RocketSTEM запалює любов до космосу та науки у наступному поколінні дослідників

RocketSTEM Ignites a Love of Space and Science in the Next Generation of Explorers thumbnail

Під час рецесії 2009 року — «Мабуть, тепер ми можемо назвати це невеликою рецесією», жартує Чейз Кларк — Кларк вирішив, що готовий до нових пригод. Будучи досвідченим журналістом та графічним дизайнером, він жив на півдні Флориди, працюючи на компанію, яка випускала журнали для ігор NFL. Коли економіка почала падати, він вирішив шукати зміну обстановки.

Перша зупинка Кларка? Кейп Канаверал.

Маючи прес-акредитацію, він переїхав на мис на кілька місяців і отримав місце в першому ряду на останні місії NASA.

“Це був дивовижний час, коли мені вдалося сфотографувати орбітальний апарат усередині Будівлі збірки транспортних засобів,” каже Кларк. “Я ходив навколо стартового майданчика, поки Атлантіс, останній шатл NASA, відправлений у космос, готувався до запуску. Я навіть сидів у кабіні двох космічних шатлів, під час їхньої списання. Це були дивовижні можливості, якими дуже, дуже мало людей коли-небудь мали змогу скористатися.”

Близька зустріч Кларка з останніми запусками NASA розпалила його пристрасть до всього, що пов’язане з космосом та його дослідженням. У
2012 році він об’єднався з групою однодумців-волонтерів для запуску RocketSTEM, освітнього ресурсу для студентів, батьків і
вчителів, який має на меті сприяти інтересу до наукових галузей через призму космічних досліджень.

«RocketSTEM — це неприбуткова освітня медіаорганізація, яка прагне надихнути наступне покоління дослідників,»
говорить Кларк. «Легко сказати, але це можна досягти мільйоном різних способів. У нашому випадку ми зосереджуємося на використанні
історії космічних досліджень та чудес Всесвіту як шляху до заохочення студентів розглядати
можливість обрати кар’єру, орієнтовану на STEM, чи то інженера, науковця, лікаря або астронавта. Наш
вебсайт намагається запропонувати різноманітний контент для різних рівнів освіти, який можуть використовувати вчителі та
батьки, що навчають дітей вдома.»

Як тільки пандемія COVID-19 призвела до закриття шкіл по всьому світу, RocketSTEM запустила серію онлайн-освітніх
ресурсів — урокиматематичні задачі на космічну тематикуігри, та багато іншого — щоб допомогти їм залишатися розваженими та навчатися. Кларк спостерігає зростання веб-трафіку і покладається на DreamHost для підтримки сайту працюючим протягом останніх восьми років.

Запуск RocketSTEM

Народившись наприкінці космічної гонки холодної війни, першим спогадом Кларка є перегляд запуску ракети Saturn V на чорно-білому телевізорі його дідуся.

“Мабуть, з того моменту я захопився, навіть не усвідомлюючи цього,” каже Кларк. “Космічний шатл був дивовижним зразком інженерної майстерності, і мені завжди було цікаво, як NASA може запускати космічний апарат у космос та повертати його назад як крилатий планер. У певний момент я хотів розробити проект орбітального космічного готелю, але ця мрія досі не здійснилася.”

Дитяче захоплення Кларка космосом залишалося пасивним доти, доки він не мав можливості побачити шатли та ракети NASA зблизька. Він був одним із кількох цивільних осіб, які мали змогу сидіти всередині шатла “Ендевор”, останнього передостаннього шатла NASA, відправленого в космос, під час його розкомісіонування.

“Він був увімкнений — лунав багато гудінь, і це був нереальний досвід,” — каже Кларк. “Я ніколи не міг уявити, що коли-небудь зможу це зробити. І більше ніхто не зможе, адже тепер він у музеї.”

Endeavour та Atlantis завершили свої останні місії у 2011 році, і незабаром після цього програма космічних шатлів NASA
була офіційно закрита. Але Кларк не був готовий відмовитися від захоплення.

Чейз Кларк позує біля космічного шатла Endeavour, розміщеного на історичному стартовому майданчику 39A у фоні.
Чейз Кларк позує біля космічного шатла Endeavour, розміщеного на історичному стартовому майданчику 39A у фоні.

«Після останньої посадки Атлантіса я відчув бажання продовжувати ділитися тим, що бачив і вивчав,» — каже Кларк. «З огляду на мій досвід у журналістиці та графічному дизайні, започаткування космічного видання було природнім вибором. Звідти й виникло рішення створити RocketSTEM як некомерційну освітню медіаорганізацію, і кілька десятків ентузіастів космосу, письменників та фотографів приєдналися до справи та значно допомогли в її успіху.»

Їхнім першим проектом було створення онлайн-журналу, який також називався RocketSTEM. Перше
видання
збіглося з 40-ю річницею місії Apollo 17, останньої місії з людським екіпажем на Місяць (поки що).

Кларк звернувся до астронавтів «Аполлон 17» Джина Сернана і Джека Шмітта — останніх людей, які залишили свої сліди на поверхні Місяця — за інтерв’ю. Він був вражений тим, що попри національні тури та освітлення національними ЗМІ, обидва космічні ікони із задоволенням провели по годині на телефоні з ним, надаючи ексклюзивні інтерв’ю для першого випуску RocketSTEM.

«У нашому першому номері також було інтерв’ю з нинішнім директором польотів у Центрі керування місіями NASA у Х’юстоні,»
говорить Кларк. «Звідти ми змогли взяти інтерв’ю у широкого кола осіб – радіоастронома, теоретичного
фізика Брайана Гріна, британського астронавта Тіма Піка, інженера-конструктора авіаційних конструкцій Boeing, астрофізика Ніла
деГрасса Тайсона, Базза Олдріна та астронавтів епохи Аполлона Ала Вордена та Еда Гібсона.»

Для святкування 25-ї річниці запуску космічного телескопа Габбл у 2015 році, RocketSTEM опублікувало спеціальне
184-сторінкове видання
, яке представило топ-100 знімків, зроблених Габблом. Роки потому, це досі їхній найпопулярніший
випуск і його завантажують щодня.

Кілька років тому кожен випуск журналу став занадто трудомістким для Кларка та волонтерів RocketSTEM,
тому вони вирішили взяти паузу в створенні нових випусків, щоб зосередитися на іншому веб-контенті.

«Журнал ще не закінчив своє існування», — каже Кларк, зараз просто робить перерву. «Останній випуск був опублікований у 2017 році,
але журнал все ще завантажується понад 10,000 разів на рік.»

Пов’язане: Цей
користувач DreamHost рятує світ — одне насіння за раз

Повний STEM вперед

STEM — акронім для науки, технологій, інженерії та математики — був популярним словом протягом останнього десятиліття.
Некомерційна організація Кларка активно долучилася до національних зусиль з відновлення інтересу до освіти в галузі науки.

Веб-сайт та журнал RocketSTEM містять повноцінні новини, фотографії, історію та освітні матеріали різних рівнів,
які можуть використовуватися вчителями в класі або батьками, які займаються домашнім навчанням.

Але є одна річ, якої ви ніколи не знайдете в RocketSTEM: реклами.

«Ми ніколи не приймали пропозицій рекламуватися всередині журналу», — каже Кларк. Він також тримає веб-сайт вільним від реклами. «І найголовніше, ми завжди надавали можливість читати його безкоштовно в Інтернеті або завантажувати у форматі PDF.»

Співробітники RocketSTEM разом з доктором Джимом Гріном, який на той час був директором з планетарної науки NASA, та космічним апаратом MAVEN у Космічному центрі Кеннеді.
Співробітники RocketSTEM разом з доктором Джимом Гріном, який на той час був директором з планетарної науки NASA, та космічним апаратом MAVEN у Космічному центрі Кеннеді.

RocketSTEM завжди задумувався як неприбутковий проєкт, праця любові для Кларка та волонтерів, які провели сотні годин на інтерв’ю, дослідженнях, написанні статей, фотографуванні та багато іншого. Кларку казали вчителі та школи, що вони віддають перевагу контенту без реклами — і він радий відповідати на це прохання.

Для Кларка, вивчення космосу акцентує на природній цікавості людства, і він сподівається, що RocketSTEM зможе використати цю
цікавість для розвитку інтересу студентів до інших наук.

«Наші найбільші запитання з дитинства завжди такі: “Чому?” “Чому небо блакитне?” Навіть у дорослому віці це залишається. “Чому ми тут?”» — каже Кларк. «Розуміння чогось, навіть найменшого, насправді є лише процесом пізнання всесвіту. Все, що ми знаємо, є частиною всесвіту, а наша планета — лише маленька крапка в майже нескінченній реальності часу та простору. Людство завжди хотіло знати, що знаходиться за наступним пагорбом.

“І простягати руки в космос – це кінцева подорож, чи то за допомогою телескопа, роботизованих зондів, чи взуття
на Місяці та Марсі. Вивчення Всесвіту є, в своїй основі, шляхом до дізнання більше про самих себе. Я
думаю, що важко уявити Всесвіт і не відчути бажання дізнатися більше про його принципи роботи, що
вимагає критичного мислення та кращого розуміння наук.”

Дослідження Всесвіту — з дому

Навіть не усвідомлюючи цього, Кларк та його команда вже готувалися до глобальної пандемії за рік до занепокоєнь щодо поширення
COVID-19
, які змусили мільйони дітей залишити школи.

«Ми вирішили переробити нашу домашню сторінку, зосередивши увагу на нашому освітньому контенті та зробивши новинні статті другорядними», — каже Кларк. «Ми також почали розробляти більше космічних словесних головоломок, оглядів книг, та нову секцію на сайті, яку ми називаємо QuizMe. Вона містить короткі вікторини з 10 до 15 питань, зазвичай на одну тему. В певному сенсі, вона схожа на ранні вірусні вікторини, якими BuzzFeed засипав інтернет; однак наші більш освітні та не містять жодної реклами, яка б засмічувала екран.»

Команда RocketSTEM працювала над цими ресурсами у тиші та планувала запустити свій новий сайт одразу у липні 2020 року,
перед новим навчальним роком.

“Коли пандемія поширилася в Америці і студентів відправили додому на решту року, ми зрозуміли, що мусимо
розпочати оновлення саме тоді,” — каже Кларк. “З того часу ми постійно поспішаємо розширювати
освітні пропозиції.”

Незабаром після закриття шкіл, команда RocketSTEM випустила весь освітній контент, який вони вже створили, і поступово додає більше.

“Хоча те, що ми пропонуємо, не може замінити справжнього вчителя в класі зі студентами, ми сподіваємося, що наш контент може
бути доповненням до навчання вдома,” каже Кларк. “Сподіваємося, що як діти, так і батьки отримають задоволення від контенту та будуть
надихнуті продовжувати вивчення космічних досліджень та Всесвіту.”

Пов’язано: Цей клієнт DreamHost допомагає новому поколінню молодих жінок розкрити їхній потенціал

Підтримка для майстрів

Кларк не зовсім пам’ятає, чому вибрав DreamHost як онлайн-дім для своєї некомерційної організації, але він радий, що зробив це. У перші дні RocketSTEM він почав із простого Shared Hosting.

«Наша тема WordPress є досить ресурсомісткою, а сайт містить багато зображень, тому ми досить швидко
виросли з цього. Ми оновилися до VPS, і коли з’явився DreamPress, ми перенесли сайт на нього. DreamHost керував
усім процесом переносу нашого сайту між серверами, і все пройшло гладко.»

Найкраще в DreamPress?

Функція тимчасового сайту дає Кларку свободу експериментувати з бекендом сайту без будь-яких обмежень. Якщо під час його експериментів щось піде не так, він може замінити тимчасовий сайт і почати все спочатку, не впливаючи на роботу основного сайту.

«Наш ІТ-спеціаліст особливо це любить, адже він більше не отримує дзвінків від мене з повідомленням, що я знову зламав сайт і йому потрібно терміново його виправити.»

Ad background image


DreamPress

Захист сайту від метеоритів

DreamPress, наше кероване рішення для хостингу WordPress, спрощує захист та відновлення вашого сайту за допомогою автоматизованих та за запитом резервних копій.


Дізнайтеся більше

У майбутнє

Ракета Atlas V, яка несе марсохід Curiosity від NASA, піднімається в небо.
Ракета Atlas V, яка перевозить марсохід Curiosity від NASA, піднімається в небо. Це зображення було зафіксовано за допомогою віддаленої камери, встановленої за кілька сотень метрів від основи ракети. NASA планує відправити марсохід Perseverance на Марс 17 липня 2020 року. Разом з марсоходом буде відправлений Ingenuity, перший вертоліт, що буде відправлений на іншу планету.

Навіть після восьми років, RocketSTEM все ще навчається адаптуватися до змін у медіа та потребах студентів. Вони працюють над створенням слідування у соціальних медіа, планують відеоконтент та налагоджують зв’язки з лідерами космічної індустрії. Кларк каже, що над створенням консультативного комітету з експертів тривають роботи, і минулого року він об’єднав зусилля з астрономом Аланом Гейлом, співвідкривачем комети Гейл-Бопп, який щотижня пише серію статей про астероїди та комети.

«Навіть як досвідчений журналіст, робота з NASA була для мене дивовижною подорожжю», – каже Кларк. «Через RocketSTEM я маю можливість передати цю привілею далі. Деякі з наших волонтерів мали змогу відвідати свій перший запуск або поспілкуватися з такими людьми, як Білл Най і Ал Ворден. Дати іншим можливість взяти участь у такому рівні захоплення – це радість сама по собі. Це захоплення залишається з ними назавжди.»

RocketSTEM фінансується в основному з власної кишені Кларка. Він працює в організації на волонтерських засадах, крім своєї основної роботи як веб-менеджер та фрілансер-письменник та дизайнер.

“Я не мав досвіду роботи в неприбуткових організаціях, і це точно позначилося в області збору коштів,” він
каже. “Це обмежило можливості реалізації наших ідей, і багато з них залишилися на дошці, чекаючи дня, коли у нас будуть фінансування та персонал. Водночас, я дуже пишаюся контентом, який ми створили.”

Як виконавчий директор та засновник RocketSTEM, щоденна робота Кларка змістилася від створення контенту до координації
та навчання волонтерів (до речі, вони завжди шукають додаткову допомогу), управління вебсайтом, координації з NASA та
іншими організаціями, а також плануванням довгострокової стратегії RocketSTEM.

Ще одну роль, в яку він вступив на цьому шляху, була роль освітянина.

“Я також усвідомив, що в своїй основі журналістика є формою освіти. Хороші журналісти за своєю природою є допитливими і люблять досліджувати тему або спілкуватися з людиною, щоб дізнатися більше про неї або нього. Потім вони прагнуть передати ці знання іншим через свої репортажі. По суті, хороший журналіст виступає як студент і вчитель.”