютері, тимчасовий сайт дозволяє вам тестувати зміни в безпечному середовищі. Крім того, немає шансу, що ви зіпсуєте ваш живий сайт у процесі або зламаєте будь-які функції; це виграш-виграш ситуація як для вас, так і для відвідувачів вашого сайту.

Якщо ви відчуваєте себе пригніченим, пам’ятайте, що DreamPress створений для того, щоб зробити керування потужним сайтом WordPress простим. Хоча тимчасовий сайт може вимагати складного процесу розробки, DreamPress робить це простим — досвід кодування не потрібен. Ознайомтеся з нашими планами керованого хостингу WordPress та знайдіть те, що підійде для вашого сайту.